Voda verzus mlieko

aloana
12. sep 2016

Ahoj,mam 5 týždňovú dcérku,mali sme kolíky a tak sme kŕmili Nutrilonom AntiColics,no nechutilo jej to,tak sme vymenili za obyčajný Nutrilon. Dnes mám však takú skúsenosť ze ráno o cca 9:00 vypila 100ml a potom ju ešte smadilo tak dostala trochu vody,potom vstalava jedla cca od 12-14:00 po troche,no celkovo za tie dve hodiny tiež cca 100ml a zase potom vodu, poobede okolo 17:00 asi 30ml a na prechadzke večer dokopy cca 90 ml a zase vodu a teraz večer nechce mlieko(horko-ťažko vypila 30ml),ani vodu...v noci dokopy do rána vypije asi 200ml...je to ok? Mám jej dávať vodu,ci nie? Nezjedla malo? Poraďte mi ako postupovať...Dakujem

mirka17
12. sep 2016

ja som svojim detom dala prvykrát vodu asi v 6 - 7 mesiacoch, dovtedy som len kojila, ale je pravda že sú decembrové. ale každopádne ak nechce , tak ju nenúť. ani mne v takom teple nechutí.

dekys
12. sep 2016

Ak je len na umelom mlieku, vodu musí piť

sibalka21
12. sep 2016

ja som tiez malemu nedavala vobec vodu ked bol taky malinky.... Ale tak urcite papa dost, keby je hladna tak si vypyta, mozno tym ze jej davas vodu tak meneej vypije mliecka.... Ale pokial pribera tak je vsetko v poriadku

elanor
12. sep 2016

ona si sama vypyta a spapa kolko potrebuje, ked bude hladna bude pytat. A k tej vode, ponuknut samozrejme mozes, ale ak by nechcela tak to urcite nehrot a nenut nasilu. NO tak das viac aleb castejsie mliecko, ak mas pocit, ze ju v tomto teple smedi, a tu vodu by nechcela...
A len tak mimochodom, to ze je UM nutne neznamena, ze take male musi pit vodu, no nemusi... Lebo cuduj sa svete v comze sa to UM zaraba? Jaaaaj, zeby vo vode??? 😉

sardinka336
12. sep 2016

ja by som ju velmi vodou nenalievala...ja som vodu popri UM nedavala a to je mala junova...par glgov no povedzme v horučavach ale inak by som to s vodou nejako neprehanala a ponukala skor mlieko. Pokial pribera a prospieva tak je všetko ok...

alenky
12. sep 2016

@aloana Ale treba si uvedomit, ze nie je kojena, ale na umelom mliecku. Umele mlieko sa povazuje za potravu nie za zdroj pitneho rezimu. V takychto horucavach by som vodu urcite ponukala. Je samozrejme, ze vypije viac v takychto teplych dnoch ako v zimnych mesiacoch. Snaz sa neponukat tesne pred papanim mliecka ani po mliecku. Nam pediater povedal, ze kludne 50-60ml vody na 1kg hmotnosti na den. Urcite je rozdiel pitneho rezimu u kojenych a nekojenych deti.

alenky
12. sep 2016

@aloana A este som zabudla pokial jej nezapacha moc a je svetly urcite ma dost pitneho rezimu-precikane plienky 6-8ks na den su v norme aj to je taka pomocka.

ronniec
13. sep 2016

@aloana vodou určite nič nepokazíš 😉

sadika
13. sep 2016

Ja sim vodu zacala davat az ked mala presla na prikrmy. Takze az od 4/5 mesiaca. A mala mi tiez strasne malo mliecka papala.

evittam
13. sep 2016

@aloana Ja som dávala vodu-čajík obom mojim dojčeným deťom normálne od 1.-2.týždňa. Dieťa nie je len hladné ale môže byť aj len smädné a reči typu "veď mu to nahradí MM" sú blbosti. Ale to ber ako môj názor.

gabrielagaladova
13. sep 2016

Materské mlieko je predné a zadné.presne má na uhasenie smadu a zadné na to aby sa na jedlo.predné je redšie a zadné smotanové...kojene dieťa vodu nepotrebuje napije sa z mliecka... Všetci odborníci sa zhodujú na tom.moj bol prvých 6 mesiacov len na mojom mliecku. Urobte ako myslíte,nepokazíte nič ani vodou.

gabrielagaladova
13. sep 2016

Ale ak meníte umelým tak v každom prípade musí vodu alebo cajim.a neratajte to na ml či zjedla dosť.každé dieťa zje inak... Dôležité je že pribera.ani my nezjeme každý deň to isté množstvo jedla.berte to tak 🙂