Užívali ste pri dojčení antibiotiká Amoksiklav?

adelii
11. feb 2013

Dnes mi ich predpisal moj Dr.,pretoze som od stvrtka chora,no dal mi ATB bez toho,aby ma vobec popocuval alebo pozrel do krku.Nemam k nemu prilis doveru 😒
Maly ma 9 mesiacov,dojcim ho aj cez den a pred 2 tyzdnami tiez dobral tieto ATB,preto sa obavam,ci to nebude pre neho nebezpecne. K pediatricke som sa uz dnes nedovolala.
Tiez by som potrebovala vediet,ako mam odlisit,ci mam horucky z prechladnutia alebo mam zapal prsnika.Dva dni mam cerveny bolavy prsnik,no nie je naliaty,ani nemam hrcky.Gynekologicku mam dost daleko a s horuckou som soferovat nechcela.
Nemate skusenost?
Dakujem

matul
11. feb 2013

Ak si dobre spominam, tiez som mala tieto predpisane pocas kojenia, povedala si mu, ze kojis? To su sirokospektralne atb, ale vyter ti mal spravit... ja som este pockala par dni na vysledky vyteru a potom som ich vybrala.

ajka30
11. feb 2013

no, amoksiklav je dost silne ATB, ucinne na mnoho bakterii, prechadza do mlieka. Zovolaj pediatricke co si o tom mysli.
Kedze dojcis ten tvoj doktor ta teda mohol lepsie vysetrit 😠 a zobrat aj CRP. Na zapal prsnika sa bezne dava Zinnat, ten je OK. Ale ak mas kombinaciu zapalu prsnika a este niecoho, mozno by to nemuselo stacit. Moc som Ti asi neporadila, ale ja by som sa rozhodla podla rady pediatricky.

aldream
11. feb 2013

no ak je ten prsnik bolavy,podla mna mas teploty z toho... 😉 ja som mala tiez horucky do 39C,a bolavy prsnik,bolesti hrdla a myslela som si,ze su teploty z toho...s odstupom casu si myslim,ze to bolo z toho prsnika...na Tvojom mieste by som ATB nebrala,ak vravis ,ze maly ich bral nedavno....kojit mozes normalne,ci prsnik zapaleny je alebo neni babatku to neuskodi,skor by som sa obavala tych ATB...

kobercek1
11. feb 2013

tiez som icha brala hned par dni po porode , ale asi by som to radsej v tvojom pripade konzultovala s pediatrickou.kedze maly nedavno dobral atb. inak na zapaleny prsnik je aj vela babskych receptov, skus mozno ti nieco zaberie. napr tvarohovy obklad alebo z kapustnych listov.najdes aj na nete

ziggina
11. feb 2013

ahoj ,ja som ich brala a to 1000 lebo som mala zapal priedušiek,mala mala vtedy asi 4 mesiace,pediatrička mi ich odporučala brat,hoci prechadzaju do mlieka,ale to sa asi posudzuje individualne podla stavu,takze by som aj ja na tvojom mieste počkala ,čo povie pediatrička.No na druhej strane ,kym som tie antibiotika nebrala,Alexandra sa odo mna tak silno nabrala,ze sme skoncili na krčnom so silnym zapalom očiek a uši,takže zajtra treba hned volat detskej lekarke.....hodne zdaru

mia18112
11. feb 2013

Antib. pri kojení mozes kludne. Do mna pchali uz v porodnici, lebo som mala vazne problemy. Na neonatologickom oddeleni ma ukludnili, ze to je v pohode, ze lieky sice prechadzaju do mliecka, ale v normalnych koncentraciach. Nech sa vraj nestresujem, ze mnohe deticky uzivaju lieky priamo a ziju. Ze maminky to moc prezivaju!!!!
A k zapalu prsnika - mala som 2 x!!!! Pokial tam nemas riadnu hrcu, ktora nechce povolit ani kojenim, ano odsatim a necitis taku trhanu bolest a strasny tlak, tak je to v pohode .....

eveenka
11. feb 2013

Pokial mas bolavy prsnik a horucky tak to bude zapasl prsnika. Mozes mat aj cervene flaky na prsu. Najucinnejsia pomoc je kapustny list z chladnicky studeny vybrat naklepat klepacom na maso a sup s nim do podprdy najlepsie hned po kojeni. Mne zabralo hned a do dvoch dni bolo po zapale. A casto dojcit aby dieta zapal vytahalo. A co sa tyka ATB len 1% toho co prijmes ide do mliecka takze mozes veselo kojit nadalej 🙂