Večerné dojčenie - nechce poriadne ťahať mliečko. Viete mi niekto poradiť?

cucuska
16. máj 2008

Ahojte. Už druhý deň mám s našou malou Emkou problém, Že večer po kúpaní mi nechce poriadne ťahať mliečko z prsníkov. Celý deň aj noc ju v pohodičke kojím, hňed si to krásne rozťahá ale už druhý deň sa jej to nedarí. Včera som bola už zúfalá a dala som juj Bebu. Tak veľmi plakala od hladu a prsník nie e nie chytiť a teraz zaspala. Nechápem, veď naposledy papala o 15:30. Neviete mi niekto poradiť ???? SOm z toho trošku mimo

silvikaa
16. máj 2008

Ahojky - a nemoze to byt tym, ze je uz moc unavena a nevladze? moj maly to robi stale, cely cas pekne papka, aj v noci, aj cez den, ale po kupani je uz asi taky unaveny, ze ho cely cas potom pri kojeni stucham, steklim a vselico s nim robim, ze ho preberam, aby sa aspon ako tak napapkal ako ma 🙂

cucuska
autor
16. máj 2008

možno. Skúsim ju asi kúpať ráno. Teraz zaspala a nepapala. nechcem jej dať zas flašku. veď prsia mám plné mliečka.

silvikaa
16. máj 2008

len vies, aby si potom zase nezmenila rezim. podla mna pre mojho maleho je kupanie taky signal, ze po nom ide nocne spanie. neviem ako spi tvoja mala, ale moj tak, ze 19:30 kupem, potom kojim a o 20 spi do cca 2 - 3 rano a potom do 6. ale inak vies ako to vacsinou robim ja? ze nakojim ho cca o 18 - 18:30, hodinu na to kupem a potom uz len dokojim. tak som to robila doteraz stale, len teraz posledne dni uz nie - snazila som sa mu natahovat cas a myslela som si, ze ked nebude papat 3 hodiny, po kupani sa naje ako divy, ale opak je pravdou, tak sa asi vratim k tomu povodnemu papaniu 🙂

tak prajem vela stastia, daj vediet, ako ste to zvladli zajtra 🙂

nikaamb
16. máj 2008

Ahojte, u mna je to podobne ako u teba Silvi. Nakojím malého večer a potom spinka šesť hodín. Ale ako je to u vás s kúpaním?
Mala som na návšteve minulý týžden svokru a tá ma presvedčila, že po šestinedení sa deti kúpu len každý druhý den a deďže u nás ostala pár dní, tak sme to tak začali a provozovat.

Cucuska - ty kúpeš každý den?
Žeby som sa dala nahovorit na niečo čo vobec nieje pravda? 😖

skolara
16. máj 2008

cucuska a keby si ju nakojila pred kupkanim? 🙂
ja by som asi rano nekupala ved predsa este pofukuje vietok a ked pojdes na prechadzku cez den aby ti neprehladla 😒
A uz je asi zvyknuta ze po kupani sa ide spinat 🙂

cucuska
autor
16. máj 2008

Akurát som dokojila. Malá si zdriemla 20 ,minút, tak sa najedla, celú ma vysala 😀 a teraz už zaspáva. Nechám to takto. uvidím, či to bude takto aj zajtra.
Hej kúpem každý deň. Aj ja sa sprchujem každý deň, vonku je hic a malú tiež tak. Cez zimu to možno bude inak ale teraz každý deň.

nikaamb
16. máj 2008

no tak sa vrátim ku každodennému kúpaniu. Matejko si to aj tak stále užíval.. zbožnuje kúpanie 😀

bambusko
16. máj 2008

aj ja kupem maleho kazdy vecer, je to taky ritual pred spanim. viem, ze teraz su vselijake nove teorie o tom, ze staci kupat menej casto, nepouzivam mydlo, len ho oplachnem vo vode, ma to velmi rad a potom papa a ide spinkat. tesne pred kupanim by som nekojila, moze ti pri tom obracani mala grckat. ja kojim tak 1,5-2 hodiny pred kupanim a potom sa dotankuje 🙂

cucuska
autor
16. máj 2008

no ja som skúšala kúpať a predtým papať no nedopadlo to dobre. takže nech si radšej schrupne a potom sa natankuje

zulok
17. máj 2008

Ahojte, my kupeme kazdy druhy den a kazdy prvy den sme ho clapkali v takom lavoriku, ritusku, no, ale vlastne aj to bolo kupanie, uz sa do lavorika nezmesti, takze kupat budem kazdy den. ved je tak teplo a aby sa chudiatko nelepil. Ale k tomu kojeniu, u nas to byva tiez problem, je hladny , mrzuty, a nevie sa tak prisat, do toho sa prida brusko a aach jaaaj, hore je takto aj 2 hodiny, no, ale vcera som predkojila, ani nveiem, akym zazrakom som to tak spravila a potom po kupani dokojila, to je supeeeer, zaspali sme hned. no za chvilu bol hore, este si docuckat do bruska, ale zas hajkal. Tak takto to budem uz robit.
Ale zas je pravda, ze pred kuanim bol dlho hore, tak neviem, dnes odskusam.

lula5
17. máj 2008

cicuska, neboj to je kratkodobeho charakteru, mne to mala zacala asi 2 mesiace robit cez den (ochotna nepit aj 6 hodin), skusala som jej davat sem tam vodu aby nebola dehydrovana (co ti v noci nehrozi ako cez den) a po asi 5 dnoch sa sama upravila. neboj.

silvikaa
17. máj 2008

ahojky, aj my kupkame maleho kazdy den. snazim sa mu vytvorit pravidelny rezim a mam pocit, ze ten kupel je pre neho dolezity medznik, ze ide nocne hajkanie a navyse sa mu to paci, tak preco nie?

luciar79
17. máj 2008

ahoj všetky.malý má 2 mesiace a tiež kúpeme každý deň,páči sa mu to ale nedrhnem ho mydlo.len tak sa špľachotáme.tiež mi po kupaní plakával aj keď mal prsník v ústach.tiež som raz dala fľašu.myslela som si že je to večerný plač.ale myslím že to je trocha únavou asi sa mu nechce toľko namáhať.tak mu dám najprv jeden prsník a potom druhý.a potom šup do postielky.Zároveň sa mi aj zdá že také divadlo robí len keď sme cez deň boli niekde medzi ľuďmi alebo mali návštevu.Je skrátka rozrušený,niekto by povedal aj urieknutý.a ak náhodou v postielke reve,vrátim sa k nemu,dám cumlík, pohladím a odídem.a tak to robím dokiaľ nezaspí.ale nikdy ho už nevyberám..a myslím že už zistil že mu toľký rev za takú krátku moju prítomnosť ani nestojí za to.

betina1984
17. máj 2008

Ahojky. Mám doma 5-týždňové dievčatko. My máme iný problémik. S kojením. V noci papáme dobre. Aj ráno, ale ako náhle odbije 9.00 hod. už je problém. Nechce prsník. Keď jej ho dám k puske, začne srdcervúco plakať a nie a nie ho dať do pusy. Niekedy sa síce chytí a ťahá asi 10 minút a potom koniec. A tak je to až do večera. Tak som jej musela začať dávať fľašu. Keď mám odstriekané mliečko, dám jej to, keď nie, musíme Nutrilon. Mám taký pocit, že som ju naučila na fľašu. Zaujímavé je, že v noci fľašu nechce a ťahá dobre. Bolo by možné, že by som nemala mliečko? Ale veď aj pijem, aj čaje na podporu tvorby mlieka si robím, aj čierne pivo už skúšam. V noci sa mi prsia za tie 3-4 hodinky naleju div ma nestiahnu k zemi a cez deň je to slabé. Poraďte.

jesssie
20. máj 2008

betina,
nepripúšťaj si tú myšlinku, žeby si cez deň nemala mliečko 😉 To, že sa ti cez deň nenalivajú prsia tak ako v noci neznamená problém. V prsiach je iba 30% mlieka z množstva, ktoré dieťa potrebuje. To ostazné začne pritekať keď bábo začne sať. Tých 10 minút jej aj môže stačiť na zasýtenie. A nemáš malú v zlej polohe keď papá? Ja by som ju skúšala len prikladať a prikladať. Ten Nutrilon by som nedávala. A čo by ti robila keby si jej nedala Nutrilon. Plakala by od hladu? 😲

betina1984
21. máj 2008

jesssie,

áno, plakala. Normálne sa až zachádza. Keď jej ho dám pri pusu, v momente spustí rev, ani nezačne papať. Kojíme v leže (od začiatku a tieto stavy sú asi 2 týždne), skúšali sme aj po sediačky, aj s perinkou, aj bez perinky, aj v stoje, nič nepomáha. Skúšam ju prikladať, ale čo z toho, keď ani pusu neotvorí.

martina46
21. máj 2008

betina1984,
nema mala reflux?
to mi iba napadlo, lebo my toto teraz riesim, moja sa naje iba v spanku, len je uz starsia, ale doslo k tomu pozvolna, najprv odmietala iba raz za den, teraz sa kludne naje iba v spanku 😖
pali ju zaha a to jej sposobuje bolest, preto nechce pit.

betina1984
21. máj 2008

martina46,

ale z fľaše papá v pohode, tak pochybujem, že by ju pálila žáha.

nikaamb
21. máj 2008

Ahoj betina,
vies co - aj moj Matej mi nechcel pit ked mal asi tak mesiac a pol, na jednej stranke som sa docilata žeby to mohol byt rastovy spur. Ze deti nechcu papat, revu, pustaju prsnik.. , tam odporucaju mat trpezlivost, kojit v tichej a tmavej miestnosti (zatiahnut rolety) aby sa dieta velmi nerozptilovalo..
a u nas to po case aj preslo,
a este som si vsimla, ze mal problemy sat prave vtedy ked ho bolelo brusko - alebo potreboval tlacit. Neako to vzdy vyslo presne na ten cas, ked bolo treba kojit (ja kojím kazde 3 - 4 hodiny cez den)
a teraz masirujem brusko az pokial nevidim, ze sa poriadne "vypuka" 😀 az potom mi pekne papka..
mozno v noci mate dlhsiu prestavku a tak ta strava crevkami pekne prejde..

nikaamb
21. máj 2008

a este som si vsimla, ze na konci pises - ci mas dost mlieka..
ja som si to vtedy tiez myslela,bola som v hroznom strese (bola este u nas aj svokra 😖 ) a kedze Matejko plakal a plakal, tak ma presvedcili aby som mu mliecko davala uz po dvoch hodinach - a to dopadlo .. ani nehovorim , to ho bolelo vsetko mozne a papat vobec nechcel..
ale potom som sa ukludnila, viac som zacala oddychovat (chodila som spat s Matejkom - v nasej manzelskej posteli 😀 😀 😀 ) a dobra nalada -aj mliecko znovu prislo..
tak len vydrz - drzim palce
a Nutrilon by som nedavala - mne to doktorka odporucila - no radsej som si pomohla s pomocou kamaratky a rodiny.. hlavne vela oddychu a nestresovat sa, to znizuje tvorbu mlieka..

martina46
21. máj 2008

betina,
aha, tak to neviem.

nikaamb, co pises o castejsom kojeni, ze malemu to bolo privela a plakal este viac? myslis ze bol potom prejedeny?

jesssie
21. máj 2008

Dieťa v spánku vždy lepšie spolupracuje. Za pokus to určite stijí navodiť jej nočnú atmosféru a kojiť v tichej a tmavej miestnosti. A keďže bábo miluje telesnú blízkosť maminy skús pri kojení kontakt koža na kožu. Nechaj ju len v plienke prikry dekou. Uvidíš... 😉

gurti
21. máj 2008

Baby, ja mam asi opacny problem. Maly by len jedol a jedol. Uz po dvoch tyzdnoch, co sme doma z nemocky, pribral 700gramov...najhorsie je, ze zo zaciatku mal pekny rezim, papkal kazde 3-4hodiny a potom krasne zaspinkal, no posledne dni mi spi pekne len vecer po kupani. To spi aj do druhej rana. No od piatej rano nam nastanu vzdy krusne chvile a to az do poobedia. Maly v tom case je hladny aj kazde dve hodiny, pritom strasne hltavo papa, dva-trikrat si odgrgne ako stary chlap a nakoniec este aj v priebehu spanku blinka...no a toto sa opakuje v dvojhodinovych intervaloch...pomedzi to este cikutka a spi asi tak 15minut...poriadne sa vyspinka len poobede a vnoci.

nikaamb
21. máj 2008

martina - neviem ci bol prejedeny - ale urcite mu to caste kojenie nerobilo dobre
uz som si vsimla, ze Matejkovi prichadzaju bolesti tak hodinu a pol po jedle - no ked bol este mensi, tak som si myslela, ze chce jest a snazila som sa ho nakojit ( podotykam - snazila)ale tie bolesti boli z travenia. takze caste kojenie u neho vyvolalo nevolu k jedlu, mrzutost a plac. jedine po kupani (to bol tak strasne unaveny, ze ani neprotestoval) pekne, hoci malo papal. A este v noci nam to slo dobre. 🙂
Ale chvalabohu sa vsetko po zavedeni dlhsich intervalov zlepsilo (to trvalo asi tyzden).

.. a myslim, ze aj stres vela robi. ja som sa po par dnoch dala znovu do kopy, pomohla mi aj kamaratka (rozhovorom, pochopenim..) a hned mi bolo letsie.

.. a ci bol prejedeni - mozno tim, ze ho bolelo brusko sa mohol najest viac a hlavne nalapat viac vzduchu, takze potom aj vrackal..

martina46
21. máj 2008

hm, teraz rozmysla, ze je som jeden cas zacala malej ponukat jest kazde 2 hodky (predtym sme papali raz za 4, tak sai zvykla), lebo som si myslela, ze co ked je smadna. a vzala si vzdy. no a potom po nejakom case zacali tieto nase problemy. hoci nam to bolo diagnostikovane ako palenie zahy z refluxu podla jasnych priznakov..... noneviem teraz. keby tie babence vedeli aspon povedat co im je. ale to by sme sa asi na materskej nudili 😀 😅

jesssie
21. máj 2008

Ja som sa dozvedela potrebné info aj z tejto stránky a myslím, že je tam aj odkaz na možné príčiny nespokojnosti bábätka. Tak pozrite sem:

http://www.koliska.sk/dojcenie_v_kocke.htm

nikaamb
21. máj 2008

martina - tak na tej stranke "koliska" som sa docitala, ze sa to vola "rastovy sprint" - ked dieta rychlejsie rastie a potrebuje viac mlieka - a tak je aj castejsie hladne.
a moj Matej ma stasne vela plynov - vzdy sa mu neako do toho bruska dostanu ☹ ☹ ☹ a to mu potom robi tie bolesti bruska. a on by najradsej hned znovu jedol - ale to len zhorsi situaciu, takze jest moze az ked mu stravy zaludok to co tam prave ma. Presne tak mi to vlastne povedala aj doktorka.
Matejko sa mi skoro po kazdom kojeni "vyprdi" asi tak 10 krat 🙂 - ako poriadny chlap. Dokonca predcni aj manzela 😀 😀

martina46
21. máj 2008

pomoze, ked budem pit viac caju? kojeneckeho?

nikaamb
21. máj 2008

martina - kojenecky caj pijem, dokonca aj detske caje
ale malemu este ziaden caj nedavam