V 10-tich mesiacoch prevažne na materskom mlieku. Je to normálne?

simonka99
5. dec 2008

Myslite si,ze je to normalne? 😉 Mozno by tato tema patrila do ''Odmietania prikmov'',ale mam pocit,ze toto je uz privela-uz ma stalo tolko namahy(a nervov) skusanie stale niecoho noveho-ci uz domaca strava,kupovana,alebo len kusky ovocia a zeleniny....mavame obcas dni,ze zje par lyziciek,ale to pokladam skor za vynimku.Maly pekne rastie-ma 10,7kg.Len sa obavam,ci mu stacia vitaminy a vyzivy z mojho mlieka.

petronilla
6. dec 2008

aktak,a jó 😉 ,to je hezký 🙂
No Adélka jí taky hodně a právě nevím,jestli se chce kojením dojíst,nebo jen tak cucat 😅

sirinka
6. dec 2008

petronilla ked spapa dost, MM ma zrejme ako tekutiny a hlavne jej vyhovuje tvoja blizskost.

inac nasa klarka uz ma okolo 13kg a spapa uplne vsetko co jej dam, chuti jej vsetko, ale tie porcie su dost malicke vzhladom na jej vek. ja to neriesim, ona papa, kolko jej chuti a sama si reguluje mnozstvo.
inac ked je chora alebo jej rastu zubky, tak je niekedy aj tyzden takmer vylucne na MM a tiez v tom nevidim problem.

eros
6. dec 2008

Ahojte

tak ja sa pochvalim moj maly bol vylucne kojeny len o 3r.nic nejedol tak sme boli len na MM.bolo to aj pre mna dobre,niezeby som mu nevarila,ale on prsote nechcel ani z flasky mi nevypil UM a to som mala doma 2krabice a tak isto ani kase neuspeli.
ale to este nemal sestricku tak sa to dalo zvladnut.
odstavila som ho ked mi povedali v skolke ze to uz musi odnaucit.a bral to velmo dobro.natierala som si prsia popolom.ale netreba ustupovat dietatu inak sa asi neodnauci.ine mamicky odchadzaju na 2d alebo muz odchadza s dietatkom k svojim rodicom.....

zato mala sa naucila hned som si povedala,ze zacnem skor nez dovrsi 6mes.

andy80
6. dec 2008

eros: no jestli si myslíš, že se máš čím chlubit, když si jen kojila dítě do 3 let. Oni si ty několikaleté studie asi vymýšlí, že po šestém měsíci života dětem výživově nestačí. Zdravotní komplikace se nemusí projevit hned, ale klidně až v dospělosti.

Tak a teď očekávám palbu. Tak do mě.

monik76
6. dec 2008

Já si to dost dobře nedovedu představit plně kojit do 3 let!! Chápu tak do roka, ale je zvláštní, že mu to stačilo. Tos ho musela mít u prsa pořád ne? 😲

ivanuska77
6. dec 2008

Simonka, hlavne ti chcem povedat, ze s tebou sucitim a verim, ze je to tazke. Neviem ci je tvoje mlieco dostatocne, ale hlavne je, ze je maly spokojny a prospieva. Urcite mu mas stale co dobre ponuknut. Kazde dieta je ine. Moja Natalka si sama v 5 mes. akoby vypytala prikrmy, tym, ze postupne jedla mojho mliecka menej a menej. Urcite mu nepomoze ak ho budes nutit. Myslim, ze Sirinka napisala velmi dobre ako ho motivovat. Drzim palce.

simonka99
autor
6. dec 2008

ivanuska77 dakujem 🙂 robime co mozeme 🙂 dnes napriklad zjedol par lyziciek popri kruteni koliesok na novom auticku 🙂 no ale nebudem ku kazdemu jedlu kupovat novu hracku 😉 niekedy pomahalo,ked som mu tancovala pred stolickou(ale uz nepomaha-asi sa na mna nedalo pozerat 🙂) kazdopadne dakujem za podporu

eros
6. dec 2008

ja do nikoho nebudem stekat nie som ten typ som rada,ze to bolo tak dlho a mozte si hovorit co chcete ako chcete 😀 😀 kazdy si tu povie svoje 😀 😀
nemala som ho nonstop na prse a este poznam kamosku co tak isto dlho kojila

andy a co som ho mala ked to nechcel????len tolko na teba aj na monik???neverim,zeby ste ich dako nutili do jedla aj nasilu.

monik76
7. dec 2008

eros, já vím, že děti do jídla nutit nejde, mám taky doma dva takové nejedlíky, ikdyž u malé už je to mnohem lepší. Já jen prostě nechápu, že mu to fakt stačilo, že třeba nechtěl to co mají ostataní děti. A co ti na to řekl mudr, že nic nechce a že je pořád plně kojený? Přece jenom si myslím, že to MM nepokryje u tak velkého dítěte všechny vitamíny, které potřebuje. 😉

nikitazak
7. dec 2008

ahoj maminky, tak ja mam doma take 10-měsíčního nejedlika....jsem z toho uplne hotová. Odmítá cokoliv nového. Takže když mu dám kus jablíčka do ruky, tak ho vyhodí. Dnes jsem mu namazala chlebik s maslem a marmeladou...jeden kousek jsem mu do pusinky nacpala, tak ho snědl- ale na ostatní už mi neotevřel pusinku. Nechci mu to rvát násilím ☹
Jinak se aspoň snažím co nejvíce kojit...ale myslím, že mu to nestačí Ma 9,70kg (PV 4kg) Ted měl pár dní i teplotu k zubům a dokonce mi zhubnul. Zkoušela jsem i UM, ale to letělo!!Vůbec nevím jak ho přinutit, aby dal do pusinky nové potraviny a jedl je....ach joooooooo........zlaté kojení 😀 😀

ygreen
7. dec 2008

Každýmu dle jeho libosti a chuti.
Můj názor: mám 3letého synovce a ta představa, že takovýho klacka nechám sosat z prsu......brrrr. Z toho je materiál pro Freuda 😅

eros
7. dec 2008

Dr nic nehovorila bol ako jeho rovesnici nic nepotreboval naucil sa v skolke papat.ani teraz neni taky jedlik.
a stacilo mu to nemusela som zhanat niekde v obchode mikrovlnku a zohrievat mu nieco mal to po ruke a mal to aj teple 😉

a niekde tusim za kojenie aj peniaze dostavali 🙂
kdo to nema doma nepochopi asi 😉

etinka
7. dec 2008

Ahojky, když tak pročítám tohle téma, tak docela dobře dovedu pochopit ještě tak maminky, které tedy kojí tak nějak do roka a pokouší se k tomu zařazovat příkrmy, i když tedy třeba dítě odmítá. Ne každé dítě je velký jedlík, s některými prcky si maminka zkusí celé dětství, když chce, aby trošku jedlo.

Ve svém okolí znám dokonce dítě, které bylo kojené do 4let, ale k tomu jedlo od roka normální stravu, maminku chodilo jen tak dudlat. Ale teda kojit plně jen do 3let, to snad ani normální není. A silně pochybuju o tom, že by dětská doktorka k tomu nic neřekla, kdyby to věděla. 😒 Eros, nevidím na tom teda nic obdivuhodného, podle mého názoru se mohou nějaké zdravotní komplikace ukázat v daleko pozdějším věku. Protože touhle stravou jsi svému synovi určitě do 3let nezajistila úplně všechno, co by měl dostat. 😢

Když tohle občas teda čtu, tak si myslím, že za tyhle extrémy může opravdu mnohdy přehnaná propagace kojení.

radka.m.
7. dec 2008

já se taky k přidávám k těm,co tohle nechápou a ani to pochopit nechci.tak,jak to napsala eros,tak je zřejmé,že ji šlo jen o její pohodlí,i přesto,že riskovala zdraví dítěte.opravdu se problímy mohou objevit daleko později.tohle je extrém.o té zmínce o penězích se radši nebudu vyjadřovat,protože mně to zvedá ze židle.určitě to není o tom,kdo to neměl doma,tak že nepochopí.kojila jsem všechny děti,ale aby mi viseli tříleté na prsách,no děkuji pěkně,ale nechci.i ty společnosti,co propagují kojení,ho u nás v zeměpisné poloze a podmínkách propagují do šestého měsíce,protože pak jim toho opravdu už bez příkrmůhodně chybí.dá se asi pochopit třeba 8měsíců plného kojení,ale tři roky??? ☹ ☹ ☹

amarelka
7. dec 2008

hmm, ani mne sa nezdá úplne v poriadku tri roky nič nedať dieťatu...síce téma je iná, ale musím sa k tomu aj ja vyjadriť...ozaj sa mi nechce veriť, že dieťa nejedlo tri roky nič iné, len pilo MM, ved to znie ako blud..ved aj staré matere, už dávno dali deťom aj niečo iné, hoci penazí nebolo, to nie je o tom, že ohrievať jedlo.. 🤐 😕

eros
7. dec 2008

amarel blud to neni ked chces dam ti csilo na dr

piste

amarelka
7. dec 2008

ndakujem, píšem, že to tak vyznieva, nie že to musí byť blud...

eros sa možem opýtať, to z vlastnej vole si sa rozhodla, alebo on nechcel papať, či si nezačínala s príkrmami?

etinka
7. dec 2008

Nevěřím tomu, že by v současné době některý dětský lékař mamince DOPORUČIL jen kojit do 3let a nebo jen PŘIHLÍŽEL k tomu, jak maminka jen kojí. Myslím si, že je to Eros, jen tvůj čistý výmysl a špatně jsi pochopila asi některý článek o kojení a vyložila sis to po svém.

Dříve naše babičky třeba kojily déle než naše maminky, to je pravda, ale protože nebylo tolik mléčných výrobků, ale jinak děti jedly všechno už od útlého věku.

saska.t
7. dec 2008

a okrem ineho je to pre zenu aj zataz a docela velke zdravotne riziko tak dlho kojit (rednutie kosti atd) kedze cele telo vytvara podmienky len na tvorbu mlieka takze tvoje telo je ochodobnene ...

eros
7. dec 2008

amarel keby si citala vyssie ja som skusala kase z flasky aj lyzickou polievky mixovat dat do flase on ani dudel nechcel co ho dlavilo.peniaze som vyhadzovala za kase co som sa tesila tato mu bude chutit aj tato...ale on vsetko vypluval.zname mu davali vonku hoc co,ale nic nejedol.aj kravske mlieko sme mu davali co som sa bala ze nemam mliecko co bola kriza,ale ani necucol.
nevedela som ho krmit ako krmnu hus

a saska kosti uz mam ochabnute jedine zo sportu 8rokov hadzanej takze to skor z toho nie z kojenia 😉

je to tu zaujmave 😀

kubaka
7. dec 2008

Jen kojit tříleté dítě je fakt o ústa a opravdu to není v pořádku - ani výživotně ani psychicky (a to pro oba zúčastněné) - myslím, že ten Freud by na to našel pádné důvody. 😢 A určitě lékař jen tak nemohl přihížet k tomuto "chválihodnému" počínání a nezasáhnout. Buď to eros nepřiznala nebo k doktorovi nechodila. Taky jsem kojila do 9. měsíce - když dítěti narostou zuby, je to přirozená známka že chce kousat i jinou stravu. Tak to příroda zařídila... Nepřestane mě fascinovat ignorace některých matiček... 😅

Snad je jasná nepřímá úměra: nedám prso - z hladu sní co mu dám. Sebevraždu hladem žádné dítě nepodstoupí. Po denní hladovce sní rád cokoliv poživatelného, ne? 😵 Když má horečky, někdy za den nesní taky vůbec nic a dobrovolně. Takže mu odepření prsa nijak neublíží.....

eros
7. dec 2008

kubaka teba presvedcovat nemusim ani jednu z vas ci som chodila ci nie.a dokazat ti to asi nedokazem jedine si jej mozes zavolat ked ti dam cislo.

kubaka 😀 😀

radka.m.
7. dec 2008

kubaka-ůplný souhlas,po roce věku dítěte už není nejdůležitější součjavascript:addEmoticon('😉','vBody')ástí stravy mléko,ale tuhá strava.mléko je už jen jako doplněk,proto jsou také děti do roka nazývány kojenci a od roku batolata!!!ten název sám o sobě mluví za vše.a taky jsem toho názoru,že z hladu ještě u nás nikdo nezemřel,tudíš,když dítě nechce stravu a nedám mu prso,a tak vezme za vděk cokoliv,když bude mít hlad. 😉 😉

kubaka
7. dec 2008

radka - ha ha, vždycky na sebe někde narazímea hezky se shodneme 😀 Používáš stejná slova - přesně: do roka jsou kojenci kojencema ne jen náhodou. Batole už z principu chce zkoušet kousat a vyzkoužet tak zuby co má v puse,

Dokonce jen tak kolem a kolem - to kojení a odstavení - myslím, že i matka má v sobě nějaký jemný barometr, kdy je čas skončit. Myslím, že když je sama vyrovnaná a nějak vyladěná, že instinkt napoví. (Naše fenka například poctivě kojila štěňata, ale přišla chvíle, kdy je začala krmit vyvrhnutou stravou a když se na ní potom přicucli, prostě je setřásla a zdrhla. Pak se vrhali na misku s jídlem. Takhle to dělala třikrát a pokaždé vždycky stejně.)

Je v tom jistá paralela: když jsem malému dávala ještě jednou denně pít někdy nad ránem v těch jeho 9. měsících, tak jak se na mě silou vrhnul a začal usilovně tahat, že to bylo už znatelně cítit, tak mnou projel takový chvilkový pocit nepříjemnosti - zničeho nic - najednou to byl pocit, jako "že už to stačilo" a přestaň mě ocucávat. Jakoby se přihlásila doba, kdy prsa patří zase mě a ne jemu. Do té doby ovšem byla má ňadra obtěžkaná mlékem tabu pro manžela - patřila miminku a nesnesla jsem zase manželův dotek. Kojila jsem moc ráda a bylo to potěšení. Jak se ale doba přiblížila k jednomu roku dítěte, jakoby se to otáčelo. Nastala chvíle oddělování od dítěte - myslím, že i to příroda zařídila moudře.

andy80
7. dec 2008

Holky, asi tady ztrácíte zbytečně čas. Tohle snad ani nejde komentovat. Jen mi nejde do hlavy, jak se někdo může chlubit tím, že záměrně poškozuje zdraví svého dítěte.

eros
7. dec 2008

andy ga ga ga

kapulet
7. dec 2008

Ahoj holky, k případu eros se vyjadřovat nechci ... bylo toho řečeno dost

ale, naší malé je teď 10.m, od 5m jsme byli na příkrmech a baštila jak otesánek, všechno jí náramně chutnalo, ale před cca 4-5 týdny byla brutálně zahleněná, téměř dva dny mi nejedla nic ani nakojit nechtěla (podotýkám, že kojím) jak se to zlepšovalo chtěla kojit, ale jen kojit, problém mi ovšem nastal se znovuzavedením příkrmů, dá se říct, že toleruje jen broskvovou přesnidávku a kukuřičné lupínky jinak ji mám pořád přicuclou, znovu se mi vytvořilo v plné dávce mléko tak asi usoudila že ji to víc baví. Když ji nabídnu něco jiného nebo i známého co měla moc ráda tak náznakem otevře pusinku jako že si dá, ale vzápětí otočí hlavičku a ne, a v tom do ní nic nedostanu. Chvíli se mi dařilo ji obelstít křupínkami (jedna lžíčka jedna křupinka) ale to mi brzy prokoukla a nic.

Nevím jestli mám dál nabízet, nebo jestli nemám udělat pauzu pak začít jako na začátku jen s tím rozdílem že bude mít vše co má mít ale rozmixované a postupně měnit jen konzistenci.

Máte někdo zkušensoti s odmítáním po nemoci? za jak dlouho se to zpraví?
moc dík, už bych se potřebovala vyspat ☹

radka.m.
8. dec 2008

kapulet-rozhodně se nedoporučuje pozastavit příkrmy,to je ta největší chyba,kterou by jsi udělala-to nemyslím ve zlém.musíš být ted trpělivá a mít delší výdrž než malá.prostě nabízet,nabízet.i když ze začátku bude odmítat,nebo sní velmi málo.ona je ted už vychytralá a moc dobře ví,že pokud dostane místo jídla prso,tak se toho bude snažit docílit pokaždé.takže bych určitě pauzu nedělala.

andy80
8. dec 2008

eros • 2d • Včera ve 23:26
Která pravidla porušuje: | Zruš
andy ga ga ga

Tohle mluví o tvé inteligenci. To mi stačí.

haniak
8. dec 2008

pridam sa k teme a co pisala eros......ja som tiez kojila 3roky a co je natom???skor som hrda nato...nikomu sa neublizuje tym a hlavne nie babatkam.......co tu tocite kraviny ze to skodi?????