Upchatý mliekovod. Vďaka za rady

vierkaaaa
9. feb 2008

od rána mám ľavý prsník dosť tvrdý, ale nie celý iba zospodu, neviem si to vysvetliť zdá sa mi, že mám upchatý mliekovod, dojčím 4 mesiace, pri dojčení nemám žiadne problémy ....
napíšte mi prosím či sa to dá rozmasírovať, alebo to treba nahrievať... ☹ vďaka za rady

pammy
19. dec 2008

Ahojte, chcem malemu povytrierat ten jazycek, ale vobec sa mi to neda. Pusti akurat tak na kraj jazyka a dalej sa nedostanem. Ako ste to robili vy? Vdaka.

annag
20. dec 2008

pammy, stačí ak si pred kojením dáš gencian na bradavku, dostane sa mu do pusinky, alebo si na palec obmotaj gázu a tak vytri

pammy
22. dec 2008

Annag prosim ta, aj taka mensia hrcka cca 2cm priemer na okraji prsnika je upchaty mliekovod? Nejde mi to uz 3 dni rozmasirovat. Len sa mi to zda cudne, ze je to tak daleko od bradavky a dost male, tvrde, ani sa to nezvacsuje...

fifinna
22. dec 2008

pammy, zbehni radsej na gyndu, budes mat istotu

annag
22. dec 2008

pammy, je to dosť pravdepodobné, dôvodov môže byť viac. Keby si mala teraz zápal prsníka a strašne by Ťa to bolelo, mohlo by sa jednať aj o abces. V ktorej časti konkrétne to máš?

pammy
22. dec 2008

Mam to na vnutornej strane praveho prsnika, bola som u gynekologicky, povedala, ze to je mliekovod. Dala mi atb, este som ich ani nevybrala z lekarne. Nemam teplotu, ani ma nic neboli, iba ked to dlho tlacim. Lenze jej ja nic neverim, ona je dost hlupa doktorka a moj porodnik ma dovolenku ☹ ☹ ☹ Som smutna baby, stale nieco. Som uz unavena.

annag
22. dec 2008

pammy, tie atb sú zbytočné, to nie je bakteriálna mastitída. A keďže Ťa nič nebolí, tak sa nemáš čoho obávať. Ani si to veľmi netlač, aby si nemala pomliaždeniny. Len jemnučkú masáž si daj - krúživými pohybmi. Máš červenú infra lampu? Tá Ti to prehreje zvnútra, mliečko sa ľahšie pustí. Dojčenie klasickou polohou bude správne, ale netráp sa, takéto hrčky sú ešte 6 týždňov po pôrode normálne, tá hrčka sa môže aj sama vstrebať. Pomedzi dojčenie si môžeš dať chladný zábal - octan, vínny, kapustný list ...

cekina
30. dec 2008

Ahojte, prosim o radu... od rana mam tvrdy prsnik hore pri hrudnej kosti.... je tam taka hrca a zacina boliet... biele bodky nemam, od rana vyhrievam aj tvaroh som davala, skusala som vsetky mozne polohy kojenia... odsat nejde nic... co este mozem spravit? DAKUJEM MOC

jajka78
30. dec 2008

cekina, pozri dosledne uplne detailne, podla mna tam mas bielu bodku len to nevidis, je niekedy fakt velmi drobna.

cekina
30. dec 2008

jajka, ja som to presla cele lupou, nic tam nemam... ja odsajem prso, cele je prazdne len ta jedna hrca tam ostane... masirujem to a furt to nepovoluje... uz som zufala... ta bodka tam fakt ziadna nie je 😒

jajka78
30. dec 2008

ano, ono to ostava vrde aj po odsati, mozno ti to bude trvat dlhsie.zatial asi pokracuj v odsavani a nahrievani a stale davaj malu na prsnik. ja ked som nevedela o tej bilelej bodke len toto som robila. Inak neviem. mas ho aj cerveny?skus si precitat ine temy mozno je tam nieco podobne.

cherries
30. dec 2008

potrebujem pomoc , moj mali mal nejaku virusovu infekciu a v puse afty , jemu to preslo ale ja mam uz tyzden den strasne bolave prsia , stipe to a na jednom mam bieli povlak kojim , mozno mi to preniesol mali na mna az teraz ? skusam candibene mast co mi poradili v lekarni aj harmancekom si to umyvam , moj doktor ma dovolenku a neviem co mam robit som zufala bojim sa aby som neprisla o mlieko ☹

zmrzka333
30. dec 2008

joj babule co mam robit od vcera mam tvrde prso na jednej strane a dnes som si na bradavke nasla biely fliacik ale nie pluzgier a pri odsvani vidim ze mi z toho velmi nechce ist mlieko a neviem skoro nic odsat

zmrzka333
30. dec 2008

baby uz mam po probleme huuuurrrrraaaaa, mam makke prso. Normalne som to biele miestocko ihlou nadvihla a pretrhla som tam kozu a normalne sa tam objavila krasna dierka. Utekala som dat malemu a on mi krasne vypapal tu tvrdu bozulu a potom som to este odsala. 😀

pammy
30. dec 2008

Baby ja mam s upchatymi mliekovodmi bohate skusenosti. Na rady kociek mi na to vzdy pomohlo masirovanie v teplej sprche, caste kojenie z bolaveho/tvrdeho prsnika (bradicka babatka smerom k stvrdnutemu miestu). Aj ked ta biela bodka nie je najprv vidiet, tak pocase ju babatko potiahne az k bradavke, takze treba kojit, tlacit postihnute miesto a kontrolovat, ci uz sa nahodou bodka neobjavila. Potom sterilnou ihlou (vyvarenou) odstranit/prepichnut. Moze to vyzerat ako malinky pluzgierik, alebo mini biela bodka, ako krupicove zrniecko. Drzim Vam palce.

Cherries: Ja sa tiez liecim z kvasinkovej infekcie bradaviek. Dezinfikujem hypermanganom (urobim si bledoruzovy roztok) a potom nastriekam Candibene roztok. Pred kojenim si to ale zmyvam. Vraj liecba trva aj dlhsie ako tyzden. Hlavne sa nevzdavaj, poctivo sa liec a ak sa da ta bolest vydrzat, tak neprestan kojit, neboj neprides o mliecko. Mna to tiez velmi bolelo, pri kojeni neuveritelne bolesti, ale aj po kojeni, hlavne v chlade. Pomaha tepla sprcha, po nej sa vzdy citim lepsie. Drz sa Cherries.

dudri
30. dec 2008

dakujem za radu, dnes som vsimla na bradavke 2 upchate mliekovody,po dojceni biele bodky...spominala som na vasu temu. ale som nevyvarila ihlu, ale ohen , myslim nevadi. Odstriekala som...
Nastastie som nemala stvrdnute prsia, som vsimla skor 🙂
Odkial upchate mliekovody????

pammy
30. dec 2008

Dudri : Vraj je to caste pri kvainkovej infekcii, to je moj pripad.... Ale inak Annag vravela, ze to sposobuje zle vyprazdnovanie prsnikov, cize treba pri kojeni striedat polohy. Aj ohen je na sterilizaciu dobry. Papa.

annag
30. dec 2008

cherries, áno, kvasinová infekcia sa prenesie neskôr, mastičku máš správnu a pred dojčením si ju nezotieraj, lebo lieči aj pusinku, deťom sa candibene bežne do pusinky strieka, vytiera. Netreba to, stačí, že si budeš Ty takto bradavky liečiť, bábetku môžeš okrem toho vytierať pusu raz - dva krát do dňa gencianom. O dojčenie neprídeš, ja som mala neliečenú infekciu veľmi dlho a neliečením prešla do ekzému a dojčila som malú 26 mesiacov 😉 , keď máš vôľu, všetko prekonáš

dudri - výborne si to zvládla, paráda, že si si spomenula na našu tému, stačí ihlu nad ohňom zohriať 🙂 🙂 🙂
- prečo sa Ti to stalo - tieto dva mliekovody máš od narodenia užšie a horšie sa tým pádom vyprázdňujú

cherries
31. dec 2008

Dakujem pekne za rady , neprestavam kojit aj ked to boli niekedy tak ze mi je az do placu ale co uz dolezite je moje babo.....

cekina
31. dec 2008

Ahojte, hlasim, ze problem s prsom je vyrieseny... v noci ta hrca zmizla... cely vecer som masirovala, tak asi to... ale nebolo mi vsetko jedno... dakujem za rady a zelam stastny novy rok 😀

pammy
31. dec 2008

Cekina tak super 🙂 Viem si predstavit, aka to bola ulava 🙂 Drz sa. Papa.

pammy
7. jan 2009

Annag:
Ak by som ta mohla poprosit, uz si mi davnejsie radila o prevencii proti upchavaniu a mliekovodov, kontrolovat bradavky, odstriekavat.... nejako mi to nepomaha. Upchava sa mi vacsinou stale ten isty mliekovod, pravy prsnik, smerom hore od bradavky.
Stalo sa mi to v sobotu, dnes v noci opat.... je to velmi bolestive a stane sa to nahle, ani neviem....
Neda sa proti tomu este nejako bojovat?
Inak som ti nechala taky maly odkaz v teme 'Zelena stolica' .... znie to dost blbo 😀
Len som ti chcela povedat, ze davam si ten candibene spray a naozaj mi bolesti ustupuju, tie v chrbte uz uplne vymizli.
Takze velmi pekne dakujem. Len tolko som chcela.
Papa.

annag
7. jan 2009

pammy, ak robíš všetko ako máš, nič moc sa stým robiť nedá. Teda, dá sa spraviť ultrazvuk prsníka a pokúsiť sa mliekovod prečistiť - je to kompetencia gynekológov, no väčšinou sa to rieši až pri absolútnej zástave mliečka, infekčnom zápale prsníka, pokiaľ si to dokážeš sama poriešiť, je lepšie nechať o tak. Gynekológovia majú ohľadom dojčenia rezervy, ich riešením pri akomkoľvek probléme je nedojčiť, lenže ak by sme ich rady brali do úvahy, tak by nedojčila každá druhá mamina

- riešením je ešte obmedziť dojčenie z chorého prsníka na minimum, môžeš to robiť postupne, začni mu ponúkať častejšie zdravý prsník a z chorého ho dojči menej často tak, že nakoniec z neho budeš dojčiť raz do dňa alebo vôbec. Ale ručné odstrekovanie zachovaj

- teraz mi došla možná súvislosť - ak má malý stále zelenú stolicu a Ty mykózu - keďže Candibene zaberá, tak aj malý môže mať kandidózu, soor môže totiž prejsť z pusinky do ktoréhokoľvek orgánu až po zadoček - bolo by treba spraviť testy

pammy
7. jan 2009

Ano Annag, dakujem.
Pisala som to v tej 'Zelenej stolici'... boli sme na vytere, v piatok bude vysledok.... uvidime.

ollako
10. jan 2009

ahojte prosim vas o radu..
podla toho co tu citam mam uchaty mliekovod, tak som postupovala podla vasich rad...prepichla som si ihlou ten biely pluzgierik a hned mi zacalo tiect mliecko,resp.voda,tak som sa potesila,ze to mame z krku a prilozila som si drobca nech saje..
moja otazka je: ma sa hned ulavit od tej prisernej bolesti,lebo mna to stale riadne boli a ten biely pluzgierik sa hned vytrati,alebo az ked sa odsaje vseto to mliecko? vopred dakujem za radu

alusha
10. jan 2009

ahoj ollako, mne hned trochu polavila bolest, ale uplne sa to zahojilo do nejakych dvoch dni

blau
10. jan 2009

ollako , to potrva pokial sa to zahoji. Bude to este chvilku boliet, ale hlavne men polohy aby sa ten prsnik rovnomerne vyprazdnoval. Ja som si uzila s prepichovanim velmi vela inak to neslo 😒

ollako
10. jan 2009

dik baby,maly mi tu hrcku uz odsal,tak predpokladam,ze som si to prepichla spravne...ale este ma to boli.ja menim polohy kojim poleziacky aj posediacky,ale musim doplnit este tu futbalovu polohu,lebo prave pri tejto polohe mi to drobec tak roztahal az sa objavil ten pluzgierik,tak to, zrejme znaci, ze sa mi prsnik zo spodu zle vyprazdnoval, tam som mala aj prsnik tvrdy

blau
10. jan 2009

To je fajn, ze sa ti ulavilo a teraz davaj pozor na striedanie poloh, lebo je tam zas. Mne to trvalo 2mesiace kym sa mi ulavilo. Dufam, ze ti to rychlo prejde a budete sa krasne kojit dalej 🙂

okmad
19. jan 2009

Maminky prosim poradte mi ☹ Neviem, ci som v mojom pripade trafila spravnu temu, ale skusim sa opytat. Dojcim malinku dva mesiace...pred dvoma dnami som si pod pravym prsnikom nahmatala tvrdu hrcku ako skala. Je presne na mieste ako konci prsnik, pozdlzna a ma asi styri cm ☹ Boliet ma to neboli, mam to uz asi dva dni, mozno dlhsie, neviem...ale prsniky si dost casto kontrolujem. Teplotu nemam, miesto nie je zacervenane. S tymto prsnikom som mala dlhsiu dobu taky problem, ze pri dojceny bolel ☹ Neprikladala som tomu nejaku vaznost, dojcila som z neho aj tak...aj ked len z jednej klasickej polohy. Vlastne ine polohy okrem klasickej po sediacky a leziacky ani nestriedam, pretoze mi to nejak nejde ☹ Chcem sa opytat k tej stvrdnutej hrcke...myslite, ze by mohlo ist o upchaty mliekovod, alebo nieco ine??? Rozmasirovat mi velmi nejde. Dakujem za Vase nazory. P.S. Preventivne sono prsnikov aj palpacne vysetrenie gyn. som absolvovala asi v stvtom mesiaci tehotenstva. Vsetko bolo o.k.