• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Všetko o dojčení

12. decembra 2017 
@rivatha neodstriekavam, zvysila by sa produkcia ;o) necham tak...ved kej je oliv nespokojna na prsniku, davam druhy a tocim dokola, vtedy sa tiez zvysi produkcia, ale neva, oliv to raz dva spacifikuje x;o)

no, to dnes spala fajne, inak sa zobudi 2-3x, ale pocucka, a ked dudlikuje, davno spim, chi

ja dufam, ze oliv okolo roka, najneskor, uz bude v postielke...mam skveleho, sexi muza a nemozem si ho uzit ataaaak by som chcela... :wink:

ja ked olivku prikryjem, odkope sa a ked to zopakujem, stazuje si...musim ju nechat tak...bolo jej prijemne, nebola jej zimka x;o)

my vazime cca 4200g a mame cca 57cm...ale podla neuro a hemato je to super, tak ok, no...zacinala s 1940g, schudla na 1840g...

8. jún 2010 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. jún 2010 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@arrett

to je samozrejme nezmysel - ak sa normálne stravuješ, nikomu nič chýbať nebude - je to dokázané x štúdiami. ide skôr o to, že mamičkám, ktoré majú napr, oslabený krčok, otvárajú sa, môže oxytocín vyvolávať sťahy maternice a vyvolať predčasný pôrod - potrat.
8. jún 2010 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek ta vzorka ti prisla preto, lebo maju tvoje udaje. vypisovala si ich pri prevzati boxu :wink:
8. jún 2010 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leelo To je pravda, znie to rozumne. Keby to clovek v tej chvili vedel, co vsetko za tym je. Tu v ZA to dokonca dali podpisat manzelovi, kym ja som sa po porode ukladala na postel. Ani som poriadne nevedela, co nam to podavali vsetko. Az doma. Ale tak pripadne pri druhom budeme mudrejsi :slight_smile:
A Benjamin ma krasne meno :slight_smile:
@leelo jj, viem x;o) aspon som ochutnala :grinning:
@kubkovka

a prečo by si sa mala obmedzovať - vyskúšaj, uvidíš reakciu, ak sa nič neudeje, tak to jedz i naďalej. skôr monotónny jedálniček a hladovanie škodí dojčeniu i dieťaťu , nie pestrý .
8. jún 2010 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha dokonca uvazujem, ze olivku necham teraz, pocas dna iba v plienke...ponozky uz nemame, velmi teplo je, ale stale sa mi poti...
8. jún 2010 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek To priberate krasne! Bojovnicku mas domka :slight_smile: Na postielku si verim casom deticky zvyknu, ked si nas teraz tolko uzivaju. Takze neboj, este si chlapa uzijes istotne :wink: Aspon takto vies, ze nepride surodenec priskoro :grinning: Ale rozumiem ti uplne, obcas sa to vsetko neda zladit.
8. jún 2010 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek Hmm, my sme boli rano v plienocke a teraz sme v bodynku celotelovom a bez ortopedickej plienky. Je tu dusno, ja sa trosku potim, ale David vobec nie :fearful: Tak zatial ho necham takto. Ked bude 30, tiez ho necham asi len tak volne alebo v tricku.
8. jún 2010 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem, a prečo majú bábatká večerný nepokoj?
@rivatha ja bych i len tak v jeho naruci spinkat chcela...no oliv ma na mna radar...surodenec az az...uz ked sa bude dat...tak pojdem ku lekarovi po anti...x;o) leboma to vyjde rovnako, ako s gumi a o par dni test robit... :grinning: :grinning: :grinning:

a dakujem x;o)
@leelo Mne nic neposlali zatial. Ts, daky praci prasok by som este uvitala :grinning:
8. jún 2010 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha my sme v bodynku v kratkom...potim sa ako kacicka a oliv tiez...tricko? nie zly napad...x;o)
8. jún 2010 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nevkladaj žiadosť o hlasovanie do iných diskusií".
8. jún 2010 o 12:18 • ninny
@olifcek Presne chapem, to je skoda, hej. Ked sa David preberie zrovna, ked ideme my dvaja spinkat a pritulit sa chceme, trosku je nam to tiez luto. Ale nie je to pravidlo, mozno 2x to tak bolo. Vsak postupne sa snad malicka osamostatni trosicku uz :slight_smile:
8. jún 2010 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a dr. Newman i pekne k tomu dodal - že je to citové zneužívanie žien v čase, keď sú po pôrode ľahko zraniteľné i ovplyvniteľné , bez ohľadu na to, či ide o UM alebo plienky .... koľkokrát sa stáva, že dieťa už poisťujú priamo v pôrodnici či u pediatra .... Ignorácia zo strany matiek je to najlepšie riešenie.
8. jún 2010 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha dufam, ze skor, nez bude mat 15 a posle ma do kelu :grinning: zatial este vydrziiiiiiim, ved je to moj, nas, anjelik certovsky :sweat_smile:
8. jún 2010 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annag To mas pravdu. Ked sa nad tym teraz zamyslam, je to hlupe. Daju ti cosi "len tak", pripadne to pouzijes, ved mas "do rezervy" a pride kolotoc s flasou a podobne.

Kedysi som zistovala udaje o firme Prosam, co tieto boxy rozdava, no vela informacii som nenasla.
8. jún 2010 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. jún 2010 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annag mala som pred prvym tehu robenu konizaciu krcka maternice, ale tehu prebehlo v poriadku... ttak neviem. Mohla by som potom prestat, keby ze sa zacnu komplikacie? Alebo to uz bude neskoro?
8. jún 2010 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek Teraz vidim v tvojom pase, ze Olivka by bola tiez februarova ako nas David :slight_smile: Asi chcela stihnut Vianoce :slight_smile:
8. jún 2010 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pozdravujem Ťa annag a aj iné mamičky,
mám 5,5 týždňové bábo a čaká nás vo štvrtok asi 450 km cesta autom. Keďže hlásia teplo a v aute rátam, že bude ešte viac, chcem sa opýtať:
1. môžem ju nechať iba v tričku či krátkom body a plienočke + ponožkách v autovaničke?
2. ako často robiť prestávky - je potrebné častejšie prikladať kvôli tomu, aby mala tekutiny alebo stačí raz za 2 hodinky tak, ako to zvykneme, keď sme doma?
3. od nefrologičky mám info, že je dobré dávať vodu Humanus z lekárne (alebo tak nejako sa volá) a že v takýchto horúčavách je potrebné dať detičkám zopár kvapiek, aj keď sú dojčené. Ale aj takým maličkým?
Budem rada, ak mi poradíte - som prvomamina a naviac, takto sa púšťame na cestu prvýkrát.
Ďakujem.
8. jún 2010 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
domeli - my to ideme tiez absolvovat - 450km vo stvrtok s 9t babom :slight_smile:
8. jún 2010 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cicimon ahoj, azda tiež ťaháte zo západu na východ?
A ako to budeš riešiť Ty? Obávam sa tej horúčavy, aby sa mi dcérka nedehydrovala. Ono málo sa o tom hovorí, ale kamoškina malá absolvovala kopec vyšetrení kvôli obličkám a nefrologička (uznávaná) sa zmienila, že voda u malých kojených detí je predmetom diskusií s pediatrami a ona dáva jednoznačné odporúčanie, že áno, aj u deti do 6 mesiacov v čase horúčav.
8. jún 2010 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
domeli - presne :slight_smile:
ono po ceste nie je vela moznosti kde zastavit - samozrejme myslim nieco slusne kde je aj WC a voda, takze asi 2 prestavky nam budu musiet stacit. a podla mna kratke veci budu stacit a mozno vecer jej nieco viac obleciem, ved cesta je dlha
8. jún 2010 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annag
ahoj annag, píšem ti, že všetko ide už ako má. Bola sa na nás pozrieť aj laktačná poradkyna. Dosť mi tiež pomohla. Malá mi už Pije pekne z obidvoch prsníkoch. Tá námaha stála za to. Som rada, že som to vydržala. Dakujem ešte raz za rady. :slight_smile:
8. jún 2010 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my plánujeme vyraziť niekedy 8.-9.00 h. a tiež rátam, že snáď 2 hoďky pospinká, tak prestávka a zas nejako takto. A čo sa oblečenia týka, tak uvažujem vziať k sebe viac košieľok resp. body, kebyže sa spotila a tak nejako to riešiť. Som rada, že nie som sama taký "odvážlivec", ale úrady ma naháňajú...
Ešte tú vodu riešim - ak niekto ešte má nejakú radu, tak sem s ňou.
Šťastnú cestu, cicimom :slight_smile:
8. jún 2010 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no my ideme tak okolo 16tej
8. jún 2010 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok