Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

latvia
15. jún 2010

mozno jej daju naladovku a ani nebude vediet ze ide niekam prec 😉 a zalezi od toho kto ju vezme, nas primar bol strasny sympos, detom furt rozpravky rozpraval a rodicov si ani nevsimali ked ich viezli na salu 😀 ale ked babo place, vacsinou sa uspava hned.....zalezi ci si da pichnut kanylu do rucky alebo nie....niektore deti nechcu pichnut zilu, tak sa uspavaju plynom...tie co maju zilu, tak zaspia hned po podani liekov do zily

latvia
15. jún 2010

mne vyberali z chrbta, ale statocna som nebola 😀

olifcek
15. jún 2010

a stehy sa davaju vstrebatelne, ci vyberat treba ist?

olifcek
15. jún 2010

@latvia 😉 😀

olifcek
15. jún 2010

@latvia oki, ved sa ich popytam, ci mi pomozu ukludnit malicku...ale mozno [rekvapi...dnes u lekara ani necekla...usmievala sa nanho, asi sa jej pacil 🙂

latvia
15. jún 2010

@olifcek 😕 a vies ze neviem?

zuzkat1
15. jún 2010

@olifcek ahoj moja isla len na CT rano o 8mej a od 2hej v noci nesmela jest.. to sa dalo ale horsie to bolo potom ked este do 1nej poobede nemohla jest... ja som ju mala na rukach a hojdala som ju (mala vtedy len 11dni) myslim ze uz ked je vacsia tak ju skorej niecim zabavis a ubehne to,moja bola vtedy este moc malinka na to aby som ju vedela odputat od jedla☹

zuzkat1
15. jún 2010

@olifcek ct sa neda porovnat s operaciou aj ked aj tam mi ju uspavali, ale prebehlo to rychlo a dostala injekciu... podstatne je, ze tie deticky su este velmi malinke, nic si nebude pamatat ...uvidis rychlo to ubehne a dobre to dopadne🙂

latvia
15. jún 2010

tak tak, nic si nebudu pamatat, jednak su prilis male na to aby si pamatali a jednak dostanu oblbovak 🙂

luly13
15. jún 2010

nas maly krpec zacal zo dna na den uprednostnovat lavy prsnik ☹ . ked ho dam na pravy, co to potiahne, zacne sa jedovat, dam ho odgrgnut, znova prilozim, jedy, ako by nechcel papat. ked ho dam na lavy, chyti sa a taha o dusu. rozmyslala som nad slabym tokom mliecka, tak stlacam o sto sest, ale nepomaha. a mliecko tam urcite je, lebo aj on mava plnu pusinku a ked kojim z druheho, tak z neho tecie skoro prudom (dnes som si na prechadzku zabudla dat vlozku a kojila som z laveho, tak na tricku som mala veeeky flak 😀 ). silnym tokom to tiez nebude, lebo z laveho tecie samo tiez. bojim sa, aby som neznizila produkciu, tak vzdy zacinam tym pravym. uz som skusala aj tak, ze pravy- jedy, lavy- klud, tak som ho pochvili znova prehodila na pravy- no zase jedy.
co s tym?
a este pani doktorky 😉 , ako je to s tou preliacenou fontanelou a dehydrataciou?dakujem 🙂

strapco13
15. jún 2010

@luly13 fontanelka..norma je ked je v urovni alebo do 2 mm po uroven kosti..
nad je zle..opuch mozgu, zvyseny tlak v lebke, infekcia
pod..ide o dehydrataciu..cim hlbsie, tym horsie

luly13
15. jún 2010

@strapco13 dakujem. nad ju nemava. ale sem- tam pod je urcite. ale zda sa mi, ze dojcim nonstom 😅 , tak neviem.

strapco13
15. jún 2010

pod uroven kosti..nemyslim povrch lebky..cize od povrchu koze je to trosku viac
ale dehydratacia ide aj so zmenou spravania, apatiou, spavostou a pod..takze ak je maly kludny culy, tak je to OK...nic nema len jeden priznak...musis spajat veci dokopy 😉

k tym prsnikom..skus si ju prilozit na pravy prsnik v takej polohe akoby si davala lavy...len daj pravy /pravy odmieta, ze?/

olifcek
15. jún 2010

@zuzkat1 duufam, ze si nebude pamatat....pudovo uz ale vie, z emi moze doverovat, nerada by som o toto prisla...vcera nam robili bezp. dvere, sla som na wc, malicka bola s tatkom zatial, zacali rezat zarubnu, oliv sa rozplakala a az sa triasla ako sa bala, vzala som si ju ja a bolo vsetko ok, ziaden plac, ziaden strach...ked zacali vrtat, pozrela sa na mna, usmiala som sa, pohladkala ju a uz vedela, ze ani tento zvuk nam neublizi....po pape sme sli ale radsej von 🙂

luly13
15. jún 2010

@strapco13 aha. tak dehydrovany nebol 🙂 . culy je v pohode, preto sa mi to nezdalo 😅 , len ma vystrasili opat mamickovske prechadzkove reci 😉
no tej polohe nerozumiem 😕 , kojim ho na kojacom vankusi v polohe madony- cely krpec otoceny celym telom k mojmu. to nam najviac odjakziva vyhovuje (maly sa asymetricky pricucne v pohode aj takto). cize ho mam len posunut na ten pravy, aby bol futbalkou? alebo v podstate...teraz si to skusam "na necisto" (bez drobca ), ze by to slo, keby som sa cela v drieku otocila a dala pravy, hoci by bol pripraveny na lavy 😉.
inak mam pocit, ze to zacalo tymito horucavami.

strapco13
15. jún 2010

bud presunies jeho alebo otocis seba tak ako opisujes..len drobec nech je na tom boku, v takej polohe akoby siel na "chutnejsi" prsnik

zuzkat1
16. jún 2010

@olifcek neboj urcite to nebude brat tak ze jej chces zle... nikdy si jej neublizila a ona to vie, nebude to mozno v tom momente chapat ale vinit ta nebude... moja mala 9 dni ked sme sa dostali do nemocnice (z porodu mala zlomene rebra,ale az vtedy sme to zistili ☹ ) kazdy den ju pichali,alebo sla na rentgen alebo to ct,tam ju aj uspavali, a napriek tomu si ku mne vybudovala doveru...a to som sa velmi bala ze ma nebude chciet ked to vsetko prekonava so mnou prakticky hned po narodeni...

olifcek
16. jún 2010

@zuzkat1 len oliv ma uz pol roka v sobotu..

zuzkat1
16. jún 2010

@olifcek ved ja chapem ze sa bojis toho ze zrazu ju akoze sklames,ale podla mna sa nemusis... jasne ze to nebude chapat ako dospely clovek alebo vacsie dieta,ale ty si pre nu istota a budes tam pre nu hned ako sa zobudi a ty budes ta ktora ju bude utesovat a mojkat... toto bude vidiet a potrebovat ta a uvidis ze sa nebude inak spravat k tebe, hlavne musis byt vyrovnana s tym co vas caka aby z teba citila len pokoj a istotu

olifcek
16. jún 2010

@zuzkat1 x;o) dakujem

volala som do nemocky, tak dne sim prisla ta narocna operacia hrudnika, cize prideme do nemocky 29.06, 30.06. mi ju zoperuju a 01.07. ideme dom

bojim sa ale i tesim ,ze to konecne bude za nami

aleela
16. jún 2010

@luly13 aj nas maly ju mal stale pod, od narodenia. tiez ma tym strasili, ale nic mu nebolo, vsak je tiez na prsniku kazdu hodinu 🙂

michalag
16. jún 2010

Ahojte,
chcem sa spytat ked mam teplotu 38,5´C a viac mozem malicku kojit????? nebude mat mliecko prilis teple?

strapco13
16. jún 2010

@michalag daj si paralen a koj kludne

michalag
16. jún 2010

@strapco13, dala som si vcera vecer, na chvilku to preslo a v noci som mala opat+zimnicu akoby bolo -20´C, potom som si dala rano a zase to iste, nechcem stale brat len lieky a okrem teploty a toho ze som slaba ako mucha mi nic nie je

strapco13
16. jún 2010

@michalag tak to je klasicka chripka..ja som mala..2-3 dni som mala teploty, dala paralen, a kojila, malemi nic nie je ani nebolo
tych par dni ked si das aj 4x D Paralen, tak sa nic nedeje, malej neublizis..kojenim ju prave ochranis, lebo v mlieku uz su protilatky voci tvojej chorobe, tak je ochranena
ine lieky zatial nepotrebujes

tilda
16. jún 2010

@annag dakujem ti, trosku sme sa zlepsili, tak uvidime... pripadne sa ozvem... dakujem este raz 🙂

martina46
17. jún 2010

prosim, potrebujem poradit. v noci som odstriekavala asi po 14 hodinach - zial, uz ukoncujem laktaciu, nezvladala som dalej odstriekavat ☹ .... no a z jedneho prsnika bolo to mlieko akoby naoranzovele, porovnavala som s mliekom z druheho, lebo kazdy som odstriekala do inej nadoby. co to moze byt? v tom prsniku som mala pred dvoma dnami asi zacinajuci zapal, pomohla kapusta 😵

strapco13
17. jún 2010

@martina46 a mala sa ti nevie prisat?..skusala si osobnu navstevu laktacnej?

martina46
17. jún 2010

@strapco13 my s,me skusali uz vsetko, dovod neznamy, v porodnici krasne pila, v priebehu tyzdna sa vsetko pokazilo, odmietalaa po 2 tyzdnoch uz uplne pit z prsa, teda odstriekavanie a z flase, skusali sme aj cievku , no aj flasa bol boj. laktacne ma boli navstivit tri.

busni
17. jún 2010

ahojte dievcata, potrebujem poradit - mozu ist ako prve babatku horne ocne zuby? moja Lulu nema este ziadne vonku, ale posledne dva dni teplotuje, je nepokojna, ubolene mrnci a slinta tak, ze ma az vyrazky okolo pusy a ako keby dohryzenu spodnu peru. je pravda, ze v utorok dostala druhu davku ockovania Prevenar + ten Hexa neviem co. no ked jej zdvihnem hornu peru, su vyrysovane predne dva horne zuby, ale este nie sdu az dolu, no ocne su uplne vytlacene von z dasna (pod perou) a vyzera to tak ze aj dasno zospodu je akokeby vytlacene von z jednoliatej linie. ze by to boli ocne vonku?