Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

esperka
15. júl 2010

A myslíš, že môžem skúsiť v skorej dobe, alebo jej mám nechať týžden-dva na "spamätanie sa"?

strapco13
15. júl 2010

pockaj..kym sa vyplavi vsetko z jej tela..aby si vedela ci sa vyhadzala..takto to nemusis spozorovat

esperka
15. júl 2010

vdaka za radu. 🙂

olifcek
15. júl 2010

@strapco13 vidim, ze skocim do dm na alnature 😉

krakulka
15. júl 2010

Ahojte, poprosim o radu. 😉 Mozem pri kojeni uzivat prirodny pripravok, ktory obsahuje tieto bylinky?
Valerian (Valeriana officinalis, valeriána lekárska, koreň), Passionflower (Passiflora incarnata, mučenka pleťová, kvet), Celery (Apium graveolens, zeler voňavý, semeno), Catnip (Nepeta cataria, kocúrnik obyčajný, list), Hops (Humulus lupulus, chmeľ obyčajný, kvet), sušená pomarančová kôra
Dakujem za odpoved.

strapco13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strapco13
15. júl 2010

@krakulka bylinky a citrusy su dost silne alergeny..takze opatrne..ak mas moznost, zozen si jednotlive zlozky samotne a vyskusaj po jednom vzdy par dni jeden druh a uvidis reakciu
ja by som to ale neriskla..co je to za pripravok?

gabika7706
15. júl 2010

@olifcek treba fakt citat zlozenie na tych sklickach, lebo napr. spenat od Hipp obsahuje kravske mlieko...Tie Alnatura su super, zatial sme mali na dovolenke tie, kt. su vhodne od 4. mesiaca, Martinovi chutili 🙂

shaarka
16. júl 2010

ahojte 🙂

baby, maly mi papal naposledy o piatej rano.
potom som mu chcela dat sama pol o osmej, ale plakal mi na prsniku, nechcel, len parkrat cucol.
skusila som to este raz o osmej, ale nie velmi uspesne.
potom este raz o desiatej a este asi o pol dvanastej, ale stale len place na prsku (na jednom aj druhom) . vzdala som to, ze hadam vie, ci je hladny/smadny...
asi o jednej som mu dala par lyziciek vody, lebo som mala pocit, ze musi byt vysuseny jak susienka.
teraz mi dost tvrdo zaspal v hojdacke.

postupovala som dobre? asi nie, co?
mala som mu zas skusit dat prsnik?
mala som mu dat mliecko na lyzicke?

a ak som sa uz rozhodla pre vodu, tak som urobila velmi zle, ked som ju neohrievala na tych 37, ale nechala izbovu - 25 stupnov?

shaarka
16. júl 2010

mam ho trosku prebrat a prilozit?
(mam skusenost, ze v noci, ked je ospaly mi prsko neodmieta)

shaarka
16. júl 2010

tak som ho prebudila a spapal slabsi prsnik (silnejsi som pred 2 hodinami odsala) 😒

selyma
16. júl 2010

@shaarka mne sa presne to iste stalo asi pred mesiacom asi raz. Tiez nic nechcela. A kamoska odporucila nechat tak, ona si potom vypyta. Jej sa to stalo a dr, jej vravela, nech to necha, ze asi nema hlad. Ze on potom da vediet, kedy

shaarka
16. júl 2010

rozumiem, nechala by som to tak, keby neboli take horucavy a keby som nevedela, ze potrebuje tekutiny 😔

raffaella
16. júl 2010

@shaarka ja som mala dnes velmi podobnu skusenost. Totiz v tomto teple mi mala pije tak aj kazdu hodinku, ked je hore. A dnes mi ju mama varovala, tak s nou bola vonku a herecka spustila narek, tak sme mysleli, ze je hladna. No ale ako som za nimi do parku prisla, tak som ju chcela nakojit, ale mala vobec nechcela pit. Tak sme sli domov a som myslela, ze doma sa spokojne napapka. No to co predviedla, to bola teda nasa premiera ☹ Uplne, ale uplne odmietala prsnik, pricom bola akoby zacyklena - videla som totiz, ze je hrozne smadna, ale ona z toho placu ani pit nechcela. Skusala som vsetko, nic nezabralo. Tak som si s nou sadla na fitloptu (u nas je to vseliek na plac), ukludnila sa, tak som jej dala prst ci chmatne, chmatla, tak sup s nou na prso. A krasne sa rozpila. NO ale tiez potom 2,5 hodky spala, co nezvykne, tak som ju potom prebudila, lebo bola aj pokadena. A teraz znova spi uplne tuho, tak idem asi budit jemne, ak sa da. Ale tiez som bola nervozna, lebo v takom teple mi nepila vobec. Inak som este urobila to, ze ked tak revala, tak som jej dala na lyzicke moje mliecko. Aspon za 3 lyzicky. Prto som aj bola nervozna, lebo ju vcera ockovali hexavakcinou+pneumokoky+rotavirus, tak som sa zlakla, ci jej nieco nie je.

luly13
16. júl 2010

baby, dnes je to vo vzduchu. lebo aj mne poobede maly nechce pit. doobeda sa pohode dobre napapal, potom aj o jednej, ked zaspaval, spal 2hodky, ked sa preberal, strcila som prso a cuckal si a nieco aj popil. potom som skusala davaat o stvrtej, revy len co som ho pirlozila ci na jedno ci na druhe. ked som ho dala prec, chalan bol v pohodeee, tak znova na prso, znova revy. nechala som ho chvilku tak a potom som ho znova prilozila, poplakal, buchala som po zadocku a prso mala len tak na volno pri jeho puske. chytil sa, pocucal, zaspal a v spani si cuckal. potom som dala aj druhy prsnik, z neho tiez nieco popil. teraz som mu ponukala znova a znova rev. ked je mimo prsa, tak sa usmieva
len sa poti ako somar v kufri.
ale ked aktivne ponukam a on odmieta, znamena to , ze nechce a je ok? este dnes som dostala aj menzes. tak to mozno je spojene aj s tym. ale ako v takomto pripade dostat do neho tekutiny, ked je este teraz vonku 33stupnov???

raffaella
16. júl 2010

tak ja hlasim dalsie 2 odmietania prsnikov s prisernym revom 😉 ale bol doma muz, tak ju zobral na ruky, pocicikal, utisil a rychlo supol na prso, ked este nestihla zacat plakat, tak sa rychlo pricucla 😀 no asi to bude tym teplom, chudata tie babatka nevedia zrejme, ze ked sa napiju sa im ulavi.

sivka
16. júl 2010

ahojte, prosim poradte - zacala sa mi prejavovat alergia a samozrejme v lekarni mi tvrdili, ze ziadne lieky si dat nemozem, kym dojcim. lenze posledna noc bola dost zla, zapchaty nos, svrbenie, drazdenie na kasel....tak som si strekla do nosa Olynth a dost sa mi ulavilo, dokonca som mohla zaspat. No myslim, ze by som potrebovala aj antihistaminika, navela-navela mi lekarnicka povedala, ze si teda polku Zodacu mozem dat. Tak snad sa nic hrozne nestane krpcovi, ked si v pripade nudze ten Zodac dam. Maly ma rok, tak hadam to zvladne, nechcem ho kvoli mojej alergii este odstavit, este aspon do konca leta by som ho chcela dojcit.

nevesta
16. júl 2010

@sivka Zodac mozes jednu denne 😉 Mam to odobrene alergologickou aj laktacnou poradkynou 😉 🙂

luly13
16. júl 2010

@sivka mne alergologicka nakazala davat si zodac kazdy dne a este aj striekat livostin do nosa a oci. takze by to malo byt v pohode.
ja som ale zatial zvladala alergiu bez liekov, no posledne dni su blbe, tak tiez si asi nieco hodim

terina25
17. júl 2010

mám otázočku...

malý mi papá ráno a na obed krásne.poťahá 20 min.a zaspí.ale príde 15.00 a to by len stále bol na cicke.naje sa,grgne,poleží 10 min a zase plače,tak mu dám papať.včera to tak trvalo do 21.00 😕 V noci sa zobudil o 2.00 a robil to isté až do 4.00.pripadá mi to ako keby sa nevedel ,,dojesť,,keď sme už boli zúfalí,tak sme mu nakoniec v noci urobili 60 ml UM a konečne zaspal.je toto normálne??žeby bol taký hladný??

mlieko mi tečie prúdom.a keďže poobede tak veľa papá,tak sa mi potom prsník zapáli,lebo sa mi tvorí veľa mlieka.a čo je zaujímavé už 2.deň som mala teplotu 38C.aj teraz ma bolí prsník,ale keď odsávam,tak mi ide mliečko prúdom.ani na dotyk nie je taký tvrdý,ale je bolestivý.dávala som aj teplý obklad,ale nejako nepomohol.a keď dám k nemu malého,tak mám pocit,že ho len cucká ako cumlík a nesaje.a niekedy sa pri ňom ,,rozčuľuje,,ako keby mu z neho nič nešlo.

už ma to naozaj prestáva baviť,lebo mám ešte jedno malé dieťa a treba sa aj jemu venovať.nemožem si dovoliť,aby bol malý na cicke celý deň.

zajaciq
17. júl 2010

@terina25 ved mas niekolkodnove babanko len 😵 co cakas, ze bude samostatna jednotka? jasne,ze pri mame mu je najlepsie 🙂 nechapem preco ste dokrmovali, ked ti mlieko tecie prudom. je to velka skoda, ze sa uz uci na flasu 😔

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sivka
17. júl 2010

@luly13
@nevesta
ďakujem kočky, tak som rada, mám kludnejšie svedomie, keď som si ten Zodac dala 😉

terina25
17. júl 2010

@zajaciq vieš,keby si ty ťahala od 15.00 do 21.00 a potom v noci od 2:00 do 4.00 a k tomu mala ešte 17 mes.dcéru,tak aj ty by si už dala dieťaťu od zúfalstva UM.Pri 1 dieťati sa to ešte dá zvládnuť,ale pri dvoch.A ktomu ešte variť a niečo aj ja musím jesť.mala by si to u nás teraz vidieť...Ja len ležím na posteli celý deň ,mám vybratý prsník a kojím,a držím malého, a prebaľujem.vyskúšaj si to ty...a ešte k tomu mám aj teplotu a bolí ma prsník a odsávam.takže tak...a rada žiadna

zajaciq
17. júl 2010

@terina25 Je mozne, ze Sebastian ti place, pretoze ti ide mlieko prudom. Staci si priskrtit tok mliecka cigaretovym uchopom, alebo si pred kojenim zakazdym trosku odsat tak, aby sa dvorec uvolnil a babatko sa mohlo pekne prisat. Pridrziavanim si prsnika mu to tiez ulahcis. Moznoze ti place z vycerpania, take babatko musi vela spinkat. V tomto teple je urcite tazke aj zaspat. Skus ho nosit v nejakom nosici (manduca, satka, ergonosice, babyvak). sice budes spotena, ale babo bude ticho a mozes sa venovat druhemu 😅
Ja si dve deti po sebe urcite robit nebudem.. a moje babatko plakalo prve tri mesiace v kuse. Takze ano, je to namahave.

terina25
17. júl 2010

@zajaciq ja si odsajem vždy...aj si pridžiavam prsník,aj ho stláčam,aby mu to šlo ľahšie,no nič nepomáha...a čo sa týka nosiča,tak to nemožem,lebo mám problémy s chrbticou.už teraz mám čo robiť,keď ho držím ,aby si grgol a nieto ho ešte celý deň mať ,,zaveseného,, na sebe.

rozmýšľam aj nad tým,či to nemá od žltačky.lebo je trochu nažltlý.teraz som mu napr.dala tiež UM a spí kľudne.takže určite mi plače od hladu.tiež sme si mysleli,že to bude kolika,ale je to hlad.

zajaciq
17. júl 2010

@terina25 prvu dcerku si kojila?

Je mozne, ze je babatko zle prisate.
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/

V niektorych z clankov sa isto-iste najdes. Ak zacnes v takomto skorom stadiu ponukat dietatu flasu, odvykne si od prsnika a bude ho odmietat. Bolo by dobre, nenechat sa odradit prvotnymi tazkostami. Vela maminiek na zaciatku trpi , kym sa rozkoja. Ani babatko nespadlo mudre z oblohy, ono sa tiez uci papat, treba ho to naucit.

frola
17. júl 2010

@sivka ahoj mne velmi zaberaju homeopatika rhynallergy, tak nejako sa to pise. mavam alergie aj s teplotami a po vycmulani zopar tabletiek je alergia fuc, ale musim pravidelne cmulat 🙂 a homeopatika su neskodne tak pripadne aj to skus.

zajaciq
17. júl 2010

@terina25 ak ti strieka mlieko, mozno mas nadprodukciu z prvotneho naliatia prsnikov.
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ve...

terina25
17. júl 2010

@zajaciq dcéru som kojila 4,5 mesiaca.