Tvorba materského mliečka - benedikt a senovka

simcis
11. feb 2019

Ahojte chcela by som sa spytať ako lresne treba brať senovku grecku a benedikt lekarsky v tabletkach. Mam brat jeden den jedno a druhy den druhe. ??

pribinak
11. feb 2019

Nemusis ani nic, ak mas dostatok mlieka

simcis
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simcis
autor
11. feb 2019

@pribinak No praveze malinky je taky hladosko ze mi papa kazde 2 hod. A mne sa prsniky veľmi pomaly napĺňajú

pribinak
11. feb 2019

@simcis mozes aj kazdy den, nic sa ti nestane

simcis
autor
11. feb 2019

@pribinak takze kludne oby dne naraz

pribinak
11. feb 2019

@simcis ale ano. To nie su nejake lieky, su byliny

simcis
autor
11. feb 2019

@pribinak Ďakujem

hrmiona
11. feb 2019

Od laktacnej odporúčané dávkovanie som mala 3x3 tbl/deň, aj senovku aj benedikt naraz.Učinkovať začne za 3-4 dni.Hlavne kojiť normalne, neprikrmovat UM,mlieko sa rozbehne.
Ak už budeš mať pocit,že mlieka je dosť,nevysadzovať naraz.Postupne znižovať dávkovanie po 1 kapsule za 2-4 dni.Mohlo by to rozhádzať hormóny a tvorba mlieka by opäť klesla.

simcis
autor
11. feb 2019

@hrmiona a nevadi ked ja važim iba 47kg. Môže byť take veľke to dávkovanie.

hrmiona
11. feb 2019

Možno by som skúsila po 2 tbl 3 x za deň.Ja mám vyššiu váhu,ja som užívala ako som písala.
Hlavne sú to bylinky,netreba hneď čakať wow efekt.Naozaj to bude trvať chvíľku,kym pocítiš zvýšenú tvorbu mlieka.
Ja som ešte mala dobrú skúsenosť s Hymalajskym ajurvedskym čajom na kojenie Medhika.Ten tiež obsahuje aj senovku.Pila som ho popri užívaní kapsúl už keď som znižovala dávky.

ludka140281
11. feb 2019

@simcis mne zaberal čaj na podporu dojčenia a pit vela polievok,alebo vody aj vinea

simcis
autor
11. feb 2019

@hrmiona tak aby som to dobre chapala 2 tabletky aj toho aj stoho 3x denne

simcis
autor
11. feb 2019

@hrmiona a ten cajik sa da kúpiť v lekarni??

ludka140281
11. feb 2019

ja som čaj kupila v lekárni

simcis
autor
11. feb 2019

@ludka140281 ďakujem

hrmiona
11. feb 2019

@simcis áno senovku a benedikt treba užívať naraz.A čaj kúpiš v lekárni alebo cajovni.V obchodoch som ho dostupný nevidela.

lenushka151
11. feb 2019

@simcis ahoj ja ich beriem tiez a veriem jednu gaku a jednu taku naraz max 2x do dna tak mi poradila lekarnicka

ludka140281
11. feb 2019

@simcis radili mi aj telo na telo s drobčekom,čo najčastejšie prikládat-čim viac dietatko pije,tým viac sa tvorí,nevzdat to,ja som denne vypila 3litre tekutín,,po každom dojčení pohár..na začiatku dietatko pilo každu hodinu,vraveli mi,že mám slabe mlieko,ale je to hlupost,,take neexistuje...je presne prisposobene potrebám drobčeka...neskor sa mi prsia nalievali a pri dojčení mi u druheho tieklo samo 🙂teraz dojčím zatial 10ty mesiac a neviem si vynachvalit...dokedy?-dovtedy,kým to dcerka bude chciet,nechám to na nej,,držím prsty

luba41
11. feb 2019

@simcis prsia sa ti nemajú nalievat, to nesleduj..nepotrebuješ jest byliny ani nič iné..časté dojčenie každú hodinu je úplne normálne , a tak to má byt..

simcis
autor
11. feb 2019

@ludka140281 ďakujem

simcis
autor
11. feb 2019

Vsetkym vam ďakujem za rady.