Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

leelo
7. jún 2010

@lulusy ahoj, Katka bola cely vikend na konferencii Podpora dojcenia s Dr.Jackom Newmanom 🙂

lulusy
7. jún 2010

@leelo
tiez som si to myslela
dik

angell
7. jún 2010

Ahoj Katka, mám prosbičku, videla som že radíš mamičkám ohľadne antibiotík. Ja mám veľké problémy s padaním vlasov a odporučili mi užívať neocapil. Ale stále kojím a tak mi bolo doporučené prestať kojiť a začať aplikovať neocapil. No kojiť prestať nechcem ale nerada by som prišla aj o vlasy, prosím nevieš náhodou či je možné to aplikovať aj v prípade kojenia alebo nie? ďakujem ti pekne za pomoc

prsky
7. jún 2010

@angell no v tomto pripade sa (aspon podla pribaloveho letaku) neodporuca dojcit ani byt v druhom stave, takze dojcenie a uzivanie neocapilu sa zrejme vylucuje - lepsie ale poradi strapco alebo annag

vitaminy, zinok nepomahaju?

janula.k
7. jún 2010

ahojte, poradte mi 🙂 tento tyzden zaciname s prikrmami, babatko bolo doteraz iba dojcene,..no a moja svokra si mysli, ze by som mu uz mala zacat davat aj vodicku, len tak na lyzicke..alebo ked sme vonku v tomto teple, tak ze nosit so sebou cajik...Neviem ako jej mam vysvetlit, ze mu zatial nechcem davat nic ine na pitie ako moje mliecko... 😒

arrett
7. jún 2010

Ahojte baby
viete mi niektorá poradiť ohľadom dojcenia v tehotenstve? Som asi tak v 6 týždni. Včera som trochu spinila, boli sme na pohotovosti, dali mi hormóny a poradili, že mám pomalicky odstaviť 7 mesačného synceka. Myslite, že môžem spinit kvôli kojeniu? Chcela by sommaleho dojcit čo najdlhšie, no na druhej strane, nerada by som prišla o babo v brusku.. Neviem čo robiť, neviem sa rozhodnúť..

bubelko
7. jún 2010

@janula.k > ak mu nechces nic davat. skratka svokre povedz, ze si sa bavila s lekarkou a ta ti to potvrdila, ze MM staci. u nas slovo lekara vzdy zabralo. momentalne plati slovo lekara na davanie sladkosti. 😉

kubkovka
7. jún 2010

Ahojte, všade tu čítam o kolikách, čo jesť a nejesť, ale stále neviem, čo vlastne kolika je a ako sa prejavuje. Malý síce niekedy plače a aj vidieť, že tlačí, ale netrvá to dlho a na rukách sa utíši, kaká po každom kojení, tak neviem, či sa mám v strave nejako obmedzovať alebo je ten pár minút trvajúci plač normálny. Pretože pri malej sme mali problém, že sa nevedela vykakať, len tlačila, pučila sa, plakala a nič, len rúrka pomohla. A malý sa sám pekne vykaká, len tie vetry ho možno trápia, ale to tiež prejde za chvíľku alebo ho nechám kopať len tak bez plienky a je to. Tak má koliku alebo nie? Píšem asi trošku nezrozumiteľne, sorry.

prsky
7. jún 2010

@kubkovka podla mna tvoj martinko koliku nema, lebo na koliku nepomaha nic a babo place suvislo aj niekolko hodin, krci nozicky, ma tvrde brusko a nemoze dostat vzduch/kako von

kubkovka
7. jún 2010

prsky, vďaka za odpoveď , si ma potešila, bolo by super, keby to tak bolo....pri malej sme si to odtrpeli, tak snáď sa to teraz bude lepšie, lebo nejako sa neobmedzujem v strave, tak uvidím ako dlho nám to takto vydrží

monicka101210
7. jún 2010

annag

ahoj pamätas sa ako som pisala ze mam problem so zaspavanim u maleho?asi pred 3 dnami.... tak manduca zabrala....velmi sa z nej tesime...

olifcek
7. jún 2010

@monicka101210 a mojej sa v nej raz paci, inokedy nie 😒

strapco13
7. jún 2010

@angell radsej ho nepouzivaj a koj dalej..kolko ma maly...po porode je prirodtene, ze vlasy padaju, nakolko v tehu tolko nevypadavaju, tak teraz vypadavaju normalne, plus tie, co mali vypadnut pocas tehu
takze skor by som zvolila vyzivove doplnky..skus vytaminy pre tehu a kojace mami, ja osobne mam celkom dobru skusenost s gravimilkom

dankag
7. jún 2010

ahoj annag
stale plne dojcim, som stastna
pomaly rozmyslam nad prikrmami
trochu som citala knizku co som si kedysi kupila
pisu tam ze materske mlieko moze obsahovat skodlive latky
je to vobec mozne
ci iba vymyvanie mozgov?
mam chut to cele hodit do kosa
ale este kvoli receptom, teda napadom ju este na chvilu polozim na policu

deniska005
8. jún 2010

Ahoj Anng ..mam na teba jednu prosbu mam 10.5 mes.chlapceka. Pomahala si mi s jednym problemikom ...so zachadzanim od placu. Bolo to vsetko Ok az do vcerajska ..po dlhom placi mi maly odpadol na cca5 sekun, samozrejme a chvalabohu sa nadychol len odvtedy mi odmieta prsnik nechce ho ani len vidiet ...dovcera bol kojeny bez jedineho problemu. Kojila som ho rano naobed vecer v noci aj 5 krat, pokial si poziadal tak dostal ...len od vcera nechce ani za toho certa ...vidi prsnik a otocka ani pusinu nechce otvorit. Skusala som v noci v spanku ale ako keby vedel ...pusu neotvoril. Vecer som mu dala sunar a vypil asi 150 ml. Vodicku mi zacal pit pred tyzdnom z flasky co mi uplne dovtedy odmietal ...neviem teraz ci mu mam ponukat doikola oprsni alebo mam prestat s kojenim. Som dost z toho smutny lebo myslim si ze kojenie je super a bola by som rada leby sa mi ktomu krpec vratil 🙂 momentralne odsavam ale moc to mliecko nechce. Anag porad prosim ako dalej DAKUJEM Denisa

annag
8. jún 2010

ahojte, budem sa snažiť dnes odpovedať - ak som neodpovedala v IP, prosím, ozvite sa mi , ďakujem

@deniska005 - ak akurát pred týždňom začal viac piť, tobôž z fľašky, tak už zareagoval na tok mliečka - to deti veľmi rýchlo dokáže ovplyvniť. Ak sa tak rozhodol, nenúť ho, aby sa nerozčuľoval. Bábätko sa nedá donútiť dojčiť ... tok mliečka sa mohol v prsníkoch mierne spomaliť najmä pre iné tekutiny, ale aj napr. v súvislosti s nejakou hormonálnou zmenou - napr . sa to stáva, ak je mamička tehotná ....

deniska005
8. jún 2010

Annag dakujem za rychlu odpoved ...nenutim len ponukne a ked sa otoci tak mu uz nenukam ...tehotna asi nebudem lebo beriem od sestonedelie antikoncepciu, vodicku pije tak aby sa nepovedalo otoci flacku cicne si a koniec, za den tak max 100ml a tok mliecka sa myslim ze nezmenil lebo odsajem z kazdeho prsnika 100 ml a to sa mi len uvolni tlak v prsniku ... Annag ako ovplyvnim plnenie mliecka v prsniku, dost sa mi nalievaju, pitie som obmedzila na minimum. Dakujem

annag
8. jún 2010

@deniska005

aha, to je trošku iná situácia, ak sa prsia takto nalievajú - deniska, skús mu tesne pred priložením trošku prsník odsať, aby sa tok mliečka spomalil a mohol sa spokojne napiť. skontroluj mu pusinku, či mu nejde nejaký zúbok, noštek ... ak je mliečka ešte takto veľa, môžeš skúsiť pár dní prsníky dobre odsávať, avby si si laktáciu udržala, mohol by sa ešte chytiť.

- musel sa na niečom veľmi rozčúliť, mala tá situácia spojitosť s dojčením ? - rozčúlil sa pri dojčení alebo to s ním nemalo vôbec súvis?

olifcek
8. jún 2010

@deniska005 aj ja chcem, aby sa nalievali, ako to robis? 😅

olifcek
8. jún 2010

my mame uz asi treti den zelenu stolicuuu....a asi nemozem mlieko a jogurty....oliv sa trapi potom pri kakani...len to este sledujem...

annag
8. jún 2010

@olifcek

Tebe sa nalievať nemôžu, Ty máš bábo non stop na prsníku 😅

annag
8. jún 2010

@kubkovka

nemá - tlačenie, napínanie sa chvíľu pred a po kakaní je normálne , bábo nevie zapájať správne svaly pri tlačení , tak sa to tak deje .... koliku majú deti pomerne zriedkavo oproti tomu, čo si myslia mamičky 😅 . skôr mi opisujú nervozitu,napätosť bábätka než by opisovali koliku - teda nejaké skutočné trápenie bruška

annag
8. jún 2010

@arrett

toto určite patrí do kompetencie lekára, ktorý môže aspoň čiastočne posúdiť dôvod krvácania - ak je krčok v poriadku, tak Ti možno pokračovať v dojčení nezakáže - ale určite by to chcelo konzultáciu s vlastným gynekológom . držím palce 🙂

deniska005
8. jún 2010

Annag on sa mi len na prsnik pozrie a otocka ...neviem ci toto je spojitost ... dost kusal do bradavky posledne dni, skusala som prehovarat dohovarat malicka frcka do nosika mi bola poradena ... no po dvoch dnoch prestal uplne s prsnikom, a vcera sa mu stalo ze zasiel od placu odpadol mi nachvilocku a konec nechce mei to prso ani len vidiet ..a to mi bol na prse skoro kazde dve tri hodky ..nerozumiem

deniska005
8. jún 2010

olifcek ..mne sa osvedcilo vela pit 🙂 ale vodu 🙂

olifcek
8. jún 2010

@annag 😀 to je fakt... 😀
@deniska005 to ja pijem...x;o) teda...asi 3l denne, a mozno i viac... 😵

deniska005
8. jún 2010

@olifcek tak mala ma silny cuc🙂)

arrett
8. jún 2010

@annag len ty gynekologovia si podla mna chrania to sovje babo a najma maminu. Povedali mi, ze mi budu chybat vitaminy, mineraly.... a ze sa dojcenie s tehotenstvom bije - to mi vraveli, ked som sa opytala, ci ma dojcenie negativny vyplyv na tehotenstvo.