Trhanie zubov počas dojčenia. Môže sa niečo stať?

katarina12
18. jan 2008

Ahojte. Chcem sa len spytat, ci sa mozu trhat zuby, ak dojcim. Mam 6 mes. dcerku a lekarka by mi mala vytrhnut zub, ale bojim sa ani nie anestezy,lebo ta asi do mlieka neprejde ako toho, ci nemozem stratit mlieko alebo ci to nema nejake negativny vplyv. Mate niektora s tym skusenost?
Vdaka

geegee
19. jan 2008

mne trhali, dokonca som uzivala aj lieky proti zapalu, ale len 2 dni tusim...ja som to zvladla v pohode. Dalsie trhanie ma caka teraz, ked som tehu 😀 A nemozem ist ani na RTG - to bude sou 😀

poupe
19. jan 2008

Me trhal zub moudrosti a v pohode,zadny problemy s kojenim.

katarina12
autor
19. jan 2008

Dakujem velmi pekne za odpovede. Upokojili ste ma.

gilly
9. nov 2012

@katarina12 ahoj, je to uz sice trosku starsie tvoj prispevok ale sa len chcem opýtať, či to trhanie zubov prebehlo v poriadku v suvislosti s dojcenim. Mne by mali trhat dva zuby mudrosti, tak sa trosku toho obavam. Mozu sa jest aj nejake tabletky proti bolesti? dakujem

katarina12
autor
9. nov 2012

Ahoj, uz som aj na to zabudla, že mi trhali zub. Všetko dopadlo bez problémov, mala som lokálnu anestézu, nič ma nebolelo ani počas trhania a ani potom, čo som bola prekvapená. Lebo si pamätám, že keď mi pred niekoľkými rokmi trhali zub, tak ma vyrchaní anestézy bolela hlava aj "zub". Teraz to bolo v pohode. Malú som vtedy kojila až do roka a pol. 🙂

lenkasop
31. jan 2013

@gilly ahoj, chcem sa ťa opýtať, ako si dopadla, mali ti trhať 2 zuby múdrosti, dali ti aj injekciu, však? A ako si dopadla s kojením? Mňa to tiež čaká, 2zuby múdrosti ☹ a bojím sa tej injekcie kvôli kojeniu. Užívala si potom aj nejaké lieky? Ďakujem 😉

gilly
31. jan 2013

@lenkasop ahoj, cerstva info. Prvy zub mi trhali vcera, stacila jedna injekcia, cele to trvalo tak desat sekund, lebo ze bola dobre postavena. Kojenie uplne v pohode, ziadne lieky som neuzivala, lebo t onastastie nebolelo po vyprchani injekcie, akurat ma priserne z nej bolela hlava. Ale isla som skoro spat a dnes je uz dobre. Zvysne tri mi budu trhat az v lete (poradovnik v nemocnici) a ze to uz bude nejake rezanie dasna a tak, tak to netusim co bude. Ale beriem to tak, ze mala uz bude mat okolo 9 mesiacov, tak to uz snad bude ok

lenkasop
31. jan 2013

@gilly ´dakujem za info, ja mám ísť 19.2 ☹ kiežby som aj ja mala také šťastie a rýchlo my ich vytrhli, len sú blbo postavené ☹

gilly
31. jan 2013

a budu ti trhat obe naraz? lebo ja som chcela obe naraz aby mi trhali, ale nechceli. Tak mam tri terminy v rozpati mesiaca...A ze vraj to trva tak kazda okolo 20 minut ☹ drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 😉

gilly
24. feb 2013

@lenkasop ahoj, tak ako to dopadlo s tym trhanim zubov? vsetko ok?

lenka26386
24. feb 2013

No ja mám čerstvú skúsenosť s trhaním zubu,ale mala som silný zápal tak tobolelo napriek injekcii 😒 a dnes mi rezali to dasno kvoli neodtekajúcemu hnisu- bez umrtvenia podotýkam a teraz z toho trápenia sa mi nechce spušťať mliečko doteraz sme problém nemali až teraz a je to strsujúce ked sa malinký tak trápi ☹

lenkasop
2. mar 2013

@gilly nakoniec som nebola ☹ ochoreli sme ☹ tak to nechám na obdobie, keď začneme prikrmovať 🙂

azbestica
3. mar 2013

@katarina12 mne trhali tiez zub s anestezou a uplne v pohode

gilly
4. mar 2013

@lenkasop asi je to aj lepsie az ked sa prikrmuje, ja to budem mat tiez tak