Veľké ústa pri prisatí bábätka

zuzulletka8
20. sep 2013

Ahojte kolegyne maminky a budúce maminky. Mám problém so zapálenými a popraskanými bradavkami, a z prečítaných článkov mám dojem, že je to nesprávnym prisatím bábätka. Prvý mesiac bolo všetko v poriadku, malý sa prisal pekne "veľkými ústami" a všetko šlo ako po masle. No v nejakom 4-5. týždni ma začali strašne bolieť bradavky, sčervenali a je to stále horšie. Všímam si, že malý sa už nie vždy prisaje s veľkými ústami ako doteraz .... viete mi poradiť, ako tieto veľké ústa opäť dosiahnuť?? Mám mu sama vtlačiť do úst väčšiu časť bradavky aj s dvorcom, alebo ako ?? Ďakujem za rady.

mmmj
20. sep 2013

skus mu prejst bradavkou po hornej pere, vtedy zvyknu babatka otvorit pusu a ked ju bude mat otvorenu naplno, tak vtedy prilozit. Je to tazsie trafit ten moment, musis prilozit spravne, aby to malo vyznam...

keziah
21. sep 2013

@zuzulletka8 bolest moze byt sposobena zlym prisatim alebo zabkou- mrkni babu do ust, ci tam nema biely povlak. pripadne pogoogli zabka (soor). Inak mne deti tiez nejak extra neotvarali usta dokoran pri prisavani, hlavne je, aby malo babo bradavku dost hlboko v ustach a len ju necmulalo.

eveenka
21. sep 2013

@zuzulletka8 plne kojis, nedavas cajik flaskou?? Lebo mne sa mala pokazila flasou v porodnici, bolave ragady z malinkych ust sa mi hojili 2 mesiace ale naucila sa, aj laktacna velmi pomohlo. Zle prisatie sposobuju aj klobuciky. Skus mu este strcit prst do pusy bruskom o podnebie a tak hore dole asi trikrat mu ty prstom pomasirovat v puse 🙂

simcab
21. sep 2013

presne ako píše eveenka.. aj u nás sa prisatie pokazilo keď sme začali dávať vodičku z fľašky..

anjelicek26
21. sep 2013

@zuzulletka8 - nam to kazi cumel 😖

zuzulletka8
autor
22. sep 2013

baby, plne kojím, klobúčiky som ani raz nepoužila, nedávam nič z fľašky, ani cumeľ, malý mi všetko vypľúva (chvalabohu), jedine lyžičkou do neho niečo dostanem ... v pôrodnici sme síce 2 dni prikrmovali z fľašky, ale nijako to neovplyvnilo kojenie. ústočka som mu pozerala, mal zvnútra na perách biely povlak, ale som mu to len obyčajnou vodou umyla v pohode, čiže to asi boli zbytky mlieka. Kúpila som si fialovú vodičku a krém lansinoh ... fialovou vodičkou som si natrela bradavky a nechala aj malého, nech ich také pocucká, aby sa mu to dostalo aj do pusy a pravidelne používam ten krém po každom kojení ... je to deň a pol a cítim neuveriteľné zlepšenie, bradavky sa po tom kréme skvele hoja, ale chcela by som zabrániť opätovným problémom ...
@eveenka tá masáž prstom mu pomôže lepšie otvárať ústa?

eveenka
23. sep 2013

@zuzulletka8 ano ano ta masaz ma pomoct lepsieme a vacsieme otvaraniu pusku a teda lepsiemu prisatiu, ja som to malej tiez robila.

Ten kremik si mozes aplikovat opakovane hned ako budes co i len nepatrnu bolest nas bradavke, ja si aj teraz natieram lanolinom lebo niekedy ma tak neskonale bolia, mala ma uz dost zubov a bradavku ma miesto dudlika 🙂

zuzulletka8
autor
18. nov 2013

mne nakoniec najlepsie pomaha krem MAMA od babylove z DM-ky a to ma stal len 1,89€ ... natieram stale preventivne a je dobre ... 🙂