Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

latvia
30. jún 2010

@prsky viem o com hovoris 😅

latvia
30. jún 2010

olifcek sa neozvala co s malou? 😕

strapco13
30. jún 2010

@latvia jej mas fotku 🙂
olivcek je nervozna trosku..posunala sa im operacia o 90 min...tak sa teraz mala si budi..tak ma co robit 😉

korbicka
1. júl 2010

Dobrý den všem!!!
Strašně moc ráda bych vás poprosila o radu, jelikož jsem zoufalá!!Malému bude za týden 7 měsíců a už měsíc dávám příkrmy. K obídku masozeleninové příkrmy, ke sváče jogurtík, přesnídávku.....k večeři kašičku!!! Malý byl do 6 měsíců plně kojen!!!! A už 4 dny odmítá prso!!! Prostě nechce!!!!Vezme si akorát v noci,když se vzbudí. Jinak ani náhodou. Je ale vidět, že hlad má.....jenže si míčko nevezme. Zkoušela jsem prso, potom odstříkané mlíčko lahvičkou, lžičkou......zkoušela jsem i 3 druhy UM a nechce!!!!! Čím ho mám krmit ráno a dopoledne??? Vůbec si nevím rady!!!! Moc děkuju za každou radu a názor!!!!!!!!

latvia
1. júl 2010

@korbicka aj by som ti poradila, ale do kojenie az tak hlboko nevidim....snad sa niektora stalica objavi a poradi ti urcite 😉

sivka
1. júl 2010

ahojte, prosim vas - asi hadam najskor strapco - maly ma rok, prvy raz je chory, ma anginu, dostal ATB Dalacin sirup 3x2ml, no maly ho nechce velmi pit len tak z lyzicky samotny. chcela som mu ho podat s MM, myslim, ze tak by mu to skor smakovalo, ale lekarka mi to neodporucila, ze ATB sa s mliekom podavat nemaju. Tak neviem, ma mat davku aj v noci a vtedy urcite zaspi len po nadojceni, tak aj tak sa spojeniu ATB a MM nevyhnem. Vraj dojcit v pohode mozem len nie dat MM spolu s ATB. Je to tak? Dakujem za odpoved 🙂

olifcek
1. júl 2010

a uz mame po operacii a sme doma..dakujem, ze ste na nas mysleli x;o)

tu je info, kto chce

https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/mamicky-februar-2010/

mneme
1. júl 2010

@korbicka neviem ci budem vediet poradit, ani info nie je vela. skus annag na jej webe http://dojcenie.wordpress.com vyplnit dotaznik

4 dni este nie je nic hrozne, zatial by som to s UM neskusala. kedze papa prikrmy, hladovat nebude, od smadu mu skus ponukat vodu (ale nie vo flasi, radsej v pohariku alebo z naustku). aby sa zase vratil na prsnik, mozes skusit dojcit ho v polospanku, pri prebudzani a zaspavani, vtedy su deti ochotnejsie sat (tak ako tvoj syncek v noci). ak ma cumlik, skus mu namiesto neho ponuknut bradavku. bolo by dobre aj co najcastejsie byt s nim v kontakte koza na kozu, aby mal prsicka "po ruke", mozes si ho na noc supnut k sebe do postele. nemusi z nich pit, ale moze sa s nimi mojkat a postupne sa hadam aj prisaje.

neviem, ako si na tom s laktaciou, ci je mliecka dost - on moze reagovat aj na pomaly tok mliecka a tak by si mohla skusit tvorbe mliecka pomoct senovkou greckou alebo homeopatikami (ci niecim inym). ja som zazila jeden bojkot prsnika, ktory trval asi 2 tyzdne (dcera pila, ale len v noci a rano, inak sa na prsicku jedovala). vtedy mi velmi pomohlo aj nosenie v satke. neviem, ci si nosicka, ak ano, skus ho nosit naholo.

hlavne na neho ani na seba netlac - pravdepodobne to bude prechodny bojkot a po case sa chyti ak mu trochu pomozes 🙂

olifcek
1. júl 2010

@latvia jaka paradna zena na tej fotkeeee , wow

olifcek
1. júl 2010

idem kus citat o com ste sa bavili... 🙂

korbicka
1. júl 2010

@mneme Děkuju moc za radu!! Já mám mlíčka právě až moc, řekla bych!! Mám pořád pocit, že mi explodujou!! 🙂

gabika7706
1. júl 2010

@korbicka moj Martin mal teraz 7 mes a zatial iba na desiatu papame ovocie + dokojim, na obed prikrm + dokojim, ziaden olovrant ani kase ani nic ine nepapame (kase ani nebudeme). Myslim, ze Tvoj maly uz nechce mm, ked ma tolko "ineho" jedla a zrejme toto si aj vyzaduje...Do roka by malo byt dieta len prikrmovane, az po roku ma strava plne nahradit mm.
Mne lekarka odporucila 3-4 tyzdne davat len obed, potom zacat davat 3-4 tyzdne desiatu, potom pridat o mesiac olovrant...
Napadlo ma, ci nema nieco v puse, ked sa nechce prisat, ale to by potom nejedol vobec nic...tak skus kontaktovat laktacnu poradkynu. Drzim palce.

mneme
1. júl 2010

@korbicka tak problem moze byt aj tam - moze mu vadit aj to, ze mliecko prilis strieka.
inak @gabika7706 ma pravdu, na svoj vek ma prikrmov nejak vela. nemusi to byt len v tom, ale suvis tam moze byt. ak tolko papa, nemusi byt hladny a z prsicka mu ide prilis na to, aby sa cuckanim upokojil

prsky
1. júl 2010

@korbicka ako pisu baby, na svoj vek ma uz dost prikrmov a niektore deticky, ktorym prikrmy chutia mozu zacat prsnik odmietat. Urcite ho nenut pit mliecko cez den,ked nechce, lebo to moze viest k celkovemu odmietnutiu dojcenia. Ak pije MM v noci, je to fajn, dobehne potrebnu davku v noci. Po zavedeni mliecnych vyrobkov bude mat potrebny prisun zivin, takze sa toho netreba bat

mk7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prsky
1. júl 2010

@mk7 mas dost akutny problem a preto by bolo lepsie vyplnit annag dotaznik (bude mat info ktore potrebuje a pomoze ti skor) https://spreadsheets.google.com/viewform?formke... alebo sa skus spojit s laktacnou poradkynou v tvojom okoli (je lepsie sa stretnut, rychlejsie posudi, v com je problem) http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po... (su tam aj z okolia Popradu - treba zrolovat dost dole)

mk7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dulkagabulka
1. júl 2010

@pipussa pipuska...bola som teraz na konferencii s poprednou svetovouu psychologickou Jiřinou Prekopovou...ta i vela inych odbornikov zastava nazor, ze ludsky jedinec sa oproti ostatnym cicavcom, ktore sa po porode dokazu napr. chytit mamy a udrzat sa, prip. postavit na nohy, privelmi skoro. Teda rodi sa 8-10 mesiacov NEDONOSENY...lebo taky velky by uz nepresiel porodnymi cestami...Ona odporuca dietatko nosit nosit nosit...priviazane na sebe v šatke...je to velmi zdrave pre fyczicky, ale hlavne pre psychicky vyvin dietatka...nosene deti placu omnoho menej...a ma to vplyv na cely ich vyvoj..citia blizkost maminy, vyvija sa ich motorika..atd..atd..
ak chceš, najdi nejake jej knihy..napriklad v knihe Když dítě nechce spát je to pekne rozpísané...
Keby som ja mala male dieta, isto by osm ho nosila v šatke 🙂 🙂 🙂

mk7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dulkagabulka
1. júl 2010

@mk7 myslim ze nahriatim..ja som použila aj soluxovu lampu..alebo teply obklad tesne pred kojenim...
ak je tu nejaka hlava mazana mudrejšia, nech ma opravi.... 🙂

mk7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikush
1. júl 2010

@mk7
nahriat prsniky, mne osobne solux nepomahal...ale zato tepla sprcha robila vecer divy 😀

weirdo
1. júl 2010

Ahojte,
chcela by som sa spytat, ci ked kojim a mala sa napapa z jedneho prsnika, ale nieco tam zostane, je potrebne ho doodstriekat? Alebo nechat tak? Pytam sa hlavne preto, ci to mliecko, co tam zostane, nemoze sposobit zapal ... dakujeeem

prsky
1. júl 2010

@weirdo netreba odstriekat, zapal sposobuje upchaty mliekovod cez ktory sa mliecko nemoze dostat von. ak mas pocit, ze nevypila cely prsnik (ono sa mliecko tvori aj pocas dojcenia, takze nikdy nemoze byt uplne prazdny), tak pri dalsom dojceni zacni tym prsnikom.

weirdo
1. júl 2010

@prsky - dakujem ... zatial jej staci jeden, takze ja jej potom na dalsi krat nukam ten druhy, aby sa pekne vystriedali 🙂

prsky
1. júl 2010

@weirdo 🙂

mk7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
strapco13
1. júl 2010

niekto sa tu pytal na Dalacin a mlieko...nikde som nenasla, ze by sa s mliekom nemala davat 😉

leelo
1. júl 2010

@mk7 ahoj, asi pomohlo aj to, ze si sa ukludnila. stres tiez spomaluje tok, spustanie ml.
tak drzim palce 🙂

strapco13
1. júl 2010

@olifcek ..tesi ma ako ste to zvladli 😉 sikovne ste obe
mala uz aj zabudla, ze bola v nemocke, ze