Tehotenská cukrovka a glukomer

niky21
24. okt 2015

Ahojte, podľa ogtt mám tehotenskú cukrovku, avšak na diabetologii mi nedali glukomer, iba pásiky na určenie ketolátok a cukru v moči. Hodnotu ogtt som mala 8,21. Dali aj vám len tie testy na moč? Ďakujem

skaciatko
24. okt 2015

Ahoj, ja som mala tehotensku cukrovku pri oboch detoch. a glukomer mi chcela pozicat lekarka, ale mame jeden doma, tak mi predpisovala, len tie pruzky do glukomeru.

hobrlovakatka
24. okt 2015

Najprv som dostala pásiky a potom mi doktorka dala aj glukomer. Teraz som zase tehu a pevne dúfam, že ju nebudem mať zase.

holubicka28
24. okt 2015

A hodnoty ste mali ake po 2 hodinach? Ja 7,5 a teda mne povedali, ze ok je to..az potom som sa docitala, ze niektore posielaju diabetelogovi uz ked maju 7,3. Ta hodnota ma byt do 7,7 alebo 7,8? Na kazdej stranke som nasla nieco ine.

vladenka2
24. okt 2015

Ja som mala tiež, nedavno .. mala som pozičaný od Dr glukomer a dala mi aj pásiky na moč. hodnotu som mala v poradni po 2 h 7,9. Doma som si raz denne zapisovala hodnotu a na DIA kontrole som ukazovala doktorke. Merala som si denne pre svoju kontrolu aj 3 krat...

katuska2709
24. okt 2015

Mne nedali nič, len som mala chodiť každé 2 týždne na krv (na lačno a hodinu po jedle), na ďalší deň po výsledky... Dosť otrava... Ale glukomer som mala doma (otec bol cukrovkár), tak som si to vedela kontrolovať sama... Ale poviem vám, nech som zjedla čokoľvek, nemala som zvýšený cukor

hobrlovakatka
24. okt 2015

Moc si to už nepamätám, ale tiež som mala hodnotu po dvoch hodinách nejakých 7,8.

petulaptt
24. okt 2015

Ja som dostala to co ty a za poplatok mensi aj glukomer, ktory mi ostal a pasikydo neho podla toho ako som mala narok mesacne, ale kedze som casto musela merat a nevychadzalo mi, tak mi dal aj navyse take zo svojho suflika 🙂 a potom pero na inzulin som dostala zadarmo, aj tri som dostala

stela81
25. okt 2015

Ahoj,aj ja som mala tehotenskú cukrovku,doktorka mi požičala strojček a prúžky, a vlastný strojček som dostala iba vtedy ,ked mi nepomohla ani diéta a musela som pichnúť inzulín..Vtedy mi normálne predpísali strojček a prúžky.

niky21
autor
25. okt 2015

@katuska2709 ja som tiež už nikdy nemala zlé hodnoty cukru, ani po jedle, aj doma som si merala moč tým testom po osladenej káve a test negtívny, tak teraz neviem, mne ten cukor strašne chýba, som slabá a keď dlho nejem nič sladké, tak mi na tom teste vybehnú ketolátky, čo je acetón, takže moje telo ,,hladuje,, aj ked jem , ale chýba mi ten cukor...

mimik79
25. okt 2015

ja som nedostala ani glukomer ani pasiky, mala som hodnotu po tom teste cca do 9 uz si tak nepamatam, na diabetologii mi brali krv na take komplexnejsie vysledky ktore som mala dobre a takisko aj rozbor mocu bol ok, len som bola par krat na kontrole na krvi

niky21
autor
25. okt 2015

@mimik79 a jedla si sladké naďalej ?

mimik79
25. okt 2015

@niky21 dr mi len povedal ze samozrejme treba obmedzit sladke aj stravu tak aby nebolo toho tolko co moze zvysit hladinu cukru, napr biela muka...veeela ovocia... ale ze nic mi nejde vyslovene zakazovat, vsetko kludne jest len z mierou tak som robila vsetko tak ako dovtedy, pretoze ja nechapem z coho som mohla mat hodnoty tehotenskej cukrovky,zo sladkeho asi tazko, kedze to ja az tak nejedavam...ktovie, som stihla, genetika...to nechcem nikoho urazit len som bola prekvapena ked mi to tak vyslo a vraj sa vtedy rodia velke deti a moj bol malinky

niky21
autor
25. okt 2015

@mimik79 tak to si ma potešila, lebo mňa tak vyplašila tá doktorka, že musím úplne prestať jesť sladké a ani kávu si nesmiem osladiť, lenže mne je odjakživa zle, keď nemám dlhšie niečo sladké, som slabá a trasú sa mi ruky...

katuska2709
25. okt 2015

@niky21 ja som sa na to vykaslala... vypila som liter 100% pomarančového džúsu (čo mi vraveli ze nesmiem, lebo to je ako zjesť kilo pomarančov) a mala som 5,9 mmol

michellka85
25. okt 2015

@niky21 hladovat sa nesmie! A kedze ti je zle, zrejme mas velmi nizko-co je tiez zle😕 ak ta akoze liecia na cukrovku mas narok na glukometer a 100 pruzkov na mesiac- vedela by si si presne zistit, ako mas jest.. 😉

niky21
autor
25. okt 2015

@katuska2709
@michellka85 baby, tak od kedy držím tú bezcukrovú diétu tak mi vychádzajú zlé testy. Jedla som rizoto a vyskočil mi aj cukor na teste aj ketóny... :-/ a včera som zjedla 3 kocky čokolády a testy čisté 😲 ja tomu nerozumiem... ani mi nepovedala aké potraviny môžem jesť, len že sladké nie... aj ja mám 100 chutí sa na to vykašlať, veď mi je horšie, ako keď som sladké jedla...

michellka85
25. okt 2015

odporucam prestudovat http://www.tehotenskacukrovka.cz/co-je-tehotens...
alebo www.diabetik.sk - ale tam si sleduj len gestacny diabetes..
Lebo nie je sladke ako sladke-kvalitna cokolada ma malo sacharidov,ryza ma vysoky glykemicky index..

kolett
27. okt 2015

ahojte, som veľmi rada tejto diskusii, lebo ja som úplne hotová z toho, že mi zistili tehotenskú cukrovku. zaujímavé je, že u gynekologičky som mala cukor vyšší pred vypitím glukózy a u diabetológa naopak (neviem, či je to normálne)...teraz si musím merať cukor 3x denne dve hodiny po hlavnom jedle a hodnoty mám stále medzi 5 a 6. Mam pocit, že som stále hladná. Okrem toho beriem počas tehotenstva aj tabletky na štítnu žľazu (Euthyrox 50), máte niekto skúsenosti s takouto kombináciou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre