Tvorba mlieka po sekcii

meranti
12. júl 2014

Zienky chcela by som sa vas opytat,kedy sa vam spustilo mliecko po sekcii?ja som dnes treti den ale stale mi idu z prsnikov len kvapky....maly sa pekne prisava ale nemam mu velmi co dat :-/ pijem vela vody,beriem homeopatika aj pijem caj pre kojace maminy,tak verim,ze to pomoze a mliecko sa spusti.

babulka82
12. júl 2014

@meranti prikladanie a odsavačka 😉

hatapkagb
12. júl 2014

@meranti Ahoj 🙂 mne sa po sekcii spustilo mliecko na 5den aj to este nebolo biele cire,tyzden a uz ok,neboj rozbehne sa,len klud,nemaj stres,vela stastia 🙂

mammaroma
12. júl 2014

@meranti
Mne sa spustilo mliečko na 4.deň po sekcii... Bolo to dovtedy ťažké. Len pokračuj v prikladaní a v tom, čo robíš. Super, že maličký sa prisáva, to je základ. Aj my sme presne takto na tom boli. Teraz dojčím už 10. mesiac. Ešte mám pocit, že mne pomohlo, keď chcela lekárka vedieť, či a ako ide mliečko a použila som odsávačku a to tiež čiastočne stimulovalo. Veľmi Ti držím palčeky, aby sa mliečko "umúdrilo" 🙂 Nech sa Ti darí a hlavne mysli pozitívne 🙂

esterba
12. júl 2014

@meranti 5. deň, po príchode z porodnice.

terezka1947
12. júl 2014

po tazkych bojoch asi 5.den od porodu...a to som uz skoro vzdavala,lebo sestricky mi tvrdili,ze ja teda kojit urcite nebudem=aaaale tvrdohlavo som si isla svoje aaaaa kojila som nakoniec 😉
..urcite skusaj prikladat,odsavat po troske,masirovat prsia...a velmi vela trpezlivosti....neboj,rozbehne sa to.

zonjushe
12. júl 2014

hlavne nestresuj, mas este cas .. mne sa spustilo na ten 3-4 den .. velmi tazke boli zaciatky, mala som toho mlieka menej ako by sa ziadalo .. nakoniec som kojila 25 mesiacov 😀

zutera
12. júl 2014

I mě na 5 den, 6 den jsem musela i odsavat.Jen klid 🙂.

mamahanky
12. júl 2014

mne tiez na 5 den ale nasadilasom tabletky benedikt a senovku....nech ti ich niekto kupi a prinesie...

pribinak
12. júl 2014

Ked kvapka to je super, za chvilku zacne tiect prudom a prsia budes mat jak pamela anderson, to co kvapka take zlte je kolostrum

ganesh
12. júl 2014

@meranti ides na to dobre, nezufaj 🙂 mne sa spustilo asi na 4. den. Odsavacku netreba....staci stale dietatko priklada, ja som nic ine nerobila. Drzim palce

meranti
autor
12. júl 2014

Velmi ste ma potesili...mam pocit,ze sa to zacina rozbiehat ;) dakujem krasne za odpovede,verim,ze to bude s mlieckom super lebo si velmi prajem malinkeho kojit

marcelatje
12. júl 2014

@meranti my sme prišli z pôrodnice s fľašou, malá sa mi už ani poriadne prisávať nechcela, ale zavolala som laktačnú a snažila sa čo to dalo. O pár dní sme UM vylúčili úplne a dojčím ešte stále 😉

siska53
12. júl 2014

@meranti tazko povedat,lebo rodila som v piatok na obed,prve prilozenie bolo na,par sekund v sobotu o 16:30,v nedelu tusil nic a az v pondelok sle sa zacali od obeda realne dojcit a to teda dost intenzivne....kzzdu chvilku 🙂
kedze v ten pondelok som mala opuchnute clenky a sestricka mi povedala,ze to z mlieka,tak pocitam,ze to bolo to naozajstne spustenie mlieka..cize ked tak pocitam,tak asi na 4.den..ktovie,ako by to bolo,kebyze sme na rovnakom poschodi a nosia mi ho na dojcenie...len zial,nebolo miesto,tak sme mnohe boli takto oddelene od babatiek..
pri malej,ktoru mi nosili kazde 3-4 hodiny okrem noci,sa mi asi spustilo hned,lebo tiez narodena v piatok,ale prve prilozenie uz po 4hodinach a spolu na,izbe nastalo sme boli od nedele. Ja som si tam uz i odsavala a davala do zasob pre deticky, ktorych maminy este nemali tolko mliecka.
myslim,ze ak budes casto prikladat,tak by sa ti to malo rozbehnut. Maly bol v porodnici na mne nacucnuty aj kazdych 20 minut,vzdy,ked zaplakal,som si ho prilozila i na prsnik...

a obe som rodila sekciou.
ono toho kolostra zas vraj nebyva vela,lebo deticky este nevedia tolko pit a vraj je velmi vyzivne..
uvidis,drzim paste!

veriiii
12. júl 2014

@meranti pockaj-nemyl si mnozstvo mlieka vyprodukovaneho s tym co vytlacis alebo odpumpujes-to nie je smerodatne-riad sa poctom mokrych a pokakanych plienok-a celkovym chovanim sa babatka po krmeni.mozes aj odvazit pred a po, vazi sa aj s oblecenim, plienkou pred apo.take male babo vypije asi tak 30-60ml na krmenie, niektore viac,menej,..hlavne su tie pocikane plienky,ideal je 8 a viac denne, a mnohe babatka aj po kazdom kojeni kakaju..svetloztu stolicu, niekedy ako prazenica, ale to neskor.od 3-cca 14 dna uz nemas kolostrum ,ale mas len prechodne mlieko, ..ak sa ti zada,ze ma malo,ze maly je ozaj hladny(plac ale nemusi znamenat hlad, vacsina deti vydava tie iste signaly ked su hladne v tomto veku= ked dieta otaca hlavku ,hlada zdroj mlieka, ked si pcha pasricky do pusninky...)ale kludne zatial mozes prikladat pri kazdom zaplakani,aspon sa zvysi produkcia A bud rada,ze sa ti krasne prisaje!odsleduj si,ci pekne hybe bradickou ci pocujes hltat, i ked ja som zozaciatku nepocula, atak nestresuj len kvoli tomu.. vacsinou na zaciatku krmenia dieta saje rychlo,a ked sa spusti tok spomaly a nakoniec akoby dudlovalo, to uz mu ide iba zadne mlieko..ale samozrejme, praxou sa naucis,kedy uz len ozaj dudluje a kedy papa zadne mlieko..

veriiii
12. júl 2014

@siska53 hej, kolostra sa tvori priemerne len 30ml za den!dieta tam ma vela zivin, je to koncentrat ale nie tekutin---ale nepanikar--, tekutin ma este prve 2-3 dni dost, kedze je uplne nasiaknute vodou, aj preto deti na 5.den schudnu cca 10% ,co je vstrebana, a vyuzita voda..kolostrum s ana cca 3 den meni na mlieko, to uvidis, kolostrum je zakalene, zltkaste, mliecko uz bude biele, sprvu na pohlad vodovejsie,prechodne...

siska53
12. júl 2014

@veriiii ja to vsetko viem. 🙂) mam uspesne oddojcene 2deti a pri malej som,uz bola aj trochu poradkynou inym maminam. 🙂) asi si chcela dat odkaz inej mamine. 🙂)

veriiii
12. júl 2014

@siska53 ano, dakujem, prva cast bola len potvrdenie co si hovrila o kolostre, druha uz patrila @meranti.

arwen88
12. júl 2014

mne sa spustilo naplno 5 den...prikladaj si babatko na poziadanie, kolko si len ziada..nech ti na prsniku aj spinka...ostatne robis dobre, len vydrz a nenechaj sa odradit..drzim palce 🙂 uvidis, ze sa to rozbehne