V 10-tich mesiacoch prevažne na materskom mlieku. Je to normálne?

simonka99
5. dec 2008

Myslite si,ze je to normalne? 😉 Mozno by tato tema patrila do ''Odmietania prikmov'',ale mam pocit,ze toto je uz privela-uz ma stalo tolko namahy(a nervov) skusanie stale niecoho noveho-ci uz domaca strava,kupovana,alebo len kusky ovocia a zeleniny....mavame obcas dni,ze zje par lyziciek,ale to pokladam skor za vynimku.Maly pekne rastie-ma 10,7kg.Len sa obavam,ci mu stacia vitaminy a vyzivy z mojho mlieka.

haniak
8. dec 2008

radka.m to nebolo tebe pisane o tom ze si tlsta jo??????????????????

mywiel
8. dec 2008

Andy no mozno aj my budeme mat v 6 mesiacoch 9kg...? 😅 😀 ale ona nepribera kazdy mesiac, niekedy kilo a niekedy nic. 😕
Saska mne sa laktacia rozbehla vdaka jej kolikam, kedze som ju nevedela utisit tak som kojila kazdu hodinu dve a asi preto mam dost mlieka ale chudatko si vytrpela, som rada, ze je to uz za nami. 😵

mywiel
8. dec 2008

Andy nam uz teraz su niektore 68 velkosti male... 😀

saska.t
8. dec 2008

mywiel tiez som casto kojila samozrejme vzdy na poziadanie, ale nam to nepomohlo ...

saska.t
8. dec 2008

hahaha - baby mi teraz zaciname nosit 62 !!! vzdy sa pousmejem nad tym ze mladsie deticky nosia o tolko väcsie vecicky ako moja mala, ale my to raz dobehneme!!!! 😀

mywiel
8. dec 2008

No ja som asi nie na poziadanie ale ked som nevedela ci place od hladu alebo od kolik bolo to tazke rozoznat na zaciatku, ale sme zdravi a vysmiaty a to je hlavne, mali sme nadchu ale za tri dni bolo po nej bez liekov tak asi ma dobru imunitu, lebo tu su vsetci naokolo v rodine vkuse chori... 😠 😒

radka.m.
8. dec 2008

haniak-umím číst,takže vím,že to nebylo psané o mně,no,ale když holky napíšou názor a ty jim napíšeš,že jsou tlusté,tak jsem to napsala proto,že mně to asi nemůžeš napsat,víš??? 😎 😎 😎

sirinka
8. dec 2008

ahojte dievcata 😀
povedala by som, ze kazda z vas ma trosku pravdu podla mna...
vylucne dojcit do troch rokov je naozaj blbost, ked dieta do takehoto veku odmieta jest cokolvek ine okrem mlieka, ja osobne by som sa dost bala, co je s jeho zazivacim traktom a chodila by som po vysetreniach.
dojcit do troch rokov a aj dlhsie popri normalnej strave je uzasne, krasne a prospesne, pokial to matku vyrazne nezatazuje. MM vonkoncom na kvalite po prvom roku nestraca...to by mal vediet aj kazdy moderny lekar...iba samotne o sebe uz nie je dostacujuce pre potreby babatka. napriek tomu stale obsahuje latky, ktore ziadne ine mlieko alebo tekutiny ci strava nema. a v neposlednom rade citove puto a fyzicka blizskost nie je nic zle, nevhodne medzi matkou a jej dietatom, v tomto ja naozaj problem nevidim.

zavadzanie prikrmov sa skutocne nema zanedbavat, ako pise radka.m...ja osobne poznam 5 rocneho chlapca, ktory konzumuje iba suchu ryzu, suche spagety a makovnik. ak ma lepsi den, da si k tomu kecup...to je jeho cely jedalnicek... 😔
ale ani by som to nejako zvlast nesilila, treba ist nenasilne, ale systematicky....

takze vam vsetkym drzim palce, aby sme mali zdrave deticky...

a tie prispevky bez fotiek s urazkami by som ja osobne ignorovala 😉

monik76
8. dec 2008

kubaka, je pravda, že je spousta fanatiků do kojení, ale já prostě nesouhlasím s tím, že kojení po roce je bezvýznamné. Ale každý ma samozřejmě právo na svůj názor. 😉
První dítě jsem nekojila vůbec, od půl roku na příkrmech, baštil o 106. Pak nastal zlom, a dokázal hladovět třeba celý den. Ještě teď máme s jídlem problémy, ve školce se třeba za celý den nenají a nenapije. No ale lepší se to. Druhé dítě kojím, od půl roku přikrmuji a zlom nastal teprve nedávno. Až kolem toho 11 měsíce. Prostě zkoušet to každý den a nepolevit. Pořád kojím, sice už jsme pár dávek vynechali, ale myslím, že to kojení má dítě k tomu ostatnímu jídlu jako bonus. Rozhodně neplánuji kojit do 3 let, ale snad půl roku ještě vydržíme. 🙂

simonka99
autor
8. dec 2008

tiez som tu jeden den nebola a som prekvapena,ako sa ''zvrhla'' diskusia.tie vulgarne prispevky som odignorovala,takisto sa pripajam k nazoru,ze do 3 rokov vyhradne kojit je asi nebezpecne,len stale mi rezonuje v usiach nazor a ''nedoslednosti'' a ''zanedbavani''....nepochopi,kto nezazil a preto dievcata musim odignorovat aj tento nazor-plne suhlasim s arabeskou(moj maly takisto par dni akoby uz aj zacal pekne papat a potom zasa 2-3tyzdnova pauza) a tak to ide dookola...ale ako som uz pisala-nevzdavam to 🙂 a drzim palce vsetkym ''nedoslednym matkam,ktore zanedbavaju zavadzanie prikrmov''

sirinka
8. dec 2008

jaj este k tym fanatikom do kojenia...to je velmi scestny vyraz, naozaj sa na mna nehnevajte, ale pokial ja budem svoje dieta dojcit do troch alebo styroch rokov 2x denne, lebo nam to vyhovuje, viem, ze jej davam najlepsie mlieko ake "na trhu" je a milujem pocit ked mi lezi v objati...fakt je to fanatizmus???

monik76
8. dec 2008

sirinka, já myslím, že je spousta lidí, kteří nic jiného než kojení neberou. Jsou takový, kteří když zjistí, že třeba nekojíš, tak se dívají jako kdybys dávala jed. Takže to, co popisuješ ty je naopak fajn, a když vám to vyhovuje, tak není co řešit. Ale já myslím, že nám kojení bude stačit tak do roka a půl. Ale to už sem asi moc nepatří. 🙂

sirinka
8. dec 2008

monik76 no tak ludia, ktori vidia iba biele alebo cierne...tak to je tiez na inu diskusiu 😝

simonka ale ty tie prikrmy stale ponukas, takze to neznamena, ze si nedosledna alebo to zanedbavas 😉 myslim, ze baby to mysleli tak, ked sa na to niekto celkom vyprdne (prepac za vyraz), lebo sa mu nechce natahovat s babom, ktore momentalne nema chut jest.

simonka99
autor
8. dec 2008

ale dovod,preco toto forum vzniklo, je jasny-hladame pomoc a radu,pretoze mame pocit,ze nic nezabera-takze ked niekto napise, ze je to nedoslednost a zanedbavanie-myslim,ze to tu nepatri-inak by sme tu nediskutovali 🙂 ale 100 ludi 100 chuti...

sirinka
8. dec 2008

simonka jaaj, no tusim v kazdej teme sa tu najdu aj take prispevky, ktore moc neradia, ale aj s tym musime ratat 🙂 fakt si to neber prilis osobne, riad sa hlavne svojim srdcom. svoje dietatko milujes a tvoj instinkt ti nedovoli urobit nic, co by mu mohlo uskodit.

bambusko
8. dec 2008

kapulet, u nas sa to presne zacalo pri chorobe ☹ akurat sme uz 4 dni mali na obed len zeleninovy prikrm bez kojenia a do toho prisli sople a teploty, davali sme mu lieky a behom 2 dni zacal maly odmietat co i len otvorit usta. tak to islo asi tyzden, zacal uplne hystercit, ked videl lyzicku a misku. par dni som to nechala tak a zase zacala skusat, bez uspechu. tak som zacala skusat nove veci, jasneze po lyzicke a s odstupom par dni. potom sme mali obdobie, ze jedol varene jablko s ovsenymi vlockami, ale po case nechcel uz ani to. takto sa trapime 2 mesiace, posledne asi 2 tyzdne uz spapal celu ovocnu vyzivu na desiatu a na olovrant trosku bananu, este chlebik a kukuricne xhrumky nesolene. tak som mu davala len to. dr. povedala, ze nevadi ak je stale to iste, ak zje aspon nieco, hlavne aby si zvykol jest ine ako mm. a od vikendu sa to zase trosku pohlo, dnes je to 3. den, co po rannom kojeni uz papa prikrmy bez zlostenia a kojim az vecer pred spanim a 2x v noci 🙂 snad to uz vydrzi a som rada, ze to ide bez natlaku.

bambusko
8. dec 2008

este doplnim, ze pri jedeni mame aj 3x pauzu, nezje to jednym supom, aj ked je hladny. a naucil sa pit z flase so silikonovym naustkom, takze napr. ak je banan, ten je pre neho suchy, tak sa napije a papa dalej

radka.m.
8. dec 2008

bambusko-vůbec nevadí,že děti mají pořád stejnou stravu,hlavně,že je dost bohatá na vitamíny a ostatní látky.až budou větší,tak si pestré stravy užijí až až...

bambusko
8. dec 2008

radka, ja viem. napisala som to kvoli ostatnym 😉

simonka, ak by ti na tom nezalezalo, nehladala by si tu pomoc a kaslala na cele patlanie s prikrmami. nic si z toho nerob. deti nie su automaty, to len v decakoch dostanu stravu presne v intervaloch a ked nezjedia - smola. a to iste s prebalovanim. uvidis, ze sa to da do poriadku. mam z toho taku dobru naladu 😅 ze sa nam zacalo darit

ivusakos
8. dec 2008

Simonka : V noci kojím 5-7x!!!!! Musíme to vydržet a odměna bude sladká 😀 😀 😀

inga13
8. dec 2008

simonka 99

mam 2 ročnú Adrianku, kojila som ju 2O mesiacov len kojila lebo zjedla tak málo iného jedla , že bola len na MM. Už som bola zúfalá ako ARABESKA do cvokárne. Ale kakala pravidelne , spinkala spokojne mala svoj režim bola spokojná, ja som sa snažila jesť plnohodnotnú stravu takže som nechudla ani nepriberala ale keďže idem pomaly doi práce bol čas prestať s kojením a nastal problém lebo moje dieťa nevedelo a ani nechcelo veľmi jesť. Pribináček, masová polievka pred spaním fľaša kakaa a ešte pár jedál bolo jediné čo chcela jesť. Odstavila som ju zo dňa na deň ináč sa nedalo. V noci sa budievala už vedela aj rozprávať a chcela "mama čučky" plakala asi týždeň v noci keď sa zobudila cez deň som nemohla nosiť vacsi výstrih lebo bola hned zalepená na prsiach a ani som si ju nemohla k sebe tuliť lebo už siahala na prsia bolo mi jej veľmi ľúto. Dnes je to už vyše dvoch mesiacov pravidelne má zápchu a to si vieš predstaviť - dokáže presediať hodinu na šerblíku lebo sa bojí kakať. Takže odporúčam kojte dlho a v prvom rade učte deti jesť aj inú stravu lebo moje dieťa sa vo veku 20 mesiacov učí jesť!!!!

arabeska
9. dec 2008

inga,no a prave o to tu ide ze my sa snazime ix ucit jest 😉 lenze nase decka odmietaju stravu.ja mu jest daam stale ak nexce skusam zaxvilku ale stale mi tho nezje vela,ale je to lepsie ako kedysi ked nezjedol vobec nic 😔

simonka99
autor
9. dec 2008

arabeska suhlas 😉

tomkolet
9. dec 2008

Inga13 ahoj , ja vzdy velmi dlho kojim , / mam 4deti /ale najneskor od 7 mesiacov zacinam s prikrmami a nemixujem ich, nechavam potraviny v ich prirodzenom stave , len ich krajam na mini kusky, osvedcilo sa mi to viac ako mixovanie. Ak ma tvoja malinka Adrianka zapchu , vynechaj uplne kakao, to jej pritazuje a stahuje ju. Lepsie je jogurt a vela zeleniny a ovocia, napr. jablko mrkvicka, hrozno , slivky a zapcha prestane, prip. cokolvek na baze probiotik , vyborna vec su aj kvapky Bio Gaia, ktore si ani nevsimne , ked ich do niecoho primiesas. UZ po uzivani v prvych 7 dnoch sa jej crevna mikroflora upravi a bude jej aj viac chutit. vsetko naj 🙂