Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

cheerlady
22. máj 2010

@zajaciq moj sa myka a puci,ale ked ho s bradavkou "dozeniem",tak si potiahne ako keby v zivote nejedol a za maximalne 5sekund,zacne zase vystrajat a tak to ide dokola 😒

luly13
22. máj 2010

ja som zistila, ze u nas na konci toho kojenia, ked sa tak zacne zlostit a vytahovat bradavku zabera ked dam ten cigaretovy hmat na prsnik. priskrtim tym tok mliecka, maly dudluje, ale mliecko mu tiez pomalicky asi tecie, kedze sem tam preglgne a uduluje sa vacsinou k spanku. skusala som aj na chvilu pustit prso, no v tom momente sa pustil aj on, vyvalil oci, ze co sa dejeee :D.
a uz viem krasne rozpoznat, kedy si chce drobec odgrgnut/vygrcnut. on tak podarene zacne vrtiet hlavkou a vyplazovat jazyk 🙂.
ked je zabka, tak biele je v pusinke stale, alebo len po kojeni? lebo po kojeni ma drobec biely povlak, ale potom uz nie.

strapco13
22. máj 2010

@cheerlady ..roztok a s kuskom obvazu na prste namotanom povytierat pusinku..mozes aj sebe bradavku umyt

@zajaciq ..u nas to zabralo..ked som nevedela co chce, ci je len nervny, alebo hladny...ak sa ti stale puci..tak ho zloz z prsnika a zabav niecim inym..ak mas pocit, ze uz je napapany

strapco13
22. máj 2010

@luly13 ..zabka je v pusinke stale..ten biely povlak, co je len po kojeni je z mliecka

luly13
22. máj 2010

@cheerlady presne, ako keby si nasho drobca opisovala. no a nahananie ho este viac rozlostilo. on sa asi potrebuje ukludnit a ten silny tok mliecka ho vyrusuje. chce len dudlikovat. mozno je uz unaveny a potrebuje sa uspat ;). nas potom vzdy zalomi.

gabika7706
22. máj 2010

@vejula neviem preco by sa nemala pouzivat, nepocula som takyto nazor, nam aj zubarka, ked mala Katka roztate dasno zvnutra poradila gencianku, samozrejme, nie dlhodobo...

olifcek
22. máj 2010

@annag len aby mi potom Olivka nepraskla x;o) uz takto rada papa MM, i maltofer, ci kyselinu listovu a pyridoxin v 2ml vody papa s cutou a usmevom...ked jej dam neskor z prsa napapa sa, a este i prikrm, i ten si iste da x;o)) to bude asi cas, ked dobehneme rovesnikov, ktri sa ale narodili v termine...len potom asi mm len na plienky bude pracovat 😀 😀

annag
22. máj 2010

strapco, aha už chápem. Jedine vyvarovať sa vzruchom okolia, čo je asi ťažké 😀 . Každopádne, pokračuj v liečbe, tam by prichádzala do úvahy i systémová liečba , ak sa to takto dlho nehojí (ale samozrejme najskôr čo najlepšie prisatie)

inak - bábo , ktoré cumeľ pozná nerobí zle len pri satí alebo počas celého dojčenia, môže len vtedy, keď nepije . zacvakáva sa do bradavky, naťahuje ...

annag
22. máj 2010

gencianku hlavný hygienik SR nedoporúča. Len nechápem, prečo mu to došlo až teraz. Existuje štúdia, z ktorej vyplýva potenciálne karcinogénny účinok gencianu, No to bolo na potkanoch, ktoré ho užívali po celý ich život na obrovských dávkach. U nás sa ponúka v 1-2% roztoku, bežne sa na liečbu sóru používa i vo svete.Používa sa lokálne, len nevyhnutný čas.... každý liek má vedľajšie účinky alebo známe E-čka v potravinách.

strapco13
22. máj 2010

@annag ..vyvarovat sa vzruchom 😀 😀 ..kolkokrat som mu uz slubovala, ze sa na kojenie zavrieme do skrine, dala som nam pyzamo cez hlavu..ale boli na nom rybicky, tak ich chcel zjest
ja mam asi zvlastne dieta...moj nikdy /ani pred dudlom, flaskou/ nedudloval bradavku na prazdno, asi preto, ze furt tieklo mlieko
ak mi doteraz 4x zaspal na prsniku..jeho skor moje mliecko dobije..mam duracelku, co fici na mlieku
od mala ma rezim /on si urcil/..napapam sa, som hore, pospim /niekedy, aj to nie dlho/...vstanem hladny, napapm sa a som hore
iba v noci po napani hned spi

prsky
22. máj 2010

baby, nam dokina naordinovala (ked sme mali jednu epizodu so soorom v ustach) rozrobit 2 lyzicky sody bikarbony v 50ml vody

annag
22. máj 2010

@strapco13 , laktóza ho dobíja 😅 . a čo budeš robiť keď začne liezť a behať 😕 😀

annag
22. máj 2010

sóda zmení ph v puse a tým potlačí rast kvasiniek , preto pri ľahších formách a dobrej imunite bábätka často zaberie

leelo
22. máj 2010

@olifcek presne ako pise annag - prikrmy nie su nicim zlozitym. vlastne je to pozvanka pre dieta k rodinnemu stolu. pekne vyberaj z tych odporucenych to, co varite/papate vy a nemusis nic extra riesit. citala som tu take, ze pomoc - ako sa vari cukina, vzivote som ju nejedla, ale chcem dat drobcovi... to je zbytocne! ja tiez malemu nedavam pastrnak, lebo ho nekonzumujeme, mozno neskor. davam mu sladky zemiak, ten ide u nas na kila, cuketu, spenat, chude hovazdie, kuracie, morku, banany, hrusku, avokado - proste vsetko, co by sme ajtak kupovali, varili.

@annag chcem sa spytat na spenat - vraj obsahuje dusicnany a treba opatrne. mne sa paci kvoli zelezu, co s tym? dakujem 🙂

cheerlady
22. máj 2010

@luly13 aky je to ten cigaretovy hmat?? 😕

mneme
22. máj 2010

annag, presne o tomto som uvazovala dnes ked uz po ixty krat moja dcera, predtym unavena a prichystana na spanok, po dojceni namiesto toho aby bola otapena otvori kukadla a zacne okolo mna skakat 😒 dojcenie same osobe sice uspava, ale tie decka sa tusim mm volajako nadopuju 😅

annag
22. máj 2010

@luly13

ak je žabka, tak povlak ide ťažko dolu ,pod ním je sliznica zapálená, červená a je tam i pred dojčením. Ak ide o mliečko, je tam po dojčení a dá sa ľahko zotrieť, pod ním je sliznica pekne ružová , neporušená

annag
22. máj 2010

@cheerlady

stlačíš rozhranie dvorca ukazovákom a prostredníkom, čím priškrtíš tok mliečka a bábo si môže i nenutritívne naprázdno sať .- ak samozrejme má záujem a nejde o bábo ako má strapco 😅

prsky
22. máj 2010

annag..sak prave...ja som hned po identifikacii sooru (mala ho nastastie len raz a ja som na bradavkach nespozorovala nic) kupila hned gencian a o 3 dni nato sme boli v poradni a dokina ma sfukla, ze gencianka sa uz nesmie pre potencionalne karcinogenne ucinky, takze ja by som asi uz primarne riesila sodou a az keby ta nezabrala, tak genciankou (alebo ist k dokine po antimykotika)

no a nechapem, co sa dnes deje, ale po 1,5 hodine uspavania som to vzdala a mlada nam tu fici (cita si knizky) 😲 🙄 a to sme boli dnes v lese na prechajde so psami, Lala behala ako srnka (na take male dieta toho nabehala, ze som cumela), poobede si miesto 2 hodin schrupla len hodku aj cosi, potom bol s nou muz na prechajde a nejak sme ju asi neodrovnali

cheerlady
22. máj 2010

@prsky ta voda musi byt prevarena?

prsky
22. máj 2010

@leelo my sme pastrnak tiez nejedavali, ale zas vdaka prikrmom som poskusala take potraviny, ktore som hadam nikdy v ustach nemala (ako napr aj pastrnak, ktory nadherne zjemnil jedlo 🙂 ). alebo som objavila cviklu, co je pri mojom probleme so zelezom super (mne nikdy nechutila zavarana, u nasich sa ani nikdy nejedla, ale teraz robim salat z uvarenej cvikly a ze mnam 🙂 ) - ale taky spenat je stale fuj 😀

@annag jj, to s ph hovorila aj nasa MUDra

strapco13
22. máj 2010

@annag ..zacnem pit svoje mlieko 😀 😀 😀

prsky
22. máj 2010

@cheerlady bolo by fajn, keby bola prevarena dojcenska alebo prefiltrovana

strapco13
22. máj 2010

@prsky ..jej cvikla..ze hovoris..na nu som uplne zabudla..uz sa tesim na cervenu kuchynu

cheerlady
22. máj 2010

a ten canesten je nejaky speci na bradavky,ci to aj ten,co sa dava na mykozu posvy?

cheerlady
22. máj 2010

inak ked prevaram na cajik vodu z vodovodu,je to ok,ci to musi byt lucka???

leelo
22. máj 2010

@prsky prave preto spominam ten pastrnak, ze vsetci tu na nom ficia. neskor, ked mu zavediem to najdolezitejsie, bude aj pastrnak. zatial je na waiting-liste 😉
ja som chcela ukludnit olif, ze to neni ziadna veda. zavadza sa nielen popri dojceni, ale aj popri normalnom fungovani domacnosti 😀

annag
22. máj 2010

@leelo

rýchlená zelenina dusičňany môže obsahovať , ale ak je z dobrého zdroja , tak špenát ako taký bábo papať môže. neexistuje oficiálne obmedzenie v tomto smere

mneme
22. máj 2010

@leelo na kojeni.net som citala, ze konkretne spenat je fajn podavat zo sklicka kvoli tomu, ze v cerstvom je viacej dusicnanov 😉

strapco13
22. máj 2010

@cheerlady ..je to masticka...gynekol je ten cipok..ale na vonkajsiu mykozu rodidiel sa pouziva ta ista masticka ako na bradavky

prsky
22. máj 2010

@strapco13 som dnes kupila 5ks, idem skusit cviklovu polievku

@cheerlady moze byt aj z vodovodu, ale lepsia by bola dojcenska (kedze mas este malinkeho synacika). inak ustocka je lepsie vytriet gazou namotanou na prste, navlhcenou vo vode a namocenou do sody bikarbony - moze trochu tiect krvicka