Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
18. jún 2010

@nevesta 😀 😀 😀

leelo
18. jún 2010

@strapco13 to neva, ja neviem zase kazde rano prist na to aky je den a mesiac 😉
takto mi kvapkalo cca prve 3 mesiace len.
mimochodom, mate krasny den narodenia - pad berlinskeho muru. bol to moj vysnivany datum, ale to uz by som praskla dovtedy 😉

vejula
18. jún 2010

kočkyyyy môžem cvičiť???? Mam na to chuť a bojim sa aby som neprišla o mličko alebo aby malemu neprestalo chutiť

strapco13
18. jún 2010

@vejula ..s mierou mozes vsetko, len nezabudni na pitny rezim...a zvysene vetranie bradaviek po cviuceni..nie pocas 😉

leelo
18. jún 2010

😀 dnes je tu veselo

strapco13
18. jún 2010

@leelo ..to ja si uz nejak poratam dni...ale mam niekedy problem zistit, ze z ktoreho prsnika som kijila naposledy..lebo ja kojim jedno kojenie jeden a druhe kojenie druhy prsnik a uz sa tak nenalievaju..jedine ak maly vynecha kojenie po prikrme..ak ho prespi

strapco13
18. jún 2010

@leelo lepsie ako by malo byt smutno 😉

vejula
18. jún 2010

vdakaaa super pozitivny članok 🙂 Len budem musie zohnať nejaku fest dobru pevnu podprdu, lebo teraz mi pri bežani pomaly kozenky do brady naražaju 😀 😀 😀

luly13
18. jún 2010

@strapco13 ja si davam na ten prsnik, z ktoreho som kojila stop maslicku (cervenu) 😀 . ale stava sa mi, ze si ju zabudam prehodit a som tam, kde som nechcela 😅 .

olifcek
18. jún 2010

@lusa889 ja by som skusila nahrievat. Mne ked sa urobil tvaroh na prsniku, tak ma pichala bradavka, ked to huste zislo k nej...bolo to vzdy jeden den neznesitelne, akoby ma ihly pichali priamo do bradavky...

ainik1
19. jún 2010

Ahoj Annag,prosim o radu,lebo uz som nestastna.Mala bude mat za chvilu tri mesiace a treti den mi nechce poriadne papat.Place,mrvi sa a mam pocit,ze len cucka a nic nepije.Doteraz sme problem nemali,no od stvrtka kaka do zelena,cika myslim dost.Davam jej ked si vypyta,len v poslednej dobe nechce ani po troch hodinach,trochu potiahne a potom kope nohami a vyskiera sa na mna.Priberala velmi dobre,aj cez kilo za mesiac,teraz vsak streckuje,najviac ma hneva ta stolica,viem ze to je asi ze pije len predne mliecko a mam obavy aby som o mliecko neprisla.Teraz rano sme jej davali striekackou co som si odstriekala,ale vypila asi len 10ml,viac nechcela.Odsavacku nemam,ani som nikdy nepotrebovala odsavat.Dojcim tak 8-10 krat,z toho v noci 1-2 krat,len z jedneho prsnika.Este musim napisat,ze dojcim s klobucikmi,ale uz sa nam aj darilo bez,no zas sme sa k nim vratili...prosim porad.Dakujem

kubkovka
19. jún 2010

no pre mna je kupanie relax, ale pri tychto dvoch drobcoch mam silu ledva na sprchu, ale tak chcela som to vediet.....vdaka

jja
19. jún 2010

@annag
@zuzkabar1983
ja som vcera statnicovala s malou na prse🙂)))) manzel bol so mnou v BB a zabaval malu....teda snazil sa...ale malinka to asi vycitila a tesne predtym ako som mala ist dnu dobehol manzel s modrou Kajkou ze takto reve a nevie co s nou ma robit, tak som musela najskor vytiahnu t na chodbe prso , utisit malu az tak som mohla ist odpovedat 😀 😎 a ten isty scenar tesne pred vyhlasenim vysledkov 🙂 takze sa cakala na malu Karolinu kym sa napapa az tak sa mohlo ist dnu 😀

strapco13
19. jún 2010

@ainik1 vypln annag dotaznik http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...
precitaj si tieto clanky, aby si jej lepsie vedela opisat svoj problem
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/hnevan...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/18/stolic...

moze sa upravovat tvorba mliecka a v tom veku baba sa uz mliecko spusta trosku neskor, mozno to sa jej nepaci
nadalej ponukaj prsniky, nenut ju, ale odstriekavaj si mliecko preistotu, aby si Ti nezvysila tvorba
nedostala si menzes, alebo nezjedla si nioeco ..moze sa menit chut mliecka a niektore deti to nemaju radi
a dalsia vec..aj ked mozno sa ti bude zdat nepravdepodobna..mozu jej ist zubky
pozri jej usta ci nema nahodou nejake vyrazky, fliaciky /afty/ alebo povlak /soor, zabka, mykoza/...vtedy deti mozu odmietat pit

martina1305
19. jún 2010

Katka ahoj, idem len napisat moj dnesny poznatok z praxe...Bola som rano na pohotovosti, mam anginu, priserne ma boli v krku, cele telo. Nasa Vikinka ma 17 mesiacov, stale sa dojcime, aj niekolkokrat za den, pred spanim, aj v noci. Dr. sa ma pytala, ci nie som na nieco alergicka, kvôli ATB co mi chcela predpisat. Dala mi penicillin.
Som jej povedala, ze alergicka nie som na nic, ale ze stale dojcim. A jej odpoved bola, ze naco take velke dieta dojcim a urcite by som mala prestat a pod......... Stale je dlhodobe dojcenie podla mna v ociach "odbornej verejnosti" tabu.
No a dojcit urcite neprestanem, to je jasne 🙂

matja
19. jún 2010

@martina1305 - mne je tak ľúto, keď takéto niečo radia lekári 😒 Ach joj...

cikyta
19. jún 2010

No veru ja som mala problém so zubom pred mesiacom a tiež mi povedali,že bud budem jesť ATB , aby som nedostala zápal na orgány,alebo budem ročne dieťa dojčiť,čo už je zbytočné... ☹ Tiež som bola trošku rozčarovaná ...

leelo
19. jún 2010

dievcata, to je hanba lekarov, ktori si nerozsiruju vzdelanie. zamrzli v case, su o 30 rokov pozadu. oni sa maju citit trapne a nie matky, co dlhodobo dojcia 😒

ainik1
20. jún 2010

strapco13,dakujem,tie clanky som mala nastudovane uz davno,ale napisala som jej aj vyplnila dotaznik,som nevedela,ze tu uz neodpisuje kazdy den,zatial som stihla precitat z tejto temy "len" 100 stran.
No myslim,ze jej idu tie zubky,na dolnych dasienkach ma 2 biele hrbolceky.V noci sa napapa v pohode,len cez den si nevieme rady,musim ju len s cumlom okabatit a potom prilozit.Vcera aj malo cikala,utekala som kupit odsavacku,aby som nestratila mlieko.Neviem ci jej mam tie dasienka niecim potierat,nie som si ista ci su to zubky,ale co ine by to mohlo byt?Som zvedava,dokedy to takto bude,manzela ani zajtra do roboty nepustim,sama by som si s nou cez den neporadila ☹

janefonda
20. jún 2010

ahojte baby, neviem si rady, co robit s bolestou bradaviek? Predpokladam ze sa mi zapalili, lebo su dost cervene a priserne to boli, ked sa mala prisaje... a este jedna otazocka...biely povlak na jazyku je normalna vec pri kojeni, alebo sa mylim?

strapco13
20. jún 2010

@ainik1 natri jej dasienka nejakym gelikom
annag sen chodi, radi, ale ma toho vela a nestiha vsetko..a cez vikend sa venuje rodine..ma vikendove "dovolenky" 😉

@janefonda ..ten biely povlak..ak sa neda zotriet, resp. ak ho zotries a ostane akoby drobna ranka..tak to je mykoza..a pravdepodobne, podla toho co pises, tak mate mykozu obaja..natri sebe bradavky a malemu pusu genciankou, roztok sody bykarnony, sebe po kojeni mozes canesten v tenkej vrstve..pred kojenim nemusi umyt, bradavky casto vetraj

janefonda
20. jún 2010

@strapco13 tak dakujem za radu...a ako sa k nam ta mykoza mohla dostat? Do kelu, ved prevaram, staram sa... No idem skusit ten canesten, nastastie som si ho doniesla od nasich...gencian tu v AT nepredavaju, tak co mozem skusit?

strapco13
20. jún 2010

@janefonda ..tie mikroorganizmy, co sposobuju mykozu mame normalne na tele..kozi, slizniciach..ale v malom mnozstve, takze neskodia...ale staci drobne aj mikroskopicke porannie, oslabenie imunity a mozu sa premnozit a uz je problem na svete 😝
tak skus roztok sody bikarbony ...na pohar vody cajova lyzicka..das na gazicku a skus tie povlaky akoby "zoskrabat"..

janefonda
20. jún 2010

@strapco13 dakujem skusim...co ine mi ostava a zajtra zbehnem do lekarne sa spytat na nieco co by mohlo pomoct...

olifcek
20. jún 2010

@annag @strapco13 @latvia dalsia otazocka...ten pruh...jedna baba od nas z temy bola na operacii s pruhom synceka, pred mesiacom a pol... operovali ho okolo 9.00 a okolo 16.00 mu davali cajik, baba ciste kojila...vraj jej to nakazali...ja ale oliv caj nechcem dat...to je fakt nutnost? ved ju z toho brusko moze boliet...to jej nemozem dat prso, alebo aspon odsate mm???

matja
20. jún 2010

olifcek, neviem presne, o čo ide, čítam iba tvoj posledný príspevok. Ale môjho syna operovali na pruh, keď mal 2 mesiace, operovali o 8.30 a kojila som ho posledný krát o 02.00 a potom cca o 13.30. Medzitým nemal nič, pekne spinkal.

olifcek
20. jún 2010

@matja no, my budeme bojovat...zatial mam info z netu, ze 4 hodky pred operaciou nesmie papat....no to bude u nas velky boj....x;o((( ked niesme vonku, nevydrzi byt bez prsa 😖 mali by sme byt prve v poradi, to si este preverim,no itak...nad ranom oliv papka a dudlikuje, fnuk

my uz mame pol roka, to bude horor ... ☹

matja
20. jún 2010

@olifcek - ja som ho v tom čase kŕmila každé dve-tri hodiny. Tiež som sa toho bála, ale zvládli sme to. Malý sa držal statočne. Držím palce, nech to aj u vás tak dobre dopadne.

olifcek
20. jún 2010

@matja dakujem...i ked viem, ze v tomto nesklame a bude robit brajgel...snad lekari nejak pomozu, lebo nenecham olivku len tak bezradne plakat...