Tvorba mlieka v 25. týždni?

kaskya
1. jún 2009

ahojte. potrebujem radu. som v 25 tt a dva dni sa mi začalo tvoriť prvé "priesvitné" mlieko. je to normálne? nie je to este skoro? pri prvom tehu sa mi mlieko zacalo tvorit az tesne po porode. nie je ho vela, len par kvapiek kazdy den - mám stopy na tricku..

jahody11
1. jún 2009

Aj mne sa tvori uz asi od 20 tt. vraj je to normalne, skus si otom nieco vygooglit 😉

kaskya
autor
1. jún 2009

diky, vsade citam, ze az par dni pred porodom sa zacina tvorit... je to zvlastne. ale radsej tak ako bez mlieka 😅

janka79
1. jún 2009

mne sa tiez pri prvom tehotenstve zacalo tvorit asi v polovici tehotenstva...a teraz pri druhom nic...ja som zas rozmyslala nad tym, ci je to normalne, ked sa mi este nerobi...

jahody11
1. jún 2009

moja sestra to mala od 17tt, ja od 2Ott a mamina hovorila, ze jej az po porode... asi kazda zena je ina 🙂

jabera
1. jún 2009

je to normalne, len uplne individualne... mne sa tvorilo velmi skoro, od nejakeho 8 tt...neviem, ci to s tym ma nieco spolocne,ale mam teraz velmi vela mlieka.

jahody11
1. jún 2009

No super, som zvedava ake budem mat velke prsia, ked uz teraz ich ma obrovske 😀

tanaja
1. jún 2009

Ahoj, aj mne sa zacalo tvorit v 18tt. stava sa, ja si myslim, ze je to aj na tvojej psychike. ked sa velmi tesis na dietatko, mlieko sa ti zacne tvojit a je jedno, ci si uz po porode alebo pred. mne sa vzdy viac spusti, ked drzim nejako male dieta alebo ked si citam napr. o kojeni...fakt...skus si to 😝

jahody11
1. jún 2009

asi nieco na tom bude, lebo mmne sa vacsinou spusti, ked s predstavujem ako budem kojit a ci to zvladnem, ci sa vsetko naucim, proste, ked rozmyslam o babatku 🙂

jahody11
1. jún 2009

pozrite si tuto stranku, tu otom, pisu hned na zaciatku. http://baby-web-sk.sprinx.cz/Clanky/a2058-Dvads...

zuzanka169
4. apr 2011

ahoj aj mne sa tvori mnlieko od cca 16 tt .... ale je to asi normalne a aj pri prvom sa mi tvorilo tak skoro

tigrica182
13. apr 2011

ahoj - ano je to normalne - je to prve mliecko - kolostrum - aj mne sa tvori a niekolkokrat aj vytieklo, ako pises, e som mala az tricko mokre... takze ano je to bezne, neodporuca sa to vytlacat ani nic s tym robit...

lucy2111
9. feb 2012

ahojte, vcera som zistila, ze sa mi robi mliecko, viete, ako som sa zlakla, co sa deje???ale po tychto vasich vyjadreniach som uz kludna...menim sa kazdym dnom, cize, dalsia zmena, k lepsiemu...dakujem, ze vas mam babenky 🙂

lucia1501
22. aug 2012

som rada ze to pisete, uplne sa tu vidim tiez to mam rovnake od nejakeho 15 tt a tiez som som sa najprv prelakla - a cim dalej tym viac je to intenzivnejsie a v momentoch ked na to myslim lebo o tom citam...telo zeny je neskutocnne uzane!!!! o dva tyzdne budem vediet co to vlastne cakam 🙂 hlavne aby to bolo zdravucke.....klucik - holcicka to je upne jedno!!!

strapco13
23. aug 2012

@lucia1501 jj okolo 16 tt sa tvori mliecko, od 28 tt vie dieta sat z prsnika
cize do porody prichadzas plne vybavena na dojcenie
ak mas zaujem tak stranky o dojceni su www.mamila.sk
http://dojcenie.webnode.sk/

kolpakova
17. sep 2013

ahojte ja som v 21 tt a ešte nemám mlieko,mám malé prsia a bojím sa že ani nebudem mať mlieko kedy sa normalne tvorí ?
Dakujem

kazunomiya
17. sep 2013

@kolpakovaniekomu vraj az po porode, nerob si starosti, mas este vela casu. a male prsia vraj dojceniu tiez vobec nevadia.

K teme, mne sa kolostrum tvori od 11tt 😉

motilik66666
6. sep 2014

@kaskya Ahoj ja som v 18tt a som prvorodička tiež som objavila prvé kvapky mlieka 🙂

lulura
2. aug 2015

Zajtra zacinam 27.tyz.a dnes som mala flak na lavej bradavke.nechapala som.bolo to mlieko bo mi ostal flak ,ked to uschlo.aj ma to potesilo aj som sa zlakla.ale ked teraz citam tieto prispevky,tak som kludnejsia

misiacik52
2. aug 2015

mne sa tvorilo tiez skoro este som ani brusko nemala a musela som pouzivat vlozky pre kojace maminy.davajte si na to pozor lebo ja som dostala dva krat v tehotenstve zapal prsnika a musela som uzivat lieky ktore by vobec tehotne nemali nastastie mala je zdrava

lulura
2. aug 2015

Z coho sa robi zapal?co ti to zapricinilo?

misiacik52
3. aug 2015

@lulura no mne uz tieklo "mlieko" normalne stacilo ked som si trochu stlacila prsnik a uz to islo.odsavat sa to vsak nemoze v tehu tak som to nechala tak ...a nosila som len tie vlozky do podprdy...potom sa mi objavila nejaka hrcka aj zacervenana bola 39horucky a uz bolo

pupava36
19. aug 2017

Ahojte zienky, mam jednu otazku. Uz od 4 mesiaca sa mi zacalo tvorit mlieko a teraz som v 29tt a vsimla som si ze mi mlieko obcas uz tecie aj rano som sa uz par krat zobudila s tym ze mam mokre pyzamo s prsnikov. A moja otazka je, ze ci si to mlieko mozem odsat uz teraz alebo radsej pockat a az po porode odsat???

mamina_tatiana
19. aug 2017

@pupava36 neodsavaj lebo si vyvolás pôrod. Stimulácia bradaviek aj, ci dokonca odsávanie mlieka spôsobuje silne stahy maternice , vylučuje sa oxytocín. Ja som si tak vytláčala v 37 tt pri minulom dieťati a v noci mi odtiekla voda. Som si istá ze to bolo preto.

beton
19. aug 2017

@pupava36 mlieko sa tvori od 16tt. odsavat nema zmysel, pokial ti to nerobi problem. v mraznicke sa odporuca skladovat 3m. a dovtedy neporodis, aby si ho stihla pouzit. a po porode saje dieta, takze by si za normálnych okolnosti odsavat tiez nemala.

pupava36
20. aug 2017

@mamina_tatiana dakujem za odpoved, to som ani nevedela ze to dokaze vyvolat porod, tak to necham na babatko, ked sa narodi, aspon bude mat vela mlieka.