Už nemávam také naliate prsníky. Mám menej mlieka?

bubla30
2. dec 2012

ahojte, už tri mesiace plne kojim, zatial všetko ok, ale teraz posledne tri dni sa mi zda, ze sa mi akosi pomalsie plnia prsniky- maly pije cca kazde dve tri hodinky, ale davam mu podla potreby, samozrejme. Doteraz sa mi po tych 3 hodinach vzdy naplnili prsia, boli napate a plne. teraz to ale akosi uz tak nie je- navyse maly mal nejake dva zle dni, tak bol na prsiach takmer vkuse a mala som stresy, ze nebude mat dost mliecka, kedze zvycajne tak casto nepil...doma mam tobolky benedikta a senovky- pre pripad poklesu mliecka- mam ich zacat uzivat? dakujem za rady!

poisonblu
2. dec 2012

Suseda ma tiez 3 mesacnu dceru a vravela mi, ze uz to naliatie tak neciti..ale mala sa zasyti, takze je to urcite ok....ak nie je hladny, tak to neries

danim
2. dec 2012

napisala som ti IP

matozazzo
2. dec 2012

Neboj sa, je to OK, prsia si zvykli, kolko mliecka potrebuju, maly ti pije mozno trosku viac, ale pokial je spokojny, ma mliecka dost. Ja som mala to iste a kojila som vyse roka obe 🙂 Potom sa to zopakovalo, ked sme zacali prikrmovat 🙂

bubla30
autor
2. dec 2012

zatial je to ok, baby, ale niekedy mam pocit, ze mu tecie menej a jeduje sa---ale to moze byt zapricinene aj inymi okolnostami, to jedovanie myslim🙂 musim to sledovat, ci ma dost, zatial mame nieco cez 6,4 kg a 62 cm, je valibuk, len tie posledne dni ma zmiatli, lebo inokedy sa mi prsia doliali po cca 2 hodinach a teraz je to pomalsie, ako sledujem...

vonicka
2. dec 2012

Je to normalne, miestami mozes mat mlieka menej a moze to trvat aj par tyzdnov, ale potom sa to znovu upravi. My sme nemali ziadnu krizu po 3 mesiacoch, ako sa zvykne hovorit, ale az neskor, asi ked mal pol roka. Mala som dost malo mlieka, lebo maly pil tak minutku. No a potom som znovu zacala pit caje na podporu tvorby mlieka a prikladala aj kazdu hodinu a postupne sa to zlepsilo. Makke prsia vsak mam uz dllllllllllllho

marduliena
2. dec 2012

Mlieka máš určite dosť ja som si tiež myslela že strácam mlieko , alebo že ho mám málo a syna som napokon kojila 2 roky.

kmkke
2. dec 2012

@bubla30 Máme asi rovnako starých mládencov 🙂 Aj ja som mala poslednú dobu pocit že menej tečie, ale čítala som že to môže byť aj rastovým špurtom, hoci som si zatiaľ nevšimla že by nejako rýchlo rástol (a tiež má 62cm a 6,3kg 😀), brala som dva dni senovku aj benedikt (pre istotu) a zase mám plné prsia, malý sa zase dnes pre zmenu jeduje že je toho veľa a furt mu strkám cicku nech ešte papá a on gúľa očami že už má dosť 🙂 Ono keď 2 dni budeš brať nič sa nestane, len sa trošku začnú plniť prsníky, ja napríklad každý deň vypijem skoro litera čaju na podporu mlieka (zmiešavam 4 lyžičky Hipp s 1 sáčkom Teekanne) a popíjam celý deň, tak nejako som si zvykla ešte v pôrodnici a ostalo mi to 😀 (a radšej plné prsníky akoby tam nemalo byť nič, že?) 😝

monica158
5. dec 2012

baby a aj vam islo odsstreknut ked ste mali tak malo mlieka ? aj mne sa to stalo ze prsia som mala uplne meke prsia a malinka bola nervozna tak som zacala uzivat tabletky domperidon costi a zatial mam prsia stale naliate ...🙂

zuzi0110
5. dec 2012

Treba kojit vždy z oboch prsníkov. Je to normálne. Prsia si zvykli a budu sa nalievat hlavne ked bude drobec tahat. teraz si musí zvyknúť aj on ze bude musieť trochu zapracovat. Ak v noci spinka tak je všetko ok a ma dost.

sendy182
5. dec 2012

@bubla30 ak chceš zvýšiť tvorbu miiečka tak hlavne prikladať v noci čo najčastejšie z oboch prsníkov..........ty pitný režim......a malý má dostatok mokrých plienok?..........ak bol často cez deň ako píšeš na mliečku tak to bude len tým.......kým sa poriadne dotvorí on ho už aj pije.. 🙂 🙂 🙂 .........takže kľud.nestresovať.......užívať si kojenie............poprípade čaj na podporu tvorby mlieka ............ 😉

vvrka
6. dec 2012

@bubla30, ahoj, ja by som ti odporucila kontaktovat laktacnu poradkynu (zoznam podla miest najdes na mamila.sk), lebo moze byt naozaj, ze prsia si len zvykli a uz sa plnia len tak akurat, ale mohlo aj dost k poklesu tvorby mlieka - hovoris, ze maly sa jeduje, to zvyknu deti robit, ked maju slaby tok.
Mlieko sa sice tvori neustale, aj v priebehu dojcenia, takze dieta nikdy nevypije vsetko do prazdna, ale na druhej strane, niekedy z roznych dovoov dochadza k pozvolnemu poklesu tvorby mlieka - nie je to zalezitost dni, ale tyzdnov az mesiacov, a pokial chces dojcit dlhodobo, treba na to mysliet, lebo by bola skoda prist zbytocne o mlieko. Laktacna poradkyna ti bude vediet presne povedat, co sa deje.
Ja si netrufam ti radit takto na dialku, nevzala by som si to na zodpovednost - dojcenie je prilis dolezite na to, aby sa clovek riadil len tak nejakymi neodbornymi radami.
Ja si napriklad myslim, ze je vhodnejsie dojcit na jeden raz len z jedneho prsnika, aby sa maly dostal aj k zadnemu mlieku a prave vdaka tomuto sa prsia "naucia", kolko maju vytvorit na jednu davku. Ale ako hovorim, netrufam si laicky radit, odporucam http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... a drzim palce, nech je vsetko v poriadku. 🙂

klarita1987
21. dec 2012

AHOJTE BABY ani já nemám naliaté prsia len ked ma malá nahá cca. 2-3 hod. a hlavne ces noc ale hadam mam dost mliečka ked mi mliečko presakuje aj ces podprsenku aj tričko ked som doma ........ale kojim aj z pravého aj z lavého a ajtak mám prave prso vetšie neviem prečo 😒

engie203
21. sep 2017

@monica158 ahoj ja mam taky isty problem mam mekke pesia a vecersem tam trochu naliate ked znacknem btadavku niekedy mi ide biele mlieko niekedy vodove ..myslim ze mam menej mlieka lebo som skusala nejest mliecne vyrobky lebo son si myslela ze mala sa s toho vyhadzuje ..prosim ta tie tablety ti niekto poradil ?? A co take ai zacala jedavat alebo je to len s tych tabliet ??dakujem za odpoved

monica158
1. okt 2017

Engie203 mne tie tabletky poradila mužova kolegina mne pomohli mala som mlieko len keď ich budeš užívať musíš nejak zlepšiť techniku dojčenia aby sa potom mliečko tvorilo aj bez tabletiek ...inak jedla som všetko možné na podporu mlieka a nič nepomáhalo...