V ľavom prsníku mám menej mliečka

nikolabulkova
15. okt 2015

Dievcata mam problem.V lavom prsniku mam menej mliecka pomalsie tece tym mam aj mensiu bradavku lebo maly z toho prska nechce papat.Co mi poradite ako dosiahnut aby mliecko rychlejsie tieklo?Ked si stlacam prsnik tak tece ale nie tak ako z praveho.Prosim poradte mi

emily203
15. okt 2015

@nikolabulkova
Ahoj, rozdiel tam bude vzdy aj bradavky mas ine. Mozeem ti len poradit caj na tvorbu mlieka, stravovat sa musis, ale to nezarucuje, ze ho budes mat dlho. Mne slo mlieko len 2 mesiace a potom sa to stoplo. :(

kasiopeja01
15. okt 2015

Presne ako pise emily, vela pit, caj pre dojciace matky a vtacie mlieko. Po nom budes mat zarucene viac mlieka. Neviem ako dlho sa uz kojite, ale ak sa ti nechce pustat mlieko, daj si pred kojenim na prsnik a pod pazuchu teplu plienku, alebo nieco teple. Ja som davala plienku na par sekund do mikrovlny 🙂. Kludne ju tam mozes nechat aj pocas kojenia, kym je tepla.

pamaja
15. okt 2015

Ja som dojčila prvé dieťatko 1 r 8 m a druhé 2 r 5 m a už pri prvom dieťatku sa mi vytvorilo mlieko takmer výlučne v jednom prsníku. Musela som na každé dojčenie vystriedať oba prsníky, napr. L , P dalšie kojenie P,L, alebo dokonca P, L,P... Detičky krásne priberali. Len L som nechcela úplne odstaviť, aj keď bolo v ňom len 20 percent "kapacity" pravého. Nebolo to od začiatku ruzová záhrada, ale postupne. Po prvom pôrode sa zdalo, že dojčenie sa vôbec nepodarí. To by bolo na dlhé rozprávanie. Do takého mesiaca prvého dieťatka som nechápala, prečo po kojení z pravého vydrzí aj 3 hodinky a po kojení z ľavého sa o pol hodinky zobudi s krikom, aj keď z neho papa 20 min. Potom som si zaobstarala váhu a s hrôzou zistila, že v ľavom je max 35 ml, rekord 45... A odvtedy som na jedno kŕmenie dojčila z oboch prsníkov.

pamaja
15. okt 2015

@pamaja Ešte jedna vec, kým som z "malé kapacitného ľavého" prsníka dojčila, z pravého mi samovolne spúšťacím reflexom vytieklo viac mliečka, ako sa dieťatko nadojčilo. Ale nechcela som ľavý prsník odstaviť. Píšem to preto, aby si vedeľa, že dojčiť sa dá aj z jedného prsníka. Ale naozaj ako ti radia dievčatá, musíš dodržiavať pitný režim. Každé telo matky je iné, plne podporujem dojčenie, ale aj to z objektívnych príčin nepôjde (po dlhom trápení a skúšení) a nebudeš kojiť, AJ TAK BUDES PRE SVOJE DIETA NAJLEPSIA MAMINA, O NIC HORSIA, AKO DOJCIACA MATKA

nikolabulkova
autor
15. okt 2015

@kasiopeja01 ja som normalne kojila z oboch prsnikov ale neviem preco som potom z jedneho prestala a teraz ma to trapi.Maly ma 3 mesiace a asi mesiac a pol mu v podstate nedavam z toho laveho prska a aj napriek tomu v nom mam mliecko len tece pomaly a neviem ako ho mam ,,spojazdnit,, aby tieklo rychlejsie

amima
15. okt 2015

Skus ho vzdy najskor prilozit na ten prsnik,kde to tecie horsie,mam pocit,ze isty cas xom mala tiez taky problem a preslo to. Alebo to potom riesit s laktacnou poradkynou...

skakalka
15. okt 2015

Tak ja napriklad kojim uz 4mesiace len z praveho prsnika a mala pribera kazdy mesiac kilo a je spokojna.akurat ja vyzeram blbo v tricku lebo jedno mam mensie 🙂 tiez sa mi tam asi menej tvorilo a mala uz z neho vobec nechcela aj ked mliecko tam stale trosku je..takze da sa kojit aj dlhodobo len z jedneho.a co si kamosky pochvaluju na tvorbu mlieka je caj od hipp v dmke pre kojace zeny 😉

pamaja
15. okt 2015

@nikolabulkova Tak to je super, keď si z neho už dojčila a fungoval, v pohode ho rozbeháš. Len prikladať. Aj pomedzi "hlavné dojčenia" a ako hovoria, najskôr z toho horšieho.

kasiopeja01
15. okt 2015

Tak to je potom presne koli tomu, cim viac maleho prikladas a on papa, tym viac sa mlieko tvori. Ak ho neprikladas casto, strati sa. On ked bude hladny, tak sa bude snazit vytiahnut co sa bude dat. Ja by som mozno skusila prikladat ho vzdy najprv k tomu prazdnejsiemu. Ak mas malu bradavku a nechce sa prisat, mozno by pomohlo na par minut pouzit odsavacku. Moje boli vzdy po jej pouziti raz take velke :D

nikolabulkova
autor
15. okt 2015

Dievcata ste zlate budem skusat vsetko co ste mi poradili.Maly je ale taky spekulant ze cez den ked mu dam z toho prska ohrnie nos a nechce z toho tak jedine v noci 🙂

siska53
15. okt 2015

@nikolabulkova bezna vec. Aj ja som tak mala. Mala tiee vacsinou z neho nechcela pit. Davala som jej ho,ale aj tak po nejakom case skoncila na pravom. Paradoxne,ked som si odsavala mlieko kvoli buducemu pardnovemu pobytu v nemocke,tak odsala som lepsie prave z toho pre babo problemoveho.
Pri odsavani som to nakoniec robila vacsinou tak,ze na pravom(pre babo lepsom),prse babo,na lavom(lepsom na odsavanie) odsavacka. Takto sa vlastne t orba mlieka stimulovala v oboch.
Inak..po case,cca 6.m.sa to nejak upravilo a mala sa nakoniec dojcila na striedacku bez par dni 2roky.

A su aj zeny,ktore dojcia len z jedneho a je to ok tiez.

nikolabulkova
autor
15. okt 2015

@pamaja ja mam dostatok mliecka maly kazdy mesiac pribere 1,5kg len ma trapi ze som mu prestala davat z toho

ukulela
15. okt 2015

@nikolabulkova ak maly aspon trocha potiahne aj z problemoveho, ponukaj oba. resp. najprv problemovy a potom ten "lahsi" ... a ako pisu baby, odsavaj, odsavaj, odsavaj. pre mna bola odsavacka malym zazrakom, velmi mi pomohla. aj vrozbehu, aj v udrzani kojenia. ale mam susedu, ktora dvedeti odkojila len na jednom - a vsetko v pohode.

nikolabulkova
autor
18. okt 2015

a ktora odsavacka je lepsia?alebo lepsia pre moj pripad. rucna ci elektricka?

siska53
18. okt 2015

@nikolabulkova elektricka. Rucnou mi neslo ani pri plnych prsnikoch s mnozstvom mlieka.

yanni
18. okt 2015

Ja tiez odsavam, lebo mam vela mlieka, to potom dam ciastocne vypit malej z flase a cas musim zmrazit. Odsavam rucnou Avent a v pohode. Bez namahy "nadojim" 😀 za par minut 200 ml 😕
@nikolabulkova

dadica
18. okt 2015

@nikolabulkova Je to tak, ako písali maminy vyššie. Mne sa tiež tvorilo v ľavom prsníku menej, viditeľne bol o číslo menší. Dcéru som kojila skoro štyri roky a tá to sama zhodnotila tak, že ľavé prso, kde bolo menej mlieka volala prsko a pravé volala mliečko. Ale vždy som jej dala z obidvoch, nechcela som úplne to jedno jedno odstaviť, aj keď si len pár krát potiahla. Pri dcére som si nikdy neodsávala odsávačkou.

ukulela
18. okt 2015

@nikolabulkova ak mas moznost, odsavacku si pozicaj a vyskusaj. mne plne vyhovovala a stacila rucna. kamoska si kupila najprv rucnu, no ona odsavala pre maleho vsetko z prsa, lebo sa neprisval, tak si potom kupila elektricku,ze menej namahy, ale po case sa vratila k rucnej, ze jej elektricka "rozdrbala" bradavky a s rucnou bolo lepsie.podla mna by ti stacila rucna, nepotrebujes odsavat vela, len podporit tvorbu, investovat do drahseje elektrickej je (podla mna) zbytocne.