Užívať nejaké vitamíny keď dojčím?

tanja61
27. sep 2007

ahojte baby co si myslite vy?jest vitaminy alebo nie stretla som sa s viacerymi nazormi ze je to dobre a ze aj nie ze s toho babatka prehana a maju zmenu farby stolice...co si myslite? 😲

ena
27. sep 2007

napriklad calibrum mami su vitaminy urcene pre 2hy, 3ti trimester a obdobie kojenia

melory
27. sep 2007

berem trojboj vapnik, zinok, horcik, citim sa o.k. vlasy, nechty a zuby mam o.k.

lilyk
27. sep 2007

ja beriem,calibrum mami a meloryn "trojboj" 😉

andy.a
27. sep 2007

aj ja beriem Calibrum mami..nepočula som o tom,že by to vplývalo na stolicu bábetka..

janinah
27. sep 2007

pri prvom dieťati som neužívala nič a skoro som prišla o vlasy,takže pri dalších deťoch som už neriskovala a užívala som čo mi poradili v lekárni,ale názov už nepamätám

andy.a
27. sep 2007

mne vlasy aj tak strašne padajú-i pri užívaní vitamínov..malo by sa to po odstavení malej upraviť,aspoň dúfam..pri malom mi to tak fungovalo..

melory
27. sep 2007

skus pridat moj trojboj, fakt zabera pri hugovi som ho nemala a padaly teraz ich mam furt ako tehu

andy.a
27. sep 2007

ok,skúsim.. 😉

katka76
28. sep 2007

ja momentalne uzivam GS Eladen - zacali mi padat vlasy, ale to je v tom 3-4 mesiaci vraj uplne normalne
ostatne vitaminy jem v klasickej forme 😉 :jablka, slivky, hrozno,nektarinky, spenat, brokolica

tanja61
autor
30. sep 2007

ok baby tak dakujem 😉

roasha
1. okt 2007

tanja61,pokial kojis,tak jednoznacne aj vitaminiky,moja maja bola anemicka,dostala maltofer,a mne kazali tiez vitaminy,ktore som brala pocas tehu.

broskynka
3. okt 2007

ahoj ja beriem tiež calibrum pre dojčiace matky,ale sledujem,že mi akosi začali vypadávať vlasy
mel,keď berieš ten trojboj,tak iné vitamíny už ale neužívaš,že?

romina
4. okt 2007

Vitaminy, mozes uzivat, hlavne tie, co su urcene pre tehotne a dojciace zeny.
Maternu som zacala uzivat v tehotenstve a douzivala som ju pocas dojcenia.

ikke
13. máj 2008

emfi • Dnes o 09:47
Ahojte babulky. Malá má 4,5 mesiaca a kojím ju, no zistila som, že mi hrozne vypadávajú vlasy, myslím, že to môže byť aj kojením.
Chcem sa spýtať, či niektorá z vás má tiež takýto problém a aké vitamíny sú na to dobré užívať, ale samozrejme aby to neškodilo bábenku.
Som z toho už nešťastná, lebo všade kde sa pozriem sú moje vlasy a to nehovorím, keď si ich umývam, to je ich potom plná vaňa.
Ďakujem za radu 😝

susik77
13. máj 2008

emfi: urcite vitaminy pre tehotne a kojace zeny, je ich neurekom...
Napr. mamavit, Centrum, Materna a ine...v lekarni ti poradia.

mata79
13. máj 2008

Ikke, na vlasy je dobry zinok a selen.
ALe je to uplne normalny jav po 3.mesiaci. Aj mne vtedy zacali. Uz je to davno v poho.
Ja vitaminy beriem stale. Aj ked su diskusie o vitaminoch ano, ci nie, ja beriem. Nemam taku bohatu stravu, tak aspon nieco. Vacsinou tie podstatne vitaminy a mineraly su v orieskoch a semienkach a to som moc nepapala, ked bol maly moc maly.
A pozri aj nejake nazory v teme vypadavanie vlasov. Myslim, ze uz tu bola.

sheila
4. jún 2008

skuste pregnium,podporuje laktaciu,vlasy nevypadavaju,dokonca vraj podporuje inteligencny rozvoj babatka.to zatial neviem posudit. 😀

martinabarak
5. jún 2008

Ja som zacala jest calibrum baby plan este pred otehotnenim a potom od uz neviem ktoreho trimesta som jedla a doteraz jem calibrum mami.
Len sa chcem spytat, ci nahodou nemate niektora nejake vedlajsie ucinky po vitaminoch. Mne sa vyhadzuju cervene vyrazocky na stehnach a ked prestanem jest na par dni, tak zmiznu a ked zacnem zasa su tam...... 😒
Tak, ci som v tom len sama, alebo aj vy daco na sebe badate ?

susik77
5. jún 2008

martina: moze byt z vitaminov. Neberes ich moc? prip. ak okrem nich jes este vela ovocia al. zeleniny, moze to byt hypervitraminoza...

martinabarak
5. jún 2008

No jem popri tom aj vela zeleniny a ovocia. Inac ich beriem uz len 1x denne. Do januara som ich jedla rano a vecer podla navodu...
🙂

ilijanka
5. jún 2008

martinabarak- tak tie červené vyrážočky na stehnách mám aj ja, a tiež beriem Calibrum mami, nenapadlo ma, že to z toho, skúsim na bár dní vysadiť, čo bude

zulok
5. jún 2008

ahojte beriem calibrum, vyražkyu nemám, ale je pravda, že ho neberiem pravidelne, ked si spomeniem.
A to vypadávanie vlasov, to je uplne normalne a je to z toho, že počas 3.trimestra nam vlasky nepadali a v 3.4. mesiaci po pôrode začnú vypadávať tie, čo mali už aj predtým + tie, čo normálne majú vypadnúť. tak preto také chumáče vlasov 😉

emjee
22. jan 2009

lubec • Včera o 21:56
Mam par otazok,zacnem tou,ze ked nemam zrovna dokonale vyvazenu stravu,ci to neovplyvnuje kvalitu mlieka.,ci nechybaju vitaminy.....Musim po dovrseni 6.mesiaca plneho kojenia zacat s prikrmami ?Alebo mozem potiahnut kojit aj po takom 7 mesiaci?Mlieka mam dostatok,sice malu uz tak nezasyti,pyta v noci kazde dve hodiny-po polnoci.O 8 papa,vydrzi spinkat do polnoci.Prospieva dobre a som "zatata",ze ziadne UM ,aby vydrzala prespat celu noc.Inak je dobrucka,aj v noci,len zamrnci na hlad ,napapa sa a spi dalej.Ma 5 mesiacov.

annag • 3d • Včera o 23:51
lubec, áno ak máš dlho málo vitamínov kvôli strave, tak je vhodné brať aspoň nejaké multivitamíny v tabletkách. Pokiaľ má dieťatko alergické predispozície, tak sa odporúča predĺžiť plné dojčenie o mesiac. Ale potom by už malo bábetko prejsť aj na tuhú stravu, lebo mu môže chýbať vláknina, železo a iné látky, nemusí mu stačiť nutrične. Okrem toho, aj črievka a žalúdok sa potrebujú naučiť spracovávať tuhú stravu, bábetko potrebuje žuvať. SKrátka, všetko raz musí prísť, aj príkrmy. Len upozorním, že polročnými narodeninami, teda dňom, keď bude mať 6 mesiacov už začína mesiac 7.

emjee
4. jún 2009

zuza77 • Dnes o 22:10
Ahojte. Pocas celeho tehostenstva a aj teraz, ked este stale kojim (mala ma 4mesiace) som uzivala vitaminy Centrum Materna. Neviem, ci mam tie vitaminy uzivat dalej, ci to ma nejaky vyznam, a ak ano, ci mam zostat pri nich, alebo radsej prejst na nejake ine, ked tieto uz beriem rok v kuse. Aky mate na vitaminy nazor??? Okrem ineho mi zacali dost padat vlasy. Urcite to suvisi s dojcenim, ale nechcem prestat, chcela by som koit co najdlhsie.

pajmis • 1d • Dnes o 22:43
Ahoj zuza, určitě koj, co nejdéle budeš moct! Já kojím pořád, vlasy mi padala tak moc, že sem musela jít nakrátko a navíc mě malý za ně dooost tahal D já sem v těhotenství brala ELEVIT a jak se malý narodil , tak sem začala brát callibrum mami, ale přestala sem asi po měsíci, pač sem zapomínla tak, že jednoho dne sem a ně zapomněla uplně a už si nevzala žádný... jestli seš v tom poctivá, určitě je ver pořád. Má to význam ten, že pokud kojíš, odchází ti mléce hodně vitamínů, ketré potřebuješ i ty... hlavně vápník! Já jelikož neberu vitamíny, mám problém se zuby už se mi jeden zub málem celý uštípl.. mám je hodně křehké a zubařka mi dva brousila... ty vlasy padají, ale neboj, plešatá nebudeš, pač se obnovují... dělá to při kojení, když pořád kojíš, budou ti padat do té doby než přestaneš... a navíc, kojením se hubne dětátko ti vypije tuk, co máš v sobě a tím pádem se ti neukládá, ale jde do mlíka takže určitě koj co nejdéle, je to zdravé hlavně pro tvoje miminko, dává mu to imunitu můj maličký byl nemocný vážně jen 1x v zimě a to se nakazil ode mě... měli sme oba zánět průdušek ale kdybych to na něj nepřenesla, tak by byl zdravý... jinak je zdravý jako řípa a já myslím, že to je kojením, pač já nemám imunitu a bývám dost často nemocná A pokus ti sedí tyhle vitaminy, co bereš, tak u nich zůstan

knedlik544
5. jún 2009

ja jem hlavne prirodne vitaminy, t.j. zeleninu, ovocie.toho papam strasne vela.a ptom mi svokra doniesla nejake vitaminy pre kojace matky ale mne aj malemu z toho nebolo dobre tak som sa vykaslala tak tabletky a jem vela zeleniny a ovocia. je to najlepsi a najistejsi prijem vitamonov.

petot
5. jún 2009

Myslím, že otázka neznie, ČI brať doplnkové vitamíny, ale AKÉ, KOĽKO a V AKEJ FORME.

Aké? Určite treba B-komplex, a veľmi veľa C-vitamínu. Dieťatko potrebuje aj zinok a vápnik. Ak si ich nedopĺňate, budete mať nedostatok aj vy, aj dieťatko.

Koľko? Na hornej hranici bezpečnosti 😉 Prebytok sa bezpečne vyciká. B-komplexy nezvyknú obsahovať privysoké množstvá jednotlivých B-vitamínov (skôr by som povedal, že nízke). Céčko je bezpečné prakticky pri akejkoľvek dávke (okrem výnimočných metabolických porúch železa a medi, porúch obličiek, a ťažkého deficitu G6PD).

V akej forme? Jasné, že ovocie a zelenina je fajn, a treba ho jesť koľko sa dá, ale ak nemáte vlastnú záhradku, tak na striekané skladové ovocie v supermarkete by som sa nespoliehal. Ani čerstvé ovocie neobsahuje toľko vitamínov, koľko potrebuje organizmus v čase intenzívneho dopytu. Doplnkové tabletkové vitamíny? V tomto období, áno. Treba si nájsť vyhovujúci produkt, a užívať s jedlom. Čo nezjete vy, môže dokončiť manžel, možno nakoniec nebude chcieť prestať 😉
Popri bežných multi formulách by som osobne odporučil ešte navyše prídavný vitamín C, 3x500mg (nemusí byť vhodné pri poruchách obličiek).

Bezpečnosti sa báť nemusíte, tie multi formuly obsahujú "zo všetkého trošku" a držia sa skôr minimálnych dávok. Bál by som sa nanajvýš umelých príchutí a farbív.

bianka2014
1. jún 2015

Ahojte baby viete mi poradit aké mám brať vitamíny pri kojeni. Ďakujem za odpoveď