Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ukončenie dojčenia

vendulena
18. aug 2015

Mile maminy, urcite sa tu takato tema nachadza, no ja by som sa chcela spytat mamiciek, ktore boli na tom rovnako ako my, ako sa im podarilo ukoncit dojcenie. Nasa mala nevie, co je to cumel a flasa, na veceru zje krupicu a potom ju vecer dojcim. Ako ste postupovali v takomto pripade?

evita_g
18. aug 2015

@vendulena A vek dieťaťa? Dojčíš ju už len večer?

vendulena
autor
18. aug 2015

Rok a pol.....dojcim ju aj okolo desiatej, ked ide spat, no ked je manzel doma, uspava ju on a to ju uz nedojcim, potom uz len vecer, asi tri krat, no z toho pije mliecko asi len raz, dvakrat sa len tak zobudi.

siska53
18. aug 2015

@vendulena neviem,ake stare mas dietatko..moji cumel nepoznali-resp. Nechceli ho, z flasky sa sice pit naucili,aj ked mala az v roku..
Maleho som odstavovala ako 11m.,on este asi 2-3m.na zaspavanie flasu s mliekom dostal ako nahradu za prsnik,ale nasledne sme si nasli ine ritualy-spievala som mu,pisanie na chrbatik a tak.
Dcerke som flasu na zaspavanie uz nedavala,ju som odstavovala ako takmer 2r. Prosto som bola tiez pri nej,spievala som jej,neskor aj citavala,doteraz na striedacku.

Cize staci najst ine riesenie-citanie,spievanie a pod.

siska53
18. aug 2015

@vendulena no a malu som odstavovala naoctovanim si prs..
Len moji sa nebudili,s vynimkou teplot pri chorobe ci ockovani,co bolo len u dcery a aj to malo..

vendulena
autor
18. aug 2015

@siska53 a co mliecko, to uz nepotrebuju? Myslim, ze sa prebudi vecer aj preto, ze je hladna, tej krupice vela nepoje.

siska53
18. aug 2015

@vendulena ved mavali rano mlieko a mliecny olovrant(smotanovy jogurt,neskor cottage ci acidko,lucinu..)na veceru mliecna kasa..
Maly mal neskor po mlieku trochu problemy,vracaval,ako 3r.sam ho prestal.pit.
A mala je mliekova,ked sa naucila na UM,tak si ho hocikedy len tak vypytala..teraz ma cez 3r. A uz malo pyta..no ja zas robim aj mliecne polievky a oni dost pojedia aj syrov

siska53
18. aug 2015

@vendulena a robis len krupicu klasicku? Moji prave krupicu az tak nechceli,skor tie ine kupovane kase a da sa spravit aj ina kasa z kukuricnej krupice a su aj ine typy krupic..len neviem,ci by tvoja akceptovala aj ine mlieko ako MM,moja az v 2r.odobrila UM,dovtedy nic a to som skusala rozne. Akurat mliecne kase vzala v pohode,tam.jej to neprekazalo.

trajamusketiery
18. aug 2015

Moj tiez nemal cumlik, odstavila som ho ked mal 18 mesiacov a to tak ze som mu jednoducho nedala cici povedala som ze sa minulo mliecko 🙂 cez den nebol problem v noci horsie, preplakal dve noci a potom si uz ani nespomenul ale ako nahradu potreboval cici hladkat 🙂 a rozpravala som mu rozpravky Tak vela statia 🙂. Onedlho ma caka odstavovanie druheho dietatka tak uvitam aj ja neake napady 😀

hanka_april
19. aug 2015

@vendulena ved ma uz rok a pol, naco krupicu? Daj jej normalnu veceru, jasne, ze je hladna....normalne chlebik so sunkou a rajcinku alebo nieco z vajicka s chlebikom alebo polievku co mala aj na obed ak lubi a kusok syra tvrdho 😕

maslenka47
19. aug 2015

@vendulena 1.5 rocnej mozes dat pred spanim kludne aj obycajne mlieko, pripadne kakao z pohara. Alebo hoci aj z flase pre taketo vacsie deti. Taku, z ktorej to mlieko vypije aj sama. Kup jej taku s obrazkom, co sa jej bude pacit, alebo poharik.

A ze doteraz nevie, co je flasa? Tak mozno je najvyssi cas, aby to zistila. Ako keby to bolo nieco podradne. Pojdes s nou niekam von, nebudes mat po ruke pohar a si nahrata. Akoze.. ja pijem z flase do teraz. Som vonku, smadna, kupim PETku mineralky a pijem 😎

peneloppe
19. aug 2015

@vendulena

To ju dojcis velmi vela na jej vek. Podla mna teda. Daj sa jej poriadne napapat. A hned je prejde chut na mliecko. Moje deti uz neboli dojcene v tomto veku a na ranajky papali cerelaie s mliekom, cez den nejaky jogurt, syr a vecer pohar/flasu mlieka. Tolkokrat pred spanim dojcit alebo davat mliecko mi pride zbytocne. Ai je hladna ked tolko pyta.
1 a pol rocne dieta uz je vsetko tak ako my. Teda okrem nejakych obmedzeni.

nanka3
19. aug 2015

@vendulena v blogoch je skupina o odstaveni, mas tam rady, ako postupovat, poslala som ti pozvanku

vendulena
autor
19. aug 2015

@hanka_april no ved hej, ale ona nie je ziadny papkac, chlebika vela nepoje a to co jej davam na obed, tak ken nutene......jogurt, pribinacik....to miluje, ale raz denne si myslim staci a tiez ma rada kupovane jedlo, no to neviem, ci je take kvalitne, aby ho jedla kazdy den..... 😖

vendulena
autor
19. aug 2015

@maslenka47 jaj .....nemyslela som flasu na pitie....to samozrejme ma, ale taku s cumlom, to by bol asi krok spat, aby som ju teraz na to ucila, kvoli zubkom....co myslis? Potom ju zas bude problem oducit. Ci?

vendulena
autor
19. aug 2015

@peneloppe asi mas pravdu, ze je hladna, no keby si videla ten boj s jedlom, vsetko hadze, vypluva....nerozumiem tomu, ak je taka hladna, tak by mala jest, najradsej by asi jedla len pribinacik ☹

vendulena
autor
19. aug 2015

@nanka3 dakujem