Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
9. jún 2010

@lusa889 skus jej pomoct rurkou..neboj nie je to navykove, kojis?..skus dat sebe nejake probiotikum

lusa889
9. jún 2010

@strapco13 tej rurke sa snazim vyhnut ale asi sa nevyhnem ☹ pribiotikum som neskusala, ale papam slvky, no ale asi nestaci, da sa to kupit v lekarni? ja sa v tom vobec nevyznam 😒

strapco13
9. jún 2010

@lusa889 probiotika kupios na volnopredaj v lekarni..alebo jogurty s probiotickou kulturou..ak mozes mliecne, su aj probiotika pre deticky..ale z ich napr zapieklo nas
ja viem, ze ked si spravim smotanovo-octovu omacku alebo langose, tak maleho prezenie..nemas nieco taketo, na co drobec reaguje
poznam viacero mamiciek, co museli rurku pravidelne a deti uz odrastli a nemaju zioadne problemy s kakanim
ja uz som 2x pouzila /par dni za sebou, kym sa vykakal ☹ /..a ulavilo sa mu...nic horsie ako pozerat na trapiace sa dieta

lusa889
9. jún 2010

@strapco13 mliecne mozem aj papa vela jogurtov, acidka a podobne veci, zatial som nenasla nic z coho by ju prehnalo, ale som ani neprisla na to z coho ju upchava 😠 asi komplet upravim jedalnicek 🙂

latvia
9. jún 2010

@lusa889 rurku sa neboj pouzit, nezvykne si na nu....my sa pekne vykakame po nektarinkach 😉

olifcek
9. jún 2010

@lusa889 ci malicka nema problem kvoli jogurtom, co papas...ja uzivam biopron, je to probio x;o)

lusa889
9. jún 2010

dakujem baby, rurku som dnes skusila uz dva krat, nieco z nej vyslo ale potom zacala malinka plackat a rurku zo seba vytlacila 😀 a potom z nej uz nic nevyslo, ale zlostila sa a plakala dalej ☹

kubkovka
9. jún 2010

annag, tak liečim si tie bradavky canestenom, aj mi zaberá podľa mňa, a ked dokojim, tak mám biele bradavky, to tiež zmizne:?

kubkovka
9. jún 2010

a ozaj dievčatá, tak sa chcem spýtať, čo diéta? som čítala, že počas dojčenia sa neodporúča, takže budem musieť počkať kým dodojčím?

prsky
9. jún 2010

@kubkovka ak ta to obelenie aj boli a je bradavka aj citliva na chlad, tak to bude asi raynaudov fenomen - malo by sa to vytratit spolu s mykozou

a dietovat by si nemala, ale ja som napr pri dojceni schudla - ale to bude asi aj tym behanim s Lalou v manduce - ale mozes si upravit jedalnicek (menej cukru, sladkosti, chleba, viac zeleniny), viac sa hybat (pripadne cvicit) a nejest minimalne pol hodinu pred spanim a hmotnost by sa mala minimalne trochu upravit zelanym smerom

kubkovka
9. jún 2010

prsky, ako si behala s malou? v manduce? to co je?

olifcek
9. jún 2010

@prsky ze jaka fotka???

pouzivas manducu i v tomto horku?

ja sa neprejedam, hooodne kojim, ale i tucna som x;o(( mam vahu akou som rodila x;o(((( ale ja dost sedim, to je fakt, inak sportujem, len uz par mesiacov veru nie 😒 a pri mojom dietati tak skoro asi ani nebudem moct... 😢

annag
9. jún 2010

@lusa889

a dojčíš ju? ak áno, vyplň mi prosím dotazník

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...

annag
9. jún 2010

@kubkovka

koľko dní si ho už dávaš? áno, bude to RF - treba infekciu vyliečiť , potom sa stratí i on

annag
9. jún 2010

@olifcek

a čo robíš na fotke čo máš tu v pase 😅 - keď si s ňou dáš zopár brušákov, budeš ju mať ako činku, ako budeš chudnúť 😅

olifcek
9. jún 2010

@annag 😀 😀 to nie je zly napad..este to musim robit pomalicky, nech jej neublizim, ze wow...i ked dlho asi nevydrzi,ale hned zajtra idem cvicit, pevna je, hlavku davno drziiii 😵 😵

tieto slnecne dni sa obe potime, oliv len v plienke, ja len v gatkach ale navzajom sme si radiatormi, bleee...ale i takto snad spalujem 😀

leelo
9. jún 2010

@olifcek ja som uz z porodky dosla s vahou ako pred tehu. prsia nikde, aspon to mohlo byt. ved ja vyzeram ako benjiho baby-sitterka 😒 😉
a jest mi teda chuti, teraz tlacim tolko syrov a masa ako nikdy predtym.
vidis, kazdy sme imy, aj nase detvaky 🙂

leelo
9. jún 2010

@prsky aj mna zaujima to potenie-nepotenie v manduce. chcem kupit totiz zanovne ergo.
v satke sa nejak viac nepotime, mam bavlnenu, je nam fajn - obaja polonahi. zato pri dojceni su to potoky potu

annag
9. jún 2010

@michalag

po dojčení ju nechaj v polohe ako sa dojčila - teda ak je mierne vyvýšená, úplne v tom istom uhle ju i polož - nie vyššie , nie nižšie - ani na sekundu. Práve preto spomínam často vankúš pod bábätko - Ty ho po dojčení celé i s vankúšom opatrne preložíš v rovnakom uhle na gauč.

- dôležité je čo najlepšie prisatie , aby si bábo dokázalo dobre regulovať tok mliečka

- refluxu sa neboj, je to fyziologický jav, z ktorého vyrastie a netreba to riešiť. Naopak, má to i výhody a ak to niekomu vadí - tak mamičkám, nie deťom- tie často niečo zjedia, niečo vygrckajú - konzistencia Ťa takisto nemusí trápiť - aby sa mliečko dokázalo tráviť, dieťa produkuje enzým, ktorý mu z tekutiny robí tvaroh. Inak by mliečko prebehlo tráviacim traktom rýchlo, nedokázalo a nestihlo by sa stráviť. Ak grcká tekuté, je to mliečko ešte nenatrávená, ak husté, je to už natrávené mliečko

http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro...

strapco - možno Ťa bude zaujímať pohľad ESPGHAN na sono refluxu a jeho "spoľahlivosť" - odkaz na konci článku

olifcek
9. jún 2010

@leelo ja som po porode iste bola lahsia, ale nevazila som sa, az dma, ked mala oliv cca 3 mesiaca a odvtedy tam stale svieti 77kg, mam co robit dat to na 62/65kg...ale verim,ze ked zacnem cvicit, tak to pojde, svaly si pamataju, takze... 😵 😵

annag
9. jún 2010

@olifcek

zlý nápad to nie je, ešte keby som sa tak premohla a začal cvičiť i ja , keď už tak radím 😅

olifcek
9. jún 2010

@annag podla fotky si stihla

@leelo bonzniiii

olifcek
9. jún 2010

@annag mas 3 deti a iste niesi tucko ako ja 😅 😕

annag
9. jún 2010

@olifcek

to nie, ale svaly žiadne nemám 😅

olifcek
9. jún 2010

@annag ja nasastie svaly maaaaaam....len ich teraz nevidiet kvoli tucikom 😀 😀

strapco13
9. jún 2010

@annag ..sono skoor kvoli upokojeniu mamicky, ze je to naozaj "len" reflux, ze sa za tym neskryva nieco ine..ina horsia diagnoza...ale pokial grcka natravene mliecko, tak to problem nie je

leelo
9. jún 2010

@olifcek fotka neklame, navyse annag je v skutocnosti este milsia ako online a ma krasnu dcerku 🙂

olifcek
9. jún 2010

@leelo ja to tusila 😵 ...este i skromna je

annag
9. jún 2010

@strapco13 - máš pravdu, asi to niektoré mamičky i upokojí, ale koľkokrát je to skôr naopak a mamička má pocit, že mliečko je zlé, že ona je zlá, že bábo má diagnózu a teda je choré - myslím, že skúsený odborník by to mal rozlíšiť i bez sona ?

annag
9. jún 2010

@olifcek @leelo - to isto 😀