Používame cookies. Viac informácií tu. OK

V čom uskladniť odsaté materské mlieko pri zamrazení v mrazničke?

margaretka84
27. jan 2015

Mozem pouzit klasicku umelohmotnu nadobku, alebo napr mikrotenove sacky? Pytala som sa v lekarni ci existuju nejake sacky ale tam mi povedali, ze vraj v zdravotnickych potrebach...tie mam odruky a tak by som rada vedela, ci to mozem skladovat v niecom, co je v domacnosti dostupne...dakujem pekne

sissy27
27. jan 2015

@margaretka84 mikroténové sáčky by som neodporúčala, aspoň ja mám s nimi takú skúsenosť, že prepúšťajú pachy aj vzduch a potom potraviny napáchnu, prípadne sa v sáčku spraví ľad... keď tak nejakú dobre uzátvarateľnú nádobu a treba ju predtým dobre vysterilizovať a vysušiť, ideálne sklo, to nenapáchne ako napr. plastové nádoby.

pencil
27. jan 2015

@margaretka84 uplne najlepsie sa oplatia tie male sklenene flasticky z detskej vyzivy. Vyborne sa to umyva (sterilizuje), skladuje, nemusis sa bat kontaminacie z plastov, opakovane pouzitelne skoro do nekonecna. Len dat pozor, aby si nenaplnila mlieckom az po vrch, max. tak do 3/4.

margaretka84
autor
27. jan 2015

@sissy27
@pencil super vdaka, ja som si myslela ze sklo do mrazaku nie je vhodne ale ked mate s tym skusenosti tak to dam do klasickej zavaraninovej flase mensej, tych mam doma kopec...

pencil
27. jan 2015

@margaretka84 jasne, mrazila som tak pri oboch detoch, sklo je proste uplne najsuper. Aj si davaj mensie davky, neskor ocenis, ked budes rozmrazovat a budes potrebovat len mensiu davku, lebo opatovne to uz zmrazovat nemozes

pencil
27. jan 2015

@margaretka84 len nezabudni,ze sklo nemozes naplnit az do vrchu, lebo pri mrazeni sa zvacsi objem a mohlo by prasknut, staci tak do tristvrte naplnit a sup do mrazaku

sissy27
27. jan 2015

@margaretka84 sklo je najlepšie, len pozor, lebo tekutina zväčší svoj objem, tak aby ti tú nádobu neroztrhlo... dávaj tak do polovice, max 3/4 objemu...

margaretka84
autor
27. jan 2015

@sissy27
@pencil moc diky 🙂

darina1952
27. jan 2015

@margaretka84 mne sa osvedčili VIA poháriky od firmy AVENT - kúpiš ich aj v DMku... úplne jednoduchá manipulácia, na poháriku je aj miesto na zapísanie dátumu zamrazenia, dajú sa sterilizovať, majú dobrú cenu a sú opakovanie použiteľné 😉 odporúčam 😅

pencil
27. jan 2015

@sissy27
@margaretka84 sklo je jednoznacne najkvalitnejsie. Plast je pohodlny, ale celu svoju existenciu uvolnuje do obsahu aj ftalaty, bisfenol... sklo nikdy, je v tomto smere zatial neprekonatelne 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli