• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Všetko o dojčení

25. októbra 2016 
@bubelko

ak by si si čítala moje diskusie a články, liekom popri dojčení sa vôbec nebránim, naopak, skôr sa denno denne stretávam s opačným problémom - mamička liečbu odmieta, napriek odporúčaniu lekára, resp. lekár zakáže dojčiť počas nejakej liečby, hoci to vôbec nie je nutné. a nebránim sa ani atb počas zápalu prsníka , sú však mamičky ,ktoré trpia opakovaným upchávaním mliekovodov a zbytočne užívajú i viac dávok atb v krátkom období . ono je to tak, často sa lieči následok, ale príčina sa nehľadá a neodstráni, napr správne prisatie a vyprázdňovanie urobí zázrak, vyliečenie kvasinkovej infekcie urobí zázrak atď. :slight_smile:
26. máj 2010 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@busni , výborne, tak to som rada, vylieči sa rýchlo , napíšem Ti ešte do IP
26. máj 2010 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, teraz som si vsimla, ze je tu aj tema ze kojenie mi lezie na nervy :confused:
26. máj 2010 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata, chcem s vas spytat, nemoze byt babo prejedene? moja mala posledne strasne vela pyta papat, a potom grcka- trosku a zase mava castu stikutku. aj 4-5 krat za den. ja mam pocit akoby bola prejedena...ale preco zase pyta prso? :unamused: ja uz neviem :slight_smile:
26. máj 2010 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jja rastovy skok? :slight_smile:
26. máj 2010 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky das link?
26. máj 2010 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a zabudla som dopisat, ako sme pred par tyzdnami riesili spanie vo vnutri, milovala iba kocik, teraz to je naopak. v kociku chyta normalne hysaky a doma spi krasne ukazkovo. samozrejme iba na brusku :wink: inak nie.
26. máj 2010 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj mne to uz napadlo, ale preco potom grcka.... :unamused:
26. máj 2010 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jja no mozno ma slabsi reflux a pyta prsko preto, ze chce splachnut pachut (to je iba tip)
26. máj 2010 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky ale doteraz sme s tym problem nemali...
26. máj 2010 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky juj, no moja mozno bude taka ista, ako tej zeny, hehe...ale ja mam manducu x;oDD
26. máj 2010 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
annag: nemala som na mysli teba konkretne :slight_smile: tvoja stranka (ta mimo konika) sa mi paci. nemozem povedat, ze suhlasim so vsetkym, ale som rada, ze aj u nas sa rozbehla podpora kojenia a su tam zeny, ktore mamickam poradia.
myslela som to skor vseobecne, pretoze som sa s tym uz viac krat stretla zo vsetkych stran. asi ako antibiotika bu-bu-bu :wink:
26. máj 2010 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vlastne nie, oliv bude chciet ajprikrm aj mm si myslim x;oD
26. máj 2010 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute babule...
tak oznamujem, ze ziadne zlepsienie.
prsnik, co sa mi plni viac, tak sa mi plni stale viac a viac. a psnik, co je slabsi, je stale slabsi (moj pocit).
uz zacinam stresovat, ci mi neodchadza mliecko, alebo co :((((((((((

snazila som sa davat slabsi prsnik co najviac, ale maly sa uz hneva, ked ho nechavam na nom a on je hladny.
robila som ti tak, ze som najprv isla kojit zo slabsieho, nechala ho vyprazdnit, potom par minut pauza (kym teo nezacal plakat) a potom zas na slabsi prsnik. nepacilo sa mu, ze nic netecie (nehltal, len zuzlal) a nehltal ani ked som prsnik stlacala. tak zas prestavka napr. na prebalenie a zas na slabsi prsnik. dva hlty a koniec.
potom je nervozny, tak musim samozrejme dat silny prsnik a z neho pije hltavo, ako o zivot, a dlho... vacsinou sa aj ukludni a potom zaspi.

nie je sanca, aby som pocas jedneho kojenia dala len slabsi prsnik. VZDY musim dat aj silnejsi. ale produkcia mliecka je rovnako (ak nie este viac) nevyvazena...
povodne som to chcela urobit tak, ze silny prsnik dam vyprazdnit len 2x za 24 hod., ale nie je to mozne, lebo maly z neho chce pit stale a az do dna :unamused:

co s tym?
26. máj 2010 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jja aj my sme mali problem so spanim v kociku, ale po prvom ockovani. teraz uz sa to vraca do normalu. len druhe ockovanie mame o 3t. tak sa toho desim... :frowning2:
26. máj 2010 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shaarka hlavne nestresuj (lahko sa povie :sweat_smile: ) su aj maminy, co dojcia iba z jedneho prsnika a stači :wink:
26. máj 2010 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shaarka

mliečko Ti určite neodchádza, len sme neskoro asymetriu začali riešiť. Nevadí to, z jedného prsníka môžeš dojčiť aj 3 roky :sweat_smile:

ak prsník odmieta, jediné riešenie je odsávať ho - lebo inak v ňom produkciu nezvýšiš. To, do akej miery sa Ti to podarí bude záležať od Teba a Tvojho času, aký tomu môžeš venovať. Keďže je tam produkcia veľmi malá, pomôže krátke, ale veľmi časté odsávanie slabého prsníka, trebárs i každú hodinu po 5 minút .... ak Ti samozrejme vyjde čas a budeš mať dosť energie na to :sweat_smile:

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/rozdielne-prsniky/
26. máj 2010 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky, vazne?????
takze sa nemam cudovat a plakat a hnevat, ked mi z toho praveho mliecko odide??? :cry:
lavy je vzdy rychlo plny a nonstop z neho kvapka kvantum. dnes som uz aj pozberane mliecko (na lavom musim nosit zberac) dala malemu :unamused:
26. máj 2010 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annag,
a to odstriekane mliecko (jasne, chcem to robit aj kazdu hodinu) mam odkladat a potom maleho dokrmovat (z poharika, lyzicky)?
26. máj 2010 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
idem studovat link
26. máj 2010 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shaarka vazne :slight_smile: a mozes ho zbierat a zmrazit do prikrmov
26. máj 2010 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky, zmrazene mliecko vydrzi max. 3 mesiace, nie? a prikrmy sa riesia az od 6 mesiacov. takze pokial dobre pocitam, tak zmrazovat mliecko na prikrmy budem moct najskor az o dva mesiace... ci sa mylim?
26. máj 2010 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shaarka ...mliecko vydrzi 6-12 mesiacov..tiez som si myslela, ze len 3..hm..vyliala som potom :frowning2: ..nevedela som
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsavanie-materskeho-mlieka/skladovanie-a-kvalita-materskeho-mlieka/
26. máj 2010 o 13:29  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja nemam naodsavane...skoda...
26. máj 2010 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shaarka

NIKDY mu ho nedávaj, to odsaté mliečko zamraz. pravý mu bude stačiť na plné dojčenie, keď sa tvorba v pravom zvýši, tak potom ho začne i sám stimulovať arytmim dojčenia laktáciu v oboch vyrovnáme
26. máj 2010 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek ..a naco..ja do prikrmov nedavam...maly zje kolo 200 ml prikrmu..ak je smadny..tak si cucne odo mna
26. máj 2010 o 13:49  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 super, tak som to i mala v plane... :dizzy_face: :dizzy_face:
26. máj 2010 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka riesim nieco podobne... od vcera sa mi zda, ze ma maly malo mliecka na pravom a tiez po kojeni z toho musim dat lavy este, nech ho davam na ten pravy kolko chcem, nestaci mu asi... tak idem precitat dozadu postup a asi budem z neho teda odsavat aby sme zvysili tvorbu :pensive:
26. máj 2010 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annag , rozoberame tu v inej teme nacasovanie podavania mliecnych vyrobkov kojencom. akotak sme sa zhodli, ze od 10. mes. vznikla hypoteticka otazka, ze co ak by som prestala kojit skor (jasne, ze sa nechystam), co by som mu dala....
ja totiz nehodlam davat UM (z tebe znamych pricin) ani po 10.mes., ani po roku, proste vobec, hodlam mu tuto potrebu pokryvat acidkom, syrmi, jogurtami. a kravske mlieko sa v nasej rodine vobec nepije, takze neprichadza do uvahy. a nielen preto...
teda - co by sa s tym dalo robit pred 10.mes.? odkedy su naozaj vhodne mliecne vyrobky pre kojencov?
26. máj 2010 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok