Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Tvorí sa mi menej mlieka

maribell
16. nov 2012
Dobry den chcela by som radu lebo fakt uz neviem co mam robit ... zacalo sa to vcera o jedej ..dovtedy bolo vsetko v poriadku ...ked som dala malemu papat..napapal sa a ako vzdy kedze papa kazde 4 hodiny tak o 5-tej chcel zase papat ale prsniky vobec neboli plne boli uplne makke a aj som mu skoro nemala dat co papat .. inokedy ked sa maly napapal tak do hodinky sa mi urobilo nove mliecko az tak ze mi vytekalo . ..aj v noci uz neprespal 10 hodin ako zvykol ale stale sa budil ..podla mna preto lebo sa malo napapal a bol sale hladny lebo predtym cucal 15 minut z kazdeho prsnika a teraz cuca 3 minuty co pocujem ze prehlta a potom uz len cuca a ked nic nejde tak sa odtahuje a mrnci ....fakt neviem proste len tak z nicoho nic sa prestalo tvorit? ..papam aj pijem tak ako predtym a bolo vsetko v poriadku..mam si kupit pre istotu uz umele mlecko ? ... pretoze teraz mu davam este zasoby materskeho co mam zamrazene.. skusala som si po tom ako sa maly napapa z prsnikovodstriekat a kedysi som odstriekala 60 ml z kazdeho cize 120 dokopy ...ale teraz som ledva odstriekala 30 ml z obydvoch prsnikov 😞
dadka75
16. nov 2012
Prikladaj čo najviac, aj keď si bábo zrovna nepýta, nech sa bradavky stimulujú a tvorba mlieka sa obnoví. Ak je medzi dojčeniami dlhá pauza, tvorba mlieka sa prispôsobí a keď si zrazu bábo začne pýtať častejšie, mliečko nie je... Najlepšia je stimulácia bábätkom, ale samozrejme, nemusíš ho kôli tomu budiť a pod.... Vtedy si odsávaj... Rob to povedzme každé 2 hodinky, pokiaľ nebudeš mať pocit, že mlieka je dosť.... Čím viac budeš prikladať (odsávať), tým viac sa bude tvoriť, čím dlhšie pauzy a malé si menej vytiahne, tým bude mlieka menej.... A hlavne pi veľa tekutín. Držím palce
xlucia
16. nov 2012
@maribell na konci tretieho mesiaca byva rastovy spurt kedy je zrazu malo mlieka pre babo. ak budes intenzivne priklad, trebars aj kazdu hodinu aspon na 5 minut, najneskor do troch dni budes mat mlieka dost
euka210
16. nov 2012
tak ako pisu...3m je rastovy skok, casto striedat prsniky...UM nedavat, samo sa naspet nastartuje
kikuska_nr
16. nov 2012
@maribell Baby maju na jednej strane pravdu, no u nas ani toto vsetko nezabralo. Mali sme rovnaky problem no ovela skor, mala nemala este ani 2 mesiace, ked som jedno rano z nicoho nic ostala bez mliecka. Po dvoch hodinach placu, prikladania a odsavania, pri ktorom som zistila, ze mliecka niet, som nabehla do lekarne po UM s nadejov, ze je len pre tento pripad. No uz sme pri nom ostali. Vecer, v noci a rano v pohode nakojim, no cez den sa mi mliecko skoro vobec netvori. A to som si malu prikladala uz aj kazdu hodku. Vysledok bol len ten, ze bola mrzuta a ja zufala...uz som sa zmierila s tym, ze cez den davame UM ( a napriklad ked sme niekde vonku, je mi to pohodlnejsie ako v tejto zime vytahovat prsnik 🙂 ). A na radu lekarky uz treti den papame aj mrkvicku 🙂 Hlavne sa nestresuj, bo to len vsetko zhorsuje, bude ako bude. Drzim palcek 🙂
luba41
16. nov 2012
@maribell najlepšie je skontaktovať sa s nejakou laktačnou poradkynou http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... 😉
mecenga
16. nov 2012
Ahoj aj mne sa niečo podobné stalo. No začala som potom používať ricinius komunis je to na podporu tvorenie mlieka. A kojila som 8 mesiacov. Neboj je to homeopatikum. Skús sa opýtať v lekárni. 😃
boka79
16. nov 2012
Ahoj, mas laktacnu krizu, ako pisali aj baby predo mnou..

podla mna mas velmi dlhe intervaly medzi kojeniami, kazde 4 hodiny cez den a v noci 10 hodinovu pauzu, to by kazdej mlieka ubudlo, takze ziadne UM, ziadna flasa - ani s tvojim mliekom, jedine co pomoze prikladat, prikladat a prikladat.. aj kazdu hodinu a mozes si dopomoct kapslami senovky a benedictu. Flaska nic nevyriesi, len pokazi, ked chces kojit, koj na poziadanie, aj keby to malo byt kazdu pol hodinu, zbav sa dudla a flasky a vsetko sa vyriesi. Na stranke www.mamila sk najdes rady, ked je mliecka malo, ale hlavne pokoj, potrva to dva tri dni a mliecka bude habadej
majka1981
16. nov 2012
@maribell neboj je to laktacna kriza, vykasli sa na celu domacnost a venuj sa len kojeniu, oddychu a malemu. ziadne um nekupuj, koj na poziadanie, mliecko zase nabehne. 4 hodinovy rozdiel ja velmi dlhy.
22sofinka
16. nov 2012
Ahoj maribell, aj my si podobnym obdobim prechadzame, len u nas je to uz treti krat. mala ma 6 mesiacov a mne postupne po zavedení vnutromaternicoveho telieska klesla tvorba mliecka. laktacna mi poradila costi- na predpis, alebo motylium volnpredajne, Pomaha nam aj nosenie, kontakt koza na kozu a spolocne spanie. Drz sa, viem ze sa to da prekonat, ako som povedala u nas sa to uz opakuje.
mary737
16. nov 2012
Skus uzivat ricinus comunis 5CH a tiez pi vineu🙂.Ja som kojila do dnesneho dna,ale po 18m som to dobrovolne uz ukoncila🙂.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli