V 10-tich mesiacoch prevažne na materskom mlieku. Je to normálne?

simonka99
5. dec 2008

Myslite si,ze je to normalne? 😉 Mozno by tato tema patrila do ''Odmietania prikmov'',ale mam pocit,ze toto je uz privela-uz ma stalo tolko namahy(a nervov) skusanie stale niecoho noveho-ci uz domaca strava,kupovana,alebo len kusky ovocia a zeleniny....mavame obcas dni,ze zje par lyziciek,ale to pokladam skor za vynimku.Maly pekne rastie-ma 10,7kg.Len sa obavam,ci mu stacia vitaminy a vyzivy z mojho mlieka.

andy80
8. dec 2008

haniak: ona výhradně kojila, nechceš mi říct, že tvoje dítě do tří let taky poznalo jen MM

haniak
8. dec 2008

jasne ze ano sem tam nieco ......inac bolo na mlieku......

andy80
8. dec 2008

No, tak to už radši nekomentuju. Fakt se máte čím chlubit.

haniak
8. dec 2008

vy ste 100rokov za opicami......cim dlhsie tym lepsie...........o boze .... 😀

andy80
8. dec 2008

Každého věc. Nikomu nepřeju nic zlého, ale až malý bude nemocný z důvodu chybějících živin, tak bych vás léčbu nechala zaplatit. To je strašná nezodpovědnost.

Tím končím v téhle diskuzi, protože je mi z toho opravdu na nic. Chudáci děti.

kubaka
8. dec 2008

haniak - my nejsme sto let za opicami a vůbec neplatí, že čím déle tím lépe. o bože ...Přečti si studie o mateřském mléku. řekne ti to každý moderní doktor - i mě můj mladý praktik ubezpečil, že to ví ze současného časopisu pro lékaře, takže sám doporučuje pacientkám nehuntovat své zdraví dlouhým kojením, které je prostě zbytečné, zanedbatelné. Vše, co se dá a má mlékem dítěti předat již předaly do 1 roka kojení. Po roce ztratí na výživě a kvalitě právě proto, že dítě je fyzicky schopno a biologicky připraveno jíst tuhou stravu. To je příroda. Jakmile je mládě schopno přijímat tuhou stravu, kousat, samo se krmit, končí smysl a význam kojení jako obživy. Kdo toto ignoruje, jde proti přírodě. Vědí to i ty opice.
Ano, naprosto nejdůležitější je první půlrok, kdy jde o výživu, imunitu, zrání zažívacího traktu bezmocného a nezralého mimina. Další půlrok je postupně odstavující a po roce je kojení bezvýznamné. Pak už jen vzniká návyk na prso, umělá závislost na matce - kterou ovšem některé matky sami vyžadují a schutí podporují - 😖 ( je to tedy hlavně o psychice matky, co si dítětem dokazuje a jaké potřeby si tímto vztahem uspokojuje) A velmi těžko se odnaučuje.
To nejsou kraviny - to je elementární psychologie a antropologie

haniak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haniak
8. dec 2008

moja pred 10rokmi to bolo ineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee o boze

monik76
8. dec 2008

To si teda nemyslím, že by po roce MM ztrácelo na kvalitě a bylo bezvýznamné. MM v jakémkoliv věku obsahuje obranné látky, růstové faktory, vitaminy, minerály, živiny, vše co dítěti prospívá, posiluje imunitu atd. Jasně, že po roce by to měl bý spíše doplněk stravy, a ne jen vylučně kojit. Že dítě v tomhle věku potřebuje i něco jiného. Ale že by bylo bezvýznamné, to teda ne. To není jen z mé hlavy, to jsem se dočetla na stránkách o kojení.

saska.t
8. dec 2008

Neda mi nezapojit sa ale - nikto tu neznevazuje kojenie ide len o to ze dieta vylucne kojene do 3 rokov je urcite nezmysel a na to nepotrebujes ziadne statistiky ci studie. Po roku neznamena ze mlieko je nevyzivne len uz neobsahuje tolko vit. miner. atd aby to dietatku vylucne stacilo, plne mliecne obdobie pre babo je do 4-6 mes.

haniak - ohanas sa tu inteligenciou, ale tvoja za moc nestoji, ked uz sa ohanas tym ze "schudni ste tlsty" to by som tipovala na 15 r. dievca a nie dospelu zenu s dietatom no je to na zamyslenie. Je krasne ze si tak dlho kojila ale tu je debata o vylucnom kojeni co naozaj nie je zdrave ani pre matku nieto este pre dieta!!!

Takze PROSIM, vratme sa k inteligentnej diskusii a nie k nezmyselnemu osocovaniu a nadavkam sme predsa inteligentne mamicky, ktore si chcu s dobrym umyslom poradit a nie sa chovat ako PRIBLBLE KRAVY !!!

radka.m.
8. dec 2008

haniak-tak já si teda nemyslím,že jsem tlustá,takže ted napíšu já,když to to vadí na holkách,jaké jsou.pokud umíš do diskuze přispívat jenom tímto ubohým způsobem,který jsi tu právě dostatečně předvedla,tak se jdi raději léčit a nenapadej tady nikoho kvůli svému vzhledu.musíš být hodně zoufalá a hlavně omezená,když taháš do takovéto diskuze vzhled,je mi tě líto!!!!!!!!!!!!!!!!

daskak
8. dec 2008

kabaka 100 percetny suhlas s tvojim nazorom 🙂 ...
haniak: vaz slova

kubaka
8. dec 2008

no haniak - tvůj příspěvek už není třeba komentovat - myslím,, že ostatním je taky jasné o co tu jde. To je fakt úroveň puberťačky, která chce jen provokovat 😀 aniž by myslela 😀

moniku, vím, co se píše na stránkách o kojení, ale jako každý fanatici si i tito najdou jen ty argumenty, které podpoří jejich teorie. Co se jim nehodí, to prostě ignorují. Je to extrém a je to jen půl pravdy. Rozhodně je důležité kojit, ale když řeknu A musím říct i B. A to ty kojící ligy nějak opomíjejí.
Abych proplula záplavou informací, musím přečíst celou šírokou paletu názoru napříč i ty protichůdné, jako že se bez MM dítě obejde a UM je srovnatelné (což je zase druhý extrém a nesmysl) ovšem teprve pak si mohu vytřídit informace na jakés takés pevné jádro. 😵

arabeska
8. dec 2008

caute
som tu den nebola a len cumim co sa tu udialo 😕 😲
radka.m. ja len k tej nedoslednosti kazdy kto ma pozna a vie v akej som situaci vie ze ja teda nedosledna nie som,dokonca uz ani nas doktor si nevie s malym rady,teraz ked mi uz aspon troska papa tak zacinam odstavovat lebo sa bojim ze to zase dopadne tak ze 4 dni papa a potom zase 2-3 tyzdne nic ,dufam ze ked uz mu s didi nic nepotecie tak zacne jest.ale ono je to naozaj o tom ze kto taku situaciu doma nema tak to nedokaze poxopit,ja som tiez nedokazala este tak pred rokom 😉

a k eros,naozaj si nemyslim ze by umyselne robila svojmu dietatu zle,ved treba citat,proste skusala stale ale s malym sa nedalo pohnut a pomohla az skolka.....

mywiel
8. dec 2008

My sme vylucne na MM a prikrmy planujem od 7 mesiaca, nechcem sa ponahlat so tuhou stravou kedze sme si odskakali 3 mesacne koliky a kojit mienim do 10 mesiacov, uvidim ako to pojde, zatial krasne priberame az vela. 😀

radka.m.
8. dec 2008

arabeskanemyslím si,že s tímto má něco společného váš doktor,doktor ti může poradit,doporučit...ale ne,že si s vámi neví rady.doktor přeci u vás nebydlí a nekrmí ti tvé dítě.to ty si s ním nevíš rady.sama píšeš,že začínáš odstavovat a to proto,aby jsi mu nemohla nejspíš dát mléko,když by nechtěl jíst,jestli jsem to dobře pochopikla.ale k tomu není potřeba mít prázdná prsa.pokud dáš příkrm a nechce,tak mu přeci budu nabízet a nedám mu prostě prso,i kdybych měla spousta mléka.k tomu není potřeba mít prázdná prsa.a pokud bude mít dítě hlad,tak vezme za vděk to,co mu dáš.podle mně je to o důslednosti matky. 😎 😎 😎

arabeska
8. dec 2008

radka 🙂 keby si si temu precitala od zaciatku tak by si vedela ze som mojmu malemu mm nedala aj 10 hodin a aj tak nejedol nic ine 🙄 skusala som aj take ze didu dostal iba rano a vecer a aj tak nic aj napriek mojmu neustalemu nukaniu...
ty ani len netusis ake to je mat doma take dietatko a hned tu matky odsudis ze su nedosledne.....ja ked o niecom prd viem tak sa radsej nevyjadrujem. 🤐

saska.t
8. dec 2008

mywiel - ty predsa nemas dovod nebyt vylucne na MM ved vek tomu zodpoveda, aby ste este boli 😀

mywiel
8. dec 2008

Ja suhlasim s Monik76 ale uz po 10tich mesiacoch zrejme prestanem, lebo stale kojim 2x za noc a uz je to neunosne ani si nepamatam kedy som sa normalne vyspala... 😔

mywiel
8. dec 2008

Saska jasne, ale niektore kamosky maminky zacali prikrmovat uz od 4 mesiaca, ja mam MM nastastie dost. 😀 😉

saska.t
8. dec 2008

No bohuzial moja malinka je od 3,5 mes. na UM pretoze moje odmietala az vypluvala a hlavne neprospievala, ale co uz, uz s tym nic neurobim podstatne je ze uz je vsetko ok. Na prikrmoch este nie sme ale pomalycky zacneme .... 😀

mywiel
8. dec 2008

My mame 8kg 🙂 😀 😵

saska.t
8. dec 2008

Krasne, my sme mali v 3 mes. ani nie 4 kg, dnes mame 5 mes. a 6 kg tak sme nadseny !!! 😀

andy80
8. dec 2008

saska.t: výborně si to napsala o tom, že se haniak vyjadřuje jako kdyby jí bylo 15

kubaka, radka, saska: naprosto se ztotožňuju s vašimi názory

saska.t: nic si z toho nedělej, moje malá je na UM od 6 týdne (došlo mlíčko) a krásně prospívá. Příkrmy papáme všechny.

mywiel
8. dec 2008

No narodila sa s 3550g a 50cm 🙂

andy80
8. dec 2008

mywiel: malá 4190g při narození, 9kg v 6ti měsících. Je to kus ženské, ale ona měla 72cm, takže k tomu, jak je dlouhá tak má prý přiměřeně kg.

saska.t
8. dec 2008

Kocky dodnes smutim ze sme museli prestat kojit (dokrmovanie a kojenie dokopy nam vydrzalo presne 3 dni a potom sa na to vykaslala) a aj som to hodne oplakala ale zdravie a priberanie bolo dolezitejsie!

No k tomu ostatnemu myslim nemam uz co dodat, vsetky sme to pochopili spravne a mozno aj haniak pochopi 😀 😀 😀

radka.m.
8. dec 2008

arabeska-samozřejmě,že jsem diskuzi četla od začátku,nikoho neodsuzuji,je to jen můj názor,pojkud ty se nevyjadřuješ,to je tvoje věc,já se budu vyjadřovat,co uznám za vhodné a vůůůbec si nemyslím,že o tom vím prd,ale tobě se určitě nemýním vyzpovídat,jedno vím jistě,že u nás ještě nikdo hlady neumřel,je to jen o tý důslednosti-můj názor 😎 😎 😎

arabeska
8. dec 2008

radka,tebe dieta niekedy odmietalo jest aspon mesiac?ale jasne ty si super zena a hlavne dosledna 😀 😀 😎 😎

saska.t
8. dec 2008

mywiel,andy - mate cvalikov - my sme mali 47 cm a 2630 g ale donoseni sme boli ... a to bol cely problem nashokojenia , mala bola slabucka na to aby si vytiahla dost mliecka a tym padom nastavila latku mliecka velmi nizko, lenze pocas tych mes. zakrnela aj tvorba hladiny oxitocinu takze mliecko sa nezvysilo a samozrejme aj moja psychika bola na nule. Odsavala som 2 tyzdne po kazdom kojeni - no vycerpavajuce a nakoniec sa mala uplne vykaslala na MM a co sa nestalo? mliecko prislo neskoro a skoro mi hlavu rozbilo - tak nasledoval pomaly proces odstavenia mliecka, ale uz nic neurobim, hlavne ze sme zdravi a krasni !!!