Uskladnenie materského mlieka a info o ňom

milli3377
4. apr 2013

Ahojte babule!
Mam 2r.dcerku a 5tyzdnoveho synceka, ktoreho plne kojim. Mam tu maminu a dnes chceme ist vecer do restiky. Cize budeme skoro 3h prec z domu. Pri dcerke som to nerobila, ale chcem sa opytat. O 10h rano som si rucne odsala mliecko 40ml. Teraz o 13h len 30ml. Prvy krat necham mamine mliecko aby mu dala cez flasku. Dala som ho do vyvarenej sklenej flase a je to v chladnicke. Snad som to dobre uskladnila. Dokedy ho treba vypit a ako ho ohriat ked tu nebudem? V teplom kupeli?
A este sa chcem opytat. Ostriekala som si rucne mliecko po kojeni. Aj z kojeneho prsnika i z toho druheho. Kolko ste mali maximum odstiekania? A minimum? Sa mi zda ze som si malo odstriekala tych 40ml. a po 3h len 30ml. Ale do vecera casu dost. Moj drobec pyta papat kazde 2hodinky, v noci mam len dve kojenia kazde 3-4 az 5h.Bude bobak prekvapeny ked dostane mliecko namiesto cajiku. 🙂 Viete mi este poradit kolko mlieka sa tvoji denne? A kolko asi vypije babatko na jeden krat? Ze ked odstiekam 140ml a vypije to naraz aby sa z toho nepogrckal. Mliecko mam inac asi dobre lebo za 25dni pribral 1100g. Dakujem za kazdu radu a prajem pekny dnik.

soldi
4. apr 2013

@milli3377 ahoj, kolko sa Ti vytvori a kolko maly vypije, to Ti nik nepovie, lebo je to velmi individualne.
mliecko by malo v pohode v chladnicke vydrzat den, dva, ohriat v teplej vode.

maximum a minimum odstriekania je tiez velmi individualne, ja osobne som mala minimum 15 a maximum 120. ale to zalezi od viacerych veci a moc to nevypoveda o skutocnom mnozstve mliecka.

len by som Ta upozornila, ze ked mu zacnes davat z flasky, tak sa Ti moze stat, ze nebude uz chciet z prsnika. z flasky mu to totiz ide viac menej same, je to pre deticky pohodlnejsie.

zalezi na dietati, niektorym to nevadi, vedia sa prisposobit a niektore zeny si zas takymto sposobom nechtiac ukoncia kojenie

milli3377
autor
4. apr 2013

@soldi Ahojko! Dakujem za info som myslela ze mliecko treba vypit do dna maximalne inac vyliat. Ale dnes do noci ho vypije. Kupila som speci flasu co mozu davat mamicky co koja je to specialne pre nich urobeny cumel a vsetko nakolko je v strede taka mini dierka ako po pichnuti spendlicka. Podla mna z ciciny mu ide viac, nakolko som mu minule ju vzala kedze na nej zaspal a taky prud siel ze az mibolo luto mliecka. Inac to s tou flaskou bude raz za uhorsky rok, aby mal co dnes vecer papat. 🙂 Pil uz z tej flasky cajik a kym stiahol 30ml ta mu to dlho trvalo. 😎 Ale cucal jak divy. 😉 Este raz dik za rady, papa. Inac 120ml na odsatie, vykon, klobuk dolu. 😉

cicamica1980
4. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

mala som tu laktacnu poradkynu. nejde o velkost dierky na flasi ale o techniku pitia

Technika pitia z prsníka aj fľašky sa od seba líši, dve rôzne rôzne techniky sania sú pre dieťa mätúce. Výsledkom je zlá technika sania a nedostatok mlieka

zo ziadnej flase sa nepije ako z prsa!

soldi
4. apr 2013

@milli3377 ono sa udava 24 hodin, ale v praxi je to podstatne dlhsie 🙂

jasne, pokial mu das flasku len raz za cas, tak sa hadam nic nestane 🙂
ja som odsavala tak vela, lebo som mu mesiac davala len odsate, kedze v porodnici mu davali flasku a on sa potom nevedel prisat. nastastie som ho to casom naucila 😵

uzi si vecer 🙂