Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

kubkovka
8. jún 2010

annag, tak to si ma potešila a myslíš, že si mám dávať pozor na stravu?

olifcek
8. jún 2010

@deniska005 skor permanentny 😀

leelo
8. jún 2010

@kubkovka aj podla dr.newmana strava matky nema az taky vplyv na dojca ako sa predpoklada a pripady, kedy babatku nieco vyslovene skodi, su velmi zriedkave. vacsinou sa tym mamicky snazia vysvetlit si vecerny nepokoj babatka a pripisuju to brusku.
dokonca vraj ani objem vypitych tekutin neovplyvnuje tvorbu mlieka. samozrejme, mama nema trpiet smadom, ale nemusi pit litre a litre kvoli mlieku, to je skor nebezpecne.

vejula
8. jún 2010

ahojteč kočky
@olifcek mne sa tiež zda že maly ma akesi divne hovienko tak trochu do zelena a navyše sa mu neda vykakať v poslednom čase tak ked už moc tlači moc sa trapi pomožem mu rektalnou rurkou, snad nedostane nevayk, ale ked ja sa nemôžem pozerať ako sa trapi a navyše potom mi ani poriadne papať nechce ked sa tak puči, tak už fakt neviem čo je menšie zlo.

Inač mna mamina odstavila ked som mala 6 mesiaacov lebo začala krvacať a zistila že je už v 3 mesiac itehotensta tak jej v nemocke automaticky dali injekciu na to aby sa jej mliečko netvorilo 😕 Som myslela že to teda nejde ale teraz v aprilovkach mame kočku čo kojila cele tehu a teraz koji obe detičky

olifcek
8. jún 2010

ta moja olivka dudlikuje, mliecko ide, musi prehltat, sem tam sa zakucka, ale opat ma chmatne a dudlikuje, hehe...az jej to bude liezt na nervy, pusti ma 😀 😀

olifcek
8. jún 2010

@vejula ja by som sa zastrelila, kebyze teraz otehotniem....no oliv je spolahliva antikoncepcia, takze nehrozi... 😀 😕 😀 chranime sa ked sa uz podari /raz za mesiac 😒 /, a ja si paq robim 2testy, pre istotu este 😀 😀 😀

mam narocne dietatko, dalsie neplanujem, a keby naaaahodou, az oliv bude mat 4roky, najmenej...

ja olivku opriem o seba chrbatikom, chytim jej nozicky pod kolienkami, a vtedy kaka...ale mm to ide omnoho lepsie, uz s zohrani...ale oliv vie, ze sa ide kakat, ze sa jej ide pomoct, tlacime s nou a fakt to funguje...

rano sa mi tak pokakala, az to mala na chrbte....ale bolo to zelene, i s bielymi kuskami...jedla som v meste poobede zmrzku, zeby z toho? reakcia na mlieko, preto zelene? alebo zelene, lebo pijem riedenu vineu? oliv je spokojna, to je hlavne 😅

monicka101210
8. jún 2010

@olifcek a prosim te neni jej v nej moc teplo?sice do teraz teplo nebolo ale vcera sme boli o 4tej a fu bol spoteny...

leelo
8. jún 2010

@dankag ahoj,
neviem presne ake skodliviny spomina tvoja knizka, ale v najnovsom cisle casopisu Dieta sa k tejto problematike vyjadruje MUDr.Halamova v Poradni materstva a dojcenia, dokonca uvadza aj zavery studie, ktora sa robila konkretne na Slovensku. Tam ide o chlorovane bifenyly a cely prispevok je vpodstate reakcia na to, co odznelo v Damskom magazine na STV v aprili t.r.

olifcek
8. jún 2010

@monicka101210 mozno aj je, preto jej kupim opalovacky x;o) len...v kociari nebude, v manduce tiez nechcela...co mam robit? stale len tlacit kociar pred sebou a ju mat na rukach ? 😕

leelo
8. jún 2010

@olifcek 😀 😀 😀 😀

olifcek
8. jún 2010

@leelo 😉

rivatha
8. jún 2010

@olifcek Ahoj olifcek (aj ostatne samozrejme 😅 ), tuto temu poradnu sledujem, odkedy sa mi trosku upchal mliekovod. A teraz citam, ze tvoja mala Olivka je vela pricucnuta 🙂 Nas David je tiez obcas takyto huncut. Pekne sa pohra s nami, aj sam uz, "komunikuje" uz o 106, ale ked chcem, aby doma zaspinkal, to musim ist vacsinou k nemu a on si cucka cely cas. Potom ani neviem, ci sa dost napapal 😕 , lebo parkrat poraha a zadriemka a tak stale dookola 😅 Aspon sa mi dufam tvori vtedy vela mlieka 😅 Olivka to robi tiez tak? Vsak hladny hadam nebude, ked pokojne spinka, len je to zlozitejsie vyprazdnit prsnik. Teda oproti tomu, ked sa inokedy rychlo napapa, vypije obe mliecka a je to 😎
A este som sa ta chcela spytat, ked takto malicka pocuckava ako pises, nemas niekedy pocit podvecer, ze akoby boli prsia prazdnejsie? Mne sa uz stalo, ze sa trosku pri vecernom papkani zlostil, ze mu ide pomaly. No ale ked cele poobedie fesak popijal, co s tym, vsak?

kaja173
8. jún 2010

olifcek,moj maly to mal tiez ,zelene hovienko,stale sa pucil a trapil,isla som k lekarke,je to nejaky bacil v brusku,predpisala nam INFACOL,pomaha,uz ma krasne zlte hovienko,puci sa uz minimalne,pekne papa,infacol sa da kupit aj bez receptu,pred kazdym kojenim celu pipetku ale ak mozes,chod sa hned poradit k lekarovi...

leelo
8. jún 2010

baby, viete o tom, ze rozdavanie klinik boxov so vzorkami um je nielen neeticke, ale aj nelegalne? (dokonca je tam vraj aj flasa?!!)
plus pri prevzati vyplnite dotaznik s osobnymi udajmi a to vam zaruci, ze dalsie vzorky dostanete postou...
toto je uplne proti marketingovemu kodexu a dalsim ustanovizniam eu. treba to odmietat 😉
ja som nic taketo nastastie neriesila v porodke, ale pediatricka mi hned pri 1.navsteve odovzdala darceky od nemenovaneho vyrobcu UM. neboli to vzorky, ale krasna velka flasa a box na uchovavanie um 🙂 😖 😖

olifcek
8. jún 2010

@rivatha veru, olivka haja len pri mne, na mne /na kojeneckom, ktory je na mne/, alebo vedla mna, sama nehrozi, postielku mame na paradu...oliv sa vie kusok pohrat v hrazdicke, i v lehatku, no nie dlho, potom ju nosim po byte, menim jej hracky na hranie..ale itak mi neda vela slobody a uz je na prse zas...rehuna sa, keca, dokonca mi asi cosi vysvetluje, lebo sa tvari vazne, pozera mi do oci, cosi vravi a paq papa...x;OD neboj, kebyze sa nenapapa, da vediet x;o)

vecer? no jasne, ze sa zlosti...robi to, ze sa cela hemzi, ale komlet cela...musim jej dat vrchne prso /lezime uz vecer/ a z neho sa nastastie leje..no nieked jej to nestaci, zacne sa opat hemzit, dostane opat spodne prso, ja sa napijem, a ked zacne byt opat nespokojna, zase horne prso a uz je dobre...x;) niekedy sa i vykaka, asi tym, ze sa moc hybala, tak rozpochodovala creva, to zase ide kakat nasledovne...chyti bradavku, cucne, potiahne, otoci sa na chrbat, pozrie na luster, otoci sa ku mne, chyti bradavku, cucne, potiahne....par krat to zopakuje a vykaka sa...ak jej to nejde, nesutocne vycitavo na mna pozrie, dam ju grgnut, a paq ,,na zachodik,, vykaka sa, pri prebalovani uz protestuje, tak ju mm zabava hrackami, a ide sa spat...alebo sa este hodku musime s nou hrat a az tak mozeme ist spat...x;oD

monicka101210
8. jún 2010

@olifcek no my sme dnes vysli s kocikom a vratili sa pre manducu.a tiez sa mi to stava dost casto ze tlacim kocik preto chodim len okolo bytovky lebo z mesta by som to nezvladla.tak skusime opalovacky a tak..

olifcek
8. jún 2010

@kaja173 pockam este par dni a ked, tak pojdem....odobrali malemu vyter, ci? my sme to uz raz mali, ale to bolo tym, ze som skoro striedala prsniky x;o)

oliv s anepuci nejakmoc, podla mna tak normalne x;) len ked som mlieko pila, tak dost nozickami kopkala vecer...ale tiez nemuselo byt to...;) ale dakujem za RADU!

olifcek
8. jún 2010

@leelo maly sa bude mat s cim hrat vo vodicke vo vani 😅

olifcek
8. jún 2010

@monicka101210 ja s om tak bola vcera v meste...x;oD v buse ricala, ale co uz... 😖

leelo
8. jún 2010

@olifcek 😀 dala som to muzovi na klince a iny vercajg.
jedna mamicka mi na konf.povedala, ze je to ok, lebo je to zadarmo.
ale pri 1.laktacnej krize alebo len pri jej zdani mas vzorku a hned aj flasu doma, akoby si nasla...
mne neskor spolu s odporucenim dokrmovania dala pedka aj celu plechovku UM, uplne zadara, inak stoji 17eur. no odkial to asi mala , ta dobra dusa? 😉
my to mame dodnes neotvorene v pivnici

rivatha
8. jún 2010

@olifcek Taky mojkacik je ta tvoja princeznicka 🙂 Ale to je skvele, aspon si uzijeme nase babatka dosyta 😵 A oddychneme si s nimi - ved sme na "dovolenke" 😀

My spavame aj v postielke. Po vecernom papkani zaspinka v nasej velkej posteli, a potom ho prelozim, reku nech mame trosku priestoru, ehmm 😝 😀 Ked ho vsak do nej prekladam prineskoro, zobudi sa na papanie 🙂 Po nocnom dojceni ale uz zostane pri nas, ovela lepsie sa tak vyspim, lebo len ponuknem prsicko a driememe obaja 😅 A dokonca po rannom prebaleni, porozpravani este pri dalom papani obaja zaspinkame na hodku-dve 😅 Az tak dobre. Kedysi som sa nahanala robit veciv domacnosti, kym spinka, no teraz som s nim a uzivam si babatko. Porobim vecer, ked spinka alebo na striedacaku s muzickom cez vikend a vsetko stihneme 🙂

Ked sa zlostil, robila som to presne tak tiez, striedala som mliekarnicky 😀 Niekedy sa mu tiez chcelo kakat som zistila. A to rad robi v polohe ako vo vajku, len na kolienkach so skrcenymi nozkami. Alebo si tiez miesto grgnutia nalozi do plienocky 😎

Teraz mi to tiez trvalo, pisem jednorucne, kym papa 🙂 Resp. cucka 😅

olifcek
8. jún 2010

@leelo mne prisla vzorka UM...uz neviem, co to bolo...tak som s urobila, ze ochutnam, lebo sunar lubim, ked segra robi svojej a nahodou sme spolu u nasich, tak lyzickou vyjedam x;o)

no ale toto mi nechutilo a este to i smrdelo, toto olivke davat nebudem, ble x;o) ani sunar, jasne,ved mam MM x;oD

@rivatha veru mojkacik..este som chcela...ja prsniky striedam po 2-3hodinach, takze su zvyknute na cuckanie a papa i zadne x;o)

ja kebyze oliv prelozim do postielky, v momente je hore...i na kojeneckom ked mi zaspi, a moze spat tvrdo, prelozim, stihnem wc, a uz je hore...x;oD i teraz papka...

chce spinkat somnou, ale v noci jej zavadziam 😀 asi je jej teplo odomna, alebo co...normalne si nahlas stazuje, ale spinka pri tom, posuniem sa uplne prec, ale tak, ze ked zamlaska,ci bude robit kaprika, nech som v pohotovosti, a uz spinka blazene...x;oD tuto noc hajala asi 5 a1/2 hodiny...bola len v bodynku s kratkym, ponozky a pootvorene okno...ja dalej, nech nezavadziam...juj, fajne som ssa vyspala, i ked tiez fungujeme tak, ze sa prisuniem,dam prso a zaspim, a rano, po prebaleni, este tahame i do obeda casto 😀

rivatha
8. jún 2010

@leelo Ahoj, tie boxy su vazne nelegalne? 😨 Brala som to nieco ako rozne promoterske akcie v supermarketoch 😅 Jeden som dostala s tehotenskou knizkou a druhy potom v porodnici. Plus v porodnici este tasku od znameho vyrobcu flias. Pracie prasky som rada otestovala a pouzila, niektore brozury precitala, no to ostatne je v skrini, snad nebudu flase nikdy potrebne. UM tam inak nebolo. Chvalabohu, mozno by som ho v panike niekedy bola pripravila 🤐 , ked sa mi zdalo, ze je mliecka primalo.
Inak, ako to, ze im to teda nezakazu, ak je to nelegalne?

olifcek
8. jún 2010

@rivatha ja som mala v boxe caro, cumlicek, sestricka mi este dala za hrat cumlikov a caro, vzorka prasku, avivaze, brozurky, a po narodeni iny, tam bola mala lucka, vyziva s brokolicou od 4. mesiaca..a uz neviem co,ale flasa a um ee 🙂

ja mam dve flase, kedze mam odsavacku MAM, aleeeee nepouzivam x;o) 😉

rivatha
8. jún 2010

@olifcek Ja tiez striedam tak, vacsinou po 2 hodinach. Ked cucka pridlho z jedneho, uz vymenim, nech druhy nestoji. Papa aj zadne, davam na to pozor, lebo inak by vela nepriberal. Narodil sa ako obrik, chichi - 54 cm a 4220 g, ale je skor stihlunky a dlhy - teraz mame 65 cm a cosi cez 6000 g. Ale staci, ked je spokojnucky 😵 Niekedy sa ale aj tak bojim, ci je prsnik uplne prazdny, ak len pocuckava. Ty odstriekavas zbytok ci nechas tak?

To ti krasne spinka malicka 😵 Ja som sa zo zaciatku bala, ci ho nepripucime v tej posteli, ale je to zvyk a ovela pohodlnejsie, rano sm oddychnuta. Snad potom prejde na svoju postielku v spravnom case 😕 Lebo napriklad kamaratkina rok a pol rocna dcerka spi s rodicmi. To by nevadilo, lenze spinka samozrejme v strede a kolmo na nich. Tak sa vela nevyspia, chudackovia 😅

Inak sme spinkali tiez pri otvorenej vetracke, ale dlhe rukavy a nohy. Nebol teply, tak ja neviem, tiez som uz uvazovala nad kratkym. Olivke nebolo zima v bodynku? David sa velmi odkopava totizto. Pri mne ale nie, to ho strazim 😎 😀

monicka101210
8. jún 2010

@olifcek ja som mala aj flasu a to aventku... nie hoci co...he 😀 ani neviem kde je...

rivatha
8. jún 2010

@olifcek Mnam Caro!! To ja luuubim!! 😅 Nepijem moje milovane kaficko uz isty cas, nech David lepsie spinka a pomaha to. Tak este vydrzim a budem len odchlupkavat kde-tu muzovi. A ovoniavat 😀 Tu Lucku a presnidavocku sme tam aj my mali. Ale aj flasu tu mensiu, no. A dalsiu sme dostali od vzdialenejsej rodiny. Blby napad vlastne, pokial darca vie, ze mamicka koji, no nie? Ale neva, uskladnila som v nej odstriekane mliecko raz. Ani nebolo treba nastastie. Takze drobec pil z flase len raz, a to este v porodnici. Bol mrzuty a nechcel spinkat, tak som myslela ja hlupucka, ze je zarucene hladny. Tak som mu 20 ml MM z laktacnej banky zohriala. Ale vygrckal vsetko. Aspon viem, ze mu chuti len od mamicky 😵

annag
8. jún 2010

@deniska005

ak si vytvoril negatívnu asociáciu v súvislosti s prsníkom - ak sa mu spája s čímsi zlým, tak je to preto. hrýzť začal,a lebo pozná cumeľ - tak ku koncu to skúsil. keďže je citlivý chlapček, zrejme ho i zdanlivo mierne dohováranie natoľko rozladilo, že prsníky odmieta. Ozaj len veľa lásky, veľa mojkania, aby ich opäť vzal na milosť ... no je možné, že už sa to nezmení.

rivatha
8. jún 2010

@monicka101210 Aj ta nasa bola aventacka. Nemenovala som, lebo som nechcela robit reklamu 😀

leelo
8. jún 2010

@rivatha cau 🙂
nelegalne su v tom tie vzorky. odporuje to Medzinarodnemu kodexu marketingu nahrad materskeho mlieka, kt. bol prijaty uz v r.1981 a jeho premisy zapracovane aj do smernic EU.
vraj ide tlak"zhora". na niektorych pracoviskach to vraj musel odmietnut primar, aby sa to stoplo. ale to bola myslim rec o odd.patologickych novorodencov.
zdravotnicky presonal argumentoval tym, ze sponzori im za to pomahaju s vybavenim ordinacie, na co dr.newman povedal, ze nech im tie peniaze daju len tak, nezistne, lebo chcu. a nie nieco za nieco. to sa mi velmi pacilo! 🙂
takze je na nas, aby sme to odmietali. tieto praktiky su dost nestastne...