Trpel niekto nespavosť počas dojčenia?

vok
28. mar 2009

🙂 Ahojte, chcem sa spýtať, či niektorá z Vás tiež trpela nespavosťou počas dojčenia. Mám 10 týždňové bábo, zatiaľ je plno dojčené, ale keďže veľmi zle spím v noc, i uvažujem o odstavení a nasadení si liekov na spanie. Inak vyskúšala som homeopatiká, medovkový čaj a b- komplex. Veľmi nerada by som ho odstavila, poraďte mi, čo ešte vyskúšať.

kotenko
28. mar 2009

Ja som sice nemala takyto problem, ale moja kamaratka a jej lekari radili toto:
-v provm rade zabojovat o dojcenie, pokial sa ti mliecko tvori...
-skus nejest a nepit ziadne "sladke" vody, ziadna coca-cola, kofola, cokolada vecer
-dobre pred spankom vyvetrat aspon na 10-15 minut
-nestresovat sa vecer, necitat knihy a nepozerat "telenovely" (filmy pri ktorych velmi vnimas dej)
-skus domaci recept mlieko z medikom
vela pohybu na cerstvom vzduchu (vyuzi toto krasne jarne pocasie a behni z dietatkom von, aj dva krat za den)

Kamaratka bojovala a "zvitazila".... no kvoli zapalu prsnika nakoniec aj tak prestala dojcit

lujzik
28. mar 2009

Vok: ahoj,ja kojím 15 mesiacov, mala som podobný problém ako Ty, ale neprestala som kojiť, vedela som, že to malej len prospeje a dnes to neľutujem 🙂 .Riešila som to tak,že som si malú dala k sebe do postele. Pila som medovku a mätu, večer som si dala dobrý kúpeľ, ukľudnila som sa.Mlieko s medom som nemohla, bolo mi ťažké na žalúdok.... 😝 Má to aj nevýhody-doteraz spáva malá s nami,ale už je to iné.A nevýhoda je to hlavne pre svokru a všetkých mudrlantov, ktorí tvrdia, že by mala spávať sama.Nie je lepší pocit,ako keď sa pritúli,alebo ma pohladí, otočí sa a spí ďalej.Ale je to na Tebe, ako sa rozhodneš....je to náročné,často nepohodlné, ale za ten vzťah, čo medzi Vami vznikne, to stojí... 😅

monika0123
28. mar 2009

ahoj.ja ti tiez velmi neporadim.hlavne koj.babo to velmi potrebuje na imunitu a zdravy vyvoj.podla mna by ti mozno pomohla psychologicka aby si sa vedela uvolnit pred spankom.ja tiez uvazujem ze ju navstivim.clovek sa niekedy len potrebuje vyrozpravat a nechet si poradit.psychologicka nie je pre "cvokarov"je to niekto kto ti poradi a vypocuje ta.mozno je len tvoje telo v soku z noveho faktu baba.ak by si prestala kojit tak ti to so spankom vobec nepomoze. len si predstav ze kazda priprava mlieka ti zabere 5-10 minut a si prestav tu namahu v noci ho robit lebo umele mlieko sa nemoze pripravit dopredu.musi byt vzdy cerstve.musis prevarit vodu pockat kym vychlaadne az tak spravit mlieko.mne sa teraz drobec zacalô budit kvoli zubkom tak mu davam kravske z lenivosti ked mu cajik nestaci
inak suhlasim s kotenko

drzim vam oalce v riaseni problemu

monika0123
28. mar 2009

lujzik aj moj spava so mnou a za nic by som nevymeli jeho nocne objatia.v tomto rob ako ty chces.maly spaval v postielke do 6mes lebo vnoci sa nebudil tak som k nemu nemusela behat ale ked mu sli zubky ak som bola leniva a od vtedy spava s nami. 😝 raz som ho dala spat do postielky no kazdych 10 min som bola pri postielke a kontrovala ci je ok.viac som ho tam nedala lebo by som zas nespala.aj ja neznasam reci typu ze dieta ma spat same.takto sa buduje puto a pokial to vyhovuje nam tak co koho do toho.len nechcela by som byt mojou nevestou.moj drobec bude hrozna mamina sukna 😀 a ja hrozna svokra ak mi nevesta nesekne 😎

lujzik
28. mar 2009

😀 😀 😀 No konečne spriaznemá duša!!! Veru nemenila by som za nič.Je to úúúúúúžasné.My sme si dokonca dali urobiť posteľ 200x210 cm, takže máme super letisko...a kojiť budem,pokým budem mať mlieko...a aj spať som sa naučila,a konečne 2 týždne spáva aj malá 😝
no a s tou svokrou a nevestou-nie si trošku dopredu??? 😀

alami
28. mar 2009

ako vieš že je to z dojčenia? čo ak je to tým, že si sa stala matkou - cítiš zodpovednosť,strach...atď...čo ak prestaneš kojiť a potom zistíš že to nebolo tým? 10 týždňov je veľmi málo, dieťatko potrebuje tvoje mliečko, neprestávaj kojiť len tak. Aj keď verím, že nespavosť je veľmi nepríjemná. Ale skús to nejak zvládnuť. Inak - od kedy mám deti, ani jednu noc som nespala kľudne. to už je proste údeľ matky 😉
skús pozrieť tu: http://translate.google.com/translate?hl=en&ie=... či ti to nejak nepomôže, alebo tu: http://www.dobrunoc.sk/default.aspx/sk/chc/zdra...

http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/choro...

lujzik
28. mar 2009

alami má pravdu...nevzdávaj to hneď....a nerieš to liekmi... 😕

grevab
28. mar 2009

ahoj VOK,

úplne ťa chápem - že si nevyspatá, budíš sa často a zle spíš -
podĺa mňa to nie je iba kvôli kojeniu -
je to hlavne preto, že si sa stala mamičkou , ako to už ktosi napísal.
Je to inštinkt, ktorý ťa budí, podvedome kontroluješ dieťatko, je to normálne a správne.
Kojenie je dar, ktorý nezahadzuj. Kojenie je nádherná vec a váž si to. Sú mamičky, ktoré kojiť nemôžu... a čo by za to dali, aby mohli...
Áno, je veľmi dobrá rada - dať si dieťatko k sebe do postele. Alebo aspoň prisunúť postieľku úplne k Tvojej posteli bez bočnice. Budeš ho mať bližšie, dieťatko bude kľudnejšie, možno prespí dlhšie intervaly (moja skúsenosť s dcérkou), ani ty nebudeš musieť vstávať kvôli kojeniu, iba si ju priložíš a môžeš driemať...

Ja kojím už 2a pol roka - v noci niekoľko krát - keby som nemala dcérku pri sebe, už dávno by som odkväcla, skončila ktoviekde... Takto spím a driemem s prestávkami celú noc a hoci za noc dcérka pije moje mlieko aj 5-6x, nemám pocit nevyspatia.

Určite nie je správne riešiť Tvoju únavu odstavením a liekmi. Existuje veľa možností - aj čas hrá pre Teba. Dieťatko vekom je väčšie, ty máš viac skúseností.
Ak si nevieš stále sama pomôcť, obráť sa na odbornú pomoc - detský lekár, Tvoj obvodný lekár, psychológ..
🙂

terezka044
28. mar 2009

lujzik homeopatika nie su lieka v pravom slova zmysle, a ak pomahaju, tak preco nie, nie su nicim skodlive 🙂 ale ak myslis tie lieky na spanie tak to neodporucam teda ani ja, vobec, s tym su potom len problemy... navyse sa moze stat, ze sa mama v noci nezobudi a dietatko bude hladne a umrncane aj cely nasledujuci den ☹

a vok, kazda mamina asi trpi nespavostou, je to normalne. povedz si, ze to prejde, a bude dobre 🙂 snaz sa spat vtedy, ked spi aj babatko - v noci, ale aj cez den. co najviac. popros manzela, nech trosku pomoze, nech sa s nim pohra kym je hore, zatial co ty si oddychnes.. velmi dobra je vana, popr. aromaticky kupel pred spanim, ak babatko nie je hore celu noc, tak to aj pomoze. daj si postielku ku svojej posteli a mozes ho kojit aj ked budes lezat a v polospanku, instinkt ti nedovoli ho nejako zatlacit alebo mu inak ublizit.

a ak nechces odstavit, a nic nepomaha, a aj tak ta to velmi vysiluje.. tak skus striedat UM s MM, aj jedna porcia MM denne doda babatku chybajuce latky ktore potrebuje. Ale skus vydrzat, budeme ti drzat palce 🙂 🙂

grevab
28. mar 2009

vôbec nesúhlasím s podávaním umelého mlieka - to nie je riešenie
komplikuje sa dieťatku trávenie a je to dobrý začiatok odstavenia
To nie je správne ☹

lujzik
28. mar 2009

Terezka: ja homeopatika poznám,my fungujeme len na nich a zaberaju nam 🙂 ,ale vok v uplne prvom prispevku spomina podla mna klasicke lieky,a to nie je dobra volba.... 😕 naša malá z UM vracala a to som vyskúšala všetky druhy, takže nakoniec som sa modlila,aby som mala dosť svojho mlieka... 😅

monika0123
28. mar 2009

maly mal 8 mesiacov ked som pred vecernym spanim po kojeni dala este umele mlieko hami hajaja.vraj je take huste ze deti od neho lepsie spia. ale u nas bol jediny efekt ze mi maly po case odmietal prsnik lebo z flasi to slo jednoduhsie 😔

luizik aj ja som rada ze som nasla spriaznenu dusu 😎 ine aj ked maju dieta v noci pri sebe tak sa toho chcu vzdat.samozrejme ze nechcem aby nicolas s nami spaval kym sa neozeni 😀 ale zatiel nie som psychicky pripravena ho dat prec.to letisko ti zavidim.my sme mali donedavna 1-izbovy byt a spavali sme na rozkladacom gauci ale nebolo nam zle.teraz sme docastne u mojich rodicov kym prerobime domcek.spalma ma 3x4 a mam pocit ze postel bude zaberat polovicu aby sme sa zmestili 😵 lebo drobec rastie.sice som chcela aby v novom dome boli nove pravidla ale neviem ci to odlucenie zvladnem 😅

lujzik
28. mar 2009

No ved tohto sa aj ja bojím 😀 ,že ani nie malá bude mať problém,ale skôr ja...jediný,kto je trošku smutný je manžel 😀 😀 ,ten by ma mal najradšej pre seba...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angua27
28. mar 2009

vok, súhlasím s dievčatami. ak môžeš, neprestaň kojiť. myslím, že každá čerstvá mamina má trošku problémy so spaním v noci. podľa mňa je to o tej novej zodpovednosti.
ja som mala niečo podobné. stále som sa bála, že sa neprebudím, ak bude malý plačkať (nejako zostalo vo mne, že mamička, čo bola so mnou na izbe, sa neprebrala na plač svojho dieťatka a musela som ju ja budiť, bála som sa, že sa to stane aj mne a že by som preto bola zlá mama). ale to je kravina. každá z nás je super mama a v tele máme každá spúšťač, ak sa malé viacej pomrví, hneď sme hore. toto som si hovorila, presviedčala sa o tom. chvíľku to trvalo, ale nakoniec som prijala fakt, že sa zobudím, ak ma malý bude potrebovať a za pár dní sa mi spánok polepšil. je pravda, že od narodenia malého som ešte celú noc neprespala, dokonca aj keď je malý u svojho tata, tak sa v noci preberiem v tých časoch, keď sa on budí. ale nevadí, telo je zvyknuté a v pohode si oddýchnem. a terezka má pravdu, ak máš pocit, že máš málo spánku, vykašli sa na domácnosť a spi aj cez deň, keď spí malé.

vok
autor
28. mar 2009

ahojte dievčatá, ja ale už nemusím k malému vstávať, budí sa raz v noci o 3 a potom o 6. Ale ja sa budím skoro každú hodinu, najnovšie dve noci som nespala skoro vôbec asi hodinu nad ránom, a to dočasne spím v inej miestnosti a manžel je pri malom.

dididi30
28. mar 2009

vok a nerozmyslas moc pred tym, ako ides spat?? ja to tak mavam, rozmyslam nad niecim a neda sa mi zaspat...
tiez kojim maleho, niekedy spi dobre ale niekedy je na cice celu noc, to mi nevadi, len toto rozmyslanie, ja by som chcela na noc vypnut, len to nejde 😝 😅

vok
autor
28. mar 2009

ahoj dididi, na noc by som chcela tiež vypnúť, snažím sa pozitívne myslieť, ale je to ako začarovaný kruh

alami
28. mar 2009

a okrem malého, netrápiš sa niečím iným? nemyslíš na niečo...podvedome, čo ťa psychicky zaťažuje? nejaké problémy....
a ak aj nie, tak som presvedčená, že to bude starosťou o dieťa a nie dojčením. ja neviem, poučte ma ak z dojčenia býva nespavosť, ale ja som o tom ešte nepočula. To fakt býva? mal to ešte niekto? Nerýpem, pýtam sa. som presvedčená, že to dojčením nebude. a budeš to neskôr ľutovať, ja som prvého syna kojila len 6 týždňov, lebo mi ho už v pôrodnici naučili blbé sestričky na cumel a už sa s tým nedalo nič robiť a má veľkú poruchu imunity a množstvo alergií...je na liekoch celoročne...tak aby si "vlastnou vinou" nedopadla rovnako - budeš si to potom vyčítať 😔

bibula
28. mar 2009

😀 😀 😀 no ja som nespac ci kojim,alebo nekojim.... 😀 😀 😀
co stym? 😀 😅
akoze moc mi to nevadi,fungujem tak uz cez 30 rokov... 😀 ale ked je tu takato tema,pridavam sa 😅

emogeon
28. mar 2009

vok tvoje babo je velmi malicke jasne ze treba kojit stale aj v noci mysli na neho
casom sa to upravi a ty a vyspis uvidis a skus bez liekov 😉
ani ja som sa prve mesiace nevyspala ale hlavne ze moje babo bolo spokojne nacuckane 😵

mami.sk
28. mar 2009

vok, ja mam tiez problemy so spankom ☹
prve tyzdne som mala opacny problem, zaspala by som vzdy a vsade, ale potom mi manzel raz povedal ze som zaspala pri nocnom kojeni posediacky a ja som sa hrozne zlakla ze co vsetko sa malej mohlo stat 😒
a odvtedy mam velky problem so spanim 😒 ked lahnem do postele tak nie a nie zaspat. myslim na vselico mozne a to je zle. uz som vyskusala vela zarucenych receptov ale nic nepomaha. asi sa len "vnutorne" ukludnit😉
no myslim si ze prestat kojit by mne osobne asi nepomohlo, este by som bola viac frustrovana 😒

mukky
29. mar 2009

Ja neviem spavat v noci a ani mi to nevadi,konikujem,studujem si veci na nete,pozriem si co to v archive co cez den nestiham,ale kojit by som neprestala,je to to najlepsie co mozte dietatku dat,kojim stale a mam z toho radost,a to uz skoro 8 mesiacov aj prikrmujem ☹ ale nevzdala som to a ani maly,i ked z flase mu ide ovela lahsie pit....zaciatky su tazke,ak pride babo,vsetko sa meni,nas zivot nabera nove obratky 😀kojit neprestavaj ak je to co i len trosku mozneeeeee...

vok
autor
30. mar 2009

ahoj mami, koľko takto už nespíš? Nespíš vôbec, alebo pár hodín za noc? Nie si z toho vyčerpaná? Ako funguješ cez deň? A ty mukky, tebe ten spánok fakt nechýba, ale asi cez deň dospávaš či nie?

mami.sk
4. apr 2009

vok, ja nemozem zaspat aj 2-3 hodiny sa prehadzujem na posteli a nic 😒 potom sa mala zobudi na kojenie, ja potom na chvilku zdriemnem ale nie na dlho a tak to ide dookola. mala sa budi okolo 6-8 rano ,kazdy den inac a mne sa vtedy chce najviac spat ☹ ☹ ☹
niekedy si ju manzel zoberie a ja si este hodinku pospim ale on ide potom do prace tak musim vstat ☹
neviem ako budem este takto fungovat ☹
mala mi vobec doteraz nespala cez den doma, len vonku v kociku a tak som s nou casto chodievala vonku na cerstvy vzduch.teraz obcas zaspi aj doma tak skusam si lahnut aj ja ale niekedy som uz taka unavena ze ani zaspat nemozem 😒
a dokedy to vydrzim to neviem ☹
aj teraz by som najradsej isla spat ale neda sa mi 😒 a ked uz budem pomalicky zaspavat tak sa mala zobudi na kojenie. tak radsej pockam 😒
no dufam ze sa to pomaly zlepsi, mala ma 3,5 mesiaca a uz sa budi na kojenie len 2x tak vidim svetly
zajtrajsok 😀

a ty si ako na tom? uz lepsie?

mukky
4. apr 2009

ak ja idem povesat pradlo a kuknut postu a postu pre teba navraty,spavat chodim okolo tretej,a dospim cez den ked maly spi,tak vtedy aj ja,poobede uz ani nie...unavena som bola aj ja,asi do 3 mesiacoch po porode,potom uz prespal celu noc,a ja som od malicka v noci nejak nespavala...si pamatam v taboroch vsetky deti spali a ja cumela do blba 😀 😀 😀 ,manzel je opak,nevydrzi byt dlho hore..

mukky
4. apr 2009

Dievcata uvidite,ustali sa to....my sme mali chaos asi take prve 4 mesiace...ani varit som nejak nestihala,ani domacnost velmi,ale manzel okrem kojenia robi vsetko takze mam velku pomoc...uvidite,bude dobre....no moj maly si nevyzaduje v kuse didku,v noci len raz okolo tretej,niekedy ani to...ale teraz sa dava na brusko a kolienka,aj sa v noci posadi a tak odbieham k nemu a pretacam ho...a je to lepsie ako keby som si lahla a kazdu chvilu vstavala...no a o 5tej zvzkne este niekedy papat,vtedy kojim a aj nutrilon davam,a pospi do tej 7 hod.No od kedy sa narodil tak to je take spanie na jedno oko a ucho,asi topoznate....

martao
5. apr 2009

Ja som mala rovnaký ,,problém" pri druhom dieťati.. Riešila som to úplne normálne. Porobila som si veci v noci, hlavne som plietla. Pokial nemáš potrebu spánku, tak to nerieš.

mukky
5. apr 2009

Hore som od 6tej a spat sla okolo pol stvrtej rano..ale maly uz konecne zaspal tak sa k nemu idem suchnut aspon hadam na hodku 😀

vok
autor
8. apr 2009

ahoj mami,

mám dojem, že sme na tom približne rovnako. Mám noci keď zaspím hneď, ale max. na 2 hodiny, potom nejaká prestávka, keď nemôžem spať, potom sa malý zobudí na kojenie, a potom nad ránom spím tiež tak max. 2 hodiny, to je u mňa vtedy fain noc. Alebo nemôžem z večera zaspať vôbec, tesne pred kojením potom zaspím, a potom možno zas max. 2 hodiny nad ránom. Je to rôzne. Dúfam, že to, čoskoro skončí. Som z toho dosť unavená. Snažím sa, menej na to myslieť a dúfam, že ako to prišlo, tak to aj odíde.