Tvorenie mlieka po roku

lucinka3488
23. jan 2014

Dobrý deň, chcem sa opýtať...synček má už 1r...dojčila som ho asi tri mesiace, pápá už všetko a mne sa zrazu začalo tvoriť mlieko...tehotná určite nie som pretože menštruácia je pravidelná, nemešká ani jeden deň a test vyšiel tiež negatívny...nie je to také že mám naliate prsia ako po pôrode, ale sú bolestivé a stačí, že si ich trošku viac stlačím a zopár kvapiek mlieka vytečie....nerozumiem tomu...čo to znamená? Ďakujem za vaše rady Lucia

luba28
23. jan 2014

@lucinka3488 mala som to iste,ale nechala som to tak a ono sa to stratilo samo,...

mammaroma
24. jan 2014

@lucinka3488
Niekedy to môže byť vedľajší účinok niektorých liekov. Ak náhodou nejaké užívaš, pozri si príbalový letáčik, či to nepopisujú.

lucinka3488
autor
24. jan 2014

Nebrala som žiadne lieky, ani žiadne neberiem....takéto to je už druhý mesiac...

denisafono
24. jan 2014

pamatam si ze aj moja mama si vytlacila par kvapiek a to som ja mala viac ako 20r. takze po 20rokoch. Hovorila ze 2-3 dni pred MS ked mala aj prsia citlivejsie, tvrdsie. Ja som dojcila 6tyzdnov a mlieko sa stratilo tzv. z dna na den. Sice ja som mala ten problem ze som tlacila a ked malo tiect tak iba par kvapiek. Ak to budes mat dlhsie porad sa s gyn.

heni79
24. jan 2014

@lucinka3488
Odporúčam navštíviť gynekológa.
A to aj vtedy, ak si si istá, že je to mlieko. 😀
Možno by bolo dobré spraviť aj hormonálny profil, či sa ti nejako nezbláznil prolaktín. A sono prsníkov si mala robené naposledy kedy? Prípadne sa berie aj vzorka tekutiny, ktorá z prsníka vytečie - či je to teda ozaj mlieko. Neber to teraz tak, že ti neverím, alebo ťa straším, ale lekár sa ťa iste spýta, či si si istá, že je to mlieko. 😅
Ja by som sa objednala, najmä ak je to dlhšie trvajúci stav. Lebo xy žien ti tu môže napísať, že to malo, že je to bežné. Ale ony ťa nevidia, nevyšetria, neurobia rozbory.......

lucinka3488
autor
26. jan 2014

@heni79 sono prsníkov som nemala urobený ešte ani raz...🙂 no je to bielučké ako mlieko...ako keď som dojčila...ale radšej sa asi objednám aby som si bola na istom...🙂

zudan
26. jan 2014

@lucinka3488 Ahoj, presne to som aj ja dneska zistila a syn má 2 roky a kojila som 7,5 mesiaca, sama som zaskočená čo to je.