Trápenie s kojením

dada7701
7. júl 2013

Som po cisárskom reze, tak sa trápime s malou s kojením...v nemocnici to nešlo, samozrejme jej dávali hned fľašu.....doma skúšame, len je strašne spavá...má 2,5 týždňa...na krmenie ju musím budiť...potom jej ponuknem prso...trošku poťahá ani nie 5 minút a spi...mala 2830 pri narodení....potom sa trošku preberie a znova zaspí...vážime ju pred kojením...potiahne 20 ml, sem tam sa jej podarí viac....nechce mi ani odgrgávať..potom ju musím dokrmiť fľašou (viem,že to nie je správne, ale čo mám robiť)....ako dlho nechávate dieťa,aby odgrglo ??

sharlotta
7. júl 2013

@dada7701 Bohuzial, stalo sa vela chyb na zaciatku. Na tvojom mieste by som si domov zavolala laktacnu poradkynu a prisne sa drzala jej rad. Vyhodit flasu a vahu do kosa!!!!!!!!!!!Poznam to velmi dobre, my sme sa tiez pretrapili, kym som pochopila, ze vsetky tie "dobre mienene rady" od zdravotnikov a starsej generacie su na dve veci a vedu k jedinemu cielu - umele mlieko.

danjelca
7. júl 2013

@dada7701 jej no ja radím určite laktačnú je to super podpora..

itwasajoke
7. júl 2013

@dada7701 tak male babatko nevydrzi put dlhsie preto odporucam prikladat castejsie hoc aj kazdu hodinu.ak zaspava bud je unavena alebo mate este nocoridencku zktacku a preto ju treba na kojenia aj budit a pocas kojenia stimuoivat su na to tahy(potahat palceky,lalocky usi,alebo pod bradou je bid sacieho reflexu na ktory treba pritlacit,ale to by mala ukazat laktacna radsej)takze az zaspava budit kym sa nenajoji do syta.ja by som ti odporucila nevazit a nestresovat tym seba aj malu.ako spoznas ci je napapana?nijako jednoducho nakoj a ked zaspi nakoj o hodinu znova.ze si vytiahne "Len"20ml..? Ved je malinka este ma maly zaludocek takze je to v poriadku...a tych 20ml Jej na hodinu bude stacit ;) ze hudes kazdu hodinu kojit?nevadi o tyzden mozno o dva si vytiahne viacej a dlhsie vydrzi byt napapana a ked prejde zltacka este sa budes divit kolko bude travit casu na prsniku ;) hlavne to nevzdavajte ;) my sme bojivali 2 mesiace a to som mala odkojene uz jedno dieta...no u nas bol problem prisatie a kolisanie tvorby mlieka...ale zvladli sme to ...je to umenie a nie kazdy to vie hned ale naucite sa ...najdi si na nete rady aj pomoci ohladne linkov a poloh a odporucam laktacnu 😉

sharlotta
7. júl 2013

zo stranky mamila.sk:
Jack Newman:
"Jeden až trojdňové deti, ktoré sú kŕmené fľašou, prijmú 15, 30 alebo viac mililitrov vody, glukózovej vody alebo umelého mlieka každé 2 - 4 hodiny. Jedno až trojdňové deti, ktoré sú dojčené, prijmú oveľa menšie množstvo kolostra.
Aký záver z uvedených skutočností sa vyvodil v nemocniciach, kde sa uprednostňuje kŕmenie fľašou?
- Počas prvých 2 – 3 dní matka nemá dostatok mlieka. Tento záver „potvrdzuje“ fakt, že dieťa je nepokojné a je na prsníku dlhú dobu.
Aký je záver, ak za model považujeme dojčené deti?
Deti kŕmené umelým mliekom a z fľaše sú prekrmované. Množstvá, ktoré dostávajú, nemožno považovať za fyziologické. Potrava, ktorú dostávajú, nie je len nepodobná tej, ktorú by mali prijímať - je absolútne odlišná.
Dôkazy?
Dokazovať uvedené skutočnosti treba len v prípade, že spoločnosť sa riadi modelom kŕmenia z fľaše.
Bolo by však oveľa správnejšie, ak by tí, ktorí sa dožadujú zásahu, dokázali, že podávať 1 – 3 dňovému dieťaťu také množstvá nevhodnej potravy nie je škodlivé.
Bolo by to jasné, ak by našim modelom bolo dojčené dieťa."

marcelatje
7. júl 2013

@dada7701 tiež som rodila cisárskym v pôrodnici sme mali fľašu. Po príchode domov som kontaktovala laktačnú. Dala mi pár rád, poradila cievku tak sme prikrmovali, fľašu sme vyradili úplne. Časom som počet príkrmov UM znižovala až nakoniec sme skončili úplne na MM a dojčíme sa dodnes.
Frekvencia dojčenia ...skoro non-stop ale vyplatilo sa 😉
Dojčené deti si nemusia odgrgnúť. To váženie je viac na škodu len ťa zbytočne stresuje.

leporeloo
7. júl 2013

@dada7701 naozaj presne na tieto veci su laktacne poradkyne...
velmi tazko sa radi cez net ... ale vykasli sa na vazenie a grganie 🙂

zuzkat1
7. júl 2013

@dada7701 flasu a vahu vyhodit. Kontaktuj laktacnu. Ak nema zltacku tak nebudit na dojdcenie. To ci papa dost zistis podla mnozstva ocikanych plienok.malo by byt 6-7 tazkych. Tak male babo ze spapa 20ml je dost. Aj moja tak papala. ja keby poslucham dr tak nekojim. Mala ma 3 a pol roka a este "mlieckuje". Neboj pojde to,ale hlavne ty sa upokoj. Pi caje pre dojciace a kup si gravimilk. Ak mas pocit ze mas mlieka je malo,tak po kazdom dojceni odsavaj-nevadi ak nic nepojde...info ze treba tvorit viac mlicka sa dostane do mozgu a rozbehne sa to. Ja som sa trapila a vidis islo to.
A mimochodom...dojcene dieta nepotrebuje odgrgnut. Prsnik je aj na uspavanie.. nechaj nech spinka.

annulikb
7. júl 2013

No s kojenim to bolo u mna rovnake - som po 3 cisarskych rezoch a teraz v septembri ma čaka dalsí. Tiez som mala problem s kojenim. Moje deti boli od zaciatku na Nutrilone HA - kedze v nemocnici ma tak vytrapili - psychicky - ze musite kojit........ vazila som deti pred a po kojeni a potom to musela byt aj tak flasa. Z toho stresu som tak akurat bola depresivna a potom som si povedala, ze ved predsa moje dieta neumrie hladom 🙂............................... som zvedava, či budem mat mlieko tentokrat 🙂 ..........................

hradnapani
7. júl 2013

@dada7701 to vazenie pred a po kojeni je len na vytvaranie stresu, prestante s tym a uvolnite sa trochu. Ako vies, ze ti z prsa vypije 20 ml - podla vahy? ci to bolo myslene z flasky? Lebo v podstate este nikomu sa nepodarilo presne zmerat, kolko ml mlieka si dieta vytiahne z prsnika, takze vas to moze dost zavadzat.
Ako pisali baby, najdi si laktacnu v tvojom okoli, vedia spravit zazraky 🙂 a hlavne klud a nestresovat. Dieta to prezije, este ziadne nezomrelo na hlad (teda v zmysle, ze pije a napije sa tak malo, ze z toho neprezije).

terezka1947
7. júl 2013

@dada7701 nema zltacku,ked je taka spava?
ja ta plne chapem...aj my sme sa strasne natrapili ☹ maly mal k tej mojej sekcii-a komplikaciam po nej aj zltacku...budilo ho cele odd. na papanie...mne mliecko velmi pomaly nabiehalo...potom zase cez noc hned balvany namiesto prs,nahrievanie,masirovanie,odsavanie...uuuf,nakoniec doma zopar zapalov....
Ale,kojili sme nakoniec 🙂 no trvalo to skoro dva mesiace,kym ja som sa poriadne naucila kojit,aj moje prsia zacali spolupracovat-v nemocnici mi tvrdili,ze kojit nikdy nebudem,lebo ze mam uzke mliekovody 😕 😕
ale este sa chcem vratit k babam,co ti radia laktacnu-urcite ju zavolaj...a co sa flase tyka-urcite nie vsetky babatka si na nu zvyknu tak,ze nechcu potom prsnik-aspon moje urcite nie...
ja som-kedze zltacka sa ani po mesiaci nechcela vyrazne klasnut,lekar mi naordinoval moje mliecko odsavat,potom zohriat na nejaku teplotu a tak davat malemu papat-nechcelo sa mi babrat s kadejakymi cievkami,atd....a tak som davala z Aventackej flase asi dva tyzdne...potom,ked som z opat mohla davat svoje,nehovorim,ze hned jedol iba z prsnika...ale prikladala som ho stale(zo zaciatku tahal len trocha,jasne,lenivy z flase) a musela som aj flasu pouzit,ale do tyzdna papal krasne z prsnika....
moj si neodgrgaval 😕nechapem,ale nie...davala som si ho na odgrgnutie...ale ked po nejakom case nic,dala som ho spinkat
tabulkove priberania neries,najma nech papa...aj ked kazdu chvilu-este je malicky...nech papa kolko chce a ako dlho chce...aj sa potrebuje upokojit pri tebe

urcite vydrz,zavolaj laktacnu poradkynu a najma nestresuj sa....vsetko zvladnes 😉
prve tyzdne nie su u kazdej lahke 😒...ale ked vydrzis,kojenie si budes potom uzivat

zuzkat1
7. júl 2013

@terezka1947 k tym flasam bud rada.moja tiez mala chvilu aj flasa..to som bola este hlupa..dakujem bohu sama ju odmietla ked mala 3mesiace. Ale kamoska mala mlieko na rozdavanie a davala aj z flase a doteraz lutuje lebo maly odmietol prsnik. takze ja flase radim zahodit.

terezka1947
7. júl 2013

@zuzkat1 ved jasne,aj ja som toho nazoru,ze flase nie......netreba pokusat stastie 😀 😀
ano,mala som stastie,ze si zvykol,no a aj to hovori,ze fakt je kazde dieta ine...
len som chcela pridat moju skusenost,ze aj z flase sa da prejst na kojenie a povzbudit mamicky,kt. na nejaku dobu tu flasu boli nutene pouzit....darmo,naozaj sa neda dat univerzalna rada pre nas mamicky a to v nijakej obalsti u babatka,kazda si musime najst (aj za pomoci rad z MK) tu svoju cestu k babatku

zuzkat1
7. júl 2013

@terezka1947 suhlasim. Ja by som bez mk nedojcila. Mala som zleho pediatra. Na mk som zistila co za hluposti mi radil. Zmenila som ho ked mala 3 mesiace a vsetko sa dalo do poriadku.

terezka1947
7. júl 2013

@zuzkat1 tak,tak...ja som velmi vdacna vsetkym babam,kt. mi kedy poradili a radia 🙂
a co sa kojenia tyka...tak urcite ANAG...ale nejako ju tu uz nevidim ☹ ...no velka vdaka,nech je kdekolvek 🙂

cicamica1980
7. júl 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

mala by si dokrmovat cievkou na prse, nie flaskou.
ja tak dokrmujem uz 4,5 mesiaca🙂 lebo nech robim, co robim, dost mlieka stale nemam🙂 ale nevadi, takto mam aspon nieco - lepsie, ako nemat vobec ziadne🙂))

zuzkat1
7. júl 2013

@terezka1947 annag sem uz nechodi,lebo ako laktacna poradkyna nechodi na stranky kde su reklamy na um.aspon tak som to vtedy zachytila.ma novu stranku ale neviem link. Nesuhlasim s tym lebo ked nebude mat kto radit o dojceni tak maminy siahnu po um a to je skoda.ale respektujem jej rozhodnutie

ixa
7. júl 2013

@zuzkat1
@terezka1947 myslím, že toto je ono 🙂 http://dojcenie.wordpress.com/

zuzkat1
7. júl 2013

@ixa nie ma este jednu.take forum. Ale neviem adresu.v tom case som to uz nepotrebovala.

dada7701
autor
7. júl 2013

baby, lenže ona mi už stiahne aj 80 ml, lenže tých 20 ml potiahne z prsníka, po 5 minútach zaspí, potom sa znova preberie, znova skúšame, znova po 5 minutach zaspí...a tak dokola, a napokon jej tých 50 ml dám z fľaše, lebo si myslím,že takto by tom robiť nemala...to potom strávim pri nej celý deň len kojením....žltačku nemala v porodnici, a ani teraz nevidím žiadne príznaky.....keby každú hodinu ako radíte, tak nepoviem, ale ona zaspáva každých 5 minút....

sharlotta
7. júl 2013

@dada7701 Mne sa po cisarskom rozbehlo mlieko na 5. den po navsteve laktacnej, ked som ju mala 4 hodiny vkuse!!!! na prsniku a pomedzi to sme debatovali s laktacnou. Mas nieco ineho teraz na praci? Ide aj o to, ako velmi chces kojit, alebo ako velmi chces hladat, preco sa to neda. Prepac, mozno som tvrda teraz, ale vsetky baby ti tu radia zavolat laktacnu. Moj muz by ti vedel porozpravat o tom, aku paniku som prezivala, ako sme sa trapili aj do 8. mesiacov, kym som nepochopila, ako to mam robit a ze sa nemam upinat na ziadne vahy a ziedne "slabe" mlieka, flase, cumliky a ine klise, ktore su zauzivane pri krmeni z flase. Dceru som kojila 2 roky a az kym som sa neprisposobila ja jej, nie ona mne, tak to proste neslo a stresovala som. Zavolaj LAKTACNU! Ona ta povzbudi, zhodnoti stav, poradi co a ako.

mata.g
9. júl 2013

@zuzkat1 ahojky, prosim ta co je to gravimilk? Ja mam tiez problem s kojenim, po 3 tyzdnoch zacinam stracat mlieko. Mam ploche bradavky, v nemocnici ma malinky vytrapil ako ma kusal az som nakoniec nasadila klobuciky, neviem ci mozu sposobit postupne klesanie mnozstva mlieka, brala som aj atb kvoli zapalenej rane po sc. Snazim sa prikladat uz aj moje bradavky, ale stale sa to mliecko nerozbieha a to som mala predtym gule v prsiach... Teraz v pripade nudze prikrmujem s flaskou dr.Braun. Vie mi niekto poradit ako dalej, aby mi malinky aj priberal?

xevulax
9. júl 2013

@mata.g vyskúšaj senovku grécku a benedikt lekársky. Podporuje tvorbu mliecka, mne veľmi pomohlo. Skúšala som aj moremilk plus, ale tó bolo o ničom, rôzne čaje, nepomohlo, až toto.

mata.g
9. júl 2013

@xevulax Ok skusim. A pit vineu si neskusila?

lucinkax
9. júl 2013

@dada7701 Vyskusaj senovku grecku a benedikt🙂 Naozaj pomaha ako tu pisu ostatne mamicky. A babatko ak je spave a papka len 5 minut, snaz sa hladkat po licku aby papkalo dalej mliecko . Z flasky by som nedavala , aby si nezvykla a neodmietala prsnik.Chce to vela trpezivosti ale oplati sa 🙂 Castejsie prikladanie je samozrejme, nevdavaj to urcite sa to zlepsi a mliecko sa rozbehne 🙂 🙂 Drzim palce 😉

lucinkax
9. júl 2013

@mata.g Prikladaj castejsie, a kup si senovku a benedikt tbl🙂 Je to super natvorbu mliecka a samozrejme cim castejsie prikladanie,tym vacsia tvorba mliecka🙂 Oddychuj ako sa len da a venuj sa babatku 😀 A pi vela tekutin teraz v horucavach 🙂

xevulax
9. júl 2013

@mata.g. Vineu som pila ale pozor odbublinkovanu, aby bábätko nenafukovalo. Ale žiadny zázrak od Vinei necakaj. Určite by som zainvestovala do tých tabletiek

zuzkat1
9. júl 2013

@mata.g ak sa da tak klobuciky a flasu prec. Ked uz mas pocit ze musis dokrmit,co je casto omyl,tak cez cievku. Odsavaj po kazdom dojceni,hoci aj naprazdno. Gravimilk je susene mlieko pre dojciace matky. Dostat aj v lekarni. Skus senovku. Ako casto dojcis? Prikladaj casto.vzdy ked je hore,hoc aj kazdu pol hodinu. Na hociakej flaske babo zlenivie ked to z prsnika ide tazko. Naozaj radim odsavaj. Ak sa ti da tak aj v noci.

zuzkat1
9. júl 2013

@dada7701 ma to byt tak ako chce babo..ak chce kazdych 5 minut tak daj. Flasu vyhod ak chces kojit. Je teplo,tak je jasne ze chce casto pit.
@mata.g nepribera? Co to znamena? vobec?

mata.g
9. júl 2013

@xevulax Ok skusim. A pit vineu si neskusala? Alebo vraj pomaha klasicka melta, len neviem kde ju dostat...