Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

annag
11. jún 2010

@zuzkat1

skôr máš miernu nadprodukciu v prsníku a mliečko jej rýchlo tečie a vypije ho rýchlo a veľa. Grckanie nie je zlé, dačo vypije, dačo vygrcká - dokonca bábätku i pomáha ...

- prosím, upresni mi, či som Ťa dobre pochopila - pravý prsník je silnejší, dávaš jej z neho piť často, ľavý je o čosi slabší a pije z neho menej často - dostane sa na rad maximálne raz za 3 hodiny?

zuzkat1
11. jún 2010

@annag ano mam v lavom menej mliecka, mala som ho 2x zapaleny a ani ho mala nema rada..radsej pije z praveho, je to pre asi pohodlnejsia poloha,ale ked papa z neho vacsinou jej staci a nemusim jej dat aj pravy..mliecko mi netecie ale strieka...ked sa pusti prsnika hned je cela ofrkama

lusa889
11. jún 2010

@annag dakujem krasna za rady aj linky 🙂 verim ze to pomoze, vcera som uz bola zufala, cely den nic nespala, a cely den bola prisata na prsniku, a ked na nom zaspala a prelozila som ju do postielky hned sa s placom prebrala. V podstate sme viac plakali ako papali a spali, stale sa puci lebo sa nevie vykakat, tak pouzivame rektalnu rurku len dufam ze spravne lebo sa puci aj ked ju pouzijeme ☹ akoby bola stale nevykakana
Skusala som aj priecnu polohu pri dojceni, aj striedat prsniky, ale aj pocas papania mi z nicoho nic place, ked zaspinka, spi trhavo, ..... ☹
Este raz dakujem, dam vediet ako sme pokrocili 🙂

annag
11. jún 2010

@lusa889

ona neplače preto, že sa nemôže vykakať, to sa Ti len tak javí - rúrku jej netreba

annag
11. jún 2010

@zuzkat1

v rýchlosti - ak je dnes aj u Vás horúce, dávaj jej piť z toho slabého prsníka a silný nechaj stáť - teda presne naopak ako doteraz - ak bude ten slabý piť od smädu počas dňa, laktáciu v ňom vyrovnáme

grcká Ti pre silný prúd v pravom - ak prsníky vyrovnáme, grckanie sa vytratí

michalag
11. jún 2010

baby ked je teraz tak teplo viem ze deticky si mozu pytat castejsie prsnik .... moja malicka si vypyta prsnik tak jej ponuknem ale pochvilke mi zacne odstrkovat bradavku jazyckom tak jej ponuknem druhy prsnik a ten zoberie pekne bez problemov, moze to robit len preto ze je smadna a nie hladna ci?

andrea12737
11. jún 2010

Ahojte,
čo si myslíte o tomto- malá si prsník veľmi nepýta, a ak,tak len trošku pocucká a pustí sa, je to bez plaču... stále to isté dookola, aj keď sa mliečko spustí. Neviem prečo. Včera som jej dala vodičku na lyžičku a nebol problem. V noci sa zasa nevedela uspokojiť na prsníku a zaspinkať, tak sme sa ´dojčili´ cca 30-40min 🙄 kým zaspinkala. Môže to byť spôsobené týmito horúčavami? 😕

zuzkat1
11. jún 2010

@annag mne strieka aj z laveho... dokonca viac ako z praveho... z praveho len rychlo kvapka a na lavom sa velmi jeduje..nema ho rada

lusa889
11. jún 2010

@annag a ako jej mam pomoct aby sa vykakala, chudatko sa puci aj cely den a nic, mam ju nechat len tak vyplakat?

annag
11. jún 2010

@lusa889 - dojčiť, ponúkaj jej prsníky v takej chvíli

pridala som článok:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/06/11/potreb...

@zuzkat1 , vyplň mi dotazník prosím
@andrea12737 - jasné všetky deti sú teraz nervóznejšie

zuzkat1
11. jún 2010

@annag dakujem ale nemam pocit ze mam problem z dojcenim🙂 len som bola zvedava na tu vodu,ale mala to poriesila, nechce ju

ivv
11. jún 2010

dievcata.. mne sa po prvy krat podarilo malu uspat v postielke..! 😲 ale bolozeto prehovarania.. najskor som to skusila na rukach.. vzpinala sa, tak som si s nou sadla, dala jej cicik, ale akonahle jej pri zaspavani vypadol z pusy, tak zase rev.. tak sme si sli lahnut, dala som zas didu, plac .. tak som sa nastvala, reku ja budem za chvilu viac unavena ako ona! tak som ju dala do postielky, mrncala, zlostila sa, slzy pustala, ale bola tak unavena ze ocami ledva klipkala a bojovala sama so sebou 😀 az zaspinkala. pri jej tridsatminutovych spankoch jej davam trocha menej.. cely cas som pri nej stala a robila sss-sss-sss 😀.
myslite, ze takto by som to mala uz robit kazdy den? aby si navykla, ze cez obed treba spinkat v postielke?

ivv
11. jún 2010

inak doobeda sme boli von a tam mi spala dva krat po tridsat minut a hore sme od siestej.. 🙂

ivv
11. jún 2010

hmm.. spala dvadsat minut.. aj to je cosi, ze? 😅

bubelko
11. jún 2010

@ivv > na to aby nacerpala energiu to staci 🙂

dankag
11. jún 2010

ivv
moj maly zacal sam zaspavat von
tak len kocik dam na zahradku a tam spinka
a to som stastna
s postielkou ho trapit nejdem, urcite by tam nespal cez den
ja len dufam ze sa to nauci, ale skusim to az ked bude von prituhovat a bude kosa

strapco13
11. jún 2010

@dankag my sme sa teraz naucili spat v postielke...zaspi mne v naruci /nie na prsniku/ a potom ho dam do postielky..a konecne spi dlhsie ako polhodku...ale zas nespi tak casto..ale je to lepsie

ivv
11. jún 2010

@bubelko jj.. nabrala sil na dalsi krik 😅 . tak sme dali cicik a pospali obe pol hodku 😉
@dankag my byvame v byte bez balkona.. takze cosi podobne nie je mozne.. ale ked sme von, tak najdeme kludne miesto, kocik odstavim a ked sa zacne mrvit, tak zas pochodujeme 🙂

dankag
11. jún 2010

annag akurat som taketo nieco potrebovala precitat
dakujem
veru som trochu spochybnela lebo dam na kamosku ktora dojcila prve babo 1a pol roka
a teraz ma druhe o 2 tyzdne starsie od mojho
myslela som ze vie co a ako (je v Australii - slovenka)
a ona mi povedala ze mam zacat davat vodu, lebo uz bude smadny a tiez prve prikrmy
tak veru aj dlhodobo dojciaca mamicka moze robit chyby
no ja som sa veru aj tesila ze teraz ked ma maly skoro 6 mesiacov zacnem sa trochu krajsie obliekat a nenosit stale dookola moje 4 kojace tricka ale takze budem nadalej casto dojcit hlavne teraz v letnych teplotach
takze mamicka s dobre rozbehnutou laktaciou nepotrebuje nic?
ziadne kojacie caje pit, meltu...........
lebo tieto caje mam nakupene ale iba mi miesto v polici beru, vobec ich nepouzivam
Lea dojcim na poziadanie, teda casto

dankag
11. jún 2010

ivv
tak to sme na tom velmi podobne
tiez sa mi po pol hodinke prebral, takyyy krik tak som vybrala dala prsnik a znovu do kocika a trochu som s nim kyvala
tak dufam ze este aspon hodinku si pospi, takto to robim uz asi 4. den

strapco
7 mesiac?
tak super, to je pozitivna sprava

strapco13
11. jún 2010

@dankag veru doteraz to bolo len v kociku a na polhodku...teraz sice len 2-3 x do dna spi ale 2 x dlho
ja pijem aj caro aj caje pre kojace zeny aj vineu..jednak co ak na tom nieco je ..a jednak mi chutia 😀

dankag
11. jún 2010

strapco
no ja som na zaciatku pila meltu aj caje
strasne mi zachutila ta melta
aj 3 som vypila ale mala som nadprodukciu, tak som vysadila vsetko

olifcek
11. jún 2010

@dankag ja mam tie caje nakupene, a vcera mi kamaratka, ktora uz nekoji, dala ricinus, celkom veeela ho mam x;o) je dobre mat, pre istotu x;o) ked pride pocit, ze je mliecka menej, tak na upokojenie si urobit cajik, ci dat si ricinus...x;o)

a jo, ako @strapco13 i ja pijem vineu riedenu vodou a vybublinkovanu, plus caro x;o)

olifcek
11. jún 2010

ja som si s oliv lahla o 10.30, napojili sme sa, a vstali sme o 14.30 😀 myslim, ze ja som zaspala skor...sem tam sme boli odpojene, no prevazne vkuse napojene..oliv cuckala, dudlikovala a potom ma len tak drzala...ze sa jej dobre spinkalo 😅

tilda
11. jún 2010

ahojte, prosim vas, dojcim o 106, avsak mam dost stres a mliecka je stale menej.. viem, ze by som sa mala v prvom rade ukludnit, no mozem si dat aspon magnezko alebo nejake homeopatika? dakujem krasne za pomoc 🙂

prsky
11. jún 2010

@tilda v prvom rade pokoj, pit tekutiny, mozes nejake caje podporujuce laktaciu, senovku, gravi milk, vineu, homeo (ricinus? nespominam si presne, baby ti poradia) a prikladat prikladat prikladat 😉

strapco13
11. jún 2010

@tilda podla coho sudis, ze mas malo mliecka?..mala sa ako sprava na prsniku? celkovo je spokojna?

tilda
11. jún 2010

@prsky dik moc... zajtra nabehnem do obchodu a vsetko skupim 🙂 a prikladam? ja mam pocit, ze uz vobec od cicky ani neodkladam, furt je na mne babula 🙂

tilda
11. jún 2010

@strapco13 preto si to myslim, lebo ma ten pocit prazdnych prsnikov, aj ked si snazim odstriekat alebo odsat, tak ide len velmi malo...a eli huzevnato taha, ale nie je spokojna, len maka a je nervoznejsia ako obvykle (nie je to nejak strasne, ale nieco sa deje) - mozno len reaguje na mna...

strapco13
11. jún 2010

@tilda pocit v prsnikoch nie je dolezity, to ze neodsajes po kojeni, tiez nie je ukazovatel..hlavne ak ti malinka vycucka vsetko. Teraz je teplo, preto chce byt mala stale na prse, s MM dostava aj potrebne tekutiny, cize nic ine nepotrebuje
je nervoznejsia asi preto, ze kedze stale cucka, tak mlieko uz tak nestrieka a musi makat..a asi sa jej v tom teple nechce
ako menis prsniky..kazde cuckanie z ineho alebo napr tri hodky cucka jeden prsnik, potom tri hodky druhy?
a urcite reaguje na teba..kojene deti ovela viac vnimaju zmeny nalad u mamy..a je to pre nich stres a ukludnuju sa na prsniku