Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

gabika7706
11. jún 2010

@tilda sama nikdy tolko neodstriekas alebo neodsajes ako si mala sama vytiahne. Necitala som to spatne, len posledne prispevky, ale mozno by bolo dobre, keby si sa skontaktovala s nejakou laktacnou poradkynou, aby skontrolovala, ci je malinka dobre prisata...Na podporu mliecka z vlastnej skusenosti - pevne odhodlanie, klud, tekutiny, caje, homeo (ricinus communis 5 ch), senovku grecku + benedikt lekarsky. Drzim palce.

strapco13
11. jún 2010

@gabika7706 hlavne prve dve su dolezite a dodala by som este k tomu, ze dolezita je aj viera, ze tie ostatne veci zaberaju 😉

gabika7706
11. jún 2010

@strapco13 tak tak

tilda
11. jún 2010

@strapco13 hej, tak dve hodky jeden, potom druhy, nestiedam stale...dakujem ti

tilda
11. jún 2010

@gabika7706 moc dakujem

lauraantonia
11. jún 2010

Chcem Vam poziadat o radu, co mam urobit, zjest, vypit, aby sa mi naliali prsniky? Mam ich makke a tym padom mam problem s odsavanim. Mam dvojtyzdnove babatko, nechce sa mi od narodenia prisat k prsniku, tak musim odsavat a davat jej z flase. Skusam, tak prisaje mi tak raz do dna a posaje si len tak 2 az 3 minuty. Mliecko mam, len kedze je uz tazsie odsavat, tak dufam, ze nebudeme musiet prest na umelu stravu. Nerada by som. Predsa, materske mliecko je najlepsie a aj lacnejsie nas to vyjde. Dakujem.

zajaciq
11. jún 2010

@lauraantonia dvojtyzdnove babatko ... ved to je este uplne drobatko. neodsavaj a uc malu spravnemu prisatiu. necuduj sa, ze odmieta prsnik, ak jej strkat flasu. prikladaj spravne, asymetricky v priecnej polohe, mala sa to nauci. castym prikladanim sa zvysi aj produkcia mlieka. prave odsavanim ti hrozi UM, staci tak malo a budete v pohode. urcite sa ti to babatko nauci raz, dva, len to chce viac trpezlivosti mozno 😉 nech si poplace, nech to trva aj desiatky minut, ale nakoniec sa jej to urcite podari a napapa sa dosyta 😵

strapco13
11. jún 2010

@lauraantonia pozri si horny prispevok od gabiky
a skus prikladat a prikladat..mozno sa chyti
a skontaktuj sa s laktacnou poradkynou zo svojho okolia, ci by nemohla prist kuknut a pomoct s prilozenim

martina46
11. jún 2010

ahojte, dnes bola mensia cely den nervozna, malo spala, ved v tom teple.... hruza... sovicka chodi s mokrymi vlami, tak sa poti, stale ju lamem na celenku, no zatila neuspesne.
dorobila som kolac, tak idem este polevu....

martina46
11. jún 2010

ajajaaaaaj, to malo byt do inej temy 😀 😀 😀

olifcek
12. jún 2010

takze toto kludne mozem olivke kupit, jo?
https://www.modrykonik.sk/bazar/dojcenske-potre...

a este chcem taky ten si sikmejsou stranou, na d.... vyskusame, co jej pojde lepsie...lebo z vane vodicku pit vie dokonale...ideme jej kupit bazenik, tak asi jej lucku dam na kupkanie, nech si chlipka...chilku, kym s anepocika ;)

prsky
12. jún 2010

@olifcek mozes, nasa z toho pije vodicku, ale lacnejsia alternativa je kupit vodu s tym naustkom a potom do flase liat len vodu 😉

olifcek
12. jún 2010

@prsky myslis taky ten naustok, co i my dospeli na tenise napriklad? toto mi nenapalo... 😀

olifcek
12. jún 2010

@prsky ja som uz olivke tolko veci nakupila, ze ten poharik je lacnyyyy 😅

olifcek
12. jún 2010

uz som zrela na liecenie 😀

kvietocek7
12. jún 2010

@olifcek prave pozeram ze ten avent poharik je maximalne drahy ale horsie ze ak ho budes mat v taske tak ti ju moze aj dobre pooblievat hoci ma vrchnak.Ja som ho tiez kupila dcerke, ale po skusenosti,ze mi zostavali mokre tasky som ho odlozila a kupila praktickejsi od tommy tippy, ktory ma aj postranne uska a dietatko si ho moze moze pekne uchopit cim sa uci drzat poharik.

prsky
12. jún 2010

@olifcek ono Oliv sa z neho bude musiet naucit pit a nam kvapka (a to sme ho pouzivali aktivne asi 2 tyzdne, teraz uz len obcas vodu nalejem, lebo v tychto horucavach sa v tom vodicka velmi rychlo zohreje, viac mi vyhovuju tie flase od rajca alebo tiez pouzivame slamkovu flasku od canpol babies - predavaju v DM)

rivatha
12. jún 2010

My sme tiez dostali takyto poharik. Teda aj ine flase (dufam, ze nikdy nepouzijem), ale tato jedina sa mi zda prakticka a rada ju pouzijem, ked pride cas 😎 @kvietocek Byvaju aj s uskami tieto pohariky, my mame taky 😉

olifcek
12. jún 2010

@kvietocek7 jaaaj, jasneee, ze i s ruckami na drzanie chcem, som si nevsimla, he he, ze ten to nemaaa...

oki, idem kuk tommy tippy. ja neviem, co je normal cena totiz x;o((( nemam to popozerane

kvietocek7
12. jún 2010

@olifcek no maaa ale bussines je bussines teda kupis ale to su dalsie many.Ono sa to da kupit nejako ako nasada -tiez som to mala. To sa da pouzit na ine avent flasky a flasticky.

olifcek
12. jún 2010

@kvietocek7 ja ale flasky nepouzivam x;o) a ani cumliiicek...x;o)

kvietocek7
12. jún 2010

@olifcek ani my sme nepouzivali flasky, mam doma dokonca novy sterilizer od aventu,ktory je este v sacku nepouzity. Ale viem,ze nasady ci nahrady pasuju na tu istu znacku. A cena toho co tam v tom inzerate uvadzaju by som povedala,ze nie za jeden kus ale 2kusy za tu cenu.Myslim,ze k tomu ak sa prirata postovne tak je to fakt dost 😕

olifcek
12. jún 2010

@prsky len oliv je na slamku asi malickaaaa

olifcek
12. jún 2010

ki, takze naustok, ale s uskami, tak? a ten sikmy tiez...

kvietocek7
12. jún 2010

@olifcek na slamku ma este casuuu 🙂 ale asi take pohariky posielas web. Ono tie umele flsticky potom ked su odlozene treba nechavat otvorene lebo aj z cistej vody zvykne zostavat pach

hathor1231
12. jún 2010

ahojte,
ja pouzivam ked ideme von tuto. nevylieva sa:
http://www.tommeetippee.co.uk/product/explora_e...
a doma trenujeme poharik:
http://www.johnlewis.com/230409356/Product.aspx...

avent som nikdy nemala velmi rada 😖 uz radsej tommee tippee...

olifcek
12. jún 2010

@kvietocek7 dakujem krasne

aj vam baby za help

olifcek
12. jún 2010

@hathor1231 presnee ten sikmy chcem tiez...dakujem!

hathor1231
12. jún 2010

@olifcek nemas zac,len neviem,ci sa da kupit aj na slovensku 😕