Tatárska omáčka počas kojenia. Môže ju dieťa cítiť?

anickaajanko
5. nov 2008

prosim vas poradte mi
mam 2 mesacne babo
a usedavo place neda sa utisit este taky plac nemal
rozmyslam ci ho mohla podrazdit tatarska vcera som zjedla syr s tatarkou
poradte mi

yasmina
5. nov 2008

anicka to je kolika...nasi to mali az do pol roka...skus ho dat na brusko a masirovat chrbatik nech sa vyprdka...alebo masirovat bruskos kremom Pupik, alebo rektalnu trubku nech odidu prdiky, este som davala kvapky espumisan alebo sab simplex, neboj je to strasny plac uzili sme si svoje s oboma ale postupne je to na ustupe, este pomohlo zmenit flase nakolko som nekojila tak som im davala mliecko z antikolikovych flias 😉
no a na stravu si treba davat pozor...ale najviac skodia strukoviny a kapusta pri kojeni aspon tak mi vravela lekarka...v tom sa velmi nevyznam lebo som kojila len 10 dni ☹

roasha
5. nov 2008

cca rok dozadu muž napchal malu vyprazanym syrom s tatarkou/vsetko bolo cerstve/,nezjedla toho vela,ale zacala tak strasne zvracat/mozno aj 10x od vecera do rana/,ze sme museli ist na injekciu. 😒
je to tazke jedlo,tazko povedat ked si to jedla uz vcera.
napr.ked bola dcera mala,odmietala MM ked som zjedla ryby. 😅

roasha
5. nov 2008

nam pediatricka pri kolikach doporucila urobit rascovy cajik/stipku rasce zaliat v salocke prevarenou vodou/,po vychladnuti dat 2-3lyzicky.
napr.v BB v porodnici nam davali fenyklovy cajik.

anickaajanko
autor
5. nov 2008

tak to moze byt z tej tatarky
ja tava

roasha
5. nov 2008

ani,ale obden uz by to tak nemalo vadit. 😅 koliky do toho pol roka byvaju bezne,neboj vsetky sme tym presli. 😉

alica147
5. nov 2008

ahojte ja som také jedlá jedla v pohode a nič,nám inak velmi pomáhallo to že som denne pila čaj pre kojace matky a koliky sme nemali a ked sa predsa vyskytla asi tri krát pomohol nám Sab Simplex gtt.

dididi30
5. nov 2008

ja jedavam kazdy den tatarku a malemu nic nieje 😉

anickaajanko
autor
5. nov 2008

ten sab simplex kupim aj bez receptu
a mozem mu to bez strachu davat?

kitty68
5. nov 2008

ja si taky nemyslim ze je to z tatarky

neni unaveny? ell mi vzdycky plakala kdyz se ji chtelo spat a neumela usnout

slunicko552
5. nov 2008

Tak první co mě napadlo,bylo,že jsi dala do mléka tatarku 😅 .Možná to bude i z toho sýru,prckovi taky vadil,i když jsem k němu neměla tatarku.

kubaka
5. nov 2008

Ahoj, taky jsem myslela, že jsi mu smíchala tatarku s mlékem 😅
Ono to ani nemusí být tolik tvojí stravou, jako jeho zažíváním. Je lepší vyhnout se nadýmavým jídlům jako cibule, česnek, zelí ale náš prděl a kroutil si i když já byla pomalu na suché rýží - což nejde, když kojím.
Žili jsme proto vesele do 4 měsíců na Sab Simplexu, který koupíš bez receptu. Doktorka mi sama řekla, že je to zbytečné trápení, když už na ty mimiprdíky něco našlli Bylo to rozhodně lepší. Nemá to vedlejší účinky, jen pomáhá spojit bublinky ve střevě a vypudit je. Já ho jedla půl těhotenství s požehnáním doktora.
Oni na to prostě trpí... bobánci

anickaajanko
autor
5. nov 2008

a ten sab simplex
je co kvapky?
tabletky?
ako sa to podava

no trosku som to od veci napisala
ale strasne plackál
teraz po kupkani je kludnejsi

luckahr
5. nov 2008

anicko, sab simplex jsou kapičky. Někomu se podaří kápnout přímo do pusinky nebo to dáš na lžičku (holky možná poradí něco dalšího). Jinak si myslim, že to z tatarky není. Já jsem u malýho vysledovala, že bylo úplně jedno, co jim, prdíky měl nezávisle na tom🙂
Tak držim palečky, ať to malýho brzy přejde 🙂

gabrielamikes
5. nov 2008

Sab simplex ti předepíše dr.je to sladké takže to prdolkum chutná...Dobrý je taky CALM BABY hlavně je na přírodní bázi.Při kojení jsem jedla vše a malé nic nevadilo ted už kojím občas přes den a v noci plně. 🙂 hlavně kluci na bříško trpí víc než holčičky.

kalo
5. nov 2008

Jestli má prdíky a kojíš, tak je to spíš z toho sýru než z tatarky...Mléčné výrobky /mimo jiné i zelenina, pečivo, ovoce atd atd./ dost nadýmají...tak pozor na stravu a kapky malému k tomu 😉

yasmina
5. nov 2008

anickaajanko nam viac zabral espumisan ako sab simplex...boli sme na gastre...poriadne sme si prvych 6 mesiacov vytrpeli 😒 ale odkedy prikurmujeme je vsetko fajn...

kubaka
6. nov 2008

yasmino - ona je tam úplně stejná účinná látka, espumisan - sab simpolex - ale hlavně že to pomohlo - možná pro ty kojence je to jen jinak upravené.
Ono je těžké dávat bacha na jídlo, když se kojí - hodně těch nevhodných nadýmavých jídel je zaopak zdravých a výživných a potřebných, abych měla co dítěti předat. Je to paradox. Já byla pažravá, měla jsem děsnou potřebu jíst, hlavně všechno a po půl roce kojení jsem byla stejně vyčerpaná a vycucaná. Asi to bylo i mým věkem. V 25 jsem to snášela hladce 😉

yasmina
6. nov 2008

kubako no rovnaka latka simeticonum ale nejako lepsie zvladaju espumisan 😉

alica147
6. nov 2008

sab simlex kvapky dostaneš kupiť v lekárni ja som malému dávala 15kvapiek,tak mi to poradila sestrička hned v prvý den jak bola pozrieť malého ale my sme ich mali len pár krát ale zabrali vždy 😉

anickaajanko
autor
6. nov 2008

baby prosim vas
a to ako casto moze mat
dnes to ma zase
strasny plac

skusila som tu rektalnu rurku
a vela po tom kakal

bezim kupit tie kvapky

boze je to hrozne taky plac

alica147
6. nov 2008

no mne povedala detská sestra že vždy pri kolikách my sme ich ale často nemali

alica147
6. nov 2008

jaj som to pochopila že ako často može tie kvapky 😝

anickaajanko
autor
6. nov 2008

a ako vlastne zistis ze su to koliky
co to nieje casto?
my sme mali vcera prvy krat a to mal stvrtého 2 mesiaciky
a vravi sa ze koliky su do 3 mesiacov nie
a kojila si
?

alica147
6. nov 2008

kojila a zistilasom to tak že malý nehorázne plakal a upokojil sa iba tak že som ho rozbalila a dala som si na seba bruškom dole ttakže vlastn tak na mne ležal,chytali ho to večer a mal to vždy ked som si cez den zabudla uvariť čaj pre kojace matky,ja pijem dodnes ten bio majú ho myslím aj v DMke,nám teda ten čaj velmi pomáhal aby malý nemal koliky

anickaajanko
autor
6. nov 2008

baby velmi pekne vam dakujem
dala som ten sab simplex
vykakal sa
a uz si dzavoce
dakujem pekne

alicka
hned zajtra idem do DM
dakujem za radu

alica147
6. nov 2008

s radosťou som rada že už mu je ok 😉

yasmina
6. nov 2008

anicka som vedela ze kvapky zaberu 🙂
som rada...

anickaajanko
autor
6. nov 2008

😉 ste uzasne
tak dzavoce ze az
este raz diky

katka76
7. nov 2008

ahoj ani i ostatne maminy, my sme si s kolikami uzili tiez svoje, ja som pomaly bola len na maslovom chlebiku ☹
celkovo treba vynechat potraviny na k: kukurica, karfiol, kapusta, kel, kalerab a tiez tazke jedla - vysmazane, strukoviny
ked sa mala zacala viac sama vrtiet - okolo 3m, aj koliky povolili, ale do pol roka som si davala pozor na stravu
tiez vyborne pomohol caj pre kojacie a kremik pupik

beelinka
7. nov 2008

Ahojte moj maly bude mat styri mesiace a z bolavym bruskom zapasime od zaciatku. Cez den mu davam svoje mlieko,ktore odsavam lebo ani po troch mesiacoch sa mi nenaucil na prsnik,ani s pomocou laktacnej poradkyne, a na noc mu davam nutrilon na bolave brusko. Mame strasne trapenie, lebo maly len krici a krici, dr.nam dala antibiotika a povedala, ze mu mam dat mrkvu-varenu, alebo banan. Susedka co rodila tyzden po mne uz papaju banan, ale ze ked mu dam skor ovocie tak mi nebude chciet papat zeleninku ☹ POMOOC