Už nekojím. Mám ísť k doktorovi?

katkamyska
8. mar 2013

Mamičky, už 5 dní nekojím malého. mám zájsť aj za doktorom nech mi niečo dá aby som stratila mlieko?

rainbow0508
8. mar 2013

nemusis ist za dokim....su to na to volne dostupne lieky v lekarni. nepamatam, ako sa presne volaju, ale su v takej malej uzke tube...take male biele tabletky. a inak mrkni si aj toto http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/24/predca...
https://www.modrykonik.sk/forum/porod/ako-zastavit-laktaciu/
urcite pomoze

katkas1
8. mar 2013

najlepsie su liekz od dr na yastavenie laktacie, je to najrychlejsie ako to zastavit, plus treba sa silno zvazovat

katren
8. mar 2013

@katkamyska ja som sa nezvazovala a ani nebrala ziadne lieky....vsetko preslo same....ked som citila plny prsnik, tak som len minimum odsala na uvolnenie a to je vsetko....behom tyzdna bolo po vsetkom...

eunomia
8. mar 2013

Suhlasim s katren ja som tiez odsala len trosku aby "netlacilo" a postupne sa prestalo tvorit.

monhla
8. mar 2013

Ak nekojíš už 5 dní a doteraz si žiadne problémy nemala - prečo chceš ísť k doktorovi? Ak nekojíš, mliečko postupne stratíš bez zásahov. Veď vzhľadom na vek synčeka si už nekojila celé dni. K lekárovi choď iba ak máš nejaký problém. Ja som po kojení nič nebrala a bola som v pohode.

P.S. Určite nezväzuj - veď to by bolelo a pozitívny nijaký súvis s ukončením kojenia v tom nevidím

sasenkah
8. mar 2013

@katren aj ja tak 🙂

kkl82
8. mar 2013

myslis, ze nase prastare matere chodili po lieky k doktorovi, ked prestali kojit? ak nemas problemy, tak nemas co do seba pchat chemiu. maximalne si mozes prsia obviazat a kupit si v lekarni homeopatika ricinnus communis 30CH. stoja cca 3 eura. ale v skutocnosti nemusis robit nic, mlieko odide same. moze to trvat aj rok, ale pokial ta to neobtazuje, tak nemusis...

aristka
8. mar 2013

@rainbow0508 tie homeopatiká odporúčam aj ja,zabrali,ale odporúčam ti aj sledovať či sa mlieko aj po odobratí týchto homeo.stále robí,ak ano treba ísť k dr.,aby ti ho zastavil lebo sa celá hormonálne rozhádžeš

kiwi82
9. mar 2013

ja som tiež brala homeopatiká a ešte čaj ale teraz som si nie istá tuším šalvia. znižovala som frekvencie a dlžku odsávania, mliečka bola stále menej a menej až sa napokon úplne stratilo. A už nebudeš dávať dieťatku nejaké mliečko? či už idete na kravské? my stále ešte na ráno aj na večer dávame sunár.

eveenka
9. mar 2013

@katkamyska vyskusaj odvar zo salvie alebo maty, znizuju a zastavuju tvorbu mliecka

katkamyska
autor
10. mar 2013

Babulky, dakujem veľmi pekne za rady 🙂 počkám ešte chvíľu s doktorom, lebo sa mi zdá že už sa mi o dosť menej tvorí mliečko.tak hádam, to zvládnem aj bez liekov 🙂