V 10-tich mesiacoch prevažne na materskom mlieku. Je to normálne?

simonka99
5. dec 2008

Myslite si,ze je to normalne? 😉 Mozno by tato tema patrila do ''Odmietania prikmov'',ale mam pocit,ze toto je uz privela-uz ma stalo tolko namahy(a nervov) skusanie stale niecoho noveho-ci uz domaca strava,kupovana,alebo len kusky ovocia a zeleniny....mavame obcas dni,ze zje par lyziciek,ale to pokladam skor za vynimku.Maly pekne rastie-ma 10,7kg.Len sa obavam,ci mu stacia vitaminy a vyzivy z mojho mlieka.

funilieta
5. dec 2008

ja si myslim ze urcite ano...v MM je vsetko co potrebuje a ked babo rastie, tak sa prisposobuje aj zlozenie mlieka vzhladom k veku...
Pozri sa... keby nepriberal, tak by si sa mohla obavat, ale asi mu staci tvoje mlieko... myslim, ze keby nemal vitaminy, tak by si to zbadala na nom...neviem to urcite, ale myslim ze je to tak...
Inak aj ja mam 10 mesacnu dcerku 🙂

tvarohacek
5. dec 2008

U nás to bylo totéž. Zlomilo se to tak nějak před rokem, ale stále to není ideální. Já sama beru těhotenské vitaminy-pro jistotu, jinak co u nás zabralo - chleba, dávám kousky buď samotné, někdy s Lučinou do které přimixuju trochu masa. Klasické obědy v podobě kupovaných skleniček nebo mnou vařených stále v oblibě nemá. Ale fakt se to zlepšuje. Tak držím palce. 😉

simonka99
autor
5. dec 2008

Tvarohacek-aj on kazdy den zje kusticek(naozaj iba kusticek) chleba-ale iba suchy,akonahle mu to niecim natriem,tak do toho strka iba prsty a mraci sa pritom 😉 Dufam,ze to bude lepsie 🙂

funilieta
5. dec 2008

a skusila si napr vianocku??? vianocka je prijemne makka a aj sladka...moja mala ju ma rada....

simonka99
autor
5. dec 2008

Funilieta ja byvam v zahranici a vianocku tu nemame ☹

sylvar
5. dec 2008

holky, moje malá je 1,5roku velká a zase bojujem, že nechce jídlo,ale hlavně UM 😖

ivusakos
5. dec 2008

Ahojky, náš Dany má víc než jedenáct měsíců a dva dny nazpět je plně kojen🙂 Odmítá cokoliv od 6ti měsíců. Jsou dny, kdy jí krásně a kojim jen ráno, odpo a večer, ale z devadesáti procent nejí skoro nic. Jen trochu suchého rohlíku, kukuřičné křupinky a trochu přesnídávky, kde je banán. Kaši nechce, prostě nic! Furt je jen přisátý na mne. Já kozy jak vozy, aby to pokrylo jeho potřebu. Váží přes deset kilo a přibírá normálně, takže počkám do roka a pak nastolím tvrdý režim brek nebrek.

tomkolet
5. dec 2008

Ahojte dievcata, ja mam 4 deti, dvoch chlapcov a dve dievcata. So zaujmom som si precitala vase prispevky v tejto sekcii a neda mi nenapisat. Nasa najmladsia ma teraz taktiez 10 mesiacov, ale mozno tym , ze surodenci jedia vsetko aj ona sa hlasi tam , kde sa nieco konzumuje. Stale je vsak aj na materskom mlieku, s tym ze s prikrmovanim sme zacali v 7.masiaci , postupne s jednou az dvoma davkami denne a dnes papa v podstate to iste , co starsie deti s vynimkou cokolady , sladkosti a inych nezdravych veci . Zapija to MM. Mam totiz skusenost so starsou dcerkou , ktoru som kojila 2,5 roka a ona mi velmi odmietala inu stravu, pokial som jej bola nablizku. Ja som bola vycerpana a ona mi na svoje druhe narodeniny velmi ochorela, liecila sa na oslabenu imunitu takmer 2 roky . Dnes je chvalabohu v poriadku. Preto som tretieho syna aj najmladsiu dcerku zacala ucit na prikrmy skor, vzdy sa nieco najde , co tym malickym skutocne zachuti a potom je uz jednoduche pridavat dalsie jedla. Prikrm je dolezity aj preto , ze deti sa naucia prehltat, zuvat atd. Vasa doma uvarena strava je ovela lepsia a chutnejsia ako to , co sa predava v obchodoch. Na dovazok v tomto obdobi je vela deti chudokrvnych ,nedostatok zeleza ovplyvnuje ich celkovu cinnost pohybovu aj mozgovu. Samotne MM je pre takeho drobceka podla mna uz malo. Tolko moj nazor ,prajem vela peknych dni

simonka99
autor
5. dec 2008

ivusako :akoby si pisala o mojom Simkovi 🙂 uz som si myslela,ze to iba ja mam take dieta,co ma vyciciava cele dni a bohuzial aj noci(takze kojim7-8x...niekedy viac ☹)

ygreen
5. dec 2008

Pediatři doporučují od cca 6 měsíce začít s příkrmy - ono bude mít asi svůj důvod proč má mít 7 měsíční dítě 6x v týdnu ve stravě maso a 1x vařený žloudek. MM dítěti ve vyšším věku nemůže pokrýt potřeby těla na živiny.

Ale musí být dost stresující, když vám děti nechtějí papat 😔

saska.t
5. dec 2008

No MM urcite v takom veku nestaci, tomkolet ma pravdu vo vsetkom - nedostatok zeleza, prehltanie atd ... to ze pribera neznamena ze ma vsetkeho dostatok - plne mliecne obdobie kedy staci len MM je do 6 mes.
Asi sme ta nepotesili ale skusaj dalej ono sa to raz urcite zlomi ...

bambusko
5. dec 2008

simonka, u nas podobne 😒 v noci 0-2x

andy80
5. dec 2008

jj taky myslím, že jen MM v tomhle věku už nestačí a čím později se začne přikrmovat, tím hůře potom děti papkají, ale rozhodně to není nic proti vám, spíš vám budu držet palečky, ať se to brzo zlomí a dětičky začnou papat. Mě děti začali baštit bez problémů a baští do teď, tak je mi líto mamin, co jim dětičky nechtějí papat. Hodně síly, trpělivosti. Držte se holky.

bambusko
5. dec 2008

andy, starsie dievcata jedli ukazkovo. podla mna to su take typy deti. tiez by som neverila, kebyze to nemam doma ☹

simonka99
autor
5. dec 2008

Naozaj je to pre mna dost stresujuce,ked maly zatne usta a nie a nie ich otvorit ☹ ked vidi niekoho jest,tak prhlta naprazdno-a ked mu ponuknem z mojho taniera,tak je to to iste-zatne sa a hotovo.

tvarohacek
5. dec 2008

simonka,zkus, zda by vás pediatr neodeslal na rozbory krve, nás testovali na železo a B12 a všechno v normě. Jez hlavně ty sama pestrou a vyváženou stravu. 🙂

alcatko.j
5. dec 2008

Simonko, nase holcicka byla na 90% MM temer do roka 🙂 Takove peripetie, co jsme s ni a jejim jidlem zazili..co vsechno jsme vyzkouseli..ani se mi echce vzpominat 😅 No hruza a des..ale nepotvrzuji to, co tu psala Andy80, ze pak ty deti hur ji, nase Nela se tak brutalne rozezrala, ze sni klidne krajic chleba a pul a to prosim ten velkej, jen tak na svacinu, nebo dva jogurty a v tom müslü, proste jen tak, na svacu 😅 Proste se to zlomilo a ji moc pekne a s chuti.myslim, ze nema smysl nic na tvrdo se snazit zlomit...

simonka99
autor
5. dec 2008

tvarohacek-ja zijem v UK a ked som sa na to pytala,tak povedali,ze je to v poriadku-ze to potrebuje len cas...ale v januari idem na Slovensko,tak urcite pojdem za pediatrickou,nech mu skontroluje krv.

simonka99
autor
5. dec 2008

alcatko.j dakujem za nadej 🙂

andy80
5. dec 2008

alcatko.j: tak to máš štěstí, většina kamarádek co měli problémy s příkrmama tak nejí ani teď a to už chodí do školky. A to, že se do jídla nemá nutit, tak ten názor mám taky.

sirinka
5. dec 2008

urcite je to ok...dokonca do roka sa da fungovat na MM aj ked to nie je idealne...
ale ber to tak, ze tvoje dieta to tak citi a cim viac ho budes nutit jest nieco ine, tym viac sa este zatne.
to ze mu tvoje mlieko uz nestaci, je velmi irelevantne, pretoze neexistuje standartne MM, takze by ti ho museli pravidelne testovat a zistovat hladiny roznych latok v nom, aby to mohol odbornik skutocne posudit...zaroven je zname, ze vsetky ziviny, vitaminy a mineraly z MM sa vstrebavaju v ovela vacsom mnozstve a su takmer na 100% vyuzitelne, pricom z tuhej stravy a KM sa vstrebava max. 20%...takze aj tu tazko sudit, ci mu MM staci, mala by mu mozno dr. robit pravidelne krvne odbery, co je zase zbytocne tyranie dietata, pokial ono prospieva.
ty mozes jedine davat velky doraz na to, co konzumujes, aby si mala mliecko kvalitne a bohate na ziviny a mat trpezlivost so zavadzanim prikrmov...raz to pride, nepoznam pripad, ze by sa nejake babatko jest naozaj nenaucilo a do dospelosti by viselo na ciciku 😉
hlavne sa nestresuj a rob, co ti kaze tvoje srdiecko...

simonka99
autor
5. dec 2008

sirinka dakujem 🙂 ja sa snazim jest kvalitnu stravu a jedavam velmi vela(byvam velmi hladna 🙂) a na vahe pomalicky klesam ☹ takze asi ma ten maly naozaj vyciciava 😉 dufam,ze mu naozaj davam vsetko,co treba.Ale je velmi vesely a je to velky smejko,tak dufam,ze bude OK

sirinka
5. dec 2008

simonka vies, ludia nie su naprogramovane stroje...kazdemu z nas vyhovuje nieco ine. niektore babo uz potrebuje papat v 4 mesiacoch, ine v roku.
hlavne nenutit a ponukat pestru stravu aby si nevytvorilo dietako averziu. neukaz mu, ze si z toho vystresovana, alebo ze by ti na tom prilis zalezalo, moze to mat negativny ucinok. snazte sa vzdy jedavat vsetci spolocne pri stole, jemu nechaj kusky jedla tak aby na ne dociahol ale nenut ho k jedeniu. on raz zatuzi objavovat, co to rodicia robia a raz mu to jedlo aj zachuti.

sirinka
5. dec 2008

simonka99 inac aj ja som hrozne schudla popri kojeni, napriek tomu, ze jedavam riadne chlapske porcie 😀 ale uz konecne ako som tehu, tak som pribrala dve kila... ale este stale aj dojcim

simonka99
autor
5. dec 2008

sirinka dakujem 😉

avanka
5. dec 2008

no ja by som netvrdila, ze mu MM staci v takomto veku...mne moja doktorka vravela, ze to je hlavne o mineraloch, ktore MM nema...a kojit po roku je blbost, lebo pre dieta to uz je zvyk a ziaden vyzivovy ucel to uz neplni....vobec sa neodporuca kojit co najdlhsie, do roka uplne staci

sirinka
5. dec 2008

avanka MM je jediny zdroj specialnych rastovych hormonov podporujucich dozrievanie nervovej sustavy, obliciek, criev a pod., zaroven je dokazane, ze po roku sa v MM opat zvysuju mnozstva niektorych imunologickych faktorov. WHO odporuca dojcenie aj po prvom roku a dojcenie dovtedy, pokial to matke aj dietatu vyhovuje...

takze reci typu iba zvyk a ziadny ucel su "blbost"

neviem, kto vobec neodporuca kojit co najdlhsie, asi to nebudu nejake uznavane kapacity alebo organizacie 😉
nazory miestnych pediatrov, ktore nie su nicim podlozene ma nezaujimaju.

arabeska
5. dec 2008

ahoj

branko ma skoro 15 mesiaco a stale je prevazne na mm a ja uz som zrela do cvokarne,takze am prajem pevne nervy ...

simonka99
autor
5. dec 2008

avanka nesuhlasim s tebou-myslim si,ze MM plni aj po roku vyzivovy ucel

sirinka
5. dec 2008

arabeska no to uz je naozaj moc...drzim palce, nech sa to cim skor upravi.