V 10-tich mesiacoch prevažne na materskom mlieku. Je to normálne?

simonka99
5. dec 2008

Myslite si,ze je to normalne? 😉 Mozno by tato tema patrila do ''Odmietania prikmov'',ale mam pocit,ze toto je uz privela-uz ma stalo tolko namahy(a nervov) skusanie stale niecoho noveho-ci uz domaca strava,kupovana,alebo len kusky ovocia a zeleniny....mavame obcas dni,ze zje par lyziciek,ale to pokladam skor za vynimku.Maly pekne rastie-ma 10,7kg.Len sa obavam,ci mu stacia vitaminy a vyzivy z mojho mlieka.

arabeska
5. dec 2008

avanka🙂 kolko pani doktorka a od akej znacky dostava peniazky za odporucenie um? 😎

arabeska
5. dec 2008

sirinka,ja uz som zmierena s tymz e pokial neodstavim uplne tak u ans ine jedlo bude 0 bodov takze sa xystam cez sviatky odstavovat,snad anm to pojde 😔

sirinka
5. dec 2008

arabeska aj kamoska sa chysta odstavovat cez sviatky...ma podobny problem, ale ja vas obdivujem, ze sa na to chystate prave na sviatky... 😅 tak drzim palce...

arabeska
5. dec 2008

sirinka,to budem mat moj muz dovcu tak to musime vyuzit.sviatky nesviatky ja uz proste nevladzem..

sirinka
5. dec 2008

arabeska hej, rovnako mi to zdovodnila... 😀 ja to chapem...my sa dojcime uz iba 3x denne a v noci vobec, to krasne prespinka, takze ma to nijako nezatazuje.

arabeska
5. dec 2008

keby sa to dalo tak ja by som dojcila dalej,ale ja viem ze pokial budem dalej tak on nebude jest...a to iste mi povedal aj nas lekar,tak idem na to aj ked mne pri pomysleni na to srdce puka...

sirinka
5. dec 2008

arabeska no pokial sa citis fyzicky zle, skutocne nema zmysel tlacit to dalej, hlavne pokial nemas naznak zlepsenia zo strany dietatka, co sa tyka jedenia. to zas v takom pripade moze dojcenie narobit viac skody ako uzitku, teraz myslim teba. a nase deticky potrebuju najme zdrave, silne a spokojne maminky 😉
takze sa vyzbrojte jogurtami, syrmi a acidkom a hor sa do toho... 😀

ladunka
5. dec 2008

Moje dcerka začala "pořádně" jíst až okolo cca roku, do té doby byla kojenec s pár lžícemi čehosi denně. V roce byla nemocná a týden nevzala do úst nic jiného než MM. Momentálně ve dvou letech jí ráda, problémy s jídlem nedělá, na druhou stranu ví kdy má dost, je štíhlá, zatím zdravá, dlouhodobě zatím bez jakýchkoli problémů zažívacích či střevních. Holky pěkně vysvětlily, jak je to s tou "kojící blbostí" po roce věku dítěte, já z takových názorů vždycky nemůžu, to je podobné, jako by výživná a ke konzumaci vzhodná byla jenom jablka ze stromů mladších sedmi let nebo něco podobnébo 🙂 Samozřejmě například výrobcům UM se takové názory hodí - MM sice dětem nedávat, to nemá význam, ale náhradu MM ať děti dostávají ideálně do tří let 🙂

simonka99
autor
5. dec 2008

arabeska,mne je tiez smutno pri pomysleni,ze by som ho mala zacat odstavovat...navyse,ked jediny sposob zaspavania je pri prsniku ☹ mne moja pediatricka povedala,ze jediny sposob,ako ho prinutut jest je-nchat ho vyhladovat...no ale na to nemam srdce

tvarohacek
5. dec 2008

holky, taky mi je smutno z toho, že přestanu (zatím neplánuju) kojit. Že už toho svýho broučku nikdy nebudu mít tak blízko...

arabeska
5. dec 2008

simonka,nepomoze ti to,teda aspon u nas to nefunguje,on vydrzal hladny aj 10 hodin a nic nezjedol..teraz ked uz mi aspon troska zacal jest,podotykam ze on bol vylucne kojeny skoro 13m vlastne aj teraz ma niekedy obdobie ze sme iba na mm ale uz je to lepsie a zje aspon trosinku niecoho ineho takze viem ze ked ho odstaim teraz tak uz bude hadam papat normalne davky jedla.
mne odxadza xrbat uplne a celkovo moj zdrav stav uz je dost zly,potrebujem sa dat do poriadku

bambusko
5. dec 2008

simonka, u nas ani to nepomohlo, 6 hodin nic nejedol. uz si ani mlieko nepytal - vie ho znakovat - ale na mna len smutne pozeral. ja som mu ponukala kdeco a nakoniec som to vzdala a nakojila

kili
5. dec 2008

ja som sa raz roprávala z jedným chlapom a ten mi povedal, že niaký známi mali syna a ten bol do 2r skoro prevažne na MM, všetko odmietal, zjedol možno pár lyžičiek. A bol zdravý. 🙂

winifred
6. dec 2008

Přeji hezký den Mám dvě děti a svou první dcerku jsem kojila do jejich tří let 🙂 .A do vdou let byla velice závisla ma MM , protože u prsa usínala.Všichni mi kolem říkali že se neodnaučí a že bude hnusná jak ji nedám mlíko.Naštěstí se nic z toho nespnilo a malá pochopila že už veliká aby pila MM.Teď už mám 10 měsičního chlapečka a stále ho kojím naštěstí neodmíta příkrmy,ale nechce pít nic jiného kromě mlíka takže trochu bojujeme,ale dá se to zvládnout.A chci ho kojit nejméně do dvou let 😉

bambusko
6. dec 2008

este k tomu, ze je to zavislost na mm. mam znamu, ktora kojila len 2 tyzdne. mala bude mat o tyzden rok, je na um, od 5 mesiacov sa snazia prikrmovat a tiez skoro nic neje, chce len mlieko a vecer kasu. vazi necelych 8kg

radka.m.
6. dec 2008

já jsem toho názoru,že mm po půl roce již nestačí,nejde o to,že by dítě mělo hlad,to ne,ale o to,že po půl roce už opravdu výživové látky pro zdravý vývoj nestačí.proto se taky podle who doporučuje začít s příkrmama po ukončeném šestém měsíci.pokud matka není v tomto směru důsledná,tak pak vzniká mnohdy řada problémů,jako je nejen odmítání stravy,ale hlavně tekutin.

simonka99
autor
6. dec 2008

radka.m chces teda povedat,ze matky,ktorym dieti odmietaju prikrmy su nedosledne?Ja som stravila a travim kopec casu nad vselijakymi moznostami,len aby som donho nieco dostala-a trva to uz 4 mesiace-mam iba jedno dietatko a vsetok svoj cas venujem iba jemu-vyskusala som kadejake prikrmy-zacala som presne podla odporucani-1 prikrm denne,zelenina....pekne postupne-ale nic nepomaha.Vyskusal krmit aj manzel,skusala som mu dat moju stravu(jasne ze nesolenu) ale stale nic! Myslis,ze som nedosledna???Len by som ti mozno dopriala mat aspon a tyzden taketo dietatko,mozno by si zmenila nazor...

radka.m.
6. dec 2008

simonko-nikoho jsem tady osobně neoslovila,jenom jsem napsala svůj názor,tak se nerozčiluj.myslím si,že matky,kterým děti odmítají příkrmy a oni to vzdají a místo toho pak dítě dokrmí prsem,jsou nedůsledné,tot můj názor.

aponchie
6. dec 2008

ja jsem dokrmovala kolem 8az 9mesice teprve pac mam mlicnaka dodnes a to jsou ji skoro4roky.Ja s jidlem nemela problem snedla vsecko a moc a jeste chlastala MM o zivot teda,ale spis ji chutnalo co jsem varila ja a sklenicky maloktere spis ty pikantni 🙂 btw kojili sme rok a pul a myslim,ze kolem toho roku uz to mliko mel ajen na zizen a jaksi citove spis nez by se toho byla schopna najist

simonka99
autor
6. dec 2008

radka.m ja sa ale vobec nerozculujem 🙂 len som ti napisala svoj nazor na tvoj nazor-tot vsjo 😉 jedno je iste-voooobec s tebou nesuhlasim

bambusko
6. dec 2008

radka, ozaj, ak si nezazila, neda sa to pochopit. ja som tomu tiez neverila. moj maly prikrmy najprv pekne jedol, potom ochorel a odvtedy je to takto ☹ presne viem, o com hovori simonka, na jednej strane robis co sa da a zase na druhej sa musis pred drobcom tvarit, ze ti na tom akoze nezalezi. ale ak reve, skruca sa a protestuje po 3 lyzickach, co ine zostava ako ho dokrmit po hodine mliekom?

petka80
6. dec 2008

Simonka99, naprosto tě chápu. Ono kdo takové dítě nemá, neví, co to je 😖 A ono je pak každá rada drahá.

Moje dcera taky není z příkrmů zrovna nadšená. Jen tak jí něco nechutná a pár lžiček jí stačí, na víc nemá čas. 😀
Na 10 m kontrole mi doktorka řekla, že je hubená, že je vidět, že málo jí a že bych měla přestat kojit přes den úplně. To mě nakoplo, prostě jsem si řekla, že prso přes den nedám a naštěstí jsem to vydržela. Začali jsme o víkendu, když byl manžel doma, abych se z toho nezbláznila. A prostě jsme ji nacpali. Manža ji vždycky nějak zabavil a já ládovala lžičkou. Sice to asi není ideální, ale sama od sebe by si vzala tak dvě lžičky a konec. A brzy pochopila, že prso už nedostane. Asi po týdnu jsem utnula i noční kojení, protože měla tendence se nacpat v noci, aby ten den nějak přežila 😅
Teď už jí mnohem líp, sice s "normálními" dětmi se to nedá srovnávat, ale já jsem vděčná i za to. Hlavně jsem úplně happy z toho kojení jen ráno a večer.
Ale taky přiznávám, že trochu solím (respektive dávám bio bujón, kde je i sůl) 😔 Jinak by zeleninu nejedla vůbec. Ale doktorka mi kupodivu hlavu neutrhla, prý jí mám v tomhle vyjít chuťově vstříc. Holt se nedá nic dělat.

Přeju všem, aby se to brzy "zlomilo". Ono kdo to nezažil, neví, jaký to je stres 😔

petka80
6. dec 2008

Jinak se tedy přikláním k názoru, že MM dětem stačí hodně dlouho 😉 Horší je to s maminkoui 😔 Holky, co takhle hodně kojíte, jezte vitamíny pro kojící a taky železo, to prý při dlouhodobém kojení chybí jako první.....

radka.m.
6. dec 2008

souhlasit samozřejmě nemusíš,od toho je diskuze,ale stotožnuji se s tím,co právě napsala petka.pokud dítě necháš dokojit,tak hlavně oni vědí,že jim pak to prso stejně dáš a pokud se najedí z prsa,tak je zcela logické,že toho moc nesnědí,a pokud je dítě hooodně tvrdohlavé,tak se prostě nenají vůbec,a jednoduše si počká,až mu to prso dáš a to je dokola pořád stejný kolotoč.

bambusko
6. dec 2008

mne kojenie teda zdravotne nijako nevadi. snazim sa drzat odporucani, co sa tyka vyzivy a zdravia, okrem toho starsie dievcata maju atopicky ekzem, takze v tomto nie som uplne mimo. ale urcite nie za kazdu cenu. ono zase ako matky mame nejaku intuiciu a nepoznam ziadne vecsie dieta, co by okrem mlieka nic nejedlo 🙂 asi to chce pri niektorych detoch len viac trpezlivosti a casu

simonka99
autor
6. dec 2008

bambusko vsak my sme to dokrmovanie nevzdali,no nie? 😉 ja som vlastne vytvorenim tejto temy chcela zistit,ze ci ma niekto podobny problem a som rada,ze nie som v tom sama 🙂 a dakujem vsetkym dievcata,ktore mi dodali nadej a podporili ma 🙂

monik76
6. dec 2008

Ja jsem začala přkrmovat po tom 6 měsící a zlomilo se to až teď. Začala víc papkat, jen zeleninu mi odmítá od začátku. Odbourali jsme i pár kojení přes den. A v noci se mi budí tak 1x max 2x. Chce to fakt čas ikdyž je to někdy na nervy. A kojit bych chtěla tak do roka a půl. MM po roce už je víceméně takový doplněk stravy, ale pořád má spoustu vitamínů, které jinde a zadarmo nedostane. 😉

bambusko
6. dec 2008

simonka, to prejde 😉 dievcata som ako 10-mesacne kojil atie zuz len rano a vecer, ale slo to nenasilne a prirodzene. nevidim dovod nastolovat nieco nutene, aby to bolo tak aj teraz. mozno si niekto mysli, ze mam ine meritko na maleho, pretoze je najmladsi a navyse chlapec, tak ak by ma dobre poznal, vie, ze nie. na nocnik som ho ucila podobne ako dievcata a v tomto je od nich ovela sikovnejsi, aj ked sedel neskor 🙂

petronilla
6. dec 2008

ahojky holky,
můžu se zeptat,co všechno dáváte přes den za jídla?
My dáváme krom kojení ještě jogurt,ovoce, zeleninu-maso,na noc kaši,kojíme ráno a třeba pak ještě dvakrát přes den a to sní všechno co jí dám.... 🙂 ,tak nevím,jestli to je jen ze závislosti,nebo má ještě hlad ☹ 😉
Adélce je 9,5 měsíce.
Díky.

aktak
6. dec 2008

petronilla pozeram ze aj vy mate Adamka a Adelku 😀

Adamkovi dlho trvalo kym zacal pekne jest, s mrkvou sme bojovali aj mesiac, v 8.mesiacoch trosku uz neco spapal a potom sa tak rozjedol ze som sa zacala bat aby mu zle nebolo od zaludka 😅