Trojtýždňové bábätko nevie po kojení na dlhšie zaspať

trelka26
28. nov 2017

Neviem ci je to normalne, alebo to musim riesit len umelym mliekom. Kojim tak casto ako sa len da. Dnes sme nesli ani von...cely den sedim v obyvacke a mam ju na prsiach. Problem je v tom, ze aj ked sa sama odpoji a polozim ju tak je bud hned hore, alebo do pol hodinky. Ked sa tak poobede uspala a ja som ju drzala na rukach tak vydrzala 1,5 hod. Nenasiti ju moje mliecko dostatocne?...musi predsa spinkat!!! Ked dam umele tak spinka aj 2-3 hod. Umeleho vypije aj 100 ml...a to predtym davam aj moje.

rheuska
28. nov 2017

Nedávaj umelé. Tým si znížiš tvorbu mlieka a fakt nebude stačiť. Tvoje dieťa nepotrebuje umelé mlieko, ale tvoju náruč. Okrem toho, že má malý žalúdok a potrebuje jesť často, investuj peniažky do šatky, alebo ergo nosiča. Dieťa bude spať, dojčiť budeš kedykoľvek a budeš mať voľné ruky. Merozmaznáš si dieťa neboj. Tvoja náruč je preň istota a teplo a láska. Moju malú som dojčila v tom veku zhruba každé 2 hodiny.

nikitta17
28. nov 2017

Moja dcerka od zaciatku nespinkala vobec tak dlho ako mozno ine deti spinkaju. Ale s tym sa neda nic robit a vobec to nie je o tom,ze ju nenasyti tvoje mlieko,nedavaj umele ked nemusis. Moja sesternica napriklad taktiez uz ma druhe babo a nespinka inak ako len na rukach akonahle ju polozi sa zobudi, take su niektore deticky. Moja dcerka ma 9 mesiacov a aj teraz ked zaspinka tak mozno polhodinku vydrzi sama spat v postielke a potom sa zobudi tak ju vezmem na ruky a tak ju drzim tak dokopy spi niekedy aj dve hodiny

jerrz
28. nov 2017

Je to len na tebe, ci dokážeš fungovat s tým že je non stop na cicku. S tým že das umele podla mna sa nic nedeje ak si chces oddýchnut a pospat, a pospi si aj malá. Ale hovorim je to na tebe .

matrix87
28. nov 2017

nedavaj umele, keby si jej dala aj plnu 3dcl flasu, tak ti ju vypije, nevie, kedy prestat ;) nema ten taky reflex ako starsie deti alebo dospelak, ze uz mam proste dost, pije, lebo ju to aj upokojuje. Staci jej tvoje mlieko, koj tak casto ako potrebuje alebo ako sa citis. Ked ju polozis a zobudi sa, to neznamena, ze je hladna, znamena to, ze ta potrebuje. ked spi, spi s nou, ak potrebujes nieco robit a chces, aby spala, kup si satku alebo ergo nosic (nie klokanku), daj si ju na seba a mozes robit, co potrebujes. Ja som to niekedy robila aj tak, ze ked maly zaspal v postielke a potrebovala som robit nieco bez neho, tak som mu nechala moje tricko v postielke a on spal, tak skus aj to...

mrkvicka060
28. nov 2017

No a podla mna je to tym, ze nie je syta. Zabite ma. Moj syn doteraz (ma 2 roky) v noci dobre nespi, ked sa dost nenaje. Ked pekne papa cely den a ma dost na veceru spi celu noc. Ak sa naje slabo, budi sa na mlieko, jeden a aj dvakrat v noci. A to nie je tucko, uplne tintitko, ale proste musi byt dostatocne najedeny. Od narodenia som aj prikrmovala UM a nic mu nie je, nenyslim ze som ho otravila 🙄 A nie, nebola som ani zdaleka ochotna sediet cely den na gauci alebo s nim dve hodiny pochodovat po byte len aby spal...

mrkvicka060
28. nov 2017

Dieta potrebuje spat. A nie je normalne ak nespi len preto, ze matka mu nechce dat UM ked mu nestaci MM..

agnes28
28. nov 2017

no záleží na tvojich prioritách. deti na UM možno vydržia dlhšie sýte a sú ako hodinky. ale ja by som touto cestou nikdy nešla len kvôli režimu či svojmu pohodliu. materské mlieko je ideálne pre dieťa. dcérka je ešte malinká a záleží od teba na čo ju navykneš. len treba vymyslieť čo vám bude vyhovovať a vydržať ... ste v období keď si vytvárate určitý režim. vydrž, až bude staršia bude všetko lepšie...

katka1416
28. nov 2017

Ja som to mala podobne,asi tyzden vkuse(mala tak 3-4 tyzdne vtedy) som kojila kazdu hodinu,ci cez den ci v noci, ale po tyzdni to preslo a spavala aj 5 hodin. Treba to len vydrzat,je to lan babatko 🙂

1988majka
28. nov 2017

@trelka26 co sa tyka papania tak mozno je hladna..ale skus to riesit tak ze zavolas laktacnu poradkynu aby skontrolovala ci je spravne mala prisata. ci vypije dost mliecka.mozno toho mliecka mas dost (kedze ako hovoris mala je stale na tebe to je naozaj vyborna stimulacia tvorby mlieka ale ak je nahodou zle prisata to naopak znizuje tvorbu) len ho nevie tak vypit. ked uz zaspava pri papani treba skusit este stlacit prsnik aby sa zvysil tok mliecka a pripadne vymenit prsnik a nasledne stlacat ten. bolo by super ak by ti laktacna poradila aby si postupne mohla UM zredukovat a vysadit. Cim viac UM tym menej sa bude tvorit MM. Co sa tyka spanku naozaj niektore deticky prve tyzdne cez den malo spinkaju. ak chce spat na prsniku je to celkom prirodzene - ukludnuje ju to uspava..niektore deticky nevedia bez toho prve tyzdne spat proste potrebuju mamu nonstop 🙂