Upchatý mliekovod. Vďaka za rady

vierkaaaa
9. feb 2008

od rána mám ľavý prsník dosť tvrdý, ale nie celý iba zospodu, neviem si to vysvetliť zdá sa mi, že mám upchatý mliekovod, dojčím 4 mesiace, pri dojčení nemám žiadne problémy ....
napíšte mi prosím či sa to dá rozmasírovať, alebo to treba nahrievať... ☹ vďaka za rady

anett98
21. aug 2011

@tina_22 ja som hľadala, ale na pradavke také nič nemám ☹ Keď ja nemám len jednu hrčku, ale celú pravú stranu prsníka mám tvrdu a boľavú....Neviem či môže byť upchatých naraz viac mliekovodov, alebo čo to je 😒

vinyan
21. aug 2011

Ja som to mala dvakrat a pomohlo mi:
- ciastocne si sama najst "vyvod" z upchateho mliekovodu a tlacit, tlacit iba odtial. (DOst kriza). Odsavacka mi nepomohla, skor rukou som vytlacala. Skus si najst na nete sposob, ak nevies ako. AK sa mi to podarilo, tak to mlieko bolo huste jak smotana a zlte a chutilo po rybe☹ Detom vacsinou take nechuti, preto aj nechcu pit z toho prsnika.
Sama si tazko odstriekam, najlepsia odsavacka je babo. Treba vyuzit napr.ked je ospale alebo v noci, ked tak nevnima a nevybera si. Treba k tomu upravit polohu na kojenie. Najviac babo saje z miesta, kde ma otocenu svoju bradu. Tak ja som si lahla naopak (mala som naspodu z vonkajsej strany zapalene) a nasmerovala bradicku tam, kde ma to bolelo. A syn vytiahol a mocne...
Ked sa odsalo, problemom akoby utalo. Ja som ani nemala teplotu, iba celkove priznaky (citila som sa slabo a zle ako pri chripke) a mala som zacervenalu tu cast prsnika.
Tak drzim palce!

anett98
21. aug 2011

ďakujem za rady, ešte teda budem skúšať...nič iné mi teda neostáva 😒 Najhoršia na tom je, že mám doznievajúcu črevnú vyrózu a som úplne, ale úplne vyčerpaná. Práve som uspala obidve deti, tak si idem ľahnúť aj ja. Budem sa snažiť v noci prikladať malú na boľavý prsník, hádam to prejde.....

tina_22
21. aug 2011

@anett98 Tak sa drž, budem na teba myslieť. 🙂

anett98
21. aug 2011

ďakujem! 😉

barca127
9. sep 2011

Ahojte potrebovala by som poradit, v noci som si vsimla ze mam pravy prsnik na jednej strane hore citlivy na dotyk, pretrvava to po cely den, je to trosinku zacervenane to miesto ale nie velmi...moze to byt upchaty mliekovod?ak ano co s tym??

denisocka
24. sep 2011

@vinyan zrejme aj ja mam niečo podobne. a to som už myslela,že sa maly odstavuje.od večera ma začal boliet prsnik pod dvorcom z bonkajšej strany,dnes je ta čast dvorca červena,boli ma to kdesi vnutri a maly za neprisaje ani na fras. donutit ho neviem,je dost velky a zje aj ine schvalne ,ked ja ho nutim na prsnik .skušala som odsavačku,tak chaba pomoc,aj ja som odsavala v sprche,tiež nič moc. zatial mam kapustne listy,ale či to pomože neviem,začínam sa tiež citit divne,taka triaška na mna ide,ako pišeš -ako pred chripkou 😖

strapco13
24. sep 2011

@barca127 este aktualne?

@denisocka mas zrejme zapal prsnika...potrebujes dokladne vyprazdnit prsnik..idealne maly keby spolupracoval, tak nech mu brada smeruje k tomu zacervenaniu
kedze ide triaska..tak si daj kludne paralen..zastavi aj teplotru, aj stlmi bolesti a ma aj protizapalove ucinky
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...

denisocka
25. sep 2011

@strapco13 ahoj,celu noc som mala trišku,že mis koro zuby vyleteli,potom nadranom to prešlo. maly nechce prso ani vidiet,no už neni malý -takže v podstate som celu noc s ním bojovala,kým spal tak sa nacucol,ale do 3 sekund pustil,. druhy si chytil a pil v pohode. ked sa ale prebral,už som ho na prso nedostala,už sme sa bili doslova. ani futbalova poloha nepomaha, proste ma uštipne a vykruti sa prec . citim sa jak valcom prevalcovana,bolia ma aj korienky vlasov. prsnik som si odsavala ručne,ale tak to iba po kvapkách,ani nieje plny,žeby .... ale je bolavy vo vnutry smerom k podpazušiu. asi pojdem na pohotovost,lebo fat neviem čo ..a odsavačka-teda avent ma sklamala na plej čiare

vinyan
26. sep 2011

Odsavacka je slaba, skus syna namotivovat v spanku - v spanku sa neprisaje, v noci a tak?

strapco13
27. sep 2011

@denisocka ako si na tom?
skus si dobre pozriet bradavku ci tam nemas bielu vbodku..pluzgier
mas nejaku hrcku na prsniku?

denisocka
27. sep 2011

@strapco13 ahoj! V sobotu vecer triaska,zimnica. V nedelu pred odchodom na pohotovost okolo obeda som si prsnik nahriala soluxom,dala octan a po sprche sa to konecne uvolnilo. Obrovska ulava! Vcera este bolelo prso,ale dnes uz je parada.

strapco13
27. sep 2011

@denisocka super..krasne si to zvladla 😉
maly pije uz z oboch prsnikov?
bradavky nemas citlive mimo dojcenia...patram po pricine..aby sa ti to nezopakovalo

denisocka
27. sep 2011

@strapco13 nic neboli,pije z oboch. Len,poslednu dobu som mu zacala davat UM na noc,aj rano ,lebo MM nestacilo a po par dnoch som na to doplatila.takze to bola asi pricina?

strapco13
27. sep 2011

@denisocka zrejme ano..nemala si dobre vyprazdnene prsia, predpokladam ze si davala flaskou..cize prsia nedoatali spravne signaly a navyse flaska kazi prisatie, je zdroj infekcie a pod
skus radsej maleho prikladat castejsie, stlacat prsnik ..proste zvysit si laktaciu

denisocka
27. sep 2011

@strapco13 vies co,poslednu dobu ma cical od polnoci aj 4.hodiny,zaspal az po Um. Tak som mu dala um uz vecer,ale tiez sa budil. A potom sa stalo toto.teraz mu uz um vecer nedavam. Ale idu mu aj konecne zuby, styri hore presvitaju,tak je to teraz u nas divoke

strapco13
27. sep 2011

@denisocka pokila sa diea nebudi od hladu/ a to sa da upravit dojcenim na poziadanie / tak to ziadna flasa nespravi...a zubky vedia potrapit..to sa budil, lebo ho nieco bioli, trapi..a mama je ten najlepsi prostriedok na upokojenie vsetkych potriebäspolocne spanie /potom ani mamicka z toho nie je unavena/..blizkost mamicky napravi spravi viac ako kus umelej hmoty
nedavaj mu UM..mas svoje mliecko..a to a hlavne Ty si odpoved na vsetky boliestky tvojho drobceka

denisocka
27. sep 2011

@strapco13 sak spi stale so mnou,aj jeden aj druhy. Ma vsetko co chce,kedy chce,len to uz je aj na kona vela,ked o 4.00 stale mrnci a taha cecok naprazdno. Nevadi,poucila som sa,uz je po tom

strapco13
27. sep 2011

@denisocka clovek sa uci na vlastnych chybach..to je prirodzene...len dokonyly nerobia chyby a neexistuju 😉
len sa treba poucit
vy to zvladnete, si skvela mamina 😉

denisocka
27. sep 2011

@strapco13 dakujem

barca127
28. sep 2011

@strapco13 ahoj uz to nie je aktuálne podarilo sa mi to vtedy rozmasírovať v sprche teplou vodou potom este ostalo zacervenanie niekolko dní teraz je to OK ďakujem za opýtanie

lenja123
16. nov 2011

@strapco13 poprosím aj ja o radu. Mám štvrté dieťa, všetky som kojila vyše roka a zápal som nikdy nemala. Najmladší syn má 13 mesiacov, kojíme sa asi 10x za 24 hodín, mliečka mám ešte dosť, ale prsia mám už úúúplne voľné. Včera poobede ma pri kojení 2x veľmi silne kusol - zuby už má riadne, takže to bolo naozaj bolestivé. Žiadnu viditeľnú ranku som nenašla. V noci som na tom prsníku cítila bolesť na dotyk, ale úplne hore, kde ešte len prsník začína - možno 8 cm pod kľúčnou kosťou. Ráno som uvidela, že tam mám začervenané miesto, od ktorého sa ťahá kľukatá čiara až k bradavke. Teraz to bolí už aj v kľude, stále viac. Ja neviem, môže ísť o zápal? Na takom mieste? Mlieko sa mi uvoľňuje ako doteraz, malý pekne papá, ale necítim po kojení žiadnu úľavu.

strapco13
16. nov 2011

@lenja123 zrejme sa tam z kusanca dostal zapal..studeny obklad na to cervene miesto na bradavku ak mas nejaku ATB masticku...framykoin, bactroban..moze aj pediater napisat aj gyndos...celkove ATB zatial netreba
mozes aj octanovu masticku ale tu nedavaj na bradavku a dvorec...nechuti dobre 😅
ak to boli..daj ibalgin..ma aj protizapalove ucinky

lenja123
16. nov 2011

@strapco13 Ďakujem, studený obklad si idem hneď dať. Bolesť nie je zatiaľ nejaká strašná, tak ju liekmi riešiť nechcem (alebo by mi ten Ibalgin pomohol aj proti zápalu, takže predsa dať?), Framykoin mastičku mám, ale neviem - má význam si ju dať, ked na bradavke nič nie je? Myslím po tom kusanci neostala žiadna stopa. Bojím sa, aby potom malý neodmietal prsník - ak ma kusne ešte raz tak neviem 🙄 A ešte - prečo je to začervenanie celkom inde ako ma kusol?

strapco13
16. nov 2011

@lenja123 zrejme trafil cievu a dostala do nej infekcia /ako ked mas zapal zily pri infuzii/,..kedze pises ze je to klukata ciara az k bradavke...to lokalne ATB sa tam dostane cez to miesto ako je kusanec
daj jeden ibalgin..je to proti zapalu a ten tiez potrebujeme riesit..ja tiez nie som za lieky hned /a to som Dr 😉 /..ale nech sa ten zapal nesiri

lenja123
16. nov 2011

@strapco13 Ďakujem, spravím ako si napísala 🙂

lucka127
12. jan 2012

Ahojte cchem sa opytat vsade sa pise ze bradou by mal byt malicky k upchatemu miestu ale ja to mam zhora 😀 tvrde miesto o velkosti asi dva cm nebolelo ma to ale zacala som to masirovat a nic nepolavuje je to stale tej istej velkosti a tvrdosti🙂pomoze mi to naprklad aj biolampa?

beton
12. jan 2012

@lucka127 ano, nahrej biolampou, rozmasiruj, nadojci a schlad studenym obkladom, obkladom z bieleho vina alebo tvarohu. presne vcera sme zvitazili nad zacinajucim zapalom. hlavne treba reagovat rychlo, kym sa to este da vytiahnut a nie je to zapal. dojci tak, ze dieta lezi na chrbte hlavou k tebe, nohami od teba, ty sa nad neho naklonis a dostanes tu bradu tam, kde je hrca. moze pomoct aj manzel, ked ma uz babo dost :o)) drzim palce

lucka127
12. jan 2012

@beton
dakujem za radu vyskusame, lebo nevladzem to rozmasirovat je to ako tvrda guma,len enviem ci tu bradku tam dostanem ja to mam hore akoby nad prsnikom a mam velkost F..asi by sa krpcek pridusil:D

beton
12. jan 2012

@lucka127 ja som zvykla masirovat a roztlacat aj popri kojeni. nostek som malemu musela rukou uvolnit, aby ho prsko neudusilo. hlavne konaj cim skor, ak sa ti dari, mozes aj odstriekat. ja som si nechala vinovy obklad (mali sme otvorene zo silvestra:o))) vzdy, ked som nekojila a po dvadsiatich minutach obkladu opat cely proces od zaciatku, nechaj, nech maly vela taha, aby ta toho cim skor zbavil. super, ze si na to prisla nacas. maleho daj lahnut na postel tak, aby mal hlavu uplne na kraji, ty si klakni na zem, mozes sa tak jednou rukou podopriet o postel, aby ta neboleli krize.