• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Všetko o dojčení

6. marca 2017 
@prsky viem o com hovoris :sweat_smile:
30. jún 2010 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olifcek sa neozvala co s malou? :confused:
30. jún 2010 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@latvia jej mas fotku :slight_smile:
olivcek je nervozna trosku..posunala sa im operacia o 90 min...tak sa teraz mala si budi..tak ma co robit :wink:
30. jún 2010 o 15:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý den všem!!!
Strašně moc ráda bych vás poprosila o radu, jelikož jsem zoufalá!!Malému bude za týden 7 měsíců a už měsíc dávám příkrmy. K obídku masozeleninové příkrmy, ke sváče jogurtík, přesnídávku.....k večeři kašičku!!! Malý byl do 6 měsíců plně kojen!!!! A už 4 dny odmítá prso!!! Prostě nechce!!!!Vezme si akorát v noci,když se vzbudí. Jinak ani náhodou. Je ale vidět, že hlad má.....jenže si míčko nevezme. Zkoušela jsem prso, potom odstříkané mlíčko lahvičkou, lžičkou......zkoušela jsem i 3 druhy UM a nechce!!!!! Čím ho mám krmit ráno a dopoledne??? Vůbec si nevím rady!!!! Moc děkuju za každou radu a názor!!!!!!!!
1. júl 2010 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@korbicka aj by som ti poradila, ale do kojenie az tak hlboko nevidim....snad sa niektora stalica objavi a poradi ti urcite :wink:
1. júl 2010 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, prosim vas - asi hadam najskor strapco - maly ma rok, prvy raz je chory, ma anginu, dostal ATB Dalacin sirup 3x2ml, no maly ho nechce velmi pit len tak z lyzicky samotny. chcela som mu ho podat s MM, myslim, ze tak by mu to skor smakovalo, ale lekarka mi to neodporucila, ze ATB sa s mliekom podavat nemaju. Tak neviem, ma mat davku aj v noci a vtedy urcite zaspi len po nadojceni, tak aj tak sa spojeniu ATB a MM nevyhnem. Vraj dojcit v pohode mozem len nie dat MM spolu s ATB. Je to tak? Dakujem za odpoved :slight_smile:
1. júl 2010 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a uz mame po operacii a sme doma..dakujem, ze ste na nas mysleli x;o)

tu je info, kto chce

http://www.modrykonik.sk/forum/tema/februar-2010/?page=1819
1. júl 2010 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@korbicka neviem ci budem vediet poradit, ani info nie je vela. skus annag na jej webe http://dojcenie.wordpress.com vyplnit dotaznik

4 dni este nie je nic hrozne, zatial by som to s UM neskusala. kedze papa prikrmy, hladovat nebude, od smadu mu skus ponukat vodu (ale nie vo flasi, radsej v pohariku alebo z naustku). aby sa zase vratil na prsnik, mozes skusit dojcit ho v polospanku, pri prebudzani a zaspavani, vtedy su deti ochotnejsie sat (tak ako tvoj syncek v noci). ak ma cumlik, skus mu namiesto neho ponuknut bradavku. bolo by dobre aj co najcastejsie byt s nim v kontakte koza na kozu, aby mal prsicka "po ruke", mozes si ho na noc supnut k sebe do postele. nemusi z nich pit, ale moze sa s nimi mojkat a postupne sa hadam aj prisaje.

neviem, ako si na tom s laktaciou, ci je mliecka dost - on moze reagovat aj na pomaly tok mliecka a tak by si mohla skusit tvorbe mliecka pomoct senovkou greckou alebo homeopatikami (ci niecim inym). ja som zazila jeden bojkot prsnika, ktory trval asi 2 tyzdne (dcera pila, ale len v noci a rano, inak sa na prsicku jedovala). vtedy mi velmi pomohlo aj nosenie v satke. neviem, ci si nosicka, ak ano, skus ho nosit naholo.

hlavne na neho ani na seba netlac - pravdepodobne to bude prechodny bojkot a po case sa chyti ak mu trochu pomozes :slight_smile:
1. júl 2010 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@latvia jaka paradna zena na tej fotkeeee , wow
1. júl 2010 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
idem kus citat o com ste sa bavili... :slight_smile:
1. júl 2010 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mneme Děkuju moc za radu!! Já mám mlíčka právě až moc, řekla bych!! Mám pořád pocit, že mi explodujou!! :slight_smile:
1. júl 2010 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@korbicka moj Martin mal teraz 7 mes a zatial iba na desiatu papame ovocie + dokojim, na obed prikrm + dokojim, ziaden olovrant ani kase ani nic ine nepapame (kase ani nebudeme). Myslim, ze Tvoj maly uz nechce mm, ked ma tolko "ineho" jedla a zrejme toto si aj vyzaduje...Do roka by malo byt dieta len prikrmovane, az po roku ma strava plne nahradit mm.
Mne lekarka odporucila 3-4 tyzdne davat len obed, potom zacat davat 3-4 tyzdne desiatu, potom pridat o mesiac olovrant...
Napadlo ma, ci nema nieco v puse, ked sa nechce prisat, ale to by potom nejedol vobec nic...tak skus kontaktovat laktacnu poradkynu. Drzim palce.
1. júl 2010 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@korbicka tak problem moze byt aj tam - moze mu vadit aj to, ze mliecko prilis strieka.
inak @gabika7706 ma pravdu, na svoj vek ma prikrmov nejak vela. nemusi to byt len v tom, ale suvis tam moze byt. ak tolko papa, nemusi byt hladny a z prsicka mu ide prilis na to, aby sa cuckanim upokojil
1. júl 2010 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@korbicka ako pisu baby, na svoj vek ma uz dost prikrmov a niektore deticky, ktorym prikrmy chutia mozu zacat prsnik odmietat. Urcite ho nenut pit mliecko cez den,ked nechce, lebo to moze viest k celkovemu odmietnutiu dojcenia. Ak pije MM v noci, je to fajn, dobehne potrebnu davku v noci. Po zavedeni mliecnych vyrobkov bude mat potrebny prisun zivin, takze sa toho netreba bat
1. júl 2010 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dcérka Lea sa narodila 13.4. predčasne v 36.týždni s váhou 2330g a 47cm.
Bola na nedonoseneckom, kojiť som ju nemohla, musela som odstriekavať, čo mi veľmi nešlo. Kombinovala som ručné spolu s odsávačkou ručnou, elektrickou mi nevyšlo nič.
Po počiatočnom schudnutí začala priberať, potom dostala žltačku a vaha šla opäť dole. -Dostávala infúzie a krmená bola stále z fľaše, skôr štopkaná. Chcela som kojiť, bojovala som so sestričkami, tak mi niektoré dovolili kojiť, zjedla koľko zjedla ostatné dostala s fľaše. Raz mala službu super sestrička, nedala jej dokrm, musela sa len kojiť, tak začala jesť, dokonca po pár dňoch zjedla cekú svoju dávku a občas aj viac. Jednú vec som vtedy neriešila, nebudila sa na kojenie, myslela som, že je to ich stanoveným režimom alebo aj žltačkou, ktorú mala do 6 týždňov súdim podľa farby tváre a očných bielok.

Domov z nemocnice sme prišli, keď mala 3 týždne. Ja som si po nakojení dokázala odstriekať tak, že z jedného som mala ráno 140ml a každou dávkou kojenia cez deň sa to znižovalo. Po týždni, som doma nemala veľa času na pravidelné odstriekavanie, tak mi prsia "pľasli" ja som sa zľakla a začala užívať homeopatika. Mala som potom mlieka tak veľa, že mi vytekalo aj "ušami". Odstriekavala som nepravidelne, len do pocitu mäkších prs.
Postupne sa na dávky začala budiť, občas po 3 hodinách občas aj po 1 hodine cez deň. Nebolo to budenie s plačom, ani nijakým prejavom hladu ako mľaskanie a cucanie rúk, proste som jej ponukla.
V noci sa nebudila vôbec, musela som si nastaviť budik. Zo začiatku som ju musela budiť aby jedla, teraz je aj v spánku. Jedla na niekoľkokrát, stále mi pri tom mala tendenciu zaspávať proste doslova štopkanie. A kojenie trvalo tak aj hodinu.

To trápenie s jedlom som neriešila, keďže krásne priberala. : 3 týdeň - 2275g, 4 t. - 2540g, 5 t - 2770g, 6 t. - 3010g, 7 t - 3225g, 8 t. - 3470g, 9 t - 3695g, 10 t. - 3825g, 11 t - 3980g.

V 8-mom týždni sme absolvovali kolečko lekárskych prehliadok od rána 8-mej do 13:00. Lea sa tvárila spokojne, stále spala, jesť jej nechýbalo. Ja som ešte v ten deň ráno mala mliečka ako vždy veľa, ale poobede a večer už nejako nie, neriešila som to, myslela som, že je to prechodne. V noci to isté a keď ráno tiež už som spanikárila.
Začala som odstriekávať oba prsníky, na kojenie ponúkať oba a striedať polohy, prešli 2 týždne a mlieka pribudlo len máličko. Ani homeo už nezabralo, skôr naopak. Za ten čas začala aj Lea menej piť. Týmpádom malo priberať a boli dni keď aj to čo pribrala nasledne schudla- to bolo vtedy, keď som jedenie nechala na nej, že nech si oná určí.

Dala som si predpísať Costi, užívam dnes 4-tý deň 4x1. Mliečka pribudlo v noci, a doobeda, pobede a na večer je stále menej.
Poctivo odstriekávam po každom kojení, na odsávačku prsia už nezaberajú. Za celý deň dokážem odstriekať 200ml, Lea vypije tak 600ml horkoťažko, dnes mala váhu 4015g.

Tú dávku 600ml vypije tak, že okrem kojenia, jej dávam z odstriekaného budˇ lyžičkou, keď je hore, to sa jej páči, ale je to pomale. Alebo striekačkou, to sa jej nepáči. Fľašu odmieta, ani sa na ňu nevie prisať. Včera som jej zo zúfalstva, že jej poklesla fontanela dala aj čajík. To nespôsobilo neskoršie zobudenie, práve naopak, jej rýchlešie pretrávilo. Taktiež zo zvašného mliečka som pozbierala smotanku a dala jej.

Udržiava si tak 7 - 8 dávok, vie vypiť 95 ale aj len 35ml. Stolicu máva tak 1-3x, žltú.V každej plienke má aj nacikané. Koliky nemáva, mliečko negrcká.
Kedže pije len to minimum, nemá z čoho pribrať, nezabralo ani keď som sa napchávala až som pribrala ja nie ona. Kontrolovala som prisatie, všetko je tak ako má byť. LEn je dosť lenivá, čo ide samo pije, potom drží a čaka pokial sa spustí opäť, tak dookola, až zaspí. Je jedno či je prso plné, to sa hnevá, že jej tečie rýchlo. Cuckať prso chce, ale keď sa jej spustí mlieko, hnevá sa, potom sa znechutené odtiahne, radšej zaspí tak.

Neviem, čo mám s ňou robiť?
Ako ju primäť piť viac. Je tak malinká 55 cm. Mám pocit, že aj cez deň hodne spava, zato od 16-tej vydrží pomali aj do 21:00 s malím zdriemnutím.

Taktiež prečo sa mi netvorí viac mliečka, keď beriem to Costi, odstriekávam, kojím min 8x skoro hodinu, čiže stimulácia je. Mám zvýšiť dávku Costi? Skúšala som aj odstriekávať 45 minút v kuse, ale aj 5minút pauza 1/2 a zas 5 minút. V noci neviem ako dlho odstriekávať? JA v noci tak 20 minút, spím na nohách.

Staršiu dcérku som kojila celý rok, až sa sama odstavila. Nemala som žiadné problémy, pekne pila, hlásila sa, ťahal, čo som ciťila, ten ťah. Nemala som ani jednú krízu.
Takže som bola pripravená kojiť a nečala som problémy.

Ďakujem za Váš čas. Na okne mi stoji už UM, pozerám naň, ale ešte váham, kedˇže nechce fľašu.

1. júl 2010 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mk7 mas dost akutny problem a preto by bolo lepsie vyplnit annag dotaznik (bude mat info ktore potrebuje a pomoze ti skor) https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dDM3ZW9lQUJPbVl5RVFTZjBoaDFTblE6MA alebo sa skus spojit s laktacnou poradkynou v tvojom okoli (je lepsie sa stretnut, rychlejsie posudi, v com je problem) http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/poradkyne-mamily (su tam aj z okolia Popradu - treba zrolovat dost dole)
1. júl 2010 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky ja som chcela napísať na je stránke a hodilo ma to sem. Idem vyplniť dotazník.
1. júl 2010 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipussa pipuska...bola som teraz na konferencii s poprednou svetovouu psychologickou Jiřinou Prekopovou...ta i vela inych odbornikov zastava nazor, ze ludsky jedinec sa oproti ostatnym cicavcom, ktore sa po porode dokazu napr. chytit mamy a udrzat sa, prip. postavit na nohy, privelmi skoro. Teda rodi sa 8-10 mesiacov NEDONOSENY...lebo taky velky by uz nepresiel porodnymi cestami...Ona odporuca dietatko nosit nosit nosit...priviazane na sebe v šatke...je to velmi zdrave pre fyczicky, ale hlavne pre psychicky vyvin dietatka...nosene deti placu omnoho menej...a ma to vplyv na cely ich vyvoj..citia blizkost maminy, vyvija sa ich motorika..atd..atd..
ak chceš, najdi nejake jej knihy..napriklad v knihe Když dítě nechce spát je to pekne rozpísané...
Keby som ja mala male dieta, isto by osm ho nosila v šatke :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. júl 2010 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Práve som pozerala jedno vide, Lea sa správa pri kojení presne ako to bábo, žeby som mala pomalý tok mlieka aj keď su prsia plné? :unamused:
Neviete náhodou poradiť ako okrem stláčania prsníka ho zrýchliť? Ďakujem
1. júl 2010 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mk7 myslim ze nahriatim..ja som použila aj soluxovu lampu..alebo teply obklad tesne pred kojenim...
ak je tu nejaka hlava mazana mudrejšia, nech ma opravi.... :slight_smile:
1. júl 2010 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dulkagabulka skusím
1. júl 2010 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mk7
nahriat prsniky, mne osobne solux nepomahal...ale zato tepla sprcha robila vecer divy :grinning:
1. júl 2010 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
chcela by som sa spytat, ci ked kojim a mala sa napapa z jedneho prsnika, ale nieco tam zostane, je potrebne ho doodstriekat? Alebo nechat tak? Pytam sa hlavne preto, ci to mliecko, co tam zostane, nemoze sposobit zapal ... dakujeeem
1. júl 2010 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@weirdo netreba odstriekat, zapal sposobuje upchaty mliekovod cez ktory sa mliecko nemoze dostat von. ak mas pocit, ze nevypila cely prsnik (ono sa mliecko tvori aj pocas dojcenia, takze nikdy nemoze byt uplne prazdny), tak pri dalsom dojceni zacni tym prsnikom.
1. júl 2010 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky - dakujem ... zatial jej staci jeden, takze ja jej potom na dalsi krat nukam ten druhy, aby sa pekne vystriedali :slight_smile:
1. júl 2010 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
1. júl 2010 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nahrievala som celý čas ako spala, plus som použila stlačanie a kontakt hole telo na telo, tak na teraz to pomohlo :slight_smile:
1. júl 2010 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
niekto sa tu pytal na Dalacin a mlieko...nikde som nenasla, ze by sa s mliekom nemala davat :wink:
1. júl 2010 o 22:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mk7 ahoj, asi pomohlo aj to, ze si sa ukludnila. stres tiez spomaluje tok, spustanie ml.
tak drzim palce :slight_smile:
1. júl 2010 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek ..tesi ma ako ste to zvladli :wink: sikovne ste obe
mala uz aj zabudla, ze bola v nemocke, ze
1. júl 2010 o 22:32  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok