Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

shaarka
5. jún 2010

pravdupovediac, ta krycia satka sa mi velmi nepaci... 😅
a neviem, ci riesi moj "problem" - teda ci zjednodusuje prikladanie babatka, resp. ci zintimnuje to prikladanie. skor sa mi vidi, ze zintimnuje len kojenie 🙂

a ze dvihnut triko a kojit? ok, len za to moje brucho sa hanbim viac ako za obe cicky 😀 😝

strapco13
5. jún 2010

@shaarka ...ja si najprv sadnem, prelozim si nohy tak, ze jednu mam klasicky dole a druhu polozim clenkom na koleno..tym mi vznikne tak koliska pre drobca, potom priloz drobca tak, ze chyt tak, ze spodnu ruku mu daj kolo svojho pasa..proste rukou mu fixuj aj hlavku aj spodnu ruku, zaroven ho priloz a druhou rukou rychlo chytaj hornu ruku...ale mas pravdu chce to cvik..len sa tym nestresuj, rovnako postupuj ako doma
maleho nohy neriesim, nech si kopka, vlasy mam v cope, aby nezavadzali

olifcek
5. jún 2010

@shaarka 😀 😀 😀 som sa pobavila x;oDD ...mne zas oliv uz chyta cielen bradavky ruckami, zvedava je, ci co, alebo len nechce, aby jej zdrhli? netusim...ale faktom je, ze ju mam prisatu skor, nez poriadne triko odhrniem...

to priiiide, chce to cas a cvik 😉

strapco13
5. jún 2010

@shaarka ..ja mam riadnu pneumatiku na bruchu..a co aspon som usetrila za vankus na kojenie a nemusim sa stresovat, ze som ho zabudla doma..a babo ti brusko schova 😉

strapco13
5. jún 2010

inak..ty mas este kludne babo..pockaj ked bude mat tolko co moj..to sa uz kruti, vrti, lebo vsetko musi vidiet 😀

olifcek
5. jún 2010

@strapco13 veru, veru, vsetko musia vidiet, chi...oliv ma aj chut kecat a rehunat sa na prsniku, chi

strapco13
5. jún 2010

@olifcek --to zboznujem 😵 😵 plne usta bradavky a kukne na mna, zabori hlavku do prsa a rehli sa 😀

olifcek
5. jún 2010

@strapco13 oliv sa rehuna tak, ze bradavku ma v puse, ale vidiet ju, lebo je vyrehnena, len kuuusok sa pohnem a hned chnapne a ptom len take vitazoslavne hm hm pocujem 😀 😀

shaarka
5. jún 2010

😀

prsky
5. jún 2010

@shaarka nepouzivam, ved je to len chvila, kym sa prisaje a potom nie je nic vidiet..teda - nebolo - teraz uz robi rosambo pri dojceni a kazdu chvilu sa odtrha a pozera inam, tak mam pripravenu ruku na zakrytie didy, alebo rychlo potiahnem tricko (btw...vcera sme boli na akcii v zahrade pri prezidentskom palaci, pozerali sme na folklorne subory, sedeli sme v prvom rade a Lala si prisla cucnut minimalne 4x od smadu - tak som niektorym musela pripadat ako exhibicionistka - ale pravdupovediac netusim, ci si nas vobec niekto vsimol). a keby som teraz pouzivala hocico na zakrytie, tak by mi to Lala strhla, alebo by stale vykukala, tak by to nemalo nejaky vyznam. ked je ale babo na to zvyknute od mala, tak je to zrejme fajn -nie je take rusene a v pokoji sa naje/napije - urcite to niektorym maminam vyhovuje. a tricka nosim tiez klasicke, ale vyhovuje mi, ked mam vacsi vystrih - didu vytiahnem cezen a nefuci mi na krize a brucho 😉

uankab
5. jún 2010

shaarka, ja mam sice kojacie tricka, alebo minimalne tielka a na tom obycajne tricko co vyhrniem... vtedy mi netaha na krize a brucho je prikryte 😀 ... cez seba som si uz nic specialne neprehadzovala, maximalne tak plienku cez rameno...
ked som mala naliate prsniky, tak som to vzdy riesila tak, ze som zalozila do podprsenky plienku, aby mi zachytavala striekajuce / kvapkajuce mliecko, plus ked sa magdalenka odtiahla, tak som ju hned mohla na prsnik prilozit a neboli sme cele ostriekane mlieckom... teraz to uz tak sice nerobim, ale obcas si nadavam veru 😀

leelo
5. jún 2010

caute, ani ja nepouzivam nic na zakrytie - to by hned letelo rovnou ciarou prec 🙂 a nosim trika s vystrihom alebo kosele/bluzky a pod to kojacu podprdu, ktorou sa da rychlo v pripade potreby bradavka zakryt . inak neriesim nahotu - bud su to hormony alebo rada exhibujem 😀 ja som si vsimla, ze ludia ajtak odvracaju pohlady, takze asi je to trapnejsie im ako mne. teda tu na sk, je to najnovsia skusenost. v de sa mi raz stalo, ze sa starsia pani este pocas dojcenia pristavila a zacala sa rozpravat so mnou akoby sa nechumelilo a vypytovala sa na maleho 😉

@prsky Lauruske vsetko najlepsie! je to krasne meno...Sonety pre Lauru

zajaciq
5. jún 2010

ja som si kupila tri tricka kojace a jednu krasnu zelenu tuniku. tricka maju dvojity predok, len zdvihnem jednu latku a druha ma hore take polkruhy. tunika ma zas hore vsadenu elasticku latku, ktoru len odhrniem.. ziadne hole chrbty, len pol prsnika presne k hlavicke 😎 😎 😎 za to, ked sa odtiahne, lebo je zvedawa , musim sa kryt 😀

shaarka
5. jún 2010

hodte prosim nejake linky na pekne/dobre kojacie tricka a www obchody, dik 🙂

leelo
5. jún 2010

@olifcek myslim bude mat, ona sem nedavno hadzala 😉

bubelko
5. jún 2010

ahojte
no kojacie tricko by sa aj mne zislo, lenze sa mi tu nepodarilo zohnat velkost, do ktorej sa mi zmestia prsia 😀 takze kojim na verejnosti tak, ze mam vzdy pod trickom/tielkom este tielko a ked kojim, len otvorim podprsenku a stiahnem tielko - nikto nic nevidi a je to.
@shaarka > ked si spomeniem, ako som prvy krat kojila na verejnosti lukasa - museli sme domov, skratka nejedol. nepacilo sa mu. inak ja v zurichu v zime kojim najviac v starbuckse, ono sa mu tu aj hovori - zraz kojacich matiek 😀 a v lete hocikde na lavicke v parku, pod stromom. skratka pohoda. jonasovi je to jedno, lukasovi nikdy nebolo 😉

vejula
5. jún 2010

čavte kočky tak mi sme boli na gulaške dnes 🙂 na maleho trošku rušno ale zvladol to.

Čo sa tyka kojenia na verejmosti som sa pobavila. Inač ten moj tiež už kuka počas kojenia odtrha sa od prsa lebo chce bidieť všetko okolo, a rehli sa a keca pomedzi kojenie... Sttrašne super je kukať ako začina všetko vnimať a komunikovať so mnou 😵

No a čo sa tyka tych pneumatik, tak viem o čom hovorite, tiež sa hanbim, ale tak čo, myslim že to je normalne že po pôrode nemam bruško ako modelka 😝

kubkovka
5. jún 2010

no teda dievčatá, to ste ma vôbec nepotešili, a to som myslela, že budem mať konečne kojenie bezproblémové, ale tak čo už, len dúfať, že to vyliečim

kubkovka
5. jún 2010

Ozaj, chcela som sa spýtať na váš názor na kojenie na verejnosti, ako to praktizujete a či vôbec.......

olifcek
5. jún 2010

@kubkovka citaj par riadkov vyssie 😀

bubelko
5. jún 2010

@kubkovka > ja s tym nemam problem a ako som pisala vyssie > starbucks to isti 😉

vejula
5. jún 2010

olifček ale to su riadne sumy 😒 30eurove tričko no na naše pomery je to dosť ☹

zajaciq
5. jún 2010

@kubkovka ked ti zacne dietatko kricat von, ze je hladne... dnes som bola s princeznou od stvrtej do pol osmej von, trikrat sme sa dojcili 😵

@shaarka no predsa www.premamu.sk ( na sklade )

shaarka
5. jún 2010

hej hej, uz som si vygooglila premamu.sk 🙂 aj ked tie ceny su uuuuplne katastrofalne. to aby som chodila furt v jednom, ze? 😒
hladam sponzora! 😀

zajaciq
5. jún 2010

@shaarka ja som zainvestovala, ved 4 veci na rok aj daco, nie su az tak vela. potom to posuniem ... ale jasnacka, ze nosim aj tuniky a tricka, co sa hore rozopinaju, resp. tielko pod vrchne oblecko.

ja mam ale problem s inym - nevladzem uz dieta drzat v priecnej polohe jednou rukou ☹ a druhou musim stale podopierat prsnik, lebo by jej vypadol z pusy. mam dorantane zapastia az az . asi zacnem nosit vankuse v kociku zo sebou. zo dva 😕

bubelko
5. jún 2010

@zajaciq > ja kojim tak, ze ho mam polozeneho na kolenach, ruku pod hlavickou a druhou drzim prsnik. tiez som ho nevladala udrzat v jednej ruke, ale takto to ide dobre a aj pekne papa 😉

olifcek
5. jún 2010

@vejula jo zbytocne drahe to je ...

vefi89
5. jún 2010

ahoojte, znova som mvás sem prišla otravovať a prosiť o radu, alebo skôr povzbudenie?? 😅 Za posledných pár dní mám prsníky na dotyk poloprázdne...Miškovi však zatiaľ stačí moje mliečko..lenže teraz neviem, či náhodou mliečko nestrácam, alebo som mala predtým viac mliečka, lebo predtým som mala prsníky tvrdé, plné a mliečko mi samovoľne vytekalo. aj teraz ešte stále, keď z jedného pije, z druhého mi tečie, ale teda neviem, či je to ok, keď ich mám oveľa mäkššie ako prv. Chcela by som kojiť pokiaľ to len pôjde a nechcela by som prísť o mliečko 😒 ja len teda či je to v poriadku, alebo mám začať niečo robiť aby sa to všetko narátilo..
a ak sa smiem spýtať, odkedy je najlepši začať prechádzať s dieťatkom na zeleninku?? 😅

olifcek
5. jún 2010

@vefi89 prsniky su ok, ja ich mam uz davno makke, uz sa s olivkou zohrali x;o)) i ked teraz mi tu necakane od siestej spinka, tak uz mam prsnik plny a kusok tvrdsi, ale po pape to bude ok 😀