Trpel niekto nespavosť počas dojčenia?

vok
28. mar 2009

🙂 Ahojte, chcem sa spýtať, či niektorá z Vás tiež trpela nespavosťou počas dojčenia. Mám 10 týždňové bábo, zatiaľ je plno dojčené, ale keďže veľmi zle spím v noc, i uvažujem o odstavení a nasadení si liekov na spanie. Inak vyskúšala som homeopatiká, medovkový čaj a b- komplex. Veľmi nerada by som ho odstavila, poraďte mi, čo ešte vyskúšať.

vok
autor
14. apr 2009

ahoj mami, ako sa máš, už lepšie spávaš? chcem sa spýtať, či si neskúšala nejaké lieky na prírodnej báze užívať. Chcem vyskúšať gs dormian, ale neviem. Bola by som rada, keby sa ozvala nejaká mamička, ktorá ich užívala počas dojčenia.

susik77
11. jan 2011

Ahojte, nadvazujem na temu...Mala ma 16 mesiacov, sice som v noci uz prestala teraz kojit, lebo sa malej zacali kazit zubky, kojim na uspanie a nadranom. Asi pol roka trpim nespavostou. Asi o tretej rano vstanem a premietam si, co sa udialo za predchadzajuci den. Mam to aj ked nemam zrovna starosti, manzel hovori, ze aj on to ma, ze vraj je to ako s pocitacom-ze si potrebuje mozog vsetko utriedit. Teraz neviem, mozno je to aj kvoli tomu, ked sa mala budi.
Prejavuje sa mi to, ze vstanem o tretej al. o 5 rano a tak hodinu neviem zaspat. Potom sa zobudim po 8. a som unavena.
Neviem, co by mi tak mohlo pomoct. Pijem medovkovy caj, nej. lexaurin a podobne veci brat nechcem kvoli kojeniu...
Pomaha mi, ked som hore do polnoci, to spim skoro do 8.30

dadis
11. jan 2011

@susik77 podla mna spis dostatok, len mas nejaky poprehadzovany rytmus...ja chodim spat okolo 22.00 a okolo 6.00 musim vstavat k malej a maleho chystat do skolky...rano sa mi nechce vstavat, ale ked sa rozbehnem, tak uz je to v pohode...takze spanok 8h, co je optimum...to je u teba, ten druhy pripad, ked ides spat okolo polnoci, a potom po 8.00 vstavas (inak to ti zavidim, tak si to nejako predstavujem aj ja 😀 )...takze ak ides spat skor a nieco ta v noci zobudi, jednoducho podla mna nie si unavena...tak si hlava trosku porozmysla a potom je pripravena opat zaspat.. skus chdit do postele az vtedy, ked uz "odpadavas" a "klipkaju" ti riadne oci, mozno budes mat rano pocit, ze si viac oddychnuta...

susik77
11. jan 2011

@dadis -jj, presne to mi pomaha. len mi je divne, ze pred deckami som mala uplne opacny rytmus-o 22.som bola grogy a vstavala som okolo 6.hod. je mozne, ze by mi kojenie tak prehodilo biorytmy?

dadis
11. jan 2011

@susik77 je to mozne...si sa prisposobila biorytmu tvojich deti...este kym si v noci kojila, tak si si to musela vynahradit dlhsim spankom, teraz uz by ti malo tych 8h stacit...bud rada, ja som o 22.00 ako matoha, rada by som si este posedela s muzom a poklabosila, no uz nevnimam 😖 ...on ide spat o vacsinou o hodinu neskor nez ja...rano vstavame spolu, on nepotrebuje tolko spat

hanka_b_151
23. apr 2017

@vok ahoj nasla som si tuto debatu sice davnu ale mam teraz podobne problemy. Ako si to riesila prosim ta ako to vtedy dopadlo? 🙂

juliet86
3. nov 2020

@hanka_b_151 ahoj ako sa tento problem lpodarilo vyriesit tebe?