UM a ťažká stolica u novorodenca

marcelkat
16. sep 2018

Ahojte dievčatá,chcem sa opýtať ...mám doma 17 dnove babetko, kojim ale keďže mu je stále málo tak na noc dávam um,aby som si trošku oddýchla aj ja...keďže malý je stále na prsníku každú pol hodinu... A zdá sa mi že sa mu ťažko kaká, a to z mnohých kakal veľakrát za deň, z um sa mi zdá že asi len tak 2 krát do dňa je to normálne? Je to moje prvé dieťa a som dosť z toho vyplasena..

marianngella
16. sep 2018

@marcelkat stačí aj raz za deň keď sa vykaka na UM. Žiadny strach ;). A po materskom nemusí aj viac dní kakať, lebo telo ho dokonale spotrebuje bez odpadu.

josilami
16. sep 2018

nebojjjj,skús probiotiká ...probiofixbaby....pozri na internete... už od 2 týždnov sa môže používať....sú to kvapky...opýtaj sa svojej lekárky....

arasidka123
16. sep 2018

@marcelkat alebo skús zmeniť um..niekedy aj to ovplyvní stolicu

momoika
16. sep 2018

@marcelkat pri UM stači jedna stolica za deň. Mala by byť ako praženička. Mali sme z jedneho UM tuhé, ako plastelina, mala som pocit, že ho aj bruško bolieva. A niekedy to bolo raz za dva dni. Je to ok.

malinajahoda
16. sep 2018

@marcelkat záleží od mlieka aké mu dávaš. Moja malá mala 3 mesiace ten prekliaty Nutrilon a stalo sa, že mala stolicu každý 2 deň a aj to vytlačila s veľkou námahou a úsilím. Hotová katastrofa. Odkedy máme Bebu, tak má stolicu buď niekoľko krát denne alebo raz denne. Takže je to v poriadku. Ja som tiež prvorodička. A odporúčam probiotiká Biogaia.

marcelkat
autor
17. sep 2018

@marianngella a ako zistím že ho boli bruško? Na dotyk nič, a aj stále poprdkava

marianngella
18. sep 2018

@marcelkat to zistíš... Ak by ho bolelo tak by plakal a nebol by pokojný... Je dobré keď poprdkava ;)

marianngella
18. sep 2018

@marianngella a to bude taký iný plač ako keď je hladný... Môj až celý zcervenie a krivi až papulku keď ho bolí .. to je taký bolestný plac

marcelkat
autor
19. sep 2018

@marianngella bolieva ho to bruško pretože nedokaze spinkať ani hodinu v kuse, vykaka sa len keď dám teplomer, a je fakt tuha stolica... Môžem len tak zmeniť um? A aké asi najlepšie? Nutrilon?

marianngella
19. sep 2018

@marcelkat tak asi ho z neho zapeka. Zmeniť môžeš...
Najlepšie není ani jedno 😃 každému dieťaťu pasuje iné...to je lotéria. Musíš skúsiť... Moj sa tiež nevie vykakat.. Niekedy cvičíme nožičkami a masirujem bruško...potom sa vykaka... Vyskúšaj. Nožičky k brušku a tak cvičiť. A keď nie, nechám ho kým je spokojný. Až keď sa puci tiež občas pomôžeme teplomerom.