• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Všetko o dojčení

6. marca 2017 
Ahojte, chcela by som poprosit o radu, mam 3 tyzdnovu dcerku, a opakuje sa stale ten isty problem: nie som si ista, co robim zle, ale malu bolieva brusko, asi detska kolika. Detska lekarka mi poradila pred kazdym kojenim podavat Sab Simplex. Podla mna moja strava je v poriadku, nejem vyprazane, ani cerstvu zeleninu, ktory nafukuje, ani biele pecivo, .....
Ked sa napapa, tak je nespokojna a zacne plakat, resp skor to je zachvat strasneho placu. Masaze bruska velmi nepomahaju. Skusala som ju dat aj na brusko, no to tiez bolo bez vysledku.
Moja otazka je, ako pomoct takemuto babetku a co robit, aby bolo tychto kolik co najmenej?
Je mozne, ze by kakao sposobovalo bolenie bruska? Dakujem za radu.
26. máj 2010 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka1982 ...niektorym babam a ich detom pomohlo, ked vysadili vsetko mliecne
skus si precitat
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/kolika/
26. máj 2010 o 15:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Strapco13- dakujem, precitam a skusim
26. máj 2010 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, neviete, co soja a alergie? vysadila som vsetko mliecka kvoli grcaniu a zistila som, ze kr. biekovina alebo laktoza nam naozaj asi robia problem, lebo drobcovi sa vycistila tvaricka od vyrasok (mal uuuplne drsne licka ako smirgel a teraz su pekne hladucke). cakam este, ci sa ten reflux zlepsi.
dnes som zbadala v obchode sojove mlieko. tak som si ho kupila, no nieco sa mi mari, ze soja by sa nemala. ze je silny alergen ci co.
dakujem
26. máj 2010 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luly13 ..soja je alergen a silny...viem to a zerem tie komunisticke sojove valceky sladke..a malemu nic nie je..ani mne..
to ze je nieco alergen..neznamena, ze kazdy nan reaguje alrgickou reakciou..pre niekoho je alergenom to, pre niekohpo zas nieco ine
ak nevyskusas..nezistis...len opatrne..ak skusas novu potravinu..tak vzdy len jednu..aby si vedela, na co drobec reaguje zle
26. máj 2010 o 15:18  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Viem, že sa v tejto téme rozoberalo aj kojenie. Potrebujem poradiť. Ak som dobre čítala, tak mám malú prikladať k prsníku vždy keď si žiada (potom si vytvorí sama režim). Ale moja maličká je hladná non-stop. Mlieko mi tečie aj samo - takže ho mám dosť. Ale keď ju nechám ťahať niekoľko hodín, tak z nich potom samozrejme nič netečie. Ale ona si stále pýta. Dávam jej pomedzi to aj čajík, ale aj tak si stále pýta. A zlostí sa, keď jej nedám - až je bordová. Tak aspoň vonku si nepýta. A tiež keď sa jej podarí tvrdšie zaspať. No cez deň ináč vždy. Poraďte mi niekto. Prosím.
26. máj 2010 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marcelka82 -takému malému bábatku sa už dáva čajík?????
26. máj 2010 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kosta123 i ja kukam jak puk
26. máj 2010 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
musite hned takto reagovat? namiesto toho by ste mali mamicky nasmerovat na dotaznik pripadne poradit bez narazok ze nieco nevie alebo robi zle :rolling_eyes:
26. máj 2010 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@latvia mas recht...
26. máj 2010 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, klud
@marcelka82 pozri tento clanok:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-babo-pije/
je dolezite, aby babo na prsniku pilo, nie len cuckalo. tym dojcenie zefektivnis.

dalej zahod flasu s cajikom - babo ma pit predovsetkym od teba, aby prsia produkovali pre jeho potrebu, tak sa vam rezim naozaj vytvori. plus caj je liecivo, pre male babo nevhodny, nevieme, ako moze reagovat. flasa kazi spravne prisatie.

ak si ani tak nevies rady, vypln annag dotaznik:
https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dDM3ZW9lQUJPbVl5RVFTZjBoaDFTblE6MA
26. máj 2010 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcelka82 prepac...urcite Ti to ale odporucal lekar, ze? lebo mne ano...no jasne, ze len som si to vypocula a potom povedala, ze ok, ale kojim, cize ine netreba.

MM staci, nedavaj cajicek
26. máj 2010 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@latvia no, tak si mohla aj poradit :wink:
26. máj 2010 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky poradila som jej, do ip
26. máj 2010 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luly13, soja je podobny alergen ako mliecko... vacsina ludich alergickych na mlieko je alergicka aj na soju... cize okrem vysadenia vsetkeho mliecneho vysad aj soju, ako nahradu mozes pouzivat ryzove, ovsenne alebo kokosove mlieko...
a tiez pozor na skryte formy - sunka, hovadzie maso, rastilnne maslo (srvatka), atd...
26. máj 2010 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcelka82 este by som dodala, ze novorodenci piju naozaj casto a nam maminam sa zda, ze je to pomaly cely den nonstop, to sa ale coskoro upravi. inak nie kazdy plac musi znamenat, ze chce papat. ked sa ti zda, ze je napapana, skus jej vymenit plienku, zmente prostredie, ponos ju trocha (nasa sa nosila nonstop v babyvaku a neskor v manduce), pobyt vonku robi divy :wink:
26. máj 2010 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcelka82,
mna este napadlo, ako cerstvu mamicku v podobnej situacii, ci tvoja mala naozaj papa... lebo to som si myslela aj ja, ze maly papa (ved bradicka sa mu pohybovala) v porodnici. ale mliecko mi tieklo, prsia boli stale plne, maly plakal a plakal, bol velmi nespokojny, nepriberal... potom som zistila, co je to spravne prisatie a kedy naozaj papa.
takze ja by som na tvojom mieste skontrolovala najprv to. nie je mozne, aby sa babatko (a hlavne take malilinke) dobre napapalo, a aby si pytalo hned znova...
26. máj 2010 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teraz citam este raz tvoj prispevok, ze mala ti prsia vyprazdnuje, - tak potom prepac, ten moj predosly prispevok je tym padom bezpredmetny :sweat_smile:
26. máj 2010 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Čajík jej dávam iba harmančekový alebo feniklový ( tie sú od ukončeného 1 týždňa). Aj to iba z fliaš, z ktorých sa jej pije troška ťažšie - pripomínajú pri pití ťahanie z prsníka. Vonku s ňou chodím 1-2x denne. Aj vonku málo kedy spinká. Sleduje aby som náhodou nezastala. A že je na prsníku pričasto cítim podľa mlieka - keď sa nestíha tvoriť. Plienky meníme po každom zobudení, alebo keď sa mi zdá, že ju už treba prebaliť.
26. máj 2010 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcelka82 vyrobcom never, ti toho narozpravaju, len aby predali! :wink: napr.harmancek je alergen ako vysity, takze takemu malemu tvorcekovi narobi viac skody ako uzitku, to si mozes byt ista.
ziadny cumel nie je ako bradavka. ste este len na zaciatku dojcenia, treba dbat na spravnu techniku, riziko predcasneho odstavenia vplyvom flase je pomerne velke...
aj moj syn musi mat este dodnes na zaspatie v kociku hrbolavy povrch :slight_smile: je to normalne. skutocne by vam pomohlo nosenie v satke, tam by mala bola pri tebe, vnimala rytmus tvojej chodze a tlkot srdca, mozes ju v nej aj pohodlne nadojcit.
castym dojcenim (hlavne vecer) sa straca len pocit plnych prsnikov, nie mliecko v nich. to sa dotvara postupne, pocas toho ako dojcis
26. máj 2010 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marcelka: my sme tiez davali fenyklovy cajik, kvoli prdikom a velmi pomohol. tiez bol este taky malicky.
leelo: nie vsetky flasky musia hned znamenat, ze dieta prestane pit alebo sa bude zle prisavat. nas lukas pil aj z flasky aj z prsnika a fungovalo to. to iste jonas. jonas pije kazdu stredu a stvrtok (od 5tich tyzdnov) odpumpovane mliecko z flase. krmi ho tatinko a su obaja happy. a mam viacere kamosky, ktore tak tiez funguju a deticky papaju pekne z prsnika.
26. máj 2010 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubelko hovorim o riziku odstavenia. naco ho podstupovat, ked netreba. a uz vobec nie kvoli caju
26. máj 2010 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ps: marcelka, zabudla som dodat, ze kojene deti nepotrebuju pit cajik, ale mozu :wink:
26. máj 2010 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubelko myslim, ze annag poradi inak :wink:
26. máj 2010 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leelo: podla mna, flasa neznamena hned riziko odstavenia, pokial ju nedavas zakazdym. ja som toho dobry priklad, kedze lukas prvy mesiac vyrastal na prsniku spolu s flasou s UM. okrem toho pil aj caj a kojila som rok. nehovorim, ze sa to musi, ale strasti hned rizikom odstavenia, hlavne ak marcelka koji, tak ako koji, sa mi tiez nezda...
26. máj 2010 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leelo: tak v tom s tebou suhlasim :wink:
26. máj 2010 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte prosim Vam neviete poradit, skusame vsetko. Nas malinky ma 6 mesiacov, od 2 mesiacov papame Bebu :( co uz ked prestalo tiect materske, ide mi o to, ze nechce vobec cajik ani vodicku cistu. Papa uz 2 x denne tuhu stravu a 3x denne mliecko. Skusame rozne cajiky pravda nie granulovane, len cukor tam je, normalne sackove bilinkove ale nic.
26. máj 2010 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem vam kočky všetkym, ste fakt zlaté. Inač ten tvaroh mi pomohol.
annag snažim sa o to prisatie ale len tak že čakam kym maly poradne otvori ustočka a bradavku čo najvyššie ku hornej pere, ale držim ho tou rukou ktoré prso mu prave dama, ked sa snažim držať druhou rukou sami zda že mu tlačim na bruško.
26. máj 2010 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vejula: to je super. dufam, ze aj teploty ustupili. tak sa drzte :slight_smile:
26. máj 2010 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok