Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

domeli
9. jún 2010

annag, ďakujem Ti veľmi pekne za rady, usmernenia i vysvetlenie. Teraz som už spokojnejšia. Verím, že cestu úspešne zvládneme.
Prajem pekný deň Tebe i ostatným mamičkám.

strapco13
9. jún 2010

@olifcek ..praveze pripravky zeleza maju tendenciu trosku zapekat..po nich moze byt stolica az do cierna...lenze tie uz berie dlhodobo..a tento problem je len teraz....nic nove si nejedla?...snad sa to spravi

olifcek
9. jún 2010

@strapco13 no, ved...a nas zelezo prezenie...a i napriek nemu mavala krasnu prazenicku...biopron som zacala tiez skor, kvoli imunite u seba a vyprazdnovaniu...musim ho brat i vecer, pred spanim a bude dobre x;o)

oliv sa ale nepuci tak,ze by bola cervena. ona sa len pusou chyti prsnika, saje a zaroven tlaci...fajne poprdka a o chvilu kaka, ak nejde, dam ju do polohy zachodik a ide to. no dnes sa mi v tej polohe zlostila, tak som ju dala opat lahnut, ala prsnik a nechala, nech skusa...to uz mala kusok kaknute...potom som ju vzala na ruky a prechadzali sme sa. hlavku s bradavkou do vankusa zabarala, jak sa snazila, no nepomohlo. po prebaleni a teplomeri uz nic...ja som si vzala probiotikum, a lahli sme si. ukludnila sa, sala, a zaspinkala, s prsnikom, a spi doteraz...ani si nevsimla, ze som odisla x;oD ...upokojila sa, ked dostala ,,cerstvy,, prsnik...x;o) tok mliecka ju uspinkal...

olifcek
9. jún 2010

pardon...toto som chcela..haja spokojne..

ivv
9. jún 2010

@olifcek ty mas doma take mojkadlo ako je nasa Adelka 🙂 . ako si malicku naucila spinkat takto samu? my s dennym spanim mame problem od zaciatku.. najskor mala silnu zltacku a kedze som sa bala, ze bude malo papat, kvoli spavosti, tak bola stale na ciciku a teda aj na rukach.. no a na rucickach sa uspavame doteraz.. 😝 teda.. ked sme dnu. v kociku mi chvalabohu chce byt (klop-klop), raz sa sice stalo, ze ju mm zobral na ruky ked nevedela zaspat a potom dva dni sme sa trochu vytrapili, ale opat sa na kocik naucila.. vecer zaspava celkom dobre, zaspi pri papani 🙂 . len ten den je komplikovanejsi 😅

olifcek
9. jún 2010

@ivv sama nechapem, ze uz pol hodku spinka i bezomna. Oliv spi vyhradne pri mne, ci vedla mna x;o) i vecer som nutena o 22.00 zalahnut a uz byt mliekarnickou, inak krici, to ma vola uz spat na rukach manzela x;o)

rano sa ale niekedy fakt stane, ze ostane bezomna, len to uz dlhse nebolo...ja som jej normalne usla x;oD

olifcek
9. jún 2010

@ivv ona si toto zapamata a kebyze si s nou lahnem, zase ma nepusti a bude ma v pusinke drzat ako dudlik x;o) najnovsie ma i za tricko drzi, ehe

olifcek
9. jún 2010

no a je to...uz sa fajne vykakala...nakukla som do izby, oliv uz oci otvorene, usmievala sa na luster a kakala x;oD

olifcek
9. jún 2010

@strapco13 a je to horcicoveeee...jujch, vsetko je ok x;o)

matja
9. jún 2010

@annag - Katka, no to je úžasné s tou konferenciou, teší ma to, snáď sa zmení prístup v pôrodniciach a nevrátia sa do starých zaužívaných koľají. Určite to bol zážitok pre všetkých zúčastnených. 😉

michalag
9. jún 2010

Ahojte , pri starsom synovi som toto nepoznala takze potrebujem poradit
malicka mi zo zaciatku pekne papa, potom sa zacne krutit a odtahovat od prsnika tak ju zdvihnem a neskor ju skusim prilozit opat, ale grckame niekedy menej niekedy viac, niekedy este cerstvo vypite mliecko a niekedy uz zrazene ale vcera mi vygrcla najskor vonku zrazene mliecko a potom o 18:00 ked sa napapala tak za chvilku takym prudom ze som sa az zlakla do ☹ teraz som to nejako neriesila ale tiez mi pocas kojenia niekedy len 1x a niekedy aj 2x zacne kaslat ako keby jej zabehlo mliecko

uz som to tu riesila ze sa mi mala odtahuje od prsnika ked sa trosku napapa a moze to mat teda pricinu aj z refluxu?

strapco13
9. jún 2010

@olifcek gratulujemeeee 😀 😀 😀

olifcek
9. jún 2010

@strapco13 jak malo mi ku stastiu staci, ze? a uz sa opat nalievam x;oDD

strapco13
9. jún 2010

@michalag ..to je reflux..polohovat, koj ju v takej polohe, akoby stala,,len lezi na tebe, nech spava vyvysene, velmi nou nemanipuluj po kojeni..da sa s tym zit, vyrastie z toho 😉

strapco13
9. jún 2010

@olifcek spokojne babo=spokojna mama..a naopak

prsky
9. jún 2010

@michalag to odtahovanie od prsnika by som podla popisu tipla na silny prud mliecka, ktory tvojej dcerke vadi

michalag
9. jún 2010

@strapco13 ja ju kojim akoby v klasickej polohe len je trosku vyvysena (takmer v polosede) takze ked sa napapa tak ju nemam dat lahnut? lebo vcera co mi vygrckala to kvantum mlieka tak to bola vo vyvysenej polohe (sedim a kolena mam hore a mala je opreta akoby sedela)

michalag
9. jún 2010

@prsky ale silny prud by mal byt na zaciatku nie? mne sa zacne odtahovat po tych 5 minutach

prsky
9. jún 2010

@michalag nemusi byt len na zaciatku...kym sa mliecko spusti, moze to chvilinku trvat a ked je babo hladne, tak to nemusi hned vadit, ale ked si chce potom oddychnut (napr o tych cca 5min) a mliecko stale strieka, tak mu to prekaza.

michalag
9. jún 2010

@prsky a to grckanie?
neviem ci mam volat dokine a spytat sa alebo mam pockat do poradne ktoru mame az 22.6.... nechcem vyzerat ako hystericka mamicka ktore vola pre vsetko aj ked nasa dokina a sestricka su velmi mile dokonca mi dala sestricka na nu aj mobil domov keby sa mi nieco nezdalo, ale aj tak

strapco13
9. jún 2010

@michalag na grckanie ti povedia..polohovat, nenatriasat, nosit zvisle ..ale mozu ta objednat na sono zatial..aspon sa potvrdi, alebo vyvrati reflux.

michalag
9. jún 2010

a polohovat ju mam ako? a ked spinka jej mam dat nieco pod madrac alebo ako? fakt som toto pri prvom nezazila takze ani netusim

michalag
9. jún 2010

ale v noci mi nastastie negrcka klop-klop-klop

strapco13
9. jún 2010

@michalag ..su take klinove matrace , das pod matrac..alebo podlozis nohy postele pod hlavou..cca do 30 stupnou..ja som podlozila knihami 😅 ..my sme mali len taky slabsi tichy reflux

mimi21
9. jún 2010

michala ja som mala matrac podlozeny osuskami, mne Nina tiez dost grckala a problem bol ten, ze si nevedela odgrgnut
a pokial ti nevygrcka vsetko co spapa tak podla mna k dokine nemusis zatial
nemas doma vahu? ze by si malu odvazila ci ti pribera, to je najdolezitejsie...

michalag
9. jún 2010

mimi21, nemame doma vahu, ale malicka mi za 29 dni pribrala 720g takze pribera a nechudne a to je myslim hlavne

prsky
9. jún 2010

hlavne nevazit - ked prospieva, ma dost pocikanych a pokakanych plienok a je okrem toho grckania spokojna, tak je vsetko ok. ako pisala strapco (a je tu povolanejsia ako ja), tak treba nenatriasat a polohovat matrac (aj mne sa zda naj podlozit postielku knihami, ale mozes dat aj vankus pod matrac). dojcene babatka nemusia vobec odgrgavat - do zaludka sa dostane minimum vzduchu a zbytocne by si babo zas prebrala a manipulaciou by si praveze mohla sposobit to grckanie

michalag
9. jún 2010

mame dost pokakanych a pocikanych plienok a grckava len cez den ale to asi preto ze v noci nepapa takze ju skusim polohovat a uvidime ci sa to do poradne zlepsi ak nie tak to urcite spomeniem doktorke dakujem za rady 🙂

mala mi uz spinka od 8:00 a stale nie a nie vstat, uz sa zacinam aj nudit 😅 😀 len co bude poobede netusim

shaarka
9. jún 2010

michala, ja by som poradila - nie je polohovanie ako polohovanie. mne sa osvedcila vyvysena poloha, ale pozor na zohnutie telicka smerom dopredu (tlak na zaludok). takze ak polohovat, tak len narovnane babatko, alebo mierne prehnuty chrbatik do opacnej strany (hlavu dozadu, ako napr. na pleci). ked ju mas opretu o tvoje kolena, tak v tom sede moze mat mierne zohnute telicko (ani to nezbadas) a vadi jej to.
toto pomohlo nam 😉

lusa889
9. jún 2010

Ahojte, viete mi prosim nejako poradit. Malinka sa neviem uz asi druhy den vykakat, vcera sa jej to nakoniec podarilo pri plakani ale to bole velmi strasne plakanie cela bola skoro bodrova, a ja som sa az bala ked tak plakala. Dnes sa znova od rana puci a nevie sa vykakat, skusala som masirovat brusko, cvivit nozickami ale nejak nic nepomaha ☹ budem vdacna za akukolvek radu