Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

luly13
14. júl 2010

@zajaciq 😀 . ja som ho mala brat kazdy den a cely. tak si fakt myslim, ze by to malo byt v pohode.
aj adam kycha, ale ja to neriesim.
@strapco13 je ok, ked si babo viackrat za den kycha? nemyslim si, ze je to indikator toho, ze mu je zima, ci?

olifcek
14. júl 2010

kukuricu mozeme, ci nafukuje babo?

emka1
14. júl 2010

@miska1981 ja som mala s malou tiez tento problem, ked dovrsila 2 mesiace.
Dovtedy papala pekne, kazde 2 hodinky obe prsia vypila.
Mala taky pekny babatkovsky rezim. Potom ked dovrsila 2 mesiac, zacala sa spravat uplne inak, akoby zacala prejavovat svoju barancekovsku povahu, zacala sa jedovat na prse, nechcela papat, alebo papala len malo a takto to bolo asi 2 tyzdne.
Odvtedy som zistila, ze si znizila davky, na jedno napapanie jej uz staci tych 5-8 minut, vytiahne mi len jeden prsnik a je spokojna. Nenutim ju, pekne si odgrgne a ak chce ponuknem jej aj druhe prsko, ale malokedy vytiahne aj to (obcas na obed si vytiahne obe). Prestala sa jedovat, uz neplace pri kojeni. Vsetko sa upravilo. Tiez som mala pocit, ze ma zacina odmietat a pridem o mliecko, ale nic take sa nestalo.
V noci mi prespi od narodenia 6-7 hodin, ked je smadna zobudi sa, cucne si a spinkame dalej.
Pokracuj v tom, co doteraz. Ak je hladny napapa sa, ak nie, nenut ho.
Drzim palce 😉

emka1
14. júl 2010

@olifcek ja uz papam vsetko, aj kapustu, aj kukuricu, aj spenat, aj jahody a mala sa tvari spokojne 🙂
takze urcite skus papat pomaly vsetko 😉

shaarka
14. júl 2010

ja tiez jem uplne vsetko, bez obmedzeni, vlastne uz par tyzdnov 😅

olifcek
14. júl 2010

@shaarka uz par tyzdnov? ved teo ma par tyzdnov 😀

olifcek
14. júl 2010

@emka1
@shaarka dakujem 😀

shaarka
14. júl 2010

@olifcek 😀
ved zajtra bude mat UZ 11! 😉 😀

olifcek
14. júl 2010

@shaarka a moja bude mat zanedlho 7...mesiacoooov...korigovane -1.5 😀

shaarka
14. júl 2010

ved toto sa cudujem, ze ty, taka skusena mamina, sa pytas na kukuricu 😉 som myslela, ze stravu uz daavno neriesis 🙂

a ked sa mozem opytat - preco si rodila skor?

olifcek
14. júl 2010

@shaarka akutny zapal sposobil odtek plodovky...paR hodin po vysetreni u gyneko mi odtiekla....grrr

majovka111
14. júl 2010

poraite mi,ako mam postupovat so zavadzanim novych potravin? mala ma 9 tyzdnov a ja som na prisnej bezmliecnej diete a taktiez aj bezvajecnej,kdze s velkou pravdepodobnostou ma mala alergiu na mlieko . nemala by som jest jablko,lebo to sa krizi s mojou alrgou na brezu. v podstate nejdavam skoro ziadnu zeleninu a ovocie. za kazdu radu budem vdacna.

prsky
14. júl 2010

@vefi89 proti comu? strate mlieka, ci pliagam? proti pliagam len dobrou imunitou 😉

@olifcek my chodime vsade v manduce, aj k dokine, nevidim dovod preco my ste nemohli 🙂

olifcek
14. júl 2010

@prsky ci ju nebudu v manduce nozicky viac boliet po injekciach...ale zase...hned jej dam studene obklady...inak chodime aj ku lekarom v manduce x;o)

strapco13
14. júl 2010

@luly13 co povazujes za viackrat?...ked kychne, tak len raz a podom dajme tomu o hodku zas..v pohode
ak kycha v serii za sebou /mimo nejakej manipulacii v nose/..tak asi alergia
ak su k tomu sopliky, teplota..tak choroba..ale to je jasne 😉

luly13
14. júl 2010

@strapco13 to nemyslis vazne, ze uz alergia ☹ . lebo on si kychne aj dva-trikrat za sebou. ale niekedy je to raz a potom o hodku dve znova. potom vecer...no nie je to nejak pravidelne. a alergie mame aj s manzelom riadne. no nemyslela som si, ze take male babo by uz mohlo byt alergicke 😢 . teploty vobec nema a sople tahame kazdy vecer a aj cez den mu obcas vidim susniky, ktore musim vytiahnut. sopliky su bleducke, priehladne, niekedy biele. zelene nikdy.

strapco13
14. júl 2010

@luly13 to ze ste s manzelom alergici, nemusi nutne znamenat ze aj maly musi byt..len tolko, ze ma vacsiu pravdepodobnost byt alergik
bohuzial uz od narodenia sa moze prejavit alergia..nie vzdy MM uchrani..ak ste mu venovali do genetickej vybavy alegiu..s tym nic nenarobite
ja tiez ratam, ze maly je alergik..aj ked zatial sa neprajavil..len exemy uz mal strasne, ale to preslo po prelieceni

majovka111
14. júl 2010

luly aj mne mala dost kycha, presne ako to opisujes, niekedy raz, inokedy aj viac krat po sebe... volala som dnes alergologicke a ta mi potvrdila ze to moze byt alergia, ze teraz vsetko kvitne,ale ze vela toho momentalne nenarobime.

jaja26
14. júl 2010

Ahojte,
mozete mi poradiť? Vyse mesiaca uz papame prikrmy, zacali sme zeleninkou na obed, potom ovocie doobeda a teraz poobede som zacala davat kasu na radu doktorky, kvoli zavedeniu lepku pred dovrsenim 7-meho mesiaca. Malickej nedavam velke porcie doobeda 40ml ovocia, poobede 40 - 50 ml zeleniny s maskom a potom pred vecerom 60ml kase. V piatok budeme mat 7 mesiacov. Zda sa mi to celkom skoro davat 3 prikrmy denne, nemyslite? Ale postupujem podla rady nasej doktorky. Ale tym padom papa menej mliecka cez den. Vlastne plnu porciu papa len rano a vecer. Po prikrmoch sa snazim ju este dokojit, ale moc nechce. Potom mam preplnene prsniky, mlieko mi tecie. Ako mam postupovat, aby sa mi neprestalo tvorit, kedze uz papa tolko prikrmov? Chyba mi to kojenie niekolkokrat za den. Snazim sa jej ponukat casto, ale uz tak moc nepapa. Asi ste tu uz riesili vodu, ale davate teraz v horucavach pit prevarenu vodu? Ja nie, ponukam jej radsej prsnik, nech sa napije mliecka.
Ďakujem za rady.

luly13
14. júl 2010

@strapco13 jedna bratislavska alergologicka dokonca zastava nazor, ze mamy, silne alergicky by nemali ani kojit. ze je to bezpredmetne a prave to moze posilnit, aby sa prejavili tie geny zdedene od rodicov.
ja som mala cele detstvo AE. adamkovi sa zatial neprejavil. a ked sa prejavi, nebudem to brat tragicky. som s tym viac-menej zmierena 😉

luly13
14. júl 2010
strapco13
14. júl 2010

@jaja26 postupujes dobre, co sa tyka ponukania prsnikov
na kase ma este dost casu...skus ako lepok dat napr varene jacmenne krupy do zeleninky, alebo obsene vlocky uvarene vo vode do ovocia

strapco13
14. júl 2010

@luly13 to je blbost...aj keby ho neochranilo pred alergiou, ale moze zlepsit imunitu, o psych. hladisku ani nehovorim
ak mama papa to na co je alergicka pri dojceni..tak moze
ale napr.ja som alergicka na cokoladu, papm, a maly nic 😉

zuzkat1
15. júl 2010

ahojte prosim vas zacala som davat prikrm vcera.. v sobotu uz bude mat hanka pol roka..no dala som jej 2 lyzicky varenej mrkvicky a v noci ju strasne naduvalo az okolo 4tej sa jej podarilo vykakat aj to mala hnackove a mala tam stipku krvicky (to uz mala ako 2mesacna a vtedy nam dr.povedal ze to je z tej namahy pri tlaceni prasknuta daka cievka) potom uz pekne zaspala az do rana...ale teraz neviem co dalej...davat tu mrkvu alebo nie?alebo daco ine dat?alebo co?doteraz bola cisto kojena.dakujem

zuzub
15. júl 2010

ahojte, chcem sa spýtať, či môžem ked kojím jesť lečo? 😕 kedže teraz je sezona len neviem či to nie je pre malého tazké jedlo.včera som na obed jedla zeleninový šalát bola tam paradajka, papriky, uhorky a malý bol ok, ale predsa len lečo je trochu o inom...
a ešte jedna otázka je možné, že bábo v tomto teple menej papa? náš malý jedával 10-15 minút a teraz je maximálne tých 10 ale to málokedy.cez den jedáva ked je hore každé 2 hodky a ked spinká vydrží aj 4hod, v noci pekne prespí 7 hodín.
ďakujem.

zuzkat1
15. júl 2010

@zuzub ahoj ja som v pohode jedlo leco🙂 a mala bola spokojna

gabika7706
15. júl 2010

@zuzkat1 odpisovala som Ti uz v inej teme, tak skopcim.... nejedla si Ty nieco, co mohlo malej vadit? Na mrkvu nezvyknu byt take reakcie, ale tak radsej dnes nedaj a skus az o par dni, ked bude mat opat taku reakciu, tak je to z mrkvy...Dnes by som ju asi len kojila, alebo ak chces aj dnes prikrm, tak zemiacik uvareny ...

kosta123
15. júl 2010

Ahojte potrebujem radu:
myslíte si že mám málo mlieka,ked malá si vycucá aj jeden aj druhý prsník a spí len 1,5-2h??? že by ju to nezasítilo??
Dnes ráno som ju musela aj dokrmiť,lebo stále plakala a ešte chcela papať len ja už som nič v prsiach nemala ☹

A inak dnes ma začal bolieť jeden prsník,skôr zospodu,má s tým niekto skúsenosti???

strapco13
15. júl 2010

@kosta123 tebe sa to zda malo, ze tolko spi???..my sme spavali max hodku
v tychto teplach si deti mliecko ziadaju casto aj od smadu
nemusela plakat od hladu /samozrejma, dieta ak jest dostane, tak to zje..lebo nepozna pocyt sytosti/..plakat moze od tepla, nespokojnost, bolesti bruska, prdiky...vela moznosti
ak ma dostatok pocikanych a pokakanych plienok, tak mas mliecka dost 😉

na ten prsnik..nemas cervenu kozu..moze sa jednat o pocinajuci zapal prsnika
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat...

prestuduj si aj ine clanky na tej stranke..pomozu aj v inych problemoch

ak nevies si radu..tak napis IP annag oznac surne a vypln jej aj ten dotaznik http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...

miska1981
15. júl 2010

@emka1 joj si ma potesila, tak dufam, ze aj u nas to bude len prechodne a chyti sa, mne tiez prespi 7-8 hodin v noci, tak sa snazim nech to aspon cez den dobehne .