Tetánia a vitamíny počas dojčenia

misa2704
19. jún 2020

Ahojte. Mám potvrdenú tetaniu rok. Schytala som to po alergickej reakcii na analgin. Dalo sa to dokopy nemala som už ťažkosti ako na začiatku a po pôrode sa to znova spustilo. Viem,že pri dojčení musím dopĺňať vitamíny a minerály poriadne. Beriem GS MAMMAVIT, stravu sa snažím ako tak postupne zaradzujem potraviny do jedálnička už nerobím chyby ako pri prvom kde som nezjedla skoro nič 🤦
Syncek má 6 týždňov a je plne dojčený. Magnezko beriem magnerot 3x na deň. Čo by ešte pomohlo pri týchto ťažkostiach? Občas mám krče ruky,nohy aj črevá pracujú ako chcú. Točí sa mi hlava a vadí mi hluk. Ako píšem už som mala kľud všetko to odznelo a po pôrode znova no nie je to až také ako na začiatku našťastie 🙏psychicky som chvala Bohu v poriadku len to tŕpnutie a závraty. Či to len chce čas?

veverickav
19. jún 2020

@misa2704 a zabera ti magnerot v pohode? Napr mne nie... mne najviac sedi silne B6 magnezium tableta, to mi hned zaberie. Ine zial nie. Mne povedala dr ze mam jest aj vela draslika. A osobne si myslim ze telo sa ti musi cele upokojit, hormony... jedno s druhym 🙂 mam tetaniu a dojcim uz 3 rokom 🙈😆

luccija
19. jún 2020

@misa2704 aj vápnik plus oddych, spánok čo asi nebude také ružové pri miminku

misa2704
autor
19. jún 2020

@veverickav a ktoré nás namysli silné B6? Nemôžeš foto cvaknut aké? Vraj magnerot a magnosolv sú z tých silnejších ale mám pocit že mi nezaberá 😣 a magnosolv mi nerobil dobré. Draslík prijímas z banánov? A čo ešte je vhodné pro dojčení? Alebo teda s čím máš ty skúsenosť? Mala si silné prejavy tetanie? Ďakujem pekne za každú odpoved

misa2704
autor
19. jún 2020

@luccija vďaka Bohu maličký mi dá vyspať ❤️ 🙏 raz sa mi v noci budi. O vapniku som počula ale lepšie z potravín že?

monkabohdalova
19. jún 2020

@misa2704 mne pomáha pyridoxin léčiva pri tetanii 🙂

misa2704
autor
19. jún 2020

@monkabohdalova ktorý presne prosím ťa?

veverickav
19. jún 2020

Toto mi najviac zabera. Ja mam take cudesne priznaky, tazko sa mi to vysvetluje, ale mam akoby tlak na očiach a vpredu na hlave a celkový pocit ze je to na mna vela... vtedy viem, ze mam tetanicky. Ale okrem toho nastastie nic. Mne to zistili ked som sa vratila z USA, tyzden som lezala na neurologii, nevedeli co mi je 🙈 Ano, vela bananov mi odporucila . A celkovo vitaminy.

misa2704
autor
19. jún 2020

@veverickav och no tak to je veľa priznakov teda:( no musím sa do toho dokopať a tiež krčná mi robí šarapatu takže cvičením si musím pomôcť

veverickav
19. jún 2020

@misa2704 ano ano, aj ja mam problemy s krcnou.

danielahamar
19. jún 2020

Keď Vás tak čítam asi začnem jest pyridoxin, hoci mi ho dal mudr. 3xdenne pocah tehu na únavu, ale zdá sa mi to veľa a zas magnerot mi robí zle, či sa to týka čriev, ale môjho tela, neskutočná únava od neho.

misa2704
autor
19. jún 2020

@veverickav no chrbtica vie narobiť riadne trable a spustiť veľa zdravotných problémov.
@danielahamar aj ja rozmýšľam že ho začnem brať. dám si urobiť rozbor minerálov v tele a uvidím na čom som a podľa toho ach je to nekonečný príbeh too

monkabohdalova
19. jún 2020

@misa2704 tieto, dvakrát denne

misa2704
autor
20. jún 2020

@monkabohdalova ďakujem tieto mám doma supeeeeer ❤️

element05
31. okt 2020

@monkabohdalova ahoj, chcem sa spytat ci sa mozu pocas dojcenia davat dva krat denne tie pyridoxiny?