Večera pre 9 mesačného syna. Čo a kedy papá váš?

lubinka9
11. nov 2010

Synovi zvyknem davat kasu alebo ovsene vlocky a ovocne presnedavky. Davam okolo 18.00 - 18:30h aby som mu prilis nezatazila zaludok na noc, zaspava okolo 20.00. K tomu ho vzdy tesne pred spanim nakojim. Zda sa ale, ze ho to nezasyti nadlho, poslednou dobou sa mi v noci budi kazdu hodinu a prestane plakat len na prsniku. Vela toho ale nevypije, unaveny po chvili zaspi. A takto sa to opakuje az do rana. Na jeho potreby mu uz moje mlieko nestaci (myslim si) a preto sa v noci casto budi. Iny problem nas nenapada.
Co poradite? Mam davat jedlo tesne pred spanim? Co davate na veceru vy?
(Vyskusala by som aj zarabat v noci UM, ktore viac zasyti ale maly mi akekolvek tekutiny okrem MM vytrvalo odmieta 😒)

murinka
11. nov 2010

vacsinou kasa,jogurt s piskotami,alebo roztek s maslom 😉 dcerka papala cca pol hodinku pred spinkanim🙂

ludka140281
11. nov 2010

moja 7mes..o 18tej,krupica,alebo kasa.....po pol hodke v pyzamku kojenie a spi.................v noci kojim asi 4 az 5x asi dve minuty,myslim,ze je smadna 😉 .................neidu mu zubky? mi mame 3 a bolo to strasne...kojenie bolo v noci asi 15x 😖 ,uz je to prec

ivetkab.
11. nov 2010

O pol šiestej máme kupkanie, pred šiestou papanie a nejakú tú minútu po šiestej už spinkáme. Na večeru drobček papá krupičku, alebo puding bez cukru. V noci vstáva asi 2x na mliečko. Dávam mu buď UM alebo krabičkové 10 dňové. Už mesiac nekojím. Synček má 9 mesiacov a 2 týždne.

kaja73
11. nov 2010

Nemyslim,že sa budi od hladu.Jednoducho deti v tomto veku žialbohu zvyknu zle spavat.Hlavne kojene sa lubia tulit k mamine.Ale aj mnoho deti na UM je na tom podobne.Možu ho tiež trapit zubky.Su proste typy deti,ktore zle spavaju ☹ Moj starši syn velmi zle spaval do 2 rokov a ešte potom zle do 6 rokov.A až ako 10r. sa prestal bat tmy a bol schopny spat v izbe sam 😖 Ak by ta to nočne kojenie moc vyčerpavalo , skus si ho dat k sebe do postele,aspon nebudeš musiet vstavat,ved kojit možeš aj poležiačky.Myslim si ,že je potrebna hlavne trpezlivost.Ked ho večer prekrmiš može byt, že bude spat ešte horšie.

raa2
11. nov 2010

urcite sa nebudi od hladu, keby si mu skusila nedat? mne to tiez maly robil, nebolo to zubami...ja som sa tvarila ze spim, a on po minutke prestal mrncat a spinkal dalej. teraz sa budi uz len raz, dam mu cajik, pohladkam ho po brusku alebo chrbte a pekne spinka dalej...

njonja
11. nov 2010

Ahoj, ja mam rovnaky problem, rovanko krmim - kasa okolo 18:00 a pred spanim kojenie. budi sa mi kazdu hodinu do dvanastej v noci a potom kazde dve hodiny az do rana. Zredukovala som ale kojenie na 24:00 a cca 3:00. potom az ranne okolo 6:00 podla budenia. medzitym ho nekrmim, len hladkam, mojkam v postielke a skrabkam po chrbatiku, kym zaspi...Nemyslim si , ze to bude hladom, skratka chce citit maminu pritomnost...a u nas su to aj zubky..

blumka
11. nov 2010

u nas sa jedava o 17:00 ovsena kasa s ovocim a o 19:00 ide juli spinkat takze mlieko...a budi sa 2x za noc na papanie a niekedy kazdu hodinu ale jest davam len 2x..ale ona je na UM. a castejsie sa budi ked jej idu zuby, alebo mala velmi rusny den, malo cez den spinkala, alebo ked je chora...pricin je vela ale myslim ze 9. mesacne dieta uz v noci hladne nebyva...

zitaje
11. nov 2010

Vola sa to separacna uzkost. S hladom to nema nic spolocne. Budi sa nie kvoli jedlu, ale preto, ze si zacina uvedomovat, ze mama tam obcas moze aj nebyt, a chce si ta skontrolovat. Cucne si a zaspi. Trva to nejaky cas, a potom to zas prejde, mam to 2x overene. 🙂 Je to uplne normalne. 😉
Odporucam mat dietko co najblizsie pri sebe, aby si sa nemusela na kojenie budit.
Jedlo tesne pred spanim moze podla mna situaciu len zhorsit, podobne ako aj UM.

nikolka2
12. nov 2010

ja mam tiez 9 mesacneho ,,,a nemozu to byt zuby ? lebo moj maly dostava tiez kasu pred spanim a vecer ho este pred spanim nakojim , ale od kedy mu idu zubky je to so spankom trosku zle ,,,sa zobudi zacne plakat ,,musim mu dat mliecko ,,popripade ten gelik na zuby a zaspi ,, 🙂

pink_lady
12. nov 2010

ani podla mna to nie je od hladu, toto deti veeelmi casto robia 🙂 tak pevne nervy. ale ked sa pytas, co na veceru, okolo piatej kasa, na noc este flasa mlieka