Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

prsky
28. jún 2010

@olifcek ze aka lakoma 😀 tak moja mama bola asi uvedomelejsia, aj ked sa strasne divila, preco nemozem dat malej rovno masovozeleninovu polievocku v 6 mesiacoch

prsky
28. jún 2010

@vejula ako, vela veci babatku mozno neuskodi viditelne, ale naco pokusat osud? ved sladkeho/slaneho/koreneneho sa najedia za cely zivot este furu 🙂

domeli
28. jún 2010

ahoj annag aj ďalšie mamičky,
možno to patrí do inej témy, ale týka sa to kojenia: práve sme prišli od pediatričky a trochu ma rozhodili poznámky, že malá veľmi veľa priberá. Má 2 mesiace a za posledných 21 dní pribrala z 4860 g a 55 cm na 5710 g a 59 cm (norma je vraj 150-300 g na týždeň). Vraj jej mám ponúknuť namiesto prsníka občas prevarenú vodu. Kojím a ako som si tu potvrdila, do 6. mesiaca by som teda nemala ponúkať nič iné okrem materského mliečka. Čo Vy na to? Ja si vravím, že radšej nech priberá ako by nemala chcieť papať a aj si myslím, že keď bude loziť a chodiť, vybehá tie svoje "michelinky", čo si pestuje 🙂 Ale rada by som poznať aj Váš názor. Ďakujem.

strapco13
28. jún 2010

@domeli urcite nie vodicku ani nic podobne. do 6. mesiacov vylucne kojit, pokial je mliecko
teraz pribera vela, potom prestane ako sa zacne hybat..my sme pribrali aj kilo a pol za mesiac a co..nikto mi nekazal dat vodu

sammy
28. jún 2010

Tak doktorka povedala, ze je to jasny zapal a predpisala mi Zinnat, ten ste tu tusim spominali, ze je ok aj pri kojeni. Inak nemam ziadne problemy, mala taha z oboch prsnikov, ale len v tej jej oblubenej polohe.

Este sa chcem spytat ci nemate skusenost s vagin. kremom Ovestin. Predpisala mi ho proti paleniu v posve pri styku, no ked som si precitala vsetky tie vedlajsie ucinky, rozmyslam, ci to vobec za to stoji....

domeli
28. jún 2010

dik, ešte mi napadlo: mala by som teda možno ja piť viacej tekutín, aby sa k nej dostalo redšie mliečko? (Je pravda, že pijem málo - max 2 litre/deň). Hoci sa pýtam, rovno mi to príde ako nezmysel, veď predsa najskôr ťahá to od smädu a tak od hladu, že?

strapco13
28. jún 2010

@sammy skus radsej lubrik. gel

strapco13
28. jún 2010

@domeli aj si si sama odpovedala..ale pit mozes viac 😉

luly13
28. jún 2010

@domeli nas krpec tiez pribera ako divy. ma tri mesiace a 6640g. a to sme z porodnice odchadzali s tromi kilami. a doktorka sa len vytesuje, ked ho vidi. takze urcite si z toho nelam hlavu. to su take extremne doktorky niektorej sa zda kilo za mesiac privela, inej 700gramov za mesiac primalo...
len co tie nase ruky..... 😲 esteze existuju nosice 😵

suttka
28. jún 2010

Ahojte, chcem sa Vas opytat, videla som vela reklamy na Emulips, vraj je to super vec na tvorbu mliecka a zaroven sa pri tom dobre travi a podporuje to aj chudnutie u mamiciek 🙂 Poznate to niektora , alebo ste o tom poculi ?

prsky
28. jún 2010

@domeli to si dobra, ja nevypijem ani 2 litre/den 🤐 😅 ale inak michelinove babatko moze byt aj vplyvom genetiky (ak ste vyssi/tazsi niekto v rodine). a urco to vybeha. nasa bola tiez buchticka a uz sa to straca. za chvilu bude take sparatko ako som byvala ja

hathor1231
28. jún 2010

@domeli mne niki priberala tiez prve mesiace cez kilo a nikto mi nic nepovedal,vraj je to len dobre 😀 a potom prestala... kasli na nich. koj ako doteraz a vodou to nekaz 😉 do 6m im nic ine netreba len mliecko 😉 a vody ja tiez vypijem menej ako ty 😀 teda,zalezi od pocasia... ale nikdy som nepila nejako vela 😝 ked som obla tehu,tak som si pred seba vzdy nastavala pohare a podme povinne 😀

domeli
28. jún 2010

ďakujem, kočky. Trochu som sa odmlčala, lebo sme - ako inak - papali 🙂 Zdieľam ten istý názor ako Vy a naďalej budem rada, ak bude priberať hoci viac ako "tabuľkovo-predpisovo", než by to mal byť opačný prípad.
Pekný dník prajem Vám aj Vašim ratolestiam.

juicyluu
28. jún 2010

chcela by som darovat materske mlieko, ale moje je uz zmrazene takze banky nepripadaju do uvahy. vie niekto poradit?

latvia
28. jún 2010

@juicyluu jedine ak niekto bude mat zaujem, ziadne oficialne firmy, institucie to od teba nevezmu, kedze nemaju zaruku ze nieje po expiracii 😅

olifcek
28. jún 2010

@juicyluu nechaj si do prikrmov, hm?

latvia
28. jún 2010

este ma napadlo, urob si z neho syr 😅

juicyluu
28. jún 2010

@latvia 😀

juicyluu
28. jún 2010

zabera mi to cely mrazak kedze denne som odsabala aj 600 ml a moj partner mi dal ultimatum ze to ide vyhadzat a mne je to dost luto po tom ako som sa natrapila ...

latvia
28. jún 2010

@juicyluu tak sa ho spytaj ci bude jest ten syr ktory z neho narobis 😀 😉

juicyluu
28. jún 2010

to sme nedavno pozeraly v spravach, velmi ho to nenadchlo 😒

olifcek
28. jún 2010

@juicyluu nech kupi mrazak..MM je cenne...nech si cosi na nete precita o tom, vrrrr

alebo urob palacinky... 😀

juicyluu
28. jún 2010

OK 😀

latvia
28. jún 2010

@olifcek 😀

@juicyluu urob mu palacinky, ale az ked ich zje mu povedz, co si do nich dala 😀 nezabudni mu prizvukovat ze to on chcel vypratat mrazak 😝 😉

olifcek
28. jún 2010

@juicyluu vies co?az na dalsi den povedz...bo ked to vyvrati, skoda mliecka 😅

bubelko
28. jún 2010

@juicyluu ja som mala podobny problem pri prvom. kedze ho nechcel pit, tak sme ho v tom kupali 😉

juicyluu
28. jún 2010

@olifcek 😎 to by cumel ako puk 🙂

mala spi - on je na futbale ... jeee to je doma klud

juicyluu
28. jún 2010

@bubelko vazne to ste pridavaly do vody? a v poho? moja nema ani ekzemik ani potnicky ani zapareninky ... ale skusit mozme 🙂

latvia
28. jún 2010

@bubelko aaaaano, vidis, kupat dieta v mlieku 😎 to je snad naj na pokozku 😉
ale aspon jedne palacinky by som z neho napiekla 😀

bubelko
28. jún 2010

@juicyluu hej, pridavali sme to do vody miesto peny do kupela. robilo mu to na pokozku praveze velmi dobre. 🙂
@latvia no ak by som ja spravila z toho palacinky a manzel by ich aj zjedol (co by bol zazrak 😉 ), tak ak by ich nevyvratil, tak by sa so mnou minimalne par dni normalne nebavil 😖 a po druhe, neviem si predstavit, zeby som ich jedla ja 😀